Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
9. dec 2008

Tak dnes mi to s tym obleckom v HM nevyslo. Mala je v jaslickach od 8 do 10 a skoro vsetky obchody otvaraju az o 10. No a s malou sa mi tam uz nechcelo. 😒 Ani na parkovisko ma o 8.30 nepustili. 😝

zifka
9. dec 2008

Ahojte babenky, chcem sa spytat, ci neviete, aky je rozdiel medzi BL Bamboo a BL BambooZ... Dakujem...

taanak
9. dec 2008

? to maju nejaku novinku. Jedine, co ma napada, ci to nebude zapinanie na suchy zips... 😕

taanak
9. dec 2008

je to tak, prave som si docitala popis 😀

taanak
9. dec 2008

jeee zifka, ty mas temin na nase 2. narodeniny 😅

zifka
9. dec 2008

taanak, dakujem 😅 Zatial som len zaciatocnik... Hm... a teraz sa mam pre ktore rozhodnut? 😕
este mam jeden termin o vyse tyzdna skor, takze uvidime, ci si to male naplanuje prave na Valentina 😵

indy
9. dec 2008

ahojky
tak my pouzivame ako savu vlozku tie viacvrstvove malu velkost, davam ich vzdy na noc a na dlhsie prechadzky a vysledny efekt aj velkost plienky je rovnaky a mozno aj savost je lepsia ako u vkladacky BL lucy organic alebo bamboo.
Vlnene oblecko som prave oprala je super, malemu je v nom prijemne teplucko len by sa nam zisli este aspon 1 alebo 2 body na striedacku.

sjuzocka
10. dec 2008

idem dnes na vianocne nakupy do auparku tak ak niekto chcete to vlnene vam mozem kupit a poslat (ak nemate HM pri sebe..) zial cenu si teraz neviem vybavit ale myslim ze to bolo celkom prijatelne... 🙂) asi si aj ja kupim este do zasoby, ktovie dokedy to budu mat a je to asi dobre oblecko do nositka 🙂 ja som vcera mala maleho obleceneho len v tom a na to overal taky teplejsi, flisova zavinovacka v kocari a stacilo to. a to bola fakt kosa vonku, stale som kontrolovala ci mu fakt nie je zima, lebo ja s drahym sme boli premrznuti

bambusko
10. dec 2008

zifka, kup tie na druky. suchy zips v pracke zachytava separacky a vecsie dieta si ho samo odlepuje. tiez musis pri vkladani do pracky kontrolovat, ci to mas zapnute a tie drukove len vhodis 🙂

quika
10. dec 2008

ja som sa s patentkami este stale nezzila takze odporucam vsetkym suchace 😀 ja ich automaticky zapinam pri hadzani do kosa s pouzitymi plienkami takze sa mi nikde nezachytavaju a nemam problem. patentkove plienky teraz uz vobec nemozem pouzivat, maly sa vrti pri prebalovani tak ze ledva zapnem suchac, triafat nejake patentky nemam sancu. proti rozopinaniu su vrchne gatky 😎 este obcas deckam vadi ten zvuk suchaca ked sa rozopina, hlavne v noci ze to zobudi, s tym sme problem vobec nemali a teraz uz neprebalujeme. a obcas mi proste nejde zapnut patentkova plienka dobre, bud je moc natesno alebo o jednu patentku vedla je uz zase prilis volna. tak zifka mozes si vyberat co je lepsie, vidis, kazdemu sa osvedci ine 😀

zifka
10. dec 2008

necham si to prejst hlavou, asi skusim par kuskov pol na pol patentky a suchace a ked bude male na svete, rozhodne za mna, co sa mu viac paci a potom dokupim 😵

indy
10. dec 2008

sjuzi mas IP
nasla som z toho vlneneho oblecka akurat vysacky s cenami. Body 298 sk a nohavice 238 Sk

sjuzocka
10. dec 2008

ok baby tak vyrazim okolo obeda a ak budu mat tak kupim co ste mi pisali ;)

olinka6226
10. dec 2008

zifka ja sa tiez priklanam k patentkam. napr. teraz po roku a pol pouzivania BL organic sa mi suchace rozopinaju v pracke a lepia sa o ine plienky. na dietati zatial drzia.

bihan
10. dec 2008

Ja som tak pol na pol - sucháče na malé mimi - je to oveľa rýchlejšie a jednoduchšie a druky na väčšie, lebo sucháče si Sára okamžite rozopína, ak nemá vrchné oblečenie.

