Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
4. dec 2008

verulka, neviem aku vybavu mas, ale na pohyb noziciek smerom k brusku je urcite lepsie dat stvorec alebo viacvrstvovu nez nohavickovu. teda na noc samozrejme niekolko kusov a riadne savych, s dobrymi vlozkami. ved si skus poskladat nieco, dat mu to len tak pri prebalovani, ze ci sa mu bude lahsie hybat nohami. ale nejako velmi by som to neriesila, par noci das hnusku a snad nebude prdiet teraz az do odplienkovania kazdu noc 😀 nemoze to byt nejakou novou potravinou v jedalnicku?
bezaz, ja som tiez prebalovala kym jedaval v noci, ale ked sa nebudi tak ma ani nehne 😎

andrea100
4. dec 2008

Bezaz, na začiatku som prebalovala v noci ale teraz už nie, lebo keby sa mi zobudil tak by mi už nezaspal. Už som to pár krát zažila. A potom som do rána sedela v kuchyni a hrala sa s ním. Je na čase už vyskúšať aj látkovú na noc ale musím dokúpiť niečo savejšie.

lenki33
4. dec 2008

baby cim dezinfikujete vedro s plienkami, ja ho vzdy len umyjem horucou vodou, niekedy slizom a inak nic.
Dnes som sa tak nad tym zamyslala ci to nie je malo, ale ocot mi neodporucajte 😕 😀

quika
4. dec 2008

lenki, vyplachnem vodou a dam na pol dna vymrazit na balkon 😉 a niekedy vyplachnem octom alebo vodou s nejakou chemiou, s ktorou idem cistit vanu alebo umyvat dlazky 😀

bezaz
4. dec 2008

ozaj baby, uz som videla reklamu v dietati na clanok v buducom cisle o latkovkach.. to som zvedava, co popisu 😀
no jooo, ked bude spat celu noc, vzdialena hudba buducnosti 😅

sjuzocka
4. dec 2008

tak ja a latkovanie - samozrejme som netusila ze nejake latkove plienky existuju (iba stvorce..) a tak som planovala, ze budem pouzivat tie ospevovane tesco plienky fialove, pricom do vybavy som rozmyslala ze kupim ten kos na plienky (sangenic ci ako sa vola). Isla som si kuknut temu o kosi na plienky, ci to nie je nejaka zbytocna investicia a tam sa strhla nejaka minihadka o jednorazovkach vs. latkovkach, figurovala v tom bambusko 🙂) celkom ma to zaujalo, v tej dobe som riesila aj babysatku na nosime.sk a tam mali aj tie plienky. mrkla som sa na to, ale gulas v hlave jak hrom, napisala som teda bambuskovi a potom to tak nejak slo ze som na nete nachadzala stale viac info a coskoro som riesila, co vybrat, jednoznacne som bola rozhodnuta, ze jednorazovky nie 🙂 zatial nelutujem (pretoze tie tisice radsej neratam :D) (sag baby zo shopov vedia, co som za cvoka)

bihan
4. dec 2008

Bezaz, ja nie som Bohan 😅

Lenki, ja len oplachujem 😝 a väčšinou je to vodou, v kt. sme kúpali malú, žiadnu chémiu som zatiaľ nepoužívala.

Ľudia, dnes sme mali veľmi hádavý deň s mojím drahý a dohádali sme sa až k tomu, že odmietam aj kúpať malú aj ešte okolo toho všetko pripravovať, lebo treba nachystať plienky, pyžamo.. bla bla.. dospelo to tak ďaleko, že sa drahý podujal, že sa to teda naučí 😀 Stiahla som všetko zo sušiaka a nechala som ho chvíľku sa s tým pasovať a tak rýchlo pochopil sytém, že až.. tak som zvedavá, čo mi zajtra po kúpaní pripraví za špecialitku, lebo doteraz len vždy zapol, čo som mu pripravila a aj to občas pobabral 😀 Tak teraz by mohol mať ako tak prehľad.

bezaz
4. dec 2008

bihan sorry, zle sa mi pise jednou rukou, druhou hontrlam malu 😅 chybicka se vloudila

taanak
4. dec 2008

bihan, u nas doma je zauzivane, ze kupe tato (napr. prave teraz 😎 ). Ta chvila kludu je na nezaplatenie

bihan
4. dec 2008

Bez, v pohooo.. ťukanie jedným prstom si ešte pamätám, len mi to prišla ako taká miešanina Boha a pohana 😀

