• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

16. novembra 2016 
@kaktusik007 dik za radu ved hadam skusime aj konope :wink: ak budem mat cestu do trencina tak sa sastavim a kupim znova latky na plienocky :wink: vkladacky am vazne vyjdu na plovicu :wink:
29. júl 2010 o 09:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda ,súhlasim s @kaktusik007 , konope je odolné a výborne saje.
Navyše má prirodzene protibakteriálny a protiplesňový účinok a preventívne tak pôsobí proti vyrážkam a zapareninám
29. júl 2010 o 09:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kocky dik za radu my zatial v noci necikame ale ked odporucate tak sa dam aj na konope :wink: teraz odskusam to co mam :wink: neskor hodim foto do alba :slight_smile: vcera som mala zase nutkanie objednat plienocky no pomyslela som si ze ked mi pridu tie z ebay tak sa v nich budeme topit :grinning: no vkladaciek neni nikdy dost :wink: potrebujem aby sa mi zaplnila pracka az to nepreriem s ostatnymi vecami :wink:
29. júl 2010 o 09:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lindauciatko @sulky ja pouzivam natahovacie vlniaky na novoska, ale su to asi popoliny (kupovala som z bazaru a nie je tam znacka :sweat_smile:), je to velkost 62/68, mala ma teraz 4.5 kg a 57 cm, nosi ich od 3 kg a 48 cm, davam jej ich na noc, takze ma v nich objemnejsiu plienku... podla mna vydrzia este do tych 6kg ako udava vyrobca... disana bude na tom asi podobne...
29. júl 2010 o 09:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Konopna plienocka mne nesmrdela viac nez bambusova ci bavlnena. Od isteho veku zacali smrdiet viac vsetky plienky nech boli hocijake. A ku koncu to uz bola biologicka zbran :grinning: hlavne ked den, dva postali.
29. júl 2010 o 09:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mm raz natiahol velkemu na noc (na nocnu velku plienku) miminkove vlniaky, a zvladli to az do rana :confused: naozaj asi staci jedna velkost od narodenia az do konca. A miminko tym padom maloo tie obrie.
29. júl 2010 o 09:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@luciferova sliz velmi neodporúčam ak máš vo výbave plienky s umelinkou, mydlo ju može poleptaŤ a cika bude po tom stekať von.....

a do GB samozrejme možeš nacpať aj niečo iné ako origoš vkladky, síce nie vkladky z flipky to by sa tam nezmestilo, skor niečo čo sa poskladá, nejaké štvorcové vkládačky, velmi savé sú od babyidea bambusové...
ja mám však skúsenosť že ak nedám k origoš vkladke do GB ešte inú a nie sú príliš horúčavy, tak malá tak preciká vkladku že nohavičky nasmradnú a treba ich vyprať....

