Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
11. aug 2010

@katka888 ja ocot dam hned na zaciatku, nalejem ho tam, kam sa dava avivaz.

katka888
11. aug 2010

@petrinka
jasne, diky, o starost menej
a davas to aj na pranie detskych veci? a aka davka? deci, dva?

petrinka
11. aug 2010

@katka888 nieeee, ja davam tak dve polievkove lyzice. tak odoka tam crpnem. liter octu ti vydrzi!!!!🙂 obcas ho davam aj k detskym veciam, ale hlavne k bavlnenym plienkam a osuskam, nech su makkucke. Potom sa aj lepsie zehlia. 🙂

egyptanka
11. aug 2010

@katka888 ja periem v slize aj detske veci spolu s plienkami, zatial ziadny roblem, ocot davam plnu odmerku na avivaz a tak ako petrinka a kedze mne ocot dost smrdi (ked robim nalev do uhorkoveho salatu tak ho musi ochutnat muz, ja mam blok 😀 ) tak som si v lekarni kupila silicu a kvapnem tri-styri kvapky do toho octu a na pradle nic necitit a ma prijemnu vonu (ja mam medovkovu silicu).

katka888
11. aug 2010

@petrinka
aha, lebo ja som raz skusala si "vycistit" pracku tak, ze som supla skoro celu flasu octu a pustila pracku na prazdno, neviem ci to nejak pomohlo...
inac, ja som zvykla ked som prala biele bluzky do prace, hodit k prasku prasok do peciva, ten pekne vybielil. to som mala info od jedneho sraca co si do prace pral biele kosele 🙂 🙂

egyptanka
11. aug 2010

@petrinka hej ked som raz davno kupovala osusky v jednom specializovanom obchode tak mi pani prizvukovala, ziadnu avivaz, lebo avivaz upchava pory a tym su tie uteraky tvrde a prestanu byt save ... takze dalsia skusenost, lebo vyrobcovia avivaze do nas hustili pouzivat avivaze, aby boli uteraky krasne makke. 😉

katka888
11. aug 2010

@egyptanka
mne ocot nevadi, ja som taka nakysela 😉 .... to je fajn napad s tou odmerkou, aj ked som raz supla ocot do pracky, nesmrdelo to, takze sa toho vobec neo´bavam...

na ten sliz sa chystam... inac, mali by vymysliet krajsi nazov, a nie SLIZ.... no najprv drahy prechodi "smrad" z plienok v nasom minipidi bytiku a potom mu pridam dalsi kybel slizu....... jeeee to bude super 🙂 to bude mat za vseeeeeetky starosti co mi robi hahahaha ... manzelia - ina tema, ja viem 😉

katka888
11. aug 2010

@egyptanka
vážne? a mne nejde do hlavy, preco moje uteraky su ako raspla ... su sice starsie ... ale ja som pchala co najviac avivaze, nech su kráááásne mesiac vonave a hebounkeee ako detska prdelka 🙂 / asi taka detska prdel, ako po jednorazovkach ... 😉 , ci? aj ked ansa v jednorazovkach problem nema, porovnam , ked nabehneme na latkovky /

sulky
11. aug 2010

baby, slubila som ze ked pridu tie nove vzory EasyFit 2010, tak dam vediet.
Tak uz prisli 🙂
http://klingacik.sk/catalog/9996-423/Tots Bots

och
11. aug 2010

@milvasik ja pouzivam uplne ten najobycajnejsi najlacnejsi ocot, jablcny, teraz mam kvasny, bo v nonstopke iny nemali 😉 a nic mi nezozltlov 😉
@cicimon nikdy som necitila nic octove 😀 a to ho tam lejem hooooodne 😀

@katka888 ocot davam miesto avivaze do toho priecinku hned na zaciatku, normalne po maximum ciarku, do bubna taku tu umelohmotnu srandu kam dam gel z orechov, alebo frosch ale iny eko praci prasok, plus vysypem na plienky 3-4 cajove lyzicky soli na skvrny alebo pueru

inak dnes som vytiahla zo suflika plachtu, este co som prala v babatkovskej lovele a tak nadherne to tu voni miminkom, ze fetujem detsku postielku 😀 😀 😀 😀

a pridavam foto HH ziarive kvety co som davnejsie slubila, spokojnost, je len trosku velika, mam ju na najmensom a aj tak je volna 😉 takze odporucam na starsie dietatko

petrinka
11. aug 2010

baby, to fakt tam toho octu lejete tolko? ja davam menej...

