Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
11. aug 2010

@csikike to fakt nie je az taka strasna polozka... ale osobne by som zazrak necakala:( neviem, mozno sa mylim... my sme mali taku praciu gulicku tak pred 10 rokmi a zazrak sa nekonal, ale mozno teraz je to uz o niecom inom. ale za tu cenu to skusit mozes. To je blbe, ze tie plienky niektore su zakazene, ale po case to vybledne. a este je dobry tip, nechat ich susit na slnku, slnko ten flak rychlejsie vytiahne...

csikike
11. aug 2010

no, ved skusim a porovnam, a pripadne sa vratim k arielu na ostatne pradlo a malej plienky budem prat nadalej v orechoch, aspon poloeko 😅

sonkab
11. aug 2010

@csikike aj ja tak periem - nase veci v normalnom prasku a maleho veci + plienky v orechoch

sisamato
11. aug 2010

@sulky neviem ci to dieta nejako vnima v com je ulozne a zatial su vlozky stale cislo jedna co ja viem...a som zvedava kedy nastane ten cas, ze ich uplne stiahnu ako vravite z hladiska ochrany ZP...taka doba asi nenastane...nech sa radsej riesia problemy aby nevznikalo riziko uniku ropy do mora a preferovania bycikovania, a menej parfemov atd...vsade okolo nas je sama chemia, aj to co si davas do ust...vo vsetkych vyrobkoch su E/cka, uz ani nevypestujes zeleninu bez chemie...musime sa proste zmierit ze zijeme v takomto svete...nehovoriac o mobiloch aky maju dopad na anse zdravie, ale kto sa ich chce zbavit? proste je taka doba...vo svete by sa mali rieist dolezitejsie veci a to napr. preco rodinne vztahy a priatelstva...preco ti napr. vlastni svokrovci nepridu na svadbu atd..........................................................

avila
11. aug 2010

@sisamato mala by sa zalozit nova tema: svokrovci 😉 ak uz nie je... To by bolo prispevkov 😵

Maly mi prekadil vlniaky, po bokoch to slo ☹ Este aj nohu mal poriadne oznackovanu...

sisamato
11. aug 2010

@avila dik za napad, idem zalozit, uz sa tesim na tie prispevky...huraaaaaaaaaaaaaa 🙂

jonki
11. aug 2010

@sisamato tema svokrovci tu uz je 😀 a je to celkom zabavne citanie 😀

@behulka vdaka za ten link co si dala par stran dozadu je fajn 😉

a vsetkym vam dakujem za rady a za ochotu 😉 ...ono predtym ako som sa zacala zapajat do diskusie som si tu toho dost pocitala ale aj tak niektore veci je lepsie prekonzultovat uz konkretne 😵 ...a prva pracka plienok sa uz perie 😉 ....tu podstatnu cast vybavy vsak budem objednavat az po navrate z chaty..ale uz sa tesim 😵

henushka
11. aug 2010

@sisamato Ale ja sa napriklad nemienim zmierit s tym, v akom svete zijeme a je nas tu takych viac. Kazdy by mal zacat od seba a keby kazdy len kusocek niecoho zmenil, tak by bol svet hned krajsi 😉

Asi som prilisna idealistka 😅

crysmile
11. aug 2010

@henushka asi sme potom dve.. ked je dookola okolo nas tolko chemie, preco si este pridavat a preco robit okolo seba bordel? ja sa s tym nejdem zmierit, nie som niekto, kto plava s prudom a je mu to jedno.. to rovno mozem cely zivot sediet na zadku a cakat kym ma druhi ludia zasypu smeťmi.. alebo zacat od seba a hovorit a ukazovat vlastnym sposobom ze sa to da aj inak.. najjednoduchsi sposob je povedat, ze to nejde.. ale najtazsi pokusit sa o sposob, ktory ukaze, ze to pojde.. aj ked su za nami male stopy, co robime pre prirodu, je to lepsie ako mat za sebou niekolko ton odpadu, ktore tu nechame pre dalsie generacie.. najjednoduchsie je ukazovat na ropne skvrny v zalivoch a velke podniky, ktore nerespektuju prirodu, ale ked sa nas nazbiera 1000 takych, ktore budeme pouzivat latkove plienky, nenechame tu 1000ton smradlavych hnusiek.. preco by sme nemali zacat od seba? preco ukazovat na druhych, ze ved aj oni to robia, tak to mozeme aj my? to je len masirovanie vlastneho svedomia, ktore si krmime tymto konzumnym zivotom.. @sisimato keby bolo viac takych, ktori sa pridu aspon pozriet do nasej temy, aby sa zistilo ze sa to aj inak.. a nekritizovat hned iny sposob, sposob, ktory tu bol ovela skor, ako jednorazovky.. a to bkm a latkove plienky.. na nete je plno porovnani jednorazoviek a latkoviek.. staci sa len pozriet.. 🙂

ivanajelinek
11. aug 2010

@crysmile super si to napisala... 😉

crysmile
11. aug 2010

@ivanajelinek dakujem 🙂 a co vy, uz mate vybrate nejake plienocky? pozeram ze termin sa ti blizi..

ivanajelinek
11. aug 2010

@crysmile Ano, mame. Dneska k nam pridu na par dni svokrovci, tak donesu balik zo slovenska s plienockami...Uz mam doma 3 a tie stale obzeram, ze ake su krasne...Tesim sa hrozne. este sa musim naucit skladat novosklad, lebo chcem doma pouzivat aj klasicke stvorce...objednala som tak za kazdeho druhu, nocne, nohavickove, kapsove, Aio, stvorce a budeme skusat co najviac bude sediet.Potom sa uz rychlo doobjedna, nie?Ale ti poviem, ze som este ani tie prve nevidela a uz by som objednavala dalsie..To je normalna zavislost, nie??? 😝

crysmile
11. aug 2010

ivanka, jasne, ale je to hlavne radost z cakania babatka a tesis sa ako na neho tie plienocky oblecies.. novosklad sa naucis rychlo a ak mas kvalitne stvorce, tak ti to pojde super.. a nohavickove si ake objednala? a jasne ze sa da doobjednat.. 🙂 potom sa rozsupnes a manzel bude mat radost 😀 alebo budes predavat co vam nebude vyhovovat a kupovat nove a nove.. to pozname..

ivanajelinek
11. aug 2010

@crysmile no nohavickove mam anavy, tots boots organic, Baby lucy bamboo,Ell´s house konopnu, Toots bamboozle, baby beehinds...plus kapsovky wonderoo, bum genius 3.0, fuzzi bunz,, a Aio BG flip z oboch a happy heinys.Plus stvorce kiko Lux, zaväzovacie disany, vlniaky disany a nejake Pul-ky...hadam vystacime na zaciatok 😝

sulky
11. aug 2010

@ivanajelinek , celkom pekny zoznam 😎

sulky
11. aug 2010

@avila , aku plienku si mala pod vlniakmi?

ivanajelinek
11. aug 2010

@sulky Dakujem Ale ved to len vdaka vam...ste mi dobre poradili 😉 A teraz ked citam ze budu vlniaky a aj AIO anavy..No a nestan sa zavislou 😀

crysmile
11. aug 2010

@ivanajelinek no krasna vybava... no anavy by som brala hned keby som mala male babo, velmi sa mi pacia..

sulky
11. aug 2010

@ivanajelinek , ak ta flexitot ktoru si spominala je tato, tak to nieje AIO:
http://www.brouczech.cz/obchod/moderni-prebalov...

ivanajelinek
11. aug 2010

@sulky nie, ja mam nohavickovu toots bots...

zfidorka
11. aug 2010

@sulky to spominala @kaktusik007

izabelkak
11. aug 2010

@henushka to vystihla, každý by mal začať od seba, zmeniť aj keď len niečo čo je schopný a ochotný, žial ropné škrvny v oceáne ovplivniť neviem.... tak sa snažím aspoň plienkami, minimálnym používaním jednorázových utierok, kozmetikou a čistiacimi potrebami.... na potraviny som sa žial ešte neodhodlala ale keby som mala dokelu taký bioobchod pod nosom v akom som bola včera to by bolo iné kafčo.... som nevedela kam skor čučať a odišla som len s je dným PUERom🙂)))

@henushka čo sa tých jednorázových ekovkladačiek týka tak sa to s nimi dá zvládnuť - teda cez deň, na noc som dávala látkovky lebo klasické jednorázovky nemám a koli dvom - trom nociam sa mi ich nechcelo kupovať, tak som plienky preprala, vlastne ja som prala viac ako bolo treba.....
s tými ekovkladačkami treba dávať bacha aby boli PULky správne utiahnuté a napr. ráno keď sa očakáva nejaká mega nálož dať radšej dve alebo možno trochu schytajú gaťuše, predsa 5 g gelu je rozdiel ako 20 g ktorý je v klasickej jednorázovke prebalovala som tak ca. každé 2 hod., ešte mi ostalo 1,5 balíka tak akurát na dalšiu o niečo kratšiu dovču....

zfidorka
11. aug 2010

pridala som clanok o mojej vybave latkoviek 😉

crysmile
11. aug 2010

@zfidorka a kde je ten clanok? neviem najst.. 😅

sulky
11. aug 2010

aha 🙂 , tak @kaktusik007 ak ta flexitot ktoru si spominala je tato, tak to nieje AIO:
http://www.brouczech.cz/obchod/moderni-prebalov......

zfidorka
11. aug 2010

@crysmile ked si das moj profil...

crysmile
11. aug 2010

@zfidorka ved prave to, ze ked si dam profil, tak tam mas 0 clankov, neviem preco..

ivanajelinek
11. aug 2010

@zfidorka ani mne nejde pozriet.

zfidorka
11. aug 2010

no neviem, mne ho ukaze 😅 ale vpravo mi pise ze clankov: 0 ale vo fotoblogu ho mam...

zojec
11. aug 2010

no ako citam dievcata, krasne sa to tu od vcera rozbehlo.. 😀
@izabelkak
@crysmile
@henushka krasne ste to napisali.. suhlasim v kazdom jednom bode 😉
@izabelkak s jedlom je to prave tak jednoduche ako s latkovanim.. len treba zacat 😀 myslim, ze tych co snazia zdravo stravovat sa aj v tejto teme stretlo dost 😀

@zfidorka idem si to hned prestudovat 😀