Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
1. aug 2010

@dugyna , ak by si chcela BBHmagic aj pouzivanu,predavamna bazariku.

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/mhcv/pl...

Velmi malo pouzivana, lebo nam bola mala :( Kupila som chlapovi ktory mal rok a pol Mko, lebo L sa neda zohnat ☹ Som sa naivne presviedcala ze vynosime na najmensom zapnuti, ale nebolo to ono 😒

dugyna
1. aug 2010

@sulky to je ta hneda sak?

emjee
1. aug 2010

@sulky fakt mu bolo Mko male? a aku ma vahu / aku velkost oblecenia nosi? mne sa spociatku zdalo, ze by sme Mko uzivili

sulky
1. aug 2010

@emjee , aj mne sa to zdalo, dokonca kamoska to Mko nosi stale a ma o 3 mesiace starsieho. Lenze ked som mu to zapla na poslednu patentku,tak tie ostatne sa mu otlacali do bokov. Zdaju sa mi velkoryseho strihu, ale to otlacene mi vadilo. Urcite by som sla do Lka. Kde si ho zohnala?

sulky
1. aug 2010

@dugyna ,ano

emjee
1. aug 2010

@sulky na brane - ale este zaciatkom marca

dugyna
1. aug 2010

@sulky juj keby som nekazala si kupit cez vikend anavy a este nejake veci nasim v prahe..tak by som ju vzala...

alusha
2. aug 2010

@sulky tie vlniaky anavy budu vhodne skor na noc alebo den? my potrebujeme nieco vhodne na den... poradte nieco dobre baby 🙂

jonki
2. aug 2010

znovu som prisla "pootravovat" pre rady 😵 co si myslite o mojej finalnej vstupnej novorodeneckej vybave???

-40 ks klasickych stvorcov
-12 ks disana zavazovacia
-4 ks AIO (BG 3.0 2x, Tots Easy Fit bamboo 1x, a este jednu tu novu "happy heinys"...(nepamatam presny nazov 😉 )
-1 ks Flip stay dry sada od BG(2 plienky+6stay dry vkladaciek) (tie plienky budem pouzivat ako pripadne PULky)
-2 ks nohavickova plienka...este nie som rozhodnuta ktora jednovelkostna by to bola
-1 ks vlniaciky...dalsie si eventuelne dosijem
-2 ks snappi sponka
-1 ks vak na plienky (mate nejaky osvedceny alebo je to uuuplne jedno?)
-1ks vedro....sucha metoda uskladnenia
-1 ks balenie extendorov na oblecko

moje predstavy...cakame novembrovca..do nemocky chcem jednorazovky a doma chcem prejst na latkovky....prat planujem kazdy druhy den v slize, susenie v zime vo vnutri a neskor vonku na balkone.
v pripade ze mi nebude vybava stacit chcem mat v zasobe minimalne mnozstvo hnusiek (myslim ze aktivni stari rodicia aj tak nejake zabezpecia 😀)
neskor chcem skusit usit (ak samozrejme bude cas...nejake vlastne plienocky...nohavickove a takisto vlniaky...a na vkladky pouzivat doma vyrobene save jadra...ten nackten uterak co tu spominate a irmu z Ikey 😉

budem rada ak vyjadrite svoj nazor, lebo to uz chcem objednat nech mam pokoj 🙂

alusha
2. aug 2010

@jonki mas dobry vyber si myslim 🙂 este nejake nocne plienky a je to 🙂

zojec
2. aug 2010

@jonki na zaciatok ti tato vybava uplne postaci.. 🙂 mozno by som tie nohavickove plienky zobrala 4ks na noc.. aby ti stihali schnut.. 😉 ja pouzivam LL a mam aj BL organic velurovu... som spokojna.. na to vlniaky.. cez den prevazne na stvorcoch.. tie AIO su super na cesty ja mam zatial len jednu.. ale ved casom sa doobjedna 😉

sulky
2. aug 2010

@alusha , na den su super bundle of joy, alebo aj BBH. Tie BBH su hrubsie, mozes ich pouzit aj na noc.

jonki
2. aug 2010

takze radsej mi odporucate menej AIO a viac nohavickovych? ja som myslela ze tie AIO mozem dat aj na noc...

brisilda
2. aug 2010

@jonki ja ich na noc davam a su super ale neviem ako to bude ked maly bude starsi 😀 mnesa nepaci ak pri kazdom prebaleni treba menit celu plienku mne sor vyhovuje menit iba vkladacky 😉

jonki
2. aug 2010

no tak osm to myslela pouzivat okrem AIO aj tie flipky s klasickym stovrcom popripade nejakou extra vkladkou neskor 😉

kaktusik007
2. aug 2010

@jonki
@brisilda ja tiez davam na noc aio, a menit iba vkladacky mi teda absolutne nevyhovuje.... no jo no... kazda mame ine preferencie.... a teraz si vyber 😀

alusha
2. aug 2010

@sulky ja by som chcela take vlniaky, ktore budu dobre drzat stvorcovu plienku, takze asi skor zapinacie... a take tensie nieco... tie BBH su velmi hrube?