och
11. aug 2010

@sulky no do kelu, ze som ja nesla radsej spat 😀 😀 😀

katka888
11. aug 2010

@och
krááásne fotečky a plienočka 🙂

och
11. aug 2010

@katka888 dakujem 😉

sulky
11. aug 2010

toho octu staci davat tak pol deci,nie viac.

sulky
11. aug 2010

@och , pekne foto, mozem ju vycapit na klingacika? Nemas ich aj v lepsej kvalite? 😎

katka888
11. aug 2010

@och
a samozrejme krasne babo, dievcatko? vyzera ako nasa, kolko ma mes?

och
11. aug 2010

@sulky mozes jasne, mam aj s inymi plienkami poslem ti na mail normalny ked mi posles
chcem sa ta opytat ci bude aj BG 4.0 by som si zobrala na skusku tiez jednu 😉

@katka888 ano dievcatko, sice vyzera ako chalan, kedze nema nausnicky a ja ruzovu nemusim 😀 Rebeka ma 7 mesiacov a 2 tyzdne 😉

sulky
11. aug 2010

@och , super,poslem ti mail doIP.

och
11. aug 2010

@sulky uz sa to natahuje, len jedna ma 2MG tak to trosku potrva 😉

och
11. aug 2010

@sulky poslane

sulky
11. aug 2010

baby,aj vy ostatne, ak mate nejake foto, poslite 🙂

kaktusik007
12. aug 2010

dievcence, k tomu octu - davajte si bacha na AIO a kapsove, nie kazdy PUL sa s octom kamarati.... Aby vam tie drahe plienky potom nezacali pretekat.... 😉

jonki
12. aug 2010

k tomu praniu...aj plienok (tak snad nie som velmi mimo temu 🙂 )...ja mam zvrchu plnenu pracku Whirpool 7519 ...davala som ocot do odmerky na avivaz....ale raz som tam nieco potrebovala dohodit...a ked som ju otvorila....zistila som ze octom smrdi cela pracka a odmerka je skoro uuuuplne prazdna 😕 ....stretli ste sa uz s tym? tie co mate zvrchu plnenu pracku??? predtym sme mali spredu plneny samsung a to bolo ok
a ano ani mne oblecenie za octom nesmrdi...davam bud tea tree alebo levandulu a je to oki 😉

avila
12. aug 2010

@sulky zavazovacie disany som mala a vo vnutri viacvrstvovu plienku este, ale asi som zle uviazala... Manipulacia pri vrtiacom sa levicati je trosku tazsia. A dnes v noci mi pretiekli popolini easy fix, mokra plachta bola 😠 kurnik... Niet nad klasicke stvorce. Baby, ako casto prbalujete novoskov? Ja tak kazde 2-3 hodky.

alusha
12. aug 2010

@avila ja prebalujem max. po dvoch hodinach a doma pouzivame vacsinou len stvorce a viacvrstvove, na noc nohavickove, nam sa malokedy stane, ze by pretieklo nieco 🙂 mame aj vela kapsovych a aio, tie davam von a na cesty, ale myslim, ze neskor ich vyuzijeme aj na doma, ked nebudu stvorce stacit 🙂

avila
12. aug 2010

@alusha Ked ja Matuska davam tak nabok, keby si grcol, co zvykne. A po 2 krat, co to retieklo, bolo prave po tom boku. Ale to bolo na 100pro, ze som to zle zalozila. Stvorce ani mne este nepretiekli.

sulky
12. aug 2010

@avila , tobude asi tym ze si to zle uviazala, kedze to pretieklo spod plienky. Popoliny nepoznam,nepouzivam.Mozno ju treba viac vypchat. Co mame nocne plienky, tiez nam nepretiekli, su fajn save.

kaktusik007
12. aug 2010

@avila ako novoska som ho prebalovala takmer kazdu hodinu, ale to preto ze zakazdym bolo kako a patricne to hlasil 😵 - ale ked sa nehlasil, tak 2 hodiky, ked niekam cestujeme a viem ze ma fakt kvalitnu plienocku tak ho prebalim po 3 hodinach... ale to skor vynimocne 🙂

alusha
12. aug 2010

@och nadherna krasavica v tej plienocke, uzasna je 🙂 @sulky tie easyfit su tiez prekrasne 🙂 baby nedrazdite prosiiiiim 🙂