bammbi
10. dec 2008

Ahojte,
Tak ja som uplny novacik, co sa tyka latkoviek, a ked som vas vcera zacala citat, som si pripadala ako z inej planety... Skratky BL, BG, hamburgery, swb, hnusky... by ste mali vytvorit slovnik latkovarok pre zaciatocnikov...
Musela som otvorit www.latkoveplienky.sk, aby som mala aspon pribliznu predstavu, o com tocite... 🙂 😉 😅

No ale k veci... dovod, preco som sa zacala o latkovky zaujimat je, ze moja mala chytila zufaly ekzem na zadocku - pluzgieriky + trosku krvacanie, stale sa to zhorsovalo, vyskusala som kooopec veci vratane prebalovania kazde 1apol - 2 hodiny. A to mala prve 3 mesiace uplne ukazkovy zadocek....Zacala som byt presvedcena o tom, ze je asi alergicka na Pampersky...

V obchode som nasla papierove Eko plienky, docasne, kym objednam latkovky, pouzivame 2 dni + umyvam zadocek v rooibose a natierame 100% aloe vera gelom a uz zacinam trosku vidiet zlepsenie..

bammbi
10. dec 2008

...kedze vy ste skusene v tomto obore 😉 , chcela by som sa opytat par veci, kedze mam v tom trochu chaos... Ktora cast plienok prichadza do styku so zadockom? Je to samotna plienka, vkladacia plienka alebo iba separacna vlozka? Je nutne pouzivat separacne vlozky? mam v tom chaos...

Tiez by som Vas chcela poziadat o radu, ktore plienky by boli najlepsie, ak mi zalezi hlavne na tom, aby zmizol ekzem, Aby zadocek bol vzdy v suchu, aby dobre sedeli a aby nerobili oooobrovsky zadok (nevadi v noci). Na cene nezalezi... radsej by som chcela kvalitnejsie.
Citala som , ze bambus je dobry na problem.zadocky, ale neviem, ci bambusove plienky, bamb. vkladacie plienky alebo bambusove separacne vlozky...

Prepacte, ak Vam pripadam ako negramotna alebo ako z inej planety ja sa za nejaky cas otukam... 😉
DAKUJEM ZA RADY!!!

bammbi
10. dec 2008

Na prvy pohlad bez akychkolvek skusenosti sa mi pozdavaju nasledovne:
- Tots Bamboozle, FlexiTot
2v1 - BumGenius Organic, EasyFix (popoliny)
vrchne nohavky ImseWool a Polar Bummi Fleece

...fakt netusim, ktore mam objednat ... ☹ 😔

swb som na stranke latkoveplienky.sk nenasla

petusaaa
10. dec 2008

baby, neviete aky je rozdiel medzi BL bamboo a bambooZ???

petusaaa
10. dec 2008

tak prepacte, som najskor mala citat 😅
to viete, malo casu 😀 😀

olinka6226
10. dec 2008

bammbi - trosku vela otazok naraz - takze podme postupne... snad na nic nezabudnem ak ano, tak sa k tomu vrat, alebo napsie ina babula.

ktora cast plienky prichadza do styku so zadockom? podla toho co do plienky das, bud priamo plienka, alebo vkladacia vlozka, alebo separacna plienka. separacky nemusis pouzivat. ak ti to tak vyhovuje.

na to aby sa najlepsie odvetraval zadocek su najlepsie vlniaky + plienka podla tvojho vyberu. z vlniakov si baby chvalia, Imse Vimse wool, Skockoon a Loveybums, ja mam celkom rada aj babyidea.

plienky top na noc su bamboo extra od baby idea a bum hugger

denne - momentalne pre nas kapsovky a itti bitti - ale inak mam celkom rada aj flanelky baby lucy - znovu som si k nim nasla cestu

tots bamboozle na patentky ok, ja flisakom neverim, takze skusenost nemam
easyfix nie - moc umele

