Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
9. sep 2010

@brisilda a co je zle na tej plienke?

zfidorka
9. sep 2010

@limoni v porodnici som jej davala jednorazovky, tie jej zakryvali pupcek, tak som si doma povedala ze ked tam ma jednorazovku, moze tam mat aj latku... 🙂 tak som jej davala latkove tak, aby mala cez pupok bavlnu.. take male babo sa moc nehybe, takze sa jej ta latka o pupcek neotiera... jedine co som na zaciatku nedomyslela boli flipky - tam jej ta pul vrstva trochu pupok podrazdila, ale len malinko, potom som davala uz len bavlnu a to bolo v pohode... 🙂
natalka s pupkom problem nemala, mozno ine baby budu mat ine skusenosti...

sulky
9. sep 2010

baby, davajte pozor s tymi nakupmi cez ebay. Ak je to take lacne,je to velmi velmi podozrive.
Stale niekde citam ako su tie lacne veci nebezpecne pre telo, a hlavne pre male deti. Obsahuju nadmerne hodnoty rakovinotvornych latok. Neobhajujte to tym, ze sa im este nic nestalo.To,aky to ma dopad na telo, sa prejavuje neskor.
Tak isto farbiva, ktore sa pouzivaju na farbenie latok, su nebezpecne. Minule som kdesi citala, ze karcinogenne farbiva ktore zakazuje smernica Europskej unie sa objavuju v tovare dovezenom z Azie, Ciny.
Nebezecne latky, ktore obsahuju, maju nepriaznivy vplyv na vyvoj pohl.organov,maju toxicke ucinky, sposobuju zlyhanie ladvin, rakovinu,a to som este len na zaciatku.
O alergiach a kratkej tvanlivosti materialu ani nehovorim.

etuska
9. sep 2010

@sulky suhlas 😉
osobne radsej kupim pouzivanu plienocku overenej kvality ako krasnu plienocku ktorej povodom si nie som az tak ista 😕

etuska
9. sep 2010

@elixia -idem mrknut-dik za tip 😉

etuska
9. sep 2010

kočky-ktora mate Ella´s House?-ako ste s nimi spokojne?

emjee
10. sep 2010

@izabelkak tak posli zbytocne hourky do sveta (napr. ku mne 😀 )

emjee
10. sep 2010

@etuska ktore ellas house? konopne som poslala do sveta, nesedeli nam strihovo (dost velke), hamburger je nasa najoblubenejsia nocna plienka

brisilda
10. sep 2010

@luciferova je to umelinka nekupuj ju 😉
@sulky tiez s tebou suhlasim 😉 no tieto plienky pouziva vela ludi na celom svete aj anglicania velmi vela ludi ich objednava tak hadam nesu nebezpecne 🙂 pretoze aj ten flis vo vnutri neni snehovo biely ale kremovucky 😉 a vkladacky su totozne s vkladackami od happy hainys 😉 inak na ebay sa daju lacno kupit aj znackove veci ako adidas nike a ine znacky 🙂netika sa to len plienok

katka888
10. sep 2010

ospravedlnujem sa, mimo temu, ale kraaaasne :
http://www.babyblog.ru/user/Verlockung/1353606
aj ked....... mozno az tak mimo nie 😀

emjee
10. sep 2010

@katka888 😀 😀 😀

luciferova
10. sep 2010

To, ze som hodila link neznamena, ze ju chcem kupit 😅 s dalsimi plienkami by som sla "do sveta" aj ja keby to mm zisti 😀 Suhlasim so @sulky 🙂

etuska
10. sep 2010

@katka888 😀

petrinka
10. sep 2010

@sulky uplne s tebou suhlasim!

hhenike
10. sep 2010

Ahojte. Zdá sa, ze som sa uz aj ja rozhodla pre látkové plienky. Studovala som dllllllho... diky za rady a postrehy 🙂)
Este dve veci by ma zujimali.
1. Viete niektorá, ci sa dajú kúpit aj v nejakom obchode v Kosiciach, alebo vsetky objednavate z e-shopov?
2. Ako dlho taká látková plienka (napr. nohavicková) vydrži? tj. koľko praní, resp. koľko mesiacov....? samozrejme pri beznej odporúčanej starostlivosti.

izabelkak
10. sep 2010

@brisilda umelinka je aj flees, rovnako ako tá stay dry vrstva čo je v tej plienke na fotke, videla som tú plienku u @dugyna a tá vrstva je presne taká ako v mojich najoblúbenejších a najspolahlivejších kapsách BG, čo sa umelosti a neumelosti týka nie je absolútne žiadny rozdiel medzi fleesom a tamtým polyesterom, len nemá taký dlhý chlp ako flees a z osobnej skúsenosti mám pocit že ten polyester bez toho chlpu čo má flees prepúšťa tekutinu rýchlejšie ako flees a zároveň nevlhne ak je vovnútri vkladačka veľmi mokrá....

andrejka príčina pretekania može byť - vkladačka je príliš mokrá už nemá kapacitu nasať ďalšiu tekutinu tak ide tekutina von, alebo ak je vkladačka nie úplne nacucaná, malý Ti zrejme ciká naraz veľkú dávku, polyesterové materiály - stay dry pomalšie prepúšťajú tekutinu ako prírodné - bavlna, bambus, konope....

mne malá prišla práve peršťatá vo flipke som to asi zakríkla, ale nie je chyba v plienke, tá stay dry vkladka bola na žmýkanie, moje dieťa sa zo dňa na deň stáva viac čúracie 😀

katka888
10. sep 2010

@hhenike
ahojky, ja som sa v kosiciach pytala asi cca v 4 obchodoch a len v jendom teta vraj pocula, ze asi nieco take je, ale nepozna, dalsie dve nemali paru o com tocim a stvrta po tom, co som jej 20 min vysvetlovala co vlastne chcem, ze take "drahe" plienky by jej nikto nekupoval, lebo vsetci chcu vsetko zadarmo.
takze ja som objednala cez eshopy, a max spokojnost. 🙂

emjee
10. sep 2010

@izabelkak ja prave riesim, ze ci do flipky este okrem original vkladacky nieco pridavat, lebo naozaj posledne dni curat ako besny 😝 a na nocnik ani za svet posadit

emjee
10. sep 2010

@hhenike ja teda nie som z ke, ale povedala by som, ze v eshopoch sa to lepsie oplati - a ak si chces pred kupou ohmatat, robia sa prezentacie (ci uz v materskych centrach alebo sa najde nejaka dobra dusa tuna z konika a ukaze ti svoje plienocky)

katka888
10. sep 2010

@hhenike
ak chces nejaku plienocku vidiet, mozme sa dohodnut a ukazem ti moje

jonki
10. sep 2010

@katka888 jeeej aj ty si z kosic 😵 aj ja...ja este neplienkujem kedze nemam koho 😀 ale potom sa nam snad uspesne podari rozsirit rady latkarok tu v KE 😵

katka888
10. sep 2010

@jonki
to iste plati aj pre teba, ale uz asi mas latkovu vybavicku, ci ani nie? 🙂

jonki
10. sep 2010

ano uz mam objednane...a zvysok uz len ked budem dosivat...vlnaicky mozno neskor ustrikujem...ale zatial neplanujem viac nakupovat...aj tak to uz bolo dost 😀
ale vdaka za ponuku si mila 🙂

katka888
10. sep 2010

@jonki
to je super, ze uz mas 🙂 tak drzim palceky, nech vam to dobre dopadne a sa tesite z plienociek 😉 😉

baby, moje lanolinovane vlniaciky schnu a mam pocit, ze maju na sebe taky mazlavy povlak..... hadam to uz konecne bude spravne urobene 🙂

avila
10. sep 2010

@limoni ja som nebalila nijak specialne, kez este nemal odpadnuty pupcek, dacala som stvorce. Ale vo flipke sa mi stalo, ze mu po odpadnuti troska zakrvacal, akoby sa tam ta rana sparila...

taanak
10. sep 2010

@emjee tym ochladenim asi vsetky deti zacali cikat viac, aj z toho nasho krpceka sa stal dobry cikac, nocna plienka je rano total mokra. Doteraz velmi nevadilo, ze plienka na brusku trocha trcala z vrchnych nohaviciek ale uz si na to musim davat pozor, lebo potom mame vlhke bodynko 😒

elixia
10. sep 2010

@jonki presne toto (ze neplanujem uz viac kupovat) som si povedala aj ja...uz ani neviem kolkokrat 😀 Mimco este nikde a ja len dokupujem a dokupujem 🙂 Ale zas, som teraz aj rada,ze som vacsinu nakupila uz davnejsie, z materskej sa uz bude horsie 'rozhadzovat'...
Inak, myslim, ze nikde v Ke nemaju latkovky, ja ked som sa niekde pytala, tak len na mna pozerali jak na blazna, ci chcem v dnesnej dobe prat a zehlit plienky. 😉

etuska
10. sep 2010

@elixia 🙂

filipko
10. sep 2010

Ahoj Stankas,

prosim ta nevies mi poradit ohladom tych plienok, predpokladam, ze za tych par rockov uz mas skusennosti, moja mala ma stale zaparenu pisinku a okolo nej ma dost vyrazok, neviem sa toho zbavit, nechce sa mi jej davat vseliake maste.
Vobec tie plienky nepoznam, ak mozes porad mi prosim.

Dakujem

izabelkak
10. sep 2010

@emjee veď práve radšej tie bamboo hour podržím, vyzerá to že ich budem musieť začať dávať pod tú stay dry vkladku do flipky 😝