Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
9. aug 2010

@juliakocka tak to teda vobec nesmrdia.. samozrejme ze cez den nemozes dieta nechat 5 hodin v jednej plienke, ale detsky moc predsa nesmrdi tak ako dospelacky.. ritka mojej malej vonia vzdy za ecoverom.. 😀 aj ked ju rozbalim rano po 5tich hodinach.. stale lepsie ako za parfemovanou pamperskou.. z toho sa mi dviha zaludok ☹
inak ste tu preberali to kaliskovanie.. tiez som na to pozerala.. funguje to ako tampon?
@petrinka, alebo @sulky posli ip ako to funguje.. 😀 nech sa pripravim, kym dorazi prva mrcha

petrinka
9. aug 2010

@zojec sulky posle info, ta je profik, co to ma odskusane 🙂 ja som vahajuci zaciatocnik 😕

katka888
9. aug 2010

baby, a mate skusenosti s nohavickovými IMSE VIMSE ci ako?

kaktusik007
9. aug 2010

@katka888 ak myslis PULky, tak maximalna spokojnost 🙂

petrinka
9. aug 2010

@juliakocka pridavam sa k babam, ktore ti uz odpisali. tiez citim moc, len ked adamovi davam plienku dole a fakt len rano. adam ma uz takmer rok, takze aj moc je uz iny ako pri kojenych babatkach. nepredstavuj si pouzivanie latkoviek tak, ze babo, ked sa pocika, tak smrdi mocom ako dochodca s inkontinenciou 😀 naozaj by som viac riesila to, co je v jednorazovkach za latky, ktore moc absorbuju a este aj neutralizuju prirodzeny zapach.

katka888
9. aug 2010

@kaktusik007
nasla som na nete nohavickove jednovelkostne imse vimse bioflanel a imse vimse biofrote a zvazujem si objednat na skusku nejaky ten kus z nich. to su take co na ne idu aj nohavicky, ze? joooj... cim viac citam, tym v tom mam vacsi chaos

lindauciatko
9. aug 2010

zienky este som sa chcela spytat - tie co uz mate vacsie babatka - , ako sa spravne po latkarsky riesia prikrmy? akoze cim utierat babatko pri krmeni okolo pusky a rucicky ked ich strci do toho mixu...
lebo vsak ak pouzijem vlhcene obrsuky bude " vonat " ako z pampersky ☹ ci stacia obycajne papierove obrusky zo skatule?
mzno to sem nepatri do temy ale kde inde sa spytam?
ze by som sa nachystala 🙂

alusha
9. aug 2010

@katka888 ja ich sice nemam, ale flanel by som nekupovala

kaktusik007
9. aug 2010

@katka888 flanel je fine akurat ked je babo male a fakt dost cika, rychlo to schne... ale pre 5 mesacne babo pozeraj bambus a konope 😉

sulky
9. aug 2010

@zojec ,@petrinka ,omyl,janie som v tom profik, iba teoretickyyy profik 😀
Prakticky profik je @plienka, alebo @emjee.

sulky
9. aug 2010

ja sa na to este len chystam, kedze rok a pol som mala pauzu kvoli kojeniu 😎

alusha
9. aug 2010

baby, ja mam pauzu uz viac ako tri roky, ja ked dostanem menzes, tak ani nebudem vediet co to je 😀

ivanajelinek
9. aug 2010

Kocky.objednala som si z e-bay nove 3 plienocky..jedna pani si to nakupila a vzdala to...mam 2 Fuzzi bunz s a jednu Tootsboots S...Tie Fuzzi bunz su asi kapsovky, ze? Tam mam tu vkladacku strcit do tej kapsy(tam je vzadu taky otvor) alebo ma mat babo tu vkladacku na ritke? A ta druha, to je pravdepodobne nohavickova, v nej su uz 2 vkladacky prisite.. 😵 Ostatne plienocky dorazie v stredu, ked k nam pridu svokrovci.sa tesim jak male dieta 😀

alusha
9. aug 2010

@ivanajelinek ja mam pri fuzzi dve vkladacky, jedna do kapsy a druha navrch, su to vyborne plienky 🙂

ivanajelinek
9. aug 2010

@alusha no to boli 2 tie fuzzi a k tomu 2 vkladacky, ale kazda ina.jedna hrubsia a druha tensia...Takze jednu mam dat do kapsy a druhu navrch?Ale mozem tam vopchat aj ine, ze?

katka888
9. aug 2010

este jedna otazka, aky je rozdiel medzi BG flip stay dry a medzi BG flip organic? dakujem

alusha
9. aug 2010

@ivanajelinek ja mam pri kazdej fuzzi po dve, jednu davam dnu a jednu von, ale mozes tam dat aj ine, co sa ti zmesti 🙂

lindauciatko
9. aug 2010

@katka888 vrchne gatky su vzdy tie iste rozdiel je v kladackach: BG sty dry je taka makka umelinka, dobre saje, je to taka podlhovasta vkladacka a aj ked je ocikana zistit to az ked ju chytis odspodu 🙂 babo je v suchu
BG flip organic je stvorcova vkladacka, ta sa prehne na troje a tiez dobre saje, ale babo citi mokro a dost je objemna oproti stay dry - asi aj 2 x taka - ale je to bavlnka 🙂

ivanajelinek
9. aug 2010

A na tu Tots Boots Organic treba aj vrchne Pul-ky, ze?

sulky
9. aug 2010

@ivanajelinek , tots bots organic? to je ktora?

sulky
9. aug 2010

@katka888 , sty dy jeumelinka, organic je prirodna bavlna. Obe saju dobre,skusila by som na tvojom mieste obe, kazdemu vyhovuje nieco ine.

ivanajelinek
9. aug 2010

@sulky to neviem ani ja. Som objednala. Stoji tam ze 90 % Cotton...Ale mala by to byt tato

alusha
9. aug 2010

to je asi bamboozle

sulky
9. aug 2010

@ivanajelinek , aha,takna nu treba PULky 🙂

katka888
9. aug 2010

@sulky
@lindauciatko
dakujem, uz po tom hladani hore dole na nete a forach asi si objednam sadu BG flip stay dry a sadu BG flip organic, vyskusame a podla toho, co sa nam, zapaci doobjednam tie vsuvacky. povodne, ked som citala clanok v DIETA som chcela tie nohavickove, ale na zaciatok vyskusam tia vkladacky. gacule z nich casom, ak sa nam to osvedci , pouzijem aj na nohavickove, a nohavickove este dostudujem, ale ako tak citam, tak skor ten bambus nejaky 🙂
este raz diky za rady

sulky
9. aug 2010

@katka888 , dobre si si to vymyslela 🙂 Tie nohavickove urcite vyuzijes aj neskor, hlavne ked zacnete chodit. A o AIO ani nehovorim 😵

lindauciatko
9. aug 2010

@katka888 a ked uz ides objednavat, neskusis aspon 1 ks nohavickovu? nejaku bambusku... aby sa ti potom dalej lepsie rozhodovalo ze co dokupit... takto nebudes mat co porovnavat len flipky stay dry a organic 😵

katka888
9. aug 2010

@lindauciatko
jasne, diky, ze si mi pripomenula, este nejaky kus bambusky musim vymysliet.... ked tych druhov je tak vela.....

lindauciatko
9. aug 2010

@sulky a ty ako uz po dovolenke v terchovej? robila si osvetu?

alusha
9. aug 2010

@katka888 napr. tots bots stretch je dobra 🙂