a su aj ine stranky ako si uviedla ty, swd najdes na mimibazare myslim

quika
10. dec 2008

bambi, separacky sa pouzivat nemusia, ale ak chces zadocek v suchu, tak je lepsie ich dat. alebo dat na zadocek flis ale neviem co to spravi s tym vasim ekzemom. my mame ekzem (atopicky) a flis nemozeme vobec. priamo na pokozku mozes este pocas ekzemu davat liecivu vlnu alebo hodvab, ale nam to moc nepomohlo.
co sa tyka materialu - bambus je antibakterialny, ale az taky rozdiel to nie je, kludne mozes pouzivat aj bavlnu a konope. bambusky mas najlacnejsie od babylucy, tots bots maju akurat iny tvar, ale inac material skoro taky isty, aj saje rovnako.
ake plienky, to je tazko radit, na ekzem su zasadne najlepsie ziadne 😎 radsej trosku prikurit v byte, a nechat s holym zadkom kludne cele hodiny. na maly zadocek by som odporucila haipa daipa pastelky, a ellas konopky, celkom obstojne saju, cez den budu urcite v pohode. konopky su dost "mokre", co so separackou nevadi, ak by si ju nechcela tak radsej do toho nejaku vlozku z ineho materialu.

verulka
10. dec 2008

cafte, tak po sjuzinej navigacii som nasla vlnene oblecko ale velkost len 68 😢 tak mozno po Vianociach, dovtedy ma uz tam nedostane nikto 😀
quika, my sme uplne opacne, ja mam na suchac 3 alebo 4 plienky- jednu BI bamboo extra a potom flanelky BL ,ale tie nepouzivam nikdy, lebo na mojho ucuranka su malo save 😀 bno a maju suchac 😝 😀
bammb, ja som zacala latkovat ked mal ron 4mes- vrele odporucam vlniaky- ja mam na noc natahovacie disasany, na den loveybums jersey a sckoony- tie prestriedavam..a este mam longies, ale tie sa mi furt nedari dost naimpregnovat 😠
Plienky, ja som zacala separacky pouzivat az na tuhu stolicu, dovtedy som ich akosi nemala..takze da sa to aj bez nich, ale s nimi je menej roboty 😉
Bum genius su uzasne 😵 ale podla mna je naj super pomer cena/savost baby lucy, od nich mam halvne bambusky. Tots bots mam 2 a musela som si na ne zvyknut, ale teraz su v kurze...no ja si na doma neviem vynachvalit haipa daipa pastelky a aj tie starsie..rychl oschnu su prijemne a pekne nasaju. Na von ficime na kapsovkach - swdle bees a uz spominane Bum genius...no ana noc su pre nas uplne naj bum hugger( hamburger) od ellas house, riadne vypchane 😉 pri vybere plienpok podla mna treba ist postupne a uvidis, co vam vyhovuje...
Ronovi sa ritulka kraaasne vycistila..ale fakt odporucam vlniaky a tize som uplne vylucila vlhke obrusky 😉

bammbi
10. dec 2008

olinka, quika, verulka...
DAKUJEM!!! 🙂 ste zlate...
Olinka pises, ze v styku s pokozkou moze byt aj vkladacia vlozka... zostane tato sucha na zadocku? ja som to pochopila asi zle, ked si myslim, ze vkladacie vlozky nasavaju cikanicu??
Kde objednavate znacky Skockoon, Loveybums a haipa daipa pastelky? na stranke latkoveplienky.sk som tieto znacky vobec nenasla...
...no a este posledna otazka na Verulku 😉 🤐
ked vlniacky navlhnu cikanicou, nezapachaju?? som citala, ze sa nemaju moc casto prat a nejako si to neviem predstavit... a tiez, preco si si na tots bots musela zvykat? mne sa z obrazka pacia tie bambusove, vyzeraju makkucke...

este raz vdaka!

sjuzocka
10. dec 2008

ahojte, tak ako pisala verulka, vlnene oblecko zial len mensie velkosti momentalne, takze som kupila len svojmu krpcovi...
a teraz k tym plienkam... bammbi, ja tiez odporucam bambusky babylucy (to je ta znacka BL) - kedze ja momentalne fandim hlavne suchemu zipsu, tak som objednala tie bambooZ, ale mam aj patentkove bamboo. s vkladackou ktoru k tomu davaju to vydrzi tak 2 - mozno 3 hodky, ale to je potom plienusa u nas dost mokra. samozrejme gatusky to zvladaju a za chvilu su suche (ak su navlhnute, ale zvonka su suche vzdy). BL bambusky maju dobru cenu, preto som ich brala viac. Mam aj BL organic, tie saju hadam este lepsie, ale velmi dlho schnu pokial ich nedavas na radiator alebo horuce slniecko 🙂 flanel saje malo ale rychlo schne, to je snad jedina jeho vyhoda, aspon podla mna.
velmi rada mam konopne plienky, snad pre vyborne sanie a velmi rychle schnutie - ellas house (skratka EH)
haipa daipa(HD) pastelka - prirodna farba - super, akurat v tvrdej vode dooost stvrdla. teraz mam od olinky tie imse vimse (IV) biofrote a tie sa mi zdajueste lepsie ako pastelka 🙂
na noc pouzivam hlavne bamboo extra od babyidea (BI), a sem tam bum hugger (hamburger) od EH, ten musim este dovypchat - pozor ma na povrchu fleece a pri ekzeme by som sa radsej asi flisu vyhla... Najviac saju vkladacie vlozky bamboo hour, bamboo prefold - to je bambus vo forme flausu, babylucy ma bambus vo forme frote.
separacky davat nemusis, bude len o trochu viac prace s oplachovanim, ale nic tragickeho 🙂 pocit sucha - no, ten zarucuju umelinky, aspon co ja viem (fleece a pod.) takze by som si to zvazila v pripade ekzemu....
rozhodne ale krok k latke malej pomoze, latkove plienky totiz neobsahuju ropu 😉