Táni, u nás tato robí síce dosť vecí, ale potom sa večer tvári, že aj on potrebuje oddych, ak to máme na striedačku - ten kto nekúpe, pripravuje veci okolo a ohrieva mlieko... aj rozprávky máme na striedačku 😀 ale u nás je už o pol ôsmej ticho 😝

taanak
4. dec 2008

U nas bolo kedysi ticho od osmej, najneskor pol deviatej. Teraz mi cez den zaspava az okolo tretej a vecer je ciperka, uz som z toho celkom unavena - zaspala iba pred chvilkou 😒 . Kym nevedela vyliezt z postele, tak bola naucena, ze sme ju dali do postielky a ona zaspala. Ale teraz musim pockat kym zaspi. Ked ide uspavat tato, tak zarucene zaspia obidvaja. 😀

miri.b
4. dec 2008

bambusko, akceptacny mail prisiel/len mna nenapadlo, ze ho najdem medzi spamom 😉

bambusko
4. dec 2008

miri, mas inteligentny mail server 😀 hodil ich do spamu za to zvysene postovne 😎

bihan, i je hned vedla o na sk klavesnici. uz som pisala aj na fr klavesnici a bolo to o drzku 😨

sjuzocka, ani si nepammetam, ze sme si pisali 😕 ale som rada, ze tu v roznych temach nevypisujem zbytocne, aj ked ma vecsinou zdusia, verim tomu, ze niekoho to moze oslovit 🙂

bezaz, ani ja v noci neprebalujem, len vynimocne, ked sa strhne nejaky neobvykly rev

verulka
4. dec 2008

bezaz, tak ja v noci prebalujem 😀 akonahle Ron zacne behom hodiny 3x plakat, znamena to, ze uz ma moc mokro, tak ho za 20s prebalim..
quika, no ja prave viacvrstvove a stvorce ani nemam- teda mam 4 BL stvorce, ale tie skladam do hamburgera a nato davam este BL vkladacku po dlzke a tu vlozku vsitu do hambaca ohnem napoly...no aj tak vnoci prebalujem..ale terza ako sa budi len 3x na kojenie, tak prebalujem az okolo 4tej, tak rozmyslam, ze potom by uz mozno stacila aj BI bamboo extra...vsak potom spi uz max 2h 😝
n oa zistila som z coho su prdy- 8zrnna kasa..tak dnes bola len ryzova a brusko je kludne 😀

olinka6226
5. dec 2008

baby ja tiez na 95% v noci neprebalujem. iba ked moc poplackava tak dostane caj a kym je sustredeny na cuckanie, tak rychlo vymenim plienku on medzicasom dopije a dalej spi. par krat som skusala aj bez caju ale to sa pri prebalovani prebral a chcel sa hrat.

quika
5. dec 2008

u nas sa tuto noc prebalovalo, maly mal kalerab a z toho tak smradlavo prdi, ze si manzel myslel ze sa urcite pokakal 😀
verulka, super, tak problem vyrieseny 🙂 a tu swd budes mat, ci len si o nej uvazovala?

luciabah
5. dec 2008

ahojte

tak pripajam sa k vam... aj my sme objednali latkove plienky... najprv testovaciu sadu od popolina na doporucenie kamaratky, lebo sme sa rozpravali, ze nasa mala gretka ma zapareny zadocek a exem, aj ked prebalujem cez den kazde 2 hodinky a v noci 3x... bezaz takze aj ja patrim k brebalovacim maniakom... moja svokra mi povedala ze naco ju prebalujem, ze svagrina v noci neprebalovala
no ale pravdu povediac, keby som mala pouzivat popolino... aj napriek tomu, ze malinka v nich sa citi dobre a zaparenie nepozname... neviem, velmi sa mi zdaju robusne... ale nasla som vasu temu, precitala, nastudovala na internete a objednala BL a Tots Bots a BG a dnes idem na postu po balik.... takze babulky dakujem za vase skusenosti a rady o ktore sa tu s ostatnymi delite 😀
a k finacnej investicii... no my za 2 tyzdne dame 800 korun na plienky a ani nepocitam kolko to je za ROK

olinka6226
5. dec 2008

quika ta verulkina swb je uz vyse tyzdna u mna a caka na ronka 😉

bihan
5. dec 2008

Luci, vitaj a radšej nepočítaj, ale povedz si, že nech by si vrazili koľko len chceš do látkoviek, aj tak to nebude na úrovni hnusiek 😉 (to je povzbudenie do budúcnosti, lebo sa stavím, že to pri tých 4 značkách neostane 😝)

