Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lindauciatko
30. júl 2010

@izabelkak tak teraz neviem, pockam na anavy??? 🙂

izabelkak
30. júl 2010

@lindauciatko podla toho kolko toho chceš? že by si vzala aj aj...
vieš ono je to prvotne konštruované skor na ten sklad, neviem či to na klasický prefold nebude o niečo objemnejšie, ale zase určite savejšie a makšie, jedna kočka savosť prirovnala dokonca napísala že sa jej zdá ten prefold savší ako tie nohavičkové anavy ....
druhá vec je že sa po tých prefoldoch asi zapráši podla toho čo čítam na fore.... tak neviem ako sa k nim v najbližšej dobe dostaneš...

zfidorka
30. júl 2010

@izabelkak cast veci co mas popredaj a dokup anavy 😉 😝

alusha
30. júl 2010

a baby a o tych anavy vlniakoch nic nove? ja cakam na tie 🙂

lindauciatko
30. júl 2010

@izabelkak no a nebude to nieco take ako sila @brisilda? ved ivuska ma tiez tie materialy zo sijeme detem, nie?
ja momentalne stale tocim jedny flipky zo vsetkym moznym, zda sa mi to najekonomickejsie...

dugyna
30. júl 2010

@izabelkak budem mat po vikende 2 anavy plienocky 😉

alusha
30. júl 2010

@lindauciatko ja som na tom podobne, ale chcem prejst na vlniaky... a ake viacvrstvove to chces objednat? lebo aj ja mam nejake, len uz neviem, ake to su, ale asi popolini tiez... posli link... ja ich tiez davam do flipky...

michaela80
30. júl 2010

babulky ktore mate eshop ..potrebujem poradit...ci je mozne tu tvaravanu vkladacku itty bitty M vkladat aj do S plienocky...zatial pouzivame S iba s tvarovanou vkladacoiu castou plus na noc ten mini booster... zatial prefold nepotrebujem...chcela by som dokupit sety vkladaciek a uz rovno kupit M, len neviem ako ta tavarovana bude sediet v S

jarus8
30. júl 2010

Ahojte, aké vkladačky odporúčate. Potrebujem niečo super savé. Mám bavlnené, ale tie sú veľmi rýchlo mokré. A hlavne už počítam do budúcnosti, niečo, čo by rýchlo neprecikal, keď bude väčší. Pozerala som na bambusové aj konopné, ale je ich viac a neviem sa z toho vysomáriť.
A ešte potrebujem nejaké kvalitne savé plienočky na noc. Teraz ho v noci prebalím, aj tak sa budíme na dojčenie, ale keď bude väčší, nechcem aby sa budil len preto, že je mokrý a chladí ho to. 😖

mneme
30. júl 2010

@jarus8 bambusove vkladacky baby idea su bezkonkurencne - su vo formate bamboo hour (jednoita v tvare presypacich hodin, takze perfektne sadne), twofold, ktory sa sklada na polovicu a prefold, ktory sa sklada na tretiny. mam vsetky a vsetky vyuzivam. dobre plienky na noc sme tu uz dnes preberali: baby beehinds bambusova jednovelkostna, baby idea bamboo extra a niektore baby maju rady aj bum hugger, ja az tak nie

brisilda
30. júl 2010

@jarus8 ja mam male babo takze ako nocnu pouzivame anavy alebo BG flip 😉 no nemusis sa bat ze ho to v noci chladi kedze telo udrzuje moc v plienke stale teply 😉 jedine ze sa precika a prejde mu to na pyzamku 😒 inak dobre vkladacky su organic aspon pre nas 😉 no robim si zoznam co odporucaju maminky starsich deticiek 😉

brisilda
30. júl 2010

@mneme dik za radu pisem si to na zoznam 😉

taanak
30. júl 2010

ahojte
@michaela80 vkladacku M do S-kovych nohaviciek urcite nedas, skor naopak, napr. M-kove vkladacky v L-kovych nohavickach podla mna sedia aj lepsie ako original L-kove. Oni ich podla mna siju dost dlhe... 😖

taanak
30. júl 2010

@jarus8 suhlasim s @mneme , vkladacky bamboo hour su bezkonkurencne 😉

izabelkak
30. júl 2010

@taanak aj podla mna sú dlhé a preto potom pretekajú, ked si dieta sadne odstáva to práve v rozkroku koli tej dlžke... no oskúšané to nemám mám jedno M-ko a dve náhradné vkladky....

milvasik
30. júl 2010

@alusha Chcem sa spytat, ked davas tie plienky do vedra, davas tam aj vodu, alebo len nasucho?

