Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
25. aug 2010

@labutka fiha ja neviem co by som spravila kebyze sa mi maly pocika na notas ale je to tvoja chyba ze ho nechavas behat holateho pri PC 😉 nanho sa nemozes hnevat je to len dieta 😀 len ho prosim ta nesus na radiatore ako jedna mamina v zime 😀 lebo ho uz nenastartujes
inak ja som minula zatial len 200 € a staci mi to 😉 no okrem anavy nemam ziadnu nocnu plienku idem dokupit BG flip 😉 no zvazujem ktore co sty dry ci organic ktore podarite? asi organic vsak? 🙂
@lulukn79 ja pokakane plienky splachnem prudom pod sprchou trosku preperiem vyzmykam rucne a hodim do kybla s plienkami 🙂 vrchne nohavicka periem ked su pokakane pokial su len pocikane tak ich utirem bud vlhkou handrickou alebo vl. utierkou az ten koc co tam bol ide prec a pouzivam znova no na konci dna ich hadzem k ´plienkam

karrelia
25. aug 2010

Ahojte, prosim mohli by ste mi poradit niekto kto máte skusenosti s latkovymi plienkami? Mam chaos v tom aky je systém pouzivania (nohavicky, plienka, vlozka???), údrzby a hlavne netusim aku znacku si mam zvolit (popolini??? - su drahe 319,00 start. sada, ale jedine na ne som nasla v Banskej Bystrici predvadzanie , a potom som este pozerala www.plienka.sk cca 200 start.sada - ak som to spravne nakombinovala). Nie je tu nahodou nejaka mamicka z Banskej Bystrici , ktora ma s latk.plienkami skusenosti a mohla by mi poradit aj osobne? Poradite mi ake plienky pouzivate ? alebo nejaky link na porovnanie znaciek plienok a zakladen sety ? môzete aj mailom : karrelia@gmail.com dakujem velmi pekne za rady.

brisilda
25. aug 2010

@karrelia ahoj tak drahe star. sady si nekupuj kazdej mamine vyhovuje iny druh plienok no na bum genius sa zhodnu vsetke ze su skvele cize tie si zadovas 😉 na noc kocky odporucaju aj anavy ja som s nou spokojna no kym je maly maly davam mu na noc este stale bum geniues flip a vkladacku aj organic aj sty dry 😉 potom som dala prednost kapsovym plienkam na cestovanie su uzasne no idem si este dokupit nejake extra save vkladacky 😉 + bum genius v novych farbach a navleky na nozicky 😉

zojec
25. aug 2010

tak som to videla aj ja.. super reportaz, len trosku kratka ☹ no ale co chceme na zaciatok.. 😉 ja som tiez minula "len" 260€ ale tych 60 to uz je len prepych 😀 😀 a este ho malej trosku dozicim 😀 😀 😀
@lulukn79 ja tiez tak podobne ako bris, teraz mi uz PULky malokedy okaka, takze mi vydrzia aj cely den.. potom ich uz davam prat, na noc mame vlniaky.. ked bola uplne malicka davala som dva stvorce, je to lepsie pri baleni nasiroko a aj som mala istotu, ze neokaka PULky, kedze som na zaciatku mala len 2ks 🙂 separacky nepouzivam na stvorce, z tych ide kaka pekne von 😉 okakanu plienku prepieram mydlom na pranie a davam vyzmykane do kosa na plienky, raz do tyzdna namacam v mio na dezinfekciu ...
@labutka no tak maly je riaden sintrik.. zlatucky 😉

zojec
25. aug 2010

@karrelia ak by si mala zaujem, ja som 40km od BB... mozem ti ukazat co mam 😉 ak mas zaujem napis IP, mozme sa stretnut napr. vo Zvolene

zojec
25. aug 2010

@brisilda odkial ides kupovat navleky?? uz sa zozimieva a mala ma v satke furt studene nozky..

divoska
25. aug 2010

ja som to dnes nestihla a v archive to este nevidim ze, ci som slepa?

kaktusik007
25. aug 2010

@divoska daj si reflex, a najnovsie video... prave to pozeram 😀

kaktusik007
25. aug 2010

dopozerane, @labutka je z teba herecka a z maleho herec 😉

limoni
25. aug 2010

@labutka ste boli obaja velmi zlati v tom reflexe 🙂 pekne a mudro si rozpravala, ja by som sa zakoktavala a mala tremu
len aj mne sa zda, ze ten prispevok bol kratucky a neobsiahol cele to caro latkovych plienok, chcelo by to aspon hodinku a bola som prekvapena, ze tam bola aj pampers pani, som myslela, ze to bude len promo latkoviek

divoska
25. aug 2010

@kaktusik00 no vravim ze som slepa, doprava som sa nekukla 😀 /neovladam tu stranku tak som kukala len do stredu pred seba a dole 🙂 / dik idem zhliadnut

prsky
25. aug 2010

@labutka pampers pani prekvapila aj mna a este aj to, ze ju poznam (sice nie dobre, ale prekvapilo ma, ako vyzera a dufam, ze ja tak okolie nesokujem - teda aspon tych, co ma dlho nevideli 😀 ). a tiez sa mi zda, ze to bolo kratke, ale aspon cosi. pekne si hovorila 😉

petrinka
25. aug 2010

Podla mna ta reportaz bola dobra! @labutka vystihla dva z troch hlavnych dovodov preco maniny pouzivaju latkove plienky- zdravie a financna vyhodnost. Treti dovod je podla mna ekologia.
No a pani pampers ma neprekvapila, chceli dat aj iny pohlad na vec. Ale myslim, ze pan doktor to prevazil na stranu latkoviek a to je super! Pre vela zien je biely plast autorita a to bolo fajn, ze tam bol!
A labutke zavidim takeho pokojneho Slovanistu pri prebalovani!!! 🙂

