Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
29. júl 2010

@kaktusik007 dik za radu ved hadam skusime aj konope 😉 ak budem mat cestu do trencina tak sa sastavim a kupim znova latky na plienocky 😉 vkladacky am vazne vyjdu na plovicu 😉

sulky
29. júl 2010

@brisilda ,súhlasim s @kaktusik007 , konope je odolné a výborne saje.
Navyše má prirodzene protibakteriálny a protiplesňový účinok a preventívne tak pôsobí proti vyrážkam a zapareninám

brisilda
29. júl 2010

kocky dik za radu my zatial v noci necikame ale ked odporucate tak sa dam aj na konope 😉 teraz odskusam to co mam 😉 neskor hodim foto do alba 🙂 vcera som mala zase nutkanie objednat plienocky no pomyslela som si ze ked mi pridu tie z ebay tak sa v nich budeme topit 😀 no vkladaciek neni nikdy dost 😉 potrebujem aby sa mi zaplnila pracka az to nepreriem s ostatnymi vecami 😉

zfidorka
29. júl 2010

@lindauciatko @sulky ja pouzivam natahovacie vlniaky na novoska, ale su to asi popoliny (kupovala som z bazaru a nie je tam znacka 😅), je to velkost 62/68, mala ma teraz 4.5 kg a 57 cm, nosi ich od 3 kg a 48 cm, davam jej ich na noc, takze ma v nich objemnejsiu plienku... podla mna vydrzia este do tych 6kg ako udava vyrobca... disana bude na tom asi podobne...

katka.carska
29. júl 2010

Konopna plienocka mne nesmrdela viac nez bambusova ci bavlnena. Od isteho veku zacali smrdiet viac vsetky plienky nech boli hocijake. A ku koncu to uz bola biologicka zbran 😀 hlavne ked den, dva postali.

katka.carska
29. júl 2010

mm raz natiahol velkemu na noc (na nocnu velku plienku) miminkove vlniaky, a zvladli to az do rana 😕 naozaj asi staci jedna velkost od narodenia az do konca. A miminko tym padom maloo tie obrie.

izabelkak
29. júl 2010

@luciferova sliz velmi neodporúčam ak máš vo výbave plienky s umelinkou, mydlo ju može poleptaŤ a cika bude po tom stekať von.....

a do GB samozrejme možeš nacpať aj niečo iné ako origoš vkladky, síce nie vkladky z flipky to by sa tam nezmestilo, skor niečo čo sa poskladá, nejaké štvorcové vkládačky, velmi savé sú od babyidea bambusové...
ja mám však skúsenosť že ak nedám k origoš vkladke do GB ešte inú a nie sú príliš horúčavy, tak malá tak preciká vkladku že nohavičky nasmradnú a treba ich vyprať....

čo sa vlniakov týka ako radí sulky, disany najmenšia velkosť tak do 6 m. (si teda myslím) lebo my sme mali 74/80 od 4 mes. a o.k. a oblečieme ich aj teraz ale už ich dávam skor na štovrcovú plienku poskladanú na draku, na nohavičkovú sú úž malé...

zojec
29. júl 2010

@sulky @lindauciatko , ja mam disany vlniaciky Ska.. vcera som skusala prvy krat.. mali sme bambusovu 40x40, obycajnu plienocku na tom a novosklad, cize 3plienky... na to vlniaky.. a este by som tam natrepala tohooooooooo 🙂 mala cca 4.3 kg a asi 58cm . myslim si ze su dostatocne velke... skor okolo noziciek to moze byt uzke.. ale tak do 10kg to v pohode vydrzi aj na velku ritku 😉
@brisilda aka je sirka tych latok? tiez sa chystam usit si vkladky.. je to 1m x??

izabelkak
29. júl 2010

@brisilda mala si oprať celú látku ešte pred šitím.... nech sa látka vyzráža....

zojec
29. júl 2010

@izabelkak inak to s tou latkou aj mna napadlo.. oprat skor a potom sit 🙂

izabelkak
29. júl 2010

@zojec no ono to zrejme platí hlavne ak sa šijú rozne materiály dokopy, lebo každý sa može vyzrážať inak....