Ešte sa chcem niečo opýtať... čítala som, že konope hrozne smrdí, keď je v kontakte s močom... my máme na noc tie velúrove SWB konopno-bavlnené a je fakt, že ráno izbu slušne cítiť močom, ale nejako som si myslela, že je to kvôli tomu, že sa rozkladá.. myslíte, že by to mohlo byť tým konope?

bambusko
5. dec 2008

bihan, mam konopne zavezovacky babydidea a nesmrdia. ani tie nove swb vlozky, ale zatial saju o nicom. po kolkych praniach by sa to malo nastartovat? mozno je to skor problem, ktory sa riesil v teme o slize, ze plienky smrdia. skus dat vyprat pracku na najvyssiu teplotu naprazdno, bez prasku a pradla 😉

miracle
5. dec 2008

Bihan,

konope urcite nesmrsi o nic viac ako ine materialy. SAvost by sa mala nastartovat minimalne po 3 opratiach. Ja mam o.i. Hemp babies a tie saju poriadne. Aj ked som z prirodnej farby omylom urobila modre...ozil mi sveter a priplichtil sa do pracky. Aspon mam dalsie farby na balkone

sjuzocka
5. dec 2008

no tak po dlhej dobe som nechala prebalit tatka a zabudol dat na BL bambusku vrchne nohavicky 😖 tak si viete predstavit ako maly vyzeral ked som dosla po hodinke a pol co spal v postielke 😀

bambusko
5. dec 2008

sju, mikulassky darcek 😀 aspon bola ta plienka cervena?

taanak
5. dec 2008

sjuzi, mne zasa malu v jaslickach prebalili tak, ze na kapsovu plienku dali este vrchne nohavicky. Najlepsie na tom bolo, ze ju ani nemuseli prebalovat, lebo bola sucha. 😎
Ale su mile, ze sa snazia. Este take plienky nevideli...

fibi
5. dec 2008

mne raz svokra prebalila lujzu tak, že dala najskôr jednorazovku a na to BL nohavičkovú plienku 😀 Ale bola zlatá, že sa snažila...

sjuzocka
5. dec 2008

tani, to je ten lepsi pripad 🙂 aj si ich v jaslickach skolila? to ja musim vzdy povysvetlovat ako sa ktora plienka pouziva, aj ked mame vzdy chystam kapsovku alebo aio, aj tak vzdy tvrdi ze je to na nu moc zlozite, ze kto to kedy videl aby plienka vyzerala ako nohavicky :D ze preco nepouzivam ten stvorec a taaak :D
bambusko, bola zelena. ale to sa rata, nie? ved teraz fici cerveno zelena kombinacia 🙂)
ale ked si drahy mysli ze sa takto elegantne vyvlecie z prebalovania tak to je na omyle :D

bambusko
5. dec 2008

moj sa tiez vzdy chce z prebalovania vyvliect, ale dnes rano to zvladol na 1* 🙂 kedze ja som bola vygrcana z podoby a len sa opierala o prebalovaci stol. sice som mu prvy pokus neschvalila, a na druhy uz to bolo ok.

ti chlapi maju ozaj taketo myslienkove pochody, ze sa tvaria aki su lavi, aby to nemuseli robit. moj mladsi brat vzdy rozbil cestou z obchodu vajicka, aby nemusel chodit nakupovat 🙄

verulka
6. dec 2008

moj sa dneska dokalicil so snapkou 😀

bambusko
6. dec 2008

to sa ako da? 😨 😕

quika
7. dec 2008

verulka, to sa aj nam stalo, mam ju na prebalovaku a v momente ju chytil a dal do ust 🙄
nam zase nejake jedlo nesadlo, netusim co lebo uz tyzden nic nove nemal 😖 tak zadocek purpurovy, kaka do kazdej plienky a kedze som sa rozmaznala od bobkov a davala len viacvrstvaky narovno, tak uz mame 3 spinave vrchne nohavicky za pol dna 😠 no a stve ma, ze uz mi zacina lozit, stale sa niekde presuva a to uz ho nemozem nechat s holym zadkom len tak.
tani, to v jasliach v pohode prebalia do latky? 😲