sjuzocka
10. dec 2008

jo bammbi, plienky sa daju kupit aj na strankach latkovky.sk, plienka.sk, nosime.sk a potom este na mimibazare ;)

bambusko
10. dec 2008

co mate furt vsetci proti rope? 😕 ved je to prirodny produkt 😀

pocit sucha ma este velur,je aj bavlneny. ale napr. ja stale po vybaleni zo swaddlebees musim maleho pooberat od zmolkov - nie je ich vela, ale su, neviem, ci to casom prestane zmolkovat 😨

sjuzocka, myslela som, ze si verulke vsetko vykupila 😅

indy
10. dec 2008

tak skoda, ze oblecko nemali ☹
co sa tyka nasho latkovania tak ja som na zaciatok nakupila IV stvorce a viacvrstvovePostupne som na skusku dokupila BL bambus a organic a viac sa mi z nich pozdava organic co sa savosti aj sympatii tyka. Este mame jednu MMT AIO ta sa nam dobre osvedcila na dlhsie cesty autom, ale tento pondelok som ju dala malemu na poradnu a ked som ho tam vybalila tak bol precurany az puncochy mal mokre.Ale to som asi dobre nezapla. A najnovsie mame vv swadlebees velkost 2 a tie su prijemne makucke a nasaju tiez dost. Stale sa chystam nieco dokupit na dlhsie vyjazdy von, ale akosi ked vidim, ze mi dobru sluzbu robia aj stvorce na novosklad a do nich viacvrstva vkladacka tak akosi s tym neponahlam. Tuto kombinaciu davam aj na noc a pooda. V noci uz moc necura.A cez den robime aj bkm takze nam to akosi staci aj tato zakladna vybava co som nakupila este v tehu. Plus k tomu mame vkladacky z deky z ikea, ked viem ze dlhsie nebudem moct prebalovat. Vrchne nohavicky mame vlniaky natahovacie diasana 2ks swadlebees vlniaky a skoon vlniaky a este su nam dobre IV organic tie ma velkost 5-8 kg a nosi ich uz od narodenia 🙂

indy
10. dec 2008

ozaj este som skopirovala skratky z ceskej diskusie nase konkretni latkova vybava https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Plenkové šifry
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
bambuska – bambusová plenka
BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
BI – značka Baby Idea
BKM – Bezplenková komunikační metoda
BM – značka Bambino Mio
čč – české čtverce, čtvercová plenka
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
Hamburger – plenka Bum Hugger
HD nebo HP – firma Haipa-Daipa
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
IV – značka Imse Vimse
Kalhotovka – kalhotková plenka
Kapsovka – kapsová plenka
Kissa – plenka Kissaluvs
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
oříšky – indické ořechy na praní
Popo – značka popoliny
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
SL – plenka Stuffable lite
snapka – Snappi sponka
TB – značka Tots Bots
vkládačka – vkládací plenka
vv – vícevrstevná plenka
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap
Zavazovačka – zavazovací plenka

sjuzocka
11. dec 2008

vytiahnem este manzela do avionu, aj tam je HM, tak mrknem ako vybrakovane je to tam 🙂

stvorce som aj ja davala tak prvy mesiac a pol ale neviem ci sme taki nemtavi, no aj napriek novoskladu sme mali dost casto kakacie nehody, kedy to schytalo vsetko mozne. on si da tie nohy pri tlaceni snad az dagde za hlavu a urobi taku strelu ze to preleti aj cez najmensiu medzierku 🙂))) no co, uz len tri mesiace a mozeme prikrmovat :D