čo sa vlniakov týka ako radí sulky, disany najmenšia velkosť tak do 6 m. (si teda myslím) lebo my sme mali 74/80 od 4 mes. a o.k. a oblečieme ich aj teraz ale už ich dávam skor na štovrcovú plienku poskladanú na draku, na nohavičkovú sú úž malé...
29. júl 2010 o 11:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sulky @lindauciatko , ja mam disany vlniaciky Ska.. vcera som skusala prvy krat.. mali sme bambusovu 40x40, obycajnu plienocku na tom a novosklad, cize 3plienky... na to vlniaky.. a este by som tam natrepala tohooooooooo :slight_smile: mala cca 4.3 kg a asi 58cm . myslim si ze su dostatocne velke... skor okolo noziciek to moze byt uzke.. ale tak do 10kg to v pohode vydrzi aj na velku ritku :wink:
@brisilda aka je sirka tych latok? tiez sa chystam usit si vkladky.. je to 1m x??
29. júl 2010 o 11:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda mala si oprať celú látku ešte pred šitím.... nech sa látka vyzráža....
29. júl 2010 o 11:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@izabelkak inak to s tou latkou aj mna napadlo.. oprat skor a potom sit :slight_smile:
29. júl 2010 o 11:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec no ono to zrejme platí hlavne ak sa šijú rozne materiály dokopy, lebo každý sa može vyzrážať inak....
29. júl 2010 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@izabelkak asi mas pravdu :slight_smile: hladam ten link na tie latky.. pod cim tonajdem na konovi, napamatas?? ja by som si trufla aj na plienku.. len by som musela mat viac casu... kedy to pride??? :grinning:
29. júl 2010 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@izabelkak
@zojec kocky tak ani sa to velmi nevyzrazalo kuk na moje dielo :grinning: je tam aj flipka pre porovnanie :wink: ja som si na zrazanie dala asi velku rezervu ale je tam rozdiel iba 1 cm :wink: to sa strati :wink:
29. júl 2010 o 12:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a idem sa hrnut do sitia dalsich :wink: uz viem ze bam. frote a aksamit sa zrazaju rovnako ked sa vobec zrazaju lebo nevidno to pri prvom prani na 60 C :wink:
29. júl 2010 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda z akych druhov latok si to sila? davala si rozne materialy dokopy? ja by som chcela nieco ako baby lucy bambusove stvorce...
29. júl 2010 o 12:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zfidorka dakujem:slight_smile:
@brisilda super to vyzera, sikula :wink: ked dosijes napis kolko ti toho vyslo :slight_smile:
29. júl 2010 o 12:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zfidorka ja som sila s tychto bam. flis silny to je jedna velka stvorcova ako flipka ta svetlejsia zrazial sa na pozadovanu velkost :wink:
druha je sita s bam. frote french terry je tmavsia a nezrazila sa velmi iba trosku :wink:
no a klasika vkladacky su bam. frote fench terry a jedna je kombinovana aj s aksamitom :wink: ked sa zrazili tak obe rovnako :slight_smile: preto som mala usitu iba jednu :grinning: az nevznikne velka skoda
29. júl 2010 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zfidorka na to asi bude vhodne bambusove frote... aj ja by som take prijala :wink:
29. júl 2010 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec sorry pomylila som sa vkladacky male su tiez s bam. flisi ma vyssiu gramaz ako french terry :wink: mal by teda viac nasat :slight_smile:
29. júl 2010 o 12:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda a sirka bola aka?
29. júl 2010 o 12:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec myslis sirka latky? ona to ma v inzercii popisane :wink: ja som brala s kazdeho meter na skusku a bam. flis iba pol metra nakolko je drahy :frowning2:
29. júl 2010 o 12:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no meter dlzka a sirka? ked si rozprestrela tu latku.... :slight_smile:
29. júl 2010 o 12:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda kolko vrstiev si davala na tie stvorce?
29. júl 2010 o 12:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec bam. flis silny sirka 160 cm cena 18,40 € za meter
bam. frote frencj terry sirka 185 cm cena 13,50 € za meter
aksamit biely sirka 150 cm cena za meter 9,90 € :wink: detilne to ma i vnzercii popisane zlozenie a gramaz :wink:
29. júl 2010 o 12:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brisilda si šikovná, takto si pekne ušetrila, paráda.... a objemovo sú aké tie vkladačky?
29. júl 2010 o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jeminenku chuda brisilda, kolko otazok :grinning: onak naco si vyuzila ten askamit? ze to je hodvabny yamat som sa docitala :slight_smile:
@zfidorka iba 2 je to drube ked sa to zlozi na 3 krat mam 6 vrstiev no hrubka je ako flipka co ma 4 vrstvy x 3 :wink:
@zojec aksamit je to co mam v plienke anavy :wink: jemnulinke krasne prijemne na dotyk to davam na bam frote :slight_smile: vystrihnem obnitkujem a vkladacka je na svete :grinning:
29. júl 2010 o 12:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, som tu nová nemôžem prečítať všetko, ale mám problémik.
Používam plienočky Kushies baby, priniesla mi ich svokra z Kanady. Vonkajšie plienky, vnútorné a vkladačky. Mám 6 týždňového syna a plienočka je mokrá skoro každú hodinu. Mám základnú výbavu:
4 vrchné
16 vnútorných
20 vkladačiek
pričom periem každý deň. Chcem sa opýtať, vkladačky sú bavlnené, aké máte skúsenosti s bambusovými a inými typmi vkladačiek, Ktoré najlepšie sajú?
29. júl 2010 o 14:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok