Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monr
10. aug 2010

@och mne malá od očkovania pije prevažne len mliečko, dá si po pár kúskoch aj z obeda, aj zo všetkého čo jej pripravím, ale teraz kojím viac, ako keď bola malinká 😀

@jonki neviem sa k tomu vyjadriť, ale to sa podľa mňa týka detičiek, čo sú náchylné na chorobu aj v hnuskách, neviem, či niektorá vzdala látkovanie kvôli infekcii. 😒

jonki
10. aug 2010

@prsky
@monr no ja neviem odkial tu infosku o uroinfekciach mala ale myslim ze v tej suvislosti spomenula aj damsky magazin 😵 😀 😀 takze mozno vam dalsia podarena relacia usla...ja neviem telku nemam...a ani mi nechyba a pochybujem ze od novembra na nu budem mat viac casu 😀 😵

plienka
10. aug 2010

vychadza to tak ze najpalivejcie otazky dnesnej doby su latkove plienky, kojenie, kalisok.....
co tak spolocny projekt...
o dva roky mi konci materska, ked dovtedy napiseme kvalitny material na tieto temy, kde budu vsetky argumenty, s akymi ste sa len kedy stretli, ja si zoberiem za ciel jeho hromadne sirenie v zdravotnickych zariadeniach (nevravim ze budem uspesna, ale niekedy zvyknem mat take stastie)
co poviete? ..... utopia?

katka888
10. aug 2010

môj názor na látkovanie bol ako u 99%, videla som to ako klasické socíkovské prebalovanie, žehlenie, pranie, kým som si neprečítala článok teraz v DIETA. začala som na tú tému kukať a zisťujem, že je to od mojich mylných predstáv na míle vzdialené.
podľa mňa, všetci, čo sa tak negatívne k tejto téme vyjadrujú, majú asi takú istú mylnú predstavu, ako som ju ešte donedávna mala ja

katka888
10. aug 2010

@plienka
lietanie bolo utópiou, telefón bol utópiou, všetko to začína utópiou....
super nápad, držím palčeky, určite stojí za to sa do neho pustiť

alusha
10. aug 2010

@katka888 super, tak ten clanok v dietati bol potom prospesny 🙂

kaktusik007
10. aug 2010

@plienka 😀 😀 😀

katka888
10. aug 2010

@alusha
určite, manžel nie je nadšený, že nemáme peniažky na tieto plienky , no ja chcem aspoň vyskúšať. len sa stále rozhodujem aké nohavičkové a aké AIO. pre BG stay dry uz som rozhodnuta, jedno balenie na skusku

jonki
10. aug 2010

@plienka dobre a ja sa to budem snazit sirit vo fyzioterapeutickych kruhoch ak sa mi popri materskej podari skoncit skolu 😉

monr
10. aug 2010

@plienka fajn nápad, každá má nejaké skúsenosti, všetky tu s látkovkami, poväčšina z nás aj z nosením a niektoré aj s kalíškovaním. Každá keď napíše stručný výcuc výhod, čo jej ktorá vec priniesla, bude z čoho vyberať 🙂

monr
10. aug 2010

@katka888 tu názor veľmi rýchlo zmeníš 🙂 😀 😀 😀

miruss
10. aug 2010

Pekne ste sa tu rozpísali o dojčení. Ja som dojčila malú 13 mes., ona sa sama odstavila, už jednoducho nechcela.

@plienka: Super nápad. Ak to rozbehneš, kľudne mi napíš, rada Ti pošlem moje postrehy a názory.

katka888
10. aug 2010

@monr
je mi to jasné, ste ako "sekta" hahahahahaha 🙂 🙂 🙂 v 18stom str. by vas upalili hihi 🙂

monr
10. aug 2010

@katka888 to mi je jasné, a pozor, prudko návykové 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alusha
10. aug 2010

tak tak 🙂

miruss
10. aug 2010

@katka888: 😀

jonki
10. aug 2010

@monr ked poviem sliz tak na mna pozeraju akoby som bola z marsu a ked poviem miesto avivaze ocot...tak som uz jupitera....kaliskom sa niektorym ludom ani nechvalim, lebo to uz by bolo na nich vela 😀
...ano jasne aj ja som sektarka...ale vzhladom na to, ze som veriaca a snazim sa podla toho dokonca zit...tak ma za sektraku maju tak ci tak 😀

ale je pravda ze ked som sa o kalichu prvykrat dozvedela ja-v anglickom casopise bola reklama...tak som na to kukala ako teliatko a vdaka zvedavosti som narazila na vas "sektarky" lebo mi to nedalo a nechapala som o co ide tak som hladala po nete a nakoniec objednala 😵

crysmile
10. aug 2010

baby, este k tomu kojeniu, ked uz sme mimo temy trosilinku.. pokial mate male babo, kazdy vas bude za kojenie chvalit, ked bude uz babo vacsie - bude to chodiace, behajuce dievcatko s copikmi a bez plienok, ktore dokaze tvorit suvetia, uz sa na to budu pozerat inak, to su predsudky.. ja mam malu co ma 2 roky a 4mes. za chvilu, vobec nevyzera ze by sa chcela odstavovat.. a poviem vam, ze inak ako na prsniku mi naobed nezaspi.. a krasne ju to ukludni.. ked vidi ako sa tulia male kačičky pod kačku, tak hovori ze ci aj oni idu cickat.. koji pekne svoje babiky, zvieratka, s ktorymi sa hrava.. pekne vie okomentovat ze mliecko je dobre a sladke.. toto by som s flaskou nikdy nezazila.. ten pocit jedinecnosti pre svoje dieta z chvilky, ktora patri len vam dvom..
a tie komenty ludi, ktori nevedia o latkovych plienkach nic, tak to mam najradsej, vsade na nas svieti reklama na pampers, ako pomaha unicefu a blabla.. ako je zadocek dietatka celu noc suchy a dokaze celu noc prespat.. ako sa dokaze v tej plienke uzasne pohybovat a nic netlaci.. aka dokaze byt reklama, ze? ako aj umele mlieko, na obrazovke sa na vas skeri dieta a pod nim ze Vyzera ze mi nieco chyba? no teda.. na kojenie som nikdy reklamu nevidela.. naco aj, ved je zadarmo.. na latkove plienky tiez nie.. babenky, ktore nemaju moznost si pozriet na nete informacie o tom, co je na trhu, castokrat podlahnu tlaku reklamy.. a som rada ze sa nase kruhy rozsiruju a mamicky sa dozvedaju o latkovych plienkach.. nebojte sa ist proti prudu..

miruss
10. aug 2010

@crysmile: To si krásne napísala.

adriana7
10. aug 2010

ahojte, nebola som tu 4 dni a čítam už 2 hodiny!!!
ad dámsky magazín - zažila som v jednom kvetinárstve "naživo" karin majtánovú - chovala sa ako 15 ročná rozmaznaná pubertiačka - príšerné - odvtedy nepozerám...(aj oni majú svojich sponzorov a lobby)

ad kojenie - my doma sme vege - veľa štúdií, aj niekoľkoročných dokazuje, že napr. potkany kŕmené pasterizovaným mliekom sa navzájom požrali do 6 týždňov, mačiatka kŕmené tým istým boli už v 3. generácii úplne neplodné... z toho si každý rozumný človek urobí názor...

ad postava - koľké z nás robíme "vrcholový modeling"?, alebo pracujeme v budove s "červenými lampášmi" - je to smiešne, že ...

látkovky - ak odborník a ešte k tomu nie pri pive, ale verejne, povie nejaký názor, ktorý nepodloží faktami, sa podľa mňa len riadne strápni 😒 , aspoň to platí v odborných kruhoch mimo sk...

na celom tomto komerčnom humbuku ma ale teší to, že ja by som si z mojimi deťmi kľudne trúfla prežiť aj mimo civilizácie, čo sa o tých schoppingových, nekojacich, pamperskových a nastajlovaných tiežmamičkách asi povedať nedá...