zojec
29. júl 2010

@izabelkak asi mas pravdu 🙂 hladam ten link na tie latky.. pod cim tonajdem na konovi, napamatas?? ja by som si trufla aj na plienku.. len by som musela mat viac casu... kedy to pride??? 😀

brisilda
29. júl 2010

@izabelkak
@zojec kocky tak ani sa to velmi nevyzrazalo kuk na moje dielo 😀 je tam aj flipka pre porovnanie 😉 ja som si na zrazanie dala asi velku rezervu ale je tam rozdiel iba 1 cm 😉 to sa strati 😉

brisilda
29. júl 2010

a idem sa hrnut do sitia dalsich 😉 uz viem ze bam. frote a aksamit sa zrazaju rovnako ked sa vobec zrazaju lebo nevidno to pri prvom prani na 60 C 😉

zfidorka
29. júl 2010

@brisilda z akych druhov latok si to sila? davala si rozne materialy dokopy? ja by som chcela nieco ako baby lucy bambusove stvorce...

zojec
29. júl 2010

@zfidorka dakujem🙂
@brisilda super to vyzera, sikula 😉 ked dosijes napis kolko ti toho vyslo 🙂

brisilda
29. júl 2010

@zfidorka ja som sila s tychto bam. flis silny to je jedna velka stvorcova ako flipka ta svetlejsia zrazial sa na pozadovanu velkost 😉
druha je sita s bam. frote french terry je tmavsia a nezrazila sa velmi iba trosku 😉
no a klasika vkladacky su bam. frote fench terry a jedna je kombinovana aj s aksamitom 😉 ked sa zrazili tak obe rovnako 🙂 preto som mala usitu iba jednu 😀 az nevznikne velka skoda

zojec
29. júl 2010

@zfidorka na to asi bude vhodne bambusove frote... aj ja by som take prijala 😉

brisilda
29. júl 2010

@zojec sorry pomylila som sa vkladacky male su tiez s bam. flisi ma vyssiu gramaz ako french terry 😉 mal by teda viac nasat 🙂

zojec
29. júl 2010

@brisilda a sirka bola aka?

brisilda
29. júl 2010

@zojec myslis sirka latky? ona to ma v inzercii popisane 😉 ja som brala s kazdeho meter na skusku a bam. flis iba pol metra nakolko je drahy ☹

zojec
29. júl 2010

no meter dlzka a sirka? ked si rozprestrela tu latku.... 🙂

zfidorka
29. júl 2010

@brisilda kolko vrstiev si davala na tie stvorce?

brisilda
29. júl 2010

@zojec bam. flis silny sirka 160 cm cena 18,40 € za meter
bam. frote frencj terry sirka 185 cm cena 13,50 € za meter
aksamit biely sirka 150 cm cena za meter 9,90 € 😉 detilne to ma i vnzercii popisane zlozenie a gramaz 😉

izabelkak
29. júl 2010

@brisilda si šikovná, takto si pekne ušetrila, paráda.... a objemovo sú aké tie vkladačky?

zojec
29. júl 2010

jeminenku chuda brisilda, kolko otazok 😀 onak naco si vyuzila ten askamit? ze to je hodvabny yamat som sa docitala 🙂

brisilda
29. júl 2010

@zfidorka iba 2 je to drube ked sa to zlozi na 3 krat mam 6 vrstiev no hrubka je ako flipka co ma 4 vrstvy x 3 😉

brisilda
29. júl 2010

@zojec aksamit je to co mam v plienke anavy 😉 jemnulinke krasne prijemne na dotyk to davam na bam frote 🙂 vystrihnem obnitkujem a vkladacka je na svete 😀

jarus8
29. júl 2010

Ahojte, som tu nová nemôžem prečítať všetko, ale mám problémik.
Používam plienočky Kushies baby, priniesla mi ich svokra z Kanady. Vonkajšie plienky, vnútorné a vkladačky. Mám 6 týždňového syna a plienočka je mokrá skoro každú hodinu. Mám základnú výbavu:
4 vrchné
16 vnútorných
20 vkladačiek
pričom periem každý deň. Chcem sa opýtať, vkladačky sú bavlnené, aké máte skúsenosti s bambusovými a inými typmi vkladačiek, Ktoré najlepšie sajú?