Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

verulka
7. dec 2008

quika, nebudu to zubky? caste kadenie...
no ja som uz za posledny tyzden pucovala vsetko mozne 😀

quika
7. dec 2008

mozno aj zuby, este ziadny nemame, ale zatial po nich nie su ani stopy, tak netusim... ale nechapem kde sa to v nom berie, velke naloze, dnes uz tusim 8 alebo 9x, nastastie nie hnackove. ale to mnozstvo 😲

taanak
7. dec 2008

quika, zatial tam bola iba na 2 hodky a postavila som ich pred hotovu vec 🙂 . Ale nabalila som kapsovku, tak to mali zajedno, ci zapnu jednorazovku alebo latkovku. Doma uz je bez plienky, tak dufam, ze do januara ju stihnem odplienkovat uplne. 😉

bambusko
7. dec 2008

verulka, jaj, som to zle pochopila. myslela som, ze "moj" bolo o manzelovi. preto som sa cudovala ako sa moze dospely chlap dokalicit so snapkou 😀

verulka
7. dec 2008

bambu, ale to bol moj manzel 😀 😀 😀 😀 on je fakt expert, jeho snapka od zaciatku fascinovala( trochu divne, nie? 😀 ) no a vcera si ju zachytil do prsta uplne do krvi..netusim ako sa mu to podarilo 😀 🤐

quika
8. dec 2008

verulka 😀 😀 😀 tak ten je dobry 😀 ja ze myslis Rona 😅

sjuzocka
8. dec 2008

aj mne sa uz podarilo dojst ku skrabancu zo snapky 😔 ale to som si ju nevsimla a nejak som proste praskla rukou do nej :D
tak moja mama vcera varovala a robi pokroky. minule nedala na plienku nohavicky, teraz zase ked som jej vravela ze nohavicky treba nebude (kapsovka), tak aj tak ich dala :D no a moj drahy sa z tych plienok uz vobec nevie vyznat. ja sa vytesujem ako mala ze ake super plienuse mame a tata ako otvori supel s plienkami bezradne pozera :D docasne som totiz zajazala stvorce lebo sa mi nechce prat osrane nohavicky. povolim az po prikrmoch 🙂)
baby ako sa vam paci itti bitti? mne sa strasne lubi aka je stihlunka

quika
8. dec 2008

baby nakupovali ste niektora v mokoshope? rozmyslam tam nad jednym nocnikom, maly uz zacina sediet a celkom sa nam dari v odchytavani kakania, tak by som ho skusila posadit na serblik, ci mu to nepojde lepsie... posielaju v pohode na SK?

fibi
8. dec 2008

quika mokoshop má medzisklad aj na slovensku, takže aj poštovné je v pohode 😉

sjuzocka
8. dec 2008

baby, ako to ze sa to oblecko z HM(to 100% vlna) moze prat normalne v pracke? neni to nejaky ototo, ze nie? a zda sa mi to aj dost elasticke... ja len ci je to fakt 100pero vlna...

olinka6226
8. dec 2008

quika - mokoshop odporucam...
itti bitti - milujem ich spolu s blueberry moje najoblubenejsie na den
sjuzi - periem v pracke na 30stupnov, nemyslim si ze by mohli dat na visacku 100%vlna a primiesat tam nejake primesi... ale clovek nikdy nevie. inak oprala som minule na 40stupnov (omylom) a prezilo tak si mi teraz dala chrobaka do havy

verulka
8. dec 2008

baby, ja som to vlnene v HnM este nenasla...ja tam nikdy nic neviem najst 😢 ja som taky debil na nakupovanie 😅

quika
8. dec 2008

tak ste ma potesili s tym mokoshopom 🙂
predstavte si, kamoska bola cez vikand v rakusku, a v obycajnej drogerii v Hainburgu mali celu kopu celulozovych separaciek. myslite ze raz budu aj tu latkovky take rozsirene, ze sa budu bezne predavat separacky v drogerii? 😀

bambusko
8. dec 2008

niektore materialy su speci upravovane, preto sa daju prat v pracke. a preto mi vlniaky z merino superwash nefunguju 🙄

bihan
8. dec 2008

ja periem vlnu v pohode na 40 v práčke...žiadny špeci program... Sjuzi, vlna je dosť elastický materiál, teda kým to nie sú hrubé babyideácke vlňáky.. tie LVB Jersey sa naťahujú ako bavlnené tričko 😅

verulka
8. dec 2008

quika, vsak tak to bolo v dobach nedavno minulych, separacky vsade 😀
ja som oprala vlniaky tiez na 40a max v pohode

luciabah
8. dec 2008

ahoj babulky
tak dnes som bola na poste po zasielku... a vytesujem sa ... a ked porovnavam s popolino / zatial len na ohmat a vzhlad/ tak super aj BL a aj Tots Bots. no a BG su uplne ina kategoria... bihan, mas pravdu, ze neostaneme len pri tejto zasielke a potajomky idem objednat dalsie...a zalubila som sa do BG...super krasne, prijemne

sjuzocka
8. dec 2008

verulka, teraz som bola v HM, maju to tam este. Takze - Auparkove HM na poschodi, tam kde su detske vecicky je to tam kde zacinaju babske vecicky (rozumej zaplava ruzovej a fialovej), je to tak pri stene zavesene, take biele, fibi to ma v albume.

