Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
6. sep 2010

@izabelkak ddik a ako dlho schnu? Kolko ichmas? A je babo v suchu, keby dam slisovu separacku?

izabelkak
6. sep 2010

@luciferova jaj no a tá kapsa schne veľmi rýchlo ani nie za pol dňa ju máš suchú, tak Ti stačí mať tak 3 - 4 vkladačky kt. budeš dávať na noc aby stihli schnúť.... ma mám kapsy 3 a niekedy použijem aj na deň... no ale radšej si jednu držím vždy v zálohe keby mi ju malá pokakala... aby som mala čo dať na noc, používala som aj BBH magic lenže tá mi 2 x pretiekla, takže to je pasé už nebudem skúšať... tenn systém gumičiek u BG je nepriestrelný, BBH magic je šitá tak "krídelkovo" a to na nočnú nálož zvačša vypustenú pri ležaní naboku nezvláda....

alusha
6. sep 2010

@luciferova tie kapsy schnu rychlo, a babo je v suchu aj ked je plienka uplne mokra, je to super plienka

maryol
6. sep 2010

@avila , v BB je http://www.jasle.eu/index.php?docID=4, no vraj mesačne sa poplatok šplhá na 300 Eur...

izabelkak
6. sep 2010

@luciferova hej bábo je v absolútnom suchu ale bez separačky, keďže mi malá kaká aj večer, tak krémikujem vačšinou a to dám do kapsy polku tej viskozovej separačky- tie čo sú v krabičke, tak tá separačka je vlhká ale nie mokrá pritom vrch kapsy je suchý, predsa ten papier drží vlhko ale nie je to žiadna trága, lepšie ako si polepiť krémom plenu.....

luciferova
6. sep 2010

@izabelkak a vies mi napisat, ako sa presne volaju tie vkladacky? Oddkial si objednavala? Mas suchace ci patenty?

cinocka
6. sep 2010

baby, som oprala plienky v lovele namiesto slizu a teda riadne smrdia 😒 ten smrad neviem ani identifikovat...este vyskusam persil 😉

izabelkak
6. sep 2010

@luciferova objednávala som tu:
http://www.branakdetem.cz/hemp-twofold-2ks.htm
http://www.branakdetem.cz/hemp-twofold-2ks.htm

ale v pohode to kúpiš aj u nás, ja som to odtial brala aj s inými vecami...

ja mám BG sucháče lebo mám tú verziu 3,0 ... dve sa mi podarilo kúpiť s 20% tak mi na noc stačila aj verzia 3,0... teda ľutujem že som nevzala všetky 3 čo boli za tú zľavu.... ale tak na deň na von je supriš flipka so stay dry, je štíhlejšia a mega savá....

@cinocka no je to cítiť tým mydlom, bez vone na kt. si zvyknutá, ja napr. už dnes neznesiem klasické komerčné prášky prídu mi moc voňavé... ja periem vo froschi aloe vera z DM, po týchto eko práško zvačšia žiadna voňa neostáva a mne to tak vyhovuje... resp. ak chcem voňu na inom prádle používam aviváž rovnakej značky...

izabelkak
6. sep 2010

@luciferova som dala 2 x odkaz na ten twofold🙂 http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm

v podstate som mala kúpené 2 a 2 ks ale radšej používam prefold, na noc, ale tak zase sa to dá dobre prekrívať keďže ku každej origoš mikrovláknovej používam inú, tak nikdy nemám problém žeby som nemala čo do kapsy pichnúť....

monikajan
6. sep 2010

Ahojte,
mam prosbu - ktore latkarky z Piestan by boli ochotne poradit a hlavne ukazat nazivo ako sa moderne latkuje? 🙂 Moja kamoska ma dceru- ta chce zacat latkovat (ma 2mes. syna) a ma v tom gulas (vsak ako kazdy na zaciatku... 😝 ) Urcite pridu aj ku mne, ale v PN by to mali poruke.
DAKUJEM! Prosim, piste mi do IP.

limoni
6. sep 2010

@izabelkak si ma teda nalomila s tou kapsou 😀 a to som si kapsove v shopoch ani neobzerala, sa mi nejako nezdali

ale kedze musim zvazovat pocet dalsim nakupenych plienok, tak mi poradte, prosim, rozmyslam ze kupim este - nohavickovu bambusová plienku Baby BeeHinds alebo dve Baby Lucy Bamboo patentky alebo BG 4.0 kapsu

miruss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miruss
6. sep 2010

@limoni: Kapsové sú podľa mňa super plienky. Najmä Bum Genius. Super savosť a čo je v zime veľmi podstatné, tak rýchlo schne.

sonkab
6. sep 2010

@miruss uz 2x sa nam stalo, ze nam pretiekla GB (raz som si nevsimla, ze ma v plienke pisulaka hore 🙂, ale vcera mi pretiekla zhora a netusim preco). Ty si spominala, ze do GB davas este nejaku vkladacku navyse - prosim ta, aku ?

miruss
6. sep 2010
sonkab
6. sep 2010

@miruss dakujem, objednam 🙂

zojec
6. sep 2010

@cinocka mne lovela smrdi sama o sebe.. nemozem v nej prat uz nic.. neda sa to vydrzat.. ja periem v ecoveri.. ten ma taku fajnucku vonu... a raz do tyzdna v persile sensitiv... ale aj ten mi uz zacina smrdiet.. ale perie pekne.. sak viac chemie ako v ecoveri.. ☹
@miruss krasne farby... skoda ze neboli pred 2ma mesiacmi, ked som nakupovala.. BG flip, sa aj mne najlepsie osvedcili ked niekam ideme.. este sa nestalo ze by premokli, alebo ich mala prekakala.. ta gumcika je fakt super.. nepusti ani certa a hlavne neotlaca... 😉

sonkab
6. sep 2010

@zojec a nemas pocit, ze je v nich mala moc stiahnuta ? Ja ked to malemu stiahnem na najmensiu velkost a necham na pase 1 rad patentiek, cely je otlaceny, ak necham 2, je mu to volne. Nejak tym flipkam neviem prist na chut ☹

zojec
6. sep 2010

@sonkab ja nechavam jeden rad patentiek a su jej akurat.. mala ma cca 5,5 kg... ale uz nedavam na najmensiu velkost... ale na strednu.. nemam rada ked su velmi kratke pod brusko..

johanka.
6. sep 2010

zdravim skusene latkarky, chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s flisovou dekou z ikey nastrihanou na separacky. Malej som ich zacala davat na noc, a zda sa mi, akoby jej nejak vadili, dost nepokojne spi a zykne casto plakat, ked sa preberie. Na zadocku nevidiet, ze by ju to nejak drazdilo, len ten spanok je akysi nanic. Doteraz som jej davala original separacky, zopar som kupila na skusku, a s nimi som ziaden problem nemala. Mozno je to len nahoda, budem to este pozorovat, no zaujimalo by ma, ci sa niekto s niecim podobnym stretol.

brisilda
6. sep 2010

kocky ja BG regulujem podla toho aku a kolko vkladaxciek mu donej napcham 😀 😀 😀 inak ani mne sa este nestalo aby nam pretiekli 😀 ale zato BG econobum nam pretiekli hned pri prvej skuske aj kakanicko proste neviem mu to zapnut aby to mal okolo noziciek tesne ☹ v pase je to ok len tie nozicky 😒 takze ste mali pravdu tie plienky su na ........... 😝 ale su biele a to je zaklad 😀 😀 😀

brisilda
6. sep 2010

@johanka. ja davam take separcky iba cezden na noc davam original kupenu 😉 cize ja cezden nebadam nejake zmeny 😀

milvasik
6. sep 2010

Prosim vas, dobre som pochopila, ze Bumgenius flip su dobre na von a to su tie s nohavickami-flipkami, kde staci menit vkladacky apotom je kapsova-to je ta BumGenius onesize v 4.0? Ta je teda dobra na noc? Aby som vedela, ked budem objednavat.Dakujeem:-)

taanak
6. sep 2010

@milvasik na von, hlavne ked budes chciet vonku prebalovat je naj BG v.3, resp. v.4, jednoducho ako jednorazovka. Flipku by som davala na von vo faze, ked sa chystame z domu. Na noc su vacsinou ine plienky, ale mozes pouzit aj v.3 s dobre savymi vkladackami

katka888
6. sep 2010

@milvasik
ja mam na noc bambusky, aj ked cez den ma niekedy podrazdeny zadocek, bambuska o do rana akoby " vyliecila" . ma krasny zadocek rano, akoby bol vetrany celu noc 🙂

baby, lanolinovala som dnes vlniaky, ale cely byt mi smrdi. spravila som niekde chybu?

taanak
6. sep 2010

@katka888 chyba sa spravit neda 😉 lanolin ma taku charakteristicku vonu, takze obliect, vyvetrat a zajtra bude vsetko OK

katka888
6. sep 2010

@taanak
super 🙂 sa tesim, ako to dame na zadocek 🙂 aj ked kukam na tie disany, ked si ich predstavim na bambuske, tak mala bude mat zadocek ako osicka, 3x vacsi ako hlava 🙂 / to bolo z jedneho vtipu, nech tu nevyzniem ako nejaky posahanec 🙂 /

zojec
7. sep 2010

@brisilda miruss ma nove flipky.. je tam aj biela 😀 😀 😀

brisilda
7. sep 2010

@zojec neni tam biela vcera som chcela spravit objednavku ale akosi som sa k tomu nedostala ☹

zojec
7. sep 2010

@brisilda asi mas pravdu, tie obrazky skresluju.. ale su tam dve velmi svetle farby, skoro ako biele sweet a bubble.. mne inak zatial 5 puliek bohate staci.. uz tolko nekakame, cize mam niekedy na cely den len jedny.. na noc pulky nepouzivam... a na doma su moje najoblubenejsie wonder wrapsy.. rychlo sa do nich zapina, lebo su na suchac, a na stvorce su ako stvorene 😉