kaktusik007
25. aug 2010

@petrinka ano, tiez sa mi pacil ujo doktor co latkuje 😀 😀 😀
no a treti dovod, petrinka, ekologia... to je nepredajny dovod 😉

inak, sa mi pacilo ako ta pamperskova pani vravela, ze dat plienku prat (cakala som ze povie aj zehlit 😝 ) a zahodit tu jej do kosa je pre nu rovnako adekvatne... som sa pobavila 😀

cinocka
25. aug 2010

tak uz som si to aj ja kukla 😵 super prezentacia, sice kratka ale aj to sa rata 😉

petrinka
25. aug 2010

@kaktusik007 neviem, ci ekologia nepredava... praveze teraz ide dost trend ekologie a vela mamiciek, ktore latkuju, tak povedia, ze aj koli ekologii. skor sa mi zda, ze najmensi argument je financna uspora. vela mamiciek si to nezrata. ked pocuje cenu jednej plienky, tak prevrati oci a uz nepocuva dalej...☹ aspon ja mam taku skusenost.

ta pani bolo podla mna typicka predstavitelka mamicky, ktora pouziva jednorazovky a vobec ju netrapia ziadne dosledky... takych je zial vacsina 😒

cinocka
25. aug 2010

babule, este mam otazocku: ked postriham tu deku z ikey (resp. z jysku) na separacky treba ich aj nejako obsit?? 😅

kaktusik007
25. aug 2010

@petrinka ja som sa na latkovanie dala najma kvoli financiam, som si to preratala... chceme mat aspon dve deti, ak nie styri :D no a tiez som na latkovanie ukecala kamosku, tiez som jej zratala, ze pri jednom babatku su to tie iste peniaze, akurat ich treba dat naraz.... takze u mna ekologia bola az to posledne, sa priznam 🙂

a dufam, ze ma tu neukamenujete 😀

matja
25. aug 2010

@cinocka - nie netreba, stačí nastrihať 😉

kaktusik007
25. aug 2010

@cinocka mozes, nemusis.... ono sa to moc netrepi... ale ak chces, tak to prebehni cikcakom, ak nemas overlockovy steh 😉

matja
25. aug 2010

@kaktusik007 - aj u mňa najskôr financie a zdravie, neskôr ekológia a imidž 😀
Ale už som do plienok vrazila toľko, že neviem, či som ušetrila 😀 No možno sa to vyrovná pri druhom, ale nie všetky plienky vydržia. Napríklad Bum Genius 3.0 mi po roku používania začali pretekať. A ak druhé bude dievčatko, tak jasnačka, že budú aj nové plienočky 🙂
Až teraz som začala ekológiu vnímať viac a snažím sa viac konať ekologicky, nielen čo sa týka plienok.

kaktusik007
25. aug 2010

@matja jasne ze si usetrila 😉 ja aj ked bude druhe dievcatko, tak nove plienocky nebudu... som si zakazala 😀 tak snad vydrzim 😝

petrinka
25. aug 2010

@kaktusik007 nie je dolezite preco, ale hlavne, ze latkujes, nie? 🙂
ja som len hovorila zo skusenosti, ze maminy si to neprepocitaju... no a este som sa stretla s nazorom, ze "preco by som si mala komplikovat zivot a pouzivat latkovky...?!"

zfidorka
25. aug 2010

@kaktusik007 u mna bolo na prvom mieste zdravie... robim si aj tabulky kvoli financiam, a stale posuvam limit ze sa to este stale oplati, ked vidim nove krasne plienky 😀 zatial som dost v minuse, ale saq snad vydrzia aj na dalsie babo... a az ked som zacala prebalovat a videla kolko plienok miniem, mi doslo ze ake su tie jednorazovky neekologicke... takze teraz je poradie zdravie, ekologia, financie 🙂 financie az posledne,aby som mohla nakupovat dalej 😀

miruss
25. aug 2010

@labutka: Prezentácia plienok skvelá, škoda, že to tak veľmi zostrihali. Malý je skvelý model. A sa mi páčil ten doktor v podstate naklonený látkovkám.
@karrelia: Pošlem Ti mail.
@lulukn79: Ak chceš pošli mi do IP Tvoj mail a pošlem TI rady k plienkovej výbave a k údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

zfidorka
25. aug 2010

@petrinka s tym som sa stretla aj ja, ze naco si komplikovat latkovkami zivot... no ale nie vsetko jednoduchsie je aj lepsie... 😉

miruss
25. aug 2010

@zfidorka: 😀

labutka
25. aug 2010

baby, fakt dakujem za pochvaly. este stale mi chodia sms a pozitivne reakcie aj na fcb a tesim sa toho. Nozaj.
Ja som spominala aj eko dovod, natacali sme asi pol hodinu, ale jasne ze to musia zostrihat. Pdlla mna to asi nemohla byt len cisto propagacia latky, to uz by bola reklama a za tu sa plati.
Ale ked sem pride aspon jedna baba, co sa o plienkach dozvedela na zaklade tej reportaze, busem fakt rada.
Tiez by mozno baby z eshopov mohli odsledovat, ci sa im zvysila navstevnost stranok - ci to fakt oslovilo aj ine maminy nez len nas.

...a ja som to este stale nevidela... Pampers pani je moja kamoska.

emmka3
25. aug 2010

@labutka ja som to akurat pozerala v archive 😉 parada, velmi pekna reportaz 🙂

cinocka
25. aug 2010

@petrinka - fotky na fb pridane 😉 este zajtra nahodim dalsie plienocky a pofotim 😝