taanak
8. dec 2008

asi to oblecko pojdem zajtra pozriet aj ja, len ci budu mat aj nasu velkost 😕

sjuzocka
8. dec 2008

tani, mali tam aj dost velke velkosti - ad1, ad2 - je to brutaaaalne elasticke. My sme kupili 68, este v tom trochu plava, a mam pocit ze to oblecie aj ked bude nosit 80... s extendorom mozno potiahne az do... ajaj, ani netrufam odhadnut 🙂 akurat rukavy uz potom budu asi tristvrtove

olinka6226
9. dec 2008

tani max velkost maju 86 ale ako pise sjuzi su dost velke a elasticke. cize v pohode. co mna najviac stvalo ze mali vonku z 86 vzdy len 2ks. ale uz mam 4 body a 2gatuse tak mi staci 🙂

sjuzocka
9. dec 2008

oli ty to tusim kupujes vo velkom 🙂)

olinka6226
9. dec 2008

no ved nech ich mozem tocit dokola, nech je stale nejake ciste

etnicka
9. dec 2008

ahojte kocky, vcera som nakupila celu plienkovu vybavicku z druhej ruky a som z nej uplne namakko 😀 sme s manzelom vcera vecer do toho balili diskogulu na skusku 😀

sjuzocka
9. dec 2008

etni a ake plienuse si pokupila?

luciabah
9. dec 2008

ahojte babulky, chcela by som sa opytat, co je podla vas lepsie pouzivat na zvysenie kapacity plienky... stvorec alebo dalsiu vlozku? nasa gretka cika ako fontanka 😀 😀 😀
a este jedna otazocka... objednala som plienkocky ale zabudla som objednat vrchne nohavicky. mame dvoje od popolina ale su dost velke na BL a TotsBots. viete mi poradit nejake univerzalne.
a este aj mojmu matkovi sa pacia BG aio / a to som sa bala co mi povie na tu cenu/ a aj napriek cene mi kazal este kupit dvoje. viem ze tu este pisete o swaddlebees, ale na akej stranke ich kupujete a ktore su porovnatelne s BG aio?
dakujem

etnicka
9. dec 2008

sjuzocka, kupila som 20 babylucy organic 3v1 (aj s vlozkami), 3 popolini vrchne vlnene gatky S a 2 M a 3 balenia tych separacnych vloziek 🙂

quika
9. dec 2008

luciabah, ako vlozku mozes pouzit oboje, zalezi skor co ti je sympatickejsie - stvorec ma vacsi objem, ale od vacsiny vloziek nasaje trochu viac. taky obycajny 60-70g stvorec (Kikko, Hybler a pod.) nasaje asi rovnako ako BL bambusova vlozka (ta vacsia). tie hrubsie stvorce su uz kvoli objemu asi menej vhodne. mozes pouzit aj viacvrstvovu plienku (najmensiu velkost), objemovo asi ako stvorcovka ale lepsie saje. mne osobne su pohodlnejsie vlozky, lebo sa daju lepsie naskladat na maly kusok s vela vrstvami presne tam kde ich potrebujem, a okrem toho nemam rada velky objem.

baby a to vlnene oblecko s HM cca kolko stoji?

bihan
9. dec 2008

Luci, SWB má nejaká kočka na MMB, u nás v shopoch som ich ešte nevidela, ale možno už doplnili 😀 Tá SWB econappy je tak isto zmenšovacia ako BG a vnútri nie je úplne umelinová, lebo má organický velúr.

Inak môj manžel tiež povedal, že mám dokúpiť ešte 3 BG lebo jednoduchšiu plienku doma nemáme 😀

Čo sa týka zvyšnej absorbcie, tak je to vlastne jedno.. záleží len na tebe, aké "hrubé" plienky chceš vo finále vyrobiť.

bambusko
9. dec 2008

lucia, mne sa najviac osvedcili poskladane viacvrstvove male plienky namiesto vlozky. swb sa daju kupit tu

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=64822