Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
13. aug 2010

@izabelkak
uz objednane, presla som 4 obchody tu v ke a nic okrem postoliek na plienky nemali. tak tie dva tri dni kym pridu pulky nejak vydrzime

nika30
13. aug 2010

ahojte nemám šancu prečítať čo tu je všetko o látkových plienkach napísané tak by som bola rada keby ste my mohli porodiť ďakujem 🙂 ktorá značka látkových je najlepšia a ešte by som chcela vedieť či nepremokajú

kaktusik007
13. aug 2010

@katka888 to by som nerobila... ten igelit daj dole, nestoji ti to za tie problemiky, co malej mozes sposobit.... sak postolky su hrubocizne, to len tak neprecika...

taanak
13. aug 2010

@nika30 ahoj, najlepsia znacka latkovych plienok neexistuje, kazdemu vyhovuje nieco ine. Na zaciatok mozes vyskusat napr. Bumgenius v 3.0 - je to kapsovka, prebaluje sa do nej tak isto ako do jednorazovej plienky a teraz je v shopoch v akcii, lebo prichadza jej nova verzia 😉
Latkove plienky, pokial su dobre na dietatku "oblecene" tak nepretekaju. Ak sa aj nehoda stane, tak je to urcite menej caste ako v plienkach jednorazovych 😎

kaktusik007
13. aug 2010

@nika30 ziadna znacka nie je najlepsia 😉 - kazda preferujeme nieco ine, a ako zistujem, uz len vekom babatka sa tie preferencie menia.... a kazde babatko ma ine proporcie, takze aj ine strihy mu sedia lepsie, niektore horsie... plus mamicka je kazda ina, dievcence tu preferuju plienky, kde vymenia iba save jadro a nohavicky maju tie iste, mne tento sposob prebalovania absolutne nevyhovuje a mam radsej take, kde vymenim komplet celu plienku....

na zaciatok ti stacia stvorce, nohavickovych by si musela mat velmi vela.... a na novorodenca su stvorce ideal, pretoze je aj tak strasne malinkaty.... to ti vydrzi fakt minimalne ten mesiac.... na noc mozes skusit bambusove, napr baby lucy - nie kazdy ich ma rad, ale ja som spokojna a cenovo su fine....

celkovo - kuk moj fotoblog, mam tam clanok o plienkach..... podobne ho ma spracovany aj emjee, labutka... a urcite aj dalsie dievcata, len si teraz v rychlosti nespomeniem 😉

nika30
13. aug 2010

ďakujem vám za radu 🙂

katka888
13. aug 2010

@kaktusik007
cez vikend neexperimentujeme, lebo sme mimo KE, a bud tyzden uz pridu plienocky. vcera sme nemali problem, len po prvej latkovej bola cervena, mala ju dlhsie, lebo zaspala vonku, odvetrali sme a cely den bez zacervenania az vecer, ked som dala jednorazovku a menila som ju rped spanim, tak zas trosku cervene / malicky pasik na zadocku / . kamoska takto bali na den, nestazovala si, ak by malá mala problem, tak vydrzime s jednorazovkami

diky za info

miruss
13. aug 2010

@nika30: Ak chceš napíš do IP Tvoju mailovú adresu a pošlem Ti rady k plienkovej výbave, ktoré rozdávam na prezentáciach plienok.
Ja si tiež myslím, že treba mať viacero typov plienok, lebo každá je dobrá na niečo iné. A každému niečo iné vyhovuje.

michaela80
13. aug 2010

Idem sa pochvalit ze tuto noc sme prvykrat vyskusali bum geniusy a sadli nam super...i ked som v noci trikrat prebaloval kedze vkuse kakame...takze uz mame odskusane imse vimse,ittty bitty a bum genius z nasej vybavy ...

katka888
13. aug 2010

@michaela80
🙂
aj my sme zo zaciatku kakali po kazdom papani aj v noci, ale teraz v noci nekaka vobec, len piska .... casom ani vy nebudete musiet tak v noci prebalovat 🙂

petrinka
13. aug 2010

baby, mate niektora skusenost s pouzivanim separacnych vloziek?

michaela80
13. aug 2010

@katka888 na to sa tesim lebo ona mi kaka pri kojeni...cize po kojeni ju musim opaztrne prebalit lebo ma reflux a je mi luto ju nechat dalsie dve hodky v tom pokakanom..

katka888
13. aug 2010

@michaela80
🙂 mne robila to iste... papala a uz pri papani som pocula ako to z nej ide von.... takze prebalovat opatrne, aby sa nezobudila, ak ako malicka, este zaspavala , ale to sa nam rychlo zmenilo.... 🙂

alusha
13. aug 2010

@petrinka ano, my sme ich pouzivali, kym maly casto kakal a terat, ked ocakavam kaku, tak tiez dam separacku

sulky
13. aug 2010

@petrinka , vy uz ste velki na separacky, zbytocne mu ich nedavaj. 😎 Aj kako uz asi mate tuhe, nie?

katka888
13. aug 2010

baby, mozem sa opytat? naco pouzivate tie separacky?

prsky
13. aug 2010

@katka888 aby sa plienka nezaspinila..separacka je kus "papiera", ktory v pripade kakanice v plene vyhodis. da sa aj oprat a pouzit 2-3x

cicimon
13. aug 2010

a do akeho "veku"pouzivat tie separacky? ci neobmedzene?

prsky
13. aug 2010

@cicimon kym kaka riedke, alebo kym sa nenanaucis odchytavat kako 😉

sonkab
13. aug 2010

baby, ak pouzivate flisove separacky pre pocit sucha, davate aj celulozovu separacku na zachytenie prazenice, alebo staci len ta flisova ? Dakujem 🙂

cicimon
13. aug 2010

@prsky cize min po zavedenie prikrmov? my sme stale len na MM

prsky
13. aug 2010

@cicimon tak nejako. kym je riedke kako, ktore sa neda len tak vyklopit do zachoda a robi skor flaky ako husta stolica (a hlavne netreba tolko predpierat potom v zlcovom mydle). ja som kupila este v tehu 1 rolku separaciek, ale mam este polovicu z nej, lebo bkm rychlo zafungovalo na kakanie.

petrinka
13. aug 2010

@prsky ja som rozmyslala nad takymi separackami, co su z prirodneho materialu a mozem ich splachnut do zachoda spolu s kakom, lebo su odburatelne. A kech ich davas, tak sa nekrcia a malinka sa nejeduje?

petrinka
13. aug 2010

@sulky tu stolicu ma adam ani riedku ani tvrdu... ved prave preto nad tym uvazujem

prsky
13. aug 2010

@petrinka ono je to vyrobene z celulozy tusim, neskumala som to blizsie, lebo sme ich pouzivali iba chvilinku. nekrcili sa mi ani sa nehnevala

zfidorka
13. aug 2010

@petrinka ja som separacky zo zaciatku splachovala do zachodu, no zacal sa akoby upchavat, tak som potom vyhadzovala...

cicimon
13. aug 2010

my sme mali 2 druhy - na jednych bolo ze splachovat a na druhych nie, tak ja do sacku do kosa davam vsetky

miruss
13. aug 2010

@petrinka: Separačky sú dobrá vec, aspoň pre mňa. Ja som ich používala aj nedávno, keď mala hnačkovala zo zubov.
A sú odbúrateľné, môžeš ich s kakou spláchnuť do záchoda, okrem flísových, tie sa perú dookola, tie sa nevyhadzujú. Pocikané sa dajú prať 3-4 krát. Okrem Tots Bots separačiek tie sú jednorázové.
A separačky sú buď celulózové, napr. popli v rolke alebo viskózové Popli v krabičke.

miruss
13. aug 2010

Ja separačky vyhadzujem na kompost.

kaktusik007
13. aug 2010

@miruss ehm... to fakt??? uff...