sulky
10. aug 2010

babyy, to kam sa nam zvrhla tato konverzacia? Ze pojekt??????? Paradaaaa, idem do toho. Uz mi chybaju projekty z prace 😵
A tlacia sa mi slzy do oci pri niektorych Vasich prispevkoch, od dojatia 🙂 Myslim to uprimne. Hlavne @crysmile 😉

@plienka, daj vediet ako si ten pojekt predstavujes a co od nas potrebujes. A nie ze sa na to vyflaknes ked budes v tej Kambodzi 😀

jonki
10. aug 2010

mna minule tak zotreli, ked som prezentovala svoj nazor na pampersky...a jednorazovky vo vseobecnosti...ze si myslim, ze su pre babo menej vhodne ako prirodne materialy...bola som pomenovana trapkou-chuderou, ktora chce na svojom este nenarodenom dietati setrit...a ze je to vlastne uz teraz chuda 😀 ...a ze oni by si aj od ust odtrhli (nie ako ja buduca krkavcia mama)len aby svojim detom mohli kupit kvalitne plienky (pampers) nie len nejake druhotriedne a ze aj kozmetiku len tu najlepsiu...Nivea alebo Johnson....no co povedat na to... 😀 ...niekedy radsej nic

@adriana7 hej majtanova je cislo....kedysi byvala v ruzinove v tom istom vchode ako moji krstni rodicia 😀

petrinka
10. aug 2010

@prsky hej dojcenie je hlavne o nastaveni matky, viem o tom svoje, mam na to skolu... 😀
co sa tyka mojej lekarky, to je taka stara skola a ked videla, ze pouzivam latkove plienky, tak sa len so sestrickou usmievali, ze som rarita.
je to smutne, ako sa to zmenilo. mam 11 rocneho brata a ked on bol este babo, tak u nas jednorazovky v podstate zacinali. ked doktorka videla dieta s jednorazovkou, tak "sprdla" mamicku, ze az... vtedy sa to povazovalo automaticky za nezdrave... musel naozaj prest velky lobbing firiem, aby posunuli negativny postoj doktorov k tomu, ze to momentalne povazuje vacsina z nich za standard pouzivat jednorazovky. 😢

alusha
10. aug 2010

@jonki citala som to v teme o rodicovskom prispevku, ako sa do teba obuli, no pomyslela som si svoje 🙂

kaktusik007
10. aug 2010

babyyy... nerieste tu kojenie, ad jeden, je to mimo temy, a ad dva - mam z toho depku ☹

adriana7
10. aug 2010

@jonki ,
ja už sa verejne moc neprezentujem, kedysi som v dobrom chcela poradiť, napríklad švagrinej, ktorej malý je stále chorý a je mi ho ľúto, ale tiež som bola za divnožienku..., a prednedávnom na stretávke.. som bola za socku už len preto, že sa "nehambím" mať v mojom veku ešte dieťa 😠
odvtedy riešim len 3 podstatné veci:
1. zdravie a šťastie mojej rodiny
2. zdravie a šťastie mojej rodiny
3. zdravie a šťastie mojej rodiny
... ozaj, teraz čítam knihu Pohodoví rodičia, a poviem vám, my nie sme tí divní... 😉

petrinka
10. aug 2010

@katka888 aaale coby, v 18 storoci by upalili tie lenive, co davaju jednorazovky 😀

crysmile
10. aug 2010

@miruss @sulky babenky, dakujem, ale napisala som len to, co citim.. takze som rada ze ma tu chapete.. 🙂 preto od vas nemozem odist, aj ked sme uz bez plienok.. 🙂

katka888
10. aug 2010

baby, aky je vas nazor na moju testovaciu verziu:
1x zvyhodn sada Bg stay dry / 2x nohavick, 6x vklad vlozka /
1x zvyh sada BG organic / 1x noh , 3 x vklad vlozka /
2x BBH bambus nohavickove jednovelkostne?

alusha
10. aug 2010

@crysmile co by mnohe zeny za to dali, keby citili to co vy 🙂 ked je uz dietatko velke, tak je tazsie pre mamicku skoncit ako pre to dietatko, aspon mne to bolo strasne luto, ked som prestala dadyho kojit, nastiastie teraz to zazivam znovu 🙂
@kaktusik007 prepac, uz koncime 🙂