sonkab
2. aug 2010

Ahojte, tak my sme doma z nemocnice 2 tyzdne a latkovky sme pouzili asi 5x. Najlepsie nam sadli BG 3.0,
Zial nemozme ich teraz pouzivat (ziadne latkovky) - maly sa v nich nevie vyprdkat a potom ho stale boli brusko, Mali ste aj vy takyto problem ?

michaela80
2. aug 2010

@sonkab mne mala krasne prdka aj v latkovkach aj teraz v nemocnici v pamrersach.....mne sa nezda zeby to malo suvislost... ale ja som tiez novacik v latkovani...som zvedava co naoisu skusene latkarky...

alusha
2. aug 2010

🙂 my sme zacali latkovat, ked mal mesiac a to som mu davala fakt velke nohavickove plienky, mal ritku ako mravcek a nemal problem... ale moji chalani nemali problemy s kolikami, tak to neviem posudit...

prsky
2. aug 2010

@jonki ahoj, mam tiez novembrovca 😉 mas toho celkom pozehnane 😀 ja som pri novoskovi hlavne za stvorce a pulky alebo flísky (na vlniaky som ja leniva) - my pouzivame hlavne stvorce (aj ked teraz uz len na noc). mam par SIO a AIO na paradu. novorodenec casto cika/kaka a v zime sa ti AIO nestihnu dostatocne rychlo susit. snappi sponky som vobec nevyuzila, hned som skladala na osminy - ale to uvidis, ked sa male narodi. extendor som tiez nepotrebovala a v poho som zapla body vzdy aj cez 2 pleny+vkladacka, ale to tiez zavisi od babatka.

@sonkab s tym som sa nestretla.

sonkab
2. aug 2010

@prsky maleho casto bolieva brusko, ked si pocvici, vyprdka sa, ale v tych latkovkach nevie pokrcit nozicky ☹

zfidorka
2. aug 2010

@jonki ja mam podobnu vybavu, ako pise prsky pouzivam hlavne stvorce, lebo casto prebalujem... bg flip mam 2 vkladky organic a 1 nohavicky, nohavicky pouzivam ako pul-ky, mam ich velmi rada lebo su tenucke, tie vkladky su hrube a pri castom prebalovani momentalne zbytocne, takze mi stoja v skrini, ja by som 6 vkladiek stay-dry urcite na novoska nebrala... zavazovacky su fajn, ja ich teraz pouzivam hojne, lebo balim nasiroko a ked dam 3 plienky na seba, tak staci zavazovacka, nemusim davat pul-ky lebo 3 plienky neprecika 🙂 a aspon je to vzdusne... a su fajn aj na noc pod vlniaky... vak na plienky mam najmensi popoliny, beriem ho zo sebou na prechadzky, uplne staci... extendor nemam a zatial nepotrebujem (mam v plane ho v pripade potreby usit zo stareho body)

sonkab
2. aug 2010

@zfidorka 3 stvorce na seba ? To ti ortoped kazal az tak nasiroko ?

kaktusik007
2. aug 2010

@sonkab nemyslim si, ze problem s prdikmi je kvoli latkovkam... My prdikujeme ostostest 😀 ale brusko nas teda trapi taktiez hodne... 😖 no ale tak bojujeme 🙂 - a skus espumisan L, u nas su bolesti bruska po nom viditelne mensie....

sulky
2. aug 2010

@sonkab , my sme mali ten isty problem, koliky a prdkanie ale nesuviselo to slatkovkami. Casto bolnaholo a manzel s nimcvicil. Teda myslim tak, ze mu skrcal nozicky k brusku,raz jednu a raz druhu. Prdel ostosest 🙂

zfidorka
2. aug 2010

@sonkab kazal nasiroko preventivne, tie 3 stvorce to pekne drzia 🙂

sonkab
2. aug 2010

Tak uz mi ostava to len znovu a znovu skusat 🙂

zojec
2. aug 2010

@sonkab ja tiez davam na noc 3plienky.. 1novosklad 1bambuska 40x40 a este jedena stvorcovka na osminy.. prevezujem to postolkami, z ktorych som dala dole ten igelit a vlniaky, alebo len zapnem snapi sponkou... cez den davam v tomto teple len dve.. ale aj nam ortoped kazal davat dve plienky... a pod to pampersku.

ivanajelinek
2. aug 2010

kocky nove vlniaky treba tiez nalanolinovat (ci ako sa to pise) ci staci len rucne preprat?