• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
@etuska, no veru, podla toho sa na prvy pohlad zistuje ci je problem s klbikmi..
a je super, ze aku mate doktorku.. tu som sa vacsinou stretla len s neprijemnymi nazormi doktorov, ktori boli asi plateni aj od reklamy na pampers..
4. aug 2010 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@crysmile :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja som sa prave cudovala ze nas posiela na vysetrenie,lebo tu v UK to nie je bezne.
...a akurat som si spomenula,ze musim nahadzat plienky do pracky :grinning:
No a teraz rozmyslam,ci mu davat objemnejsie plienocky-ale hadam staci uz len to,ze vacsinou ma latkove-npr. Flip-ky,alebo BL,ci LL :slight_smile:
4. aug 2010 o 15:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@etuska tak ja myslim ze samo o sebe su latkove sirsie, o BL isto viem ze stacia.. ked nebude stacit, tak to ti povedia na vysetreni, zbytocne ho nebal velmi na siroko, ked este nevies co a ako.. my sme latkovali od 4,5mes. a davala som hned Lko BL bambus a organic a to bolo super siroke.. kedze aj my sme mali problemy s jednym klbikom..
4. aug 2010 o 15:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@crysmile
tak to si ma potesila.A potom bolo vsetko OK?
4. aug 2010 o 15:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
etuska, ano, dovtedy som musela davat sendy nohavicky, to su take tvrde, hnusne a gumove gate.. no a som sa napalila a dala som jej odvtedy latkove a v siedmych mesiacoch bolo uz vsetko ok..
4. aug 2010 o 15:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
4. aug 2010 o 15:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha ja mam lanolinovu kuru disana , aj sampon na vlnu z tej rady.
4. aug 2010 o 15:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila gratulujem, vidim, ze uz mas matuska von z bruska :slight_smile: vobec vas nestiham, ale chcem sa spytat na skusenosti s jednorazovkami do flip-ky - kto z vas s nimi absolvoval dovolenku s chodiacim dietatom?
4. aug 2010 o 16:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, tak my sme dnes boli tiez na kontrolu klbov v styroch mesiacoch a klbiky su ok, uz nemusime ani chodit na kontrolu... ale nam uz v prvom mesiaci povedal doktor, ze nemusime balit, ze ich ma dobre... tu v LC je tiez taky divny doktor, niektorym mamickam kazal balit na tri plienky... my sme mali peknu tyrkysovu plienocku, tak maminky kukali, ze co to mame :slight_smile:
4. aug 2010 o 17:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@etuska zatial simiho bal ako doteraz, ved ti povedia ak by bolo treba inak . ja len viem, ze dobre je od kolienka po kolinko.. na noc mu mozes dat jednu stvorcovku na tri a potom na polku na plienku... :wink:
4. aug 2010 o 17:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@etuska ja na plienky uz nic nedavam,mala ich ma po kolienka.a v porodke ked ju videli v latkovke povedali ze staci. Inak v albume su tie vlniaciky na malickej odfotene
4. aug 2010 o 19:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kocky zajtra mame poradnu tak som zvedava na reakciu na plienocky...este neviem aku malej dam..
4. aug 2010 o 19:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha preco myslis, ze tam neusetris? Ja myslim, ze velmi. Ja to samozrejme tiez nechcem robit kvoli peniazom, ale ked sme to len tak prepocitali, tak pampersiek sa minie na jedno dieta aj za 30000korun, ked kupis latkovky, teda mna to vyjde asi na 10000korun a zas urcite energie a vody neminiem za 20000, kedze aj tak sa perie casto a plienky mozem prat s ostatnym pradlom. No a o ekologii ani nehovorim. A vlastne latkovky mozes predat dalej alebo aj cosi pouzit pre dalsie babo, nie? Alebo neviem, mne to aspon tak vychadza, alebo co na to poviete? A este je to ej krasnicke na tych deturencoch:slight_smile:)))))))
4. aug 2010 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sulky Aaaa, super, davam si ich do zoznamu:slight_smile:))). Este jedna otazocka, zas to nemozem najst, niekde som tu citala o nejakom skladani-asi stvorcov, viem, ze sa skladaju na novosklad a este je jedna skratka BGM-alebo tak nejak? Co to vlastne je?
4. aug 2010 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prsky prosim ta, myslis tie flisove deky, co stoja okolo eura? To ako separacky, ktore sa operu a zas pouziju-teda ako byvaju tie v rolke, alebo maju sluzit ako vkladacky? Este nieco baby spominali z Ikey, nejake uteraciky, alebo nevies co? Nemozem to tu najst.Vdakaaa.