lindauciatko
30. júl 2010

@alusha len tieto klasicke: http://www.ekoplienky.sk/product/viacvrstvove-p... mam tie mensie ale ako som tu rozoebrala rano, neviem ci by neboli tieto lepsie ak sa opacne poskladaju 🙂

taanak
30. júl 2010

@izabelkak tak tak, ja mam este jednu uplne staru IB, a ta ma tu stvorcovu vkladacku ovela mensiu a aj sa lepsie instaluje 😠

dugyna
30. júl 2010

@izabelkak si ma nakazila anavy aky je inak link na tu jej stranku?diky

brisilda
30. júl 2010

kocky vkladacky mi tu neukazujte lebo zase budem objednavat a na tento mesiac sme mali az az vydavkov a to nielen na plienocky 😒 uz nemozem vazne nic kupit aspon kym mi peniazky nenabehnu na ucet 😀

leishmania
30. júl 2010

@dugyna sa mi zda ze ta poznam zo skoly, raz si si u nas v kruzku nahradzala daco ak si ta nepletiem, koncila si teraz na LF, nie?

pipera
30. júl 2010

ahojte, dnes mi prisli nohavice na plienku:
http://www.klingacik.sk/detail/562/trojstvrtove...
hned som ich hodila do pracky, susicky a obliekla :D su uplne perfektne, hlavne ze su super aj na latkovku. S uzkymi nohavicami sme sa rozlucili,este ze sa zacali nosit aladinky :D
do prania som pouzila http://www.klingacik.sk/detail/500/ecoleaf-odst... a celkom sa mi pozdaval. Uvidim po viacerych pouzitiach napisem,ale tie nohavice odporucam. Esgte by mohli zacat robit aj dlhe :(

alusha
31. júl 2010

@milvasik plienky skladujem na sucho... inak dobre ranko 😀

izabelkak
31. júl 2010

@dugyna stránka je www.anavy.cz a čo hladáš konkrétne lebo teraz sú dosť vybrakovaný....

@pipera tie gatuše sú fantastické ja si isto objednám ešte aspoň jedny lebo teraz neviem či ich dávať nadoma aleo na spanie no proste nedostatok🙂)) ale už vezmem asi rovno L-ko, M-ko nám sedí ako uliate tak nech máme aj rezervu...

dnes ráno som dala flipku s tou ekovkladačkou aby sa pred odchodom už nešpnili plienky, dala som tam naivne separačku že to snáď kakoša udrží prdlajz rovno to skončilo aj na vrchných gatiach, tie ekovkladačky podla mna mali byť širšie, dala som ju teraz do thirsties duowrap a mám pocit že tam lepšie sedí, tiež majú vpredu tú záklapku a vel. 2 je v podstate taká istá ako flipka, tak pre malé deti asi flipka nie je velmi použitelná na jednorázovky či samotné origoš vkladky šak v tom musia plávať....

pipera
31. júl 2010

@izabelkak ahoj. u nas tiez sa budu musiet objednat este jedny. ja som myslela, ze budu na spanie,ale zistila som, ze su uplne super aj na den. Ja som zvazovala tie ekovkladacky, hlavne koly eventualnemu pobytu v nemocnici,ale nakoniec som ich nekupila. Rozhodla som sa, ze v pripade potreby pouzijem tie plienky z DM-ka.
Ja som prezila nakoniec dovolenku s latkovkami. Kupila som sice do rezečrvy jeden balik plienok v LIDL, ze ak by nahdou,ale ostal cely. Mala som stastie, ze bolo strasne teplo a tym padom mala velmi malo cikala. PLienky som raz oprala, uschli a isli sme dalej. Teraz nas caka este jedna dovolenka, co bude trvat 10 dni,tak uvidim, co vymyslim. Ale uz som objednala aj ten nappy fresh, tak by malo byt pranie jednoduchsie :D

izabelkak
31. júl 2010

@pipera ja mám v pláne prvé dni striedať látkovky s tými eko vkladkami aby som nemusela tolko prať, na noc budeme mať od začiatku látku, klasické jednorázovky nemám tak uvidíme... posledné dni plánujem plienky len presušiť a oprať až´doma, ale neviem ako mi to víde, beriem 8 x AIO + 6 vkladiek navyše do nich, 5 nohavičiek, 10 štvorcov a nejaké vkladačky....

pipera
31. júl 2010

@izabelkak ja som bola 6 dni, mala som zhruba 40 plienok /bez stvorcov,len nohavickove, kapsove a aio + GB s 3 vkladackami/ a predposledny den som musela prat. ale supoer to vyschlo a na dalsi den uz sme mali co dat na ritku 🙂
ale zalezi aj od miesta pobytu a aj od pocasia.

izabelkak
31. júl 2010

@pipera aha tak to mám dosť málo, to budem prať ako divá🙂))

petrinka
31. júl 2010

baby, poradte mi prosim, ked periete plienky na 40°C, pouzivate nejaky prostriedok na dezinfekciu? ak ano, tak aky a kde ste ho kupili? Ja som doteraz prala len na 60°C, ale vraj netreba, ale dezinfekciu by som radsej pouzila...
este sa chcem spytat, co je to ten nappy fresh, co spominate? to je len na to, aby vonali?

dugyna
31. júl 2010

@izabelkak chcela som kuknut tie vkladacky o ktorych ste sa bavili a kuknut tu jej stranku pacia sa mi tie jednovelkostne flisacky 🙂