4. aug 2010 o 21:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sulky Ja som maleho dojcila do roka a osem mesiacov, ale musela som ho odstavit, lebo uz som bola v 20tyz. tehotenstva. Kludne by som ho este kojila, ale uz ma tak cucal, ked zaspaval, ze som mala hrozne bolestive bradavky. Najskor som mu vysvetlovala, ze maminku ciciky bolia a aukala som a on to uz dobre chapal, tak za tyzden akoby mi nechcel sposobovat bolesti a odstavil sa. Ale ty ho asi nechces uplne odstavit, tak skus mu dokola opakovat, ze ciciky buvaju, ze mliecko bude az rano,hovorila som mu to aj cez den, te este moze, ale potom pojdu spinkat tak ako on, to tiez pomahalo, aj ked mozno u vas to bude ine:slight_smile:))))
4. aug 2010 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sulky nie si sama s tym nepalenim zahy:slight_smile:))))ja som to este nikdy v zivote nepocitila-asi nastastie, hoci ma vsetci aj pri prvom aj pri druhom strasili, ze ved pockaj ako ta bude palit zaha. Ja mozem zjest aj neviem co a nic:slight_smile:))
4. aug 2010 o 22:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec Asi je to ona, v septembri sa tam chystam, tak by som ti ju kupila, keby chces, ak to nie je neskoro.
4. aug 2010 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak ja som mala šťastie, mňa záha nepálila ani pri jednom tehu.
4. aug 2010 o 22:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@milvasik deka irma http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00070489 a pouzit ako vkladacku alebo aj ako separacku (operies a flaky ta zas tak nemrzia). uteraciky netusim, ale ja som pouzivala na odgrckavanie tieto plienky (volaju ich tam ze rucniky :confused: ) http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/90131515
4. aug 2010 o 22:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@milvasik a stvorce sa skladaju aj na draka alebo na osminy. kuk sem http://www.branakdetem.cz/clanky/galerie
4. aug 2010 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prsky super, dakujem, tak deku asi rozstriham:slight_smile:))))
4. aug 2010 o 22:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@milvasik no objavila som deku z jysku doma.. tak si to porobim z nej.. ale dakujem za ponuku.. budem mysliet na to ze tam v septembri ides.. mozno aj my pojdeme do prahy, tak sa po ceste zastavime :grinning: inak tie ikea uteraciky, mam aj ja.. su fajn.. biele som zaradila medzi stvorcovky, a tie farebne mam na utieranie a odgrckavanie :grinning: ale pozor na cervene, farbia!!
4. aug 2010 o 22:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@milvasik jj, sak tak je to myslene, ze ju nastrihas na potrebnu velkost a kedze je taka lacna, tak ta to nemrzi :wink:
4. aug 2010 o 22:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne tie cervene nezafarbili nic :fearful:
4. aug 2010 o 22:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@milvasik , ďakujem za rady :slight_smile:
4. aug 2010 o 22:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dugyna tvoja je este malicka, tak asi nemusis uz nic davat.. ale ked bude rast, tak uz nebude az po kolienka... ale zavisi aj od plienky aka je siroka medzi nozkami.. taka IB, je velkostne ako hnuska... cize na siroke balenie nevhodna.. ale snad nebudes musiet balit nasiroko.. a nebudes nad tym musiet rozmyslat.. tak by to bolo naj :wink:
4. aug 2010 o 22:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@crazybabenka ,
mám klasické štvorce po starších deťoch, ale inak som kúpila všetko nové
mám 12 ks obyčajných hamiko plienok a na to vrchné nohavičky, lebo je to super cena a keďže dopoludnia budeme tráviť doma, na tento účel mi bohate postačia :wink:
no a na von a na cesty som si kúpila 3 ks BL AIO, 2 ks gro baby schell set so 6 ks náhradných vkladačiek a 2 ks flipiek a do nich tiež náhrané vladačky
na noc mám 3 ks tots bots stretch jednoveľkostné - lebo som sa to tu dočítala, baby to chválili, a do nich ešte bambusové vkladačky - na to ale musia ísť nejaké vrchné gaťuše
na bazáriku som kúpila od zajaciq jednu bum hugger - ak to tu budeš priebežne čítať, tak pochopíš, od koho si môžeš v kľude kúpiť plienočky - ja som spokojná, prišla mi krásna, voňavá plienka bez fľakov
4. aug 2010 o 22:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prsky tak to asi iba mne a zfidorke... :angry: mozno sme kupovali rovnaku ediciu.. modre nazafarbili.. len cervene...
4. aug 2010 o 22:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec no, ja praveze neviem o ktore uteraciky ide, viem ze sa tu o tom pisalo, ale nemozem to najst. Su to take male frote velmi lacne-okolo 6korun? Cize sa mozu pouzit na zvysenie savosti napr.medzi stvorce? Lebo tych mam vela nakupenych, tak to by bolo super:slight_smile:)).
4. aug 2010 o 22:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš