Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
12. sep 2010

dnes sme mali celu noc a den vlniacky, boli sme na navstevach a mali sme navstevu, tak sa ma viackrat opytali, ci jej nieje v tych vlniackach horuco. citala som, ze su priedusne a vhodne najmä na leto, no zamyslela som sa, ze ani my v lete nechodime v svetroch. ake mate baby skusenosti s vlniakmi v lete? mne sa totiz zapacili na pouzivanie a rada by som si este nejake dokupila, tak "studujem" o nich trosku viac 😉
dakujem

katka888
12. sep 2010

@brisilda
mne sa zda, ze baby pisali, ze mydlo klasicke nie je vhodne, ale ze zlcove moze byt. asi je to ako s tym octom, niekto ho pouziva a v pohode, niekto nedoporucuje.. hmmm 😒

egyptanka
12. sep 2010

@katka888 mne sa paci vyrok @labutka ked som tiez studovala tuto temu ... ze co by sa ti pacilo viac chodit v lete v prsiplasti alebo vo vzdusnom svetri????

katka888
12. sep 2010

@egyptanka
dakujem, vsetko jasne 😀 😀 😀 😀 😀 ... chapes, ING. skrabe si prave ucho lavou rukou 🙂

joj inac na margo tych prsiplastov... baby co pouzivaku jednorazovky, zvyknu tvrdit, ze tie drahsie jednor ako napr pampersy priedusne su. nevie niekto o tom trosku viac?

egyptanka
12. sep 2010

@katka888 😀 😀 😀 v pohode ... zval to na "matersku demenciu"

etuska
12. sep 2010

@katka888
mne sa vlna zapacila natolko ze premyslam,ze skusim ustrikovat aj nejake vlniaciky sama,mozno aj babylegs 😀

katka888
12. sep 2010

@etuska
štrikovať som kedysi štrikovala aj ja, ale ja na všetko musím mať odborný návod xixixi. 😀

emjee
13. sep 2010

baby, ako sa zbavit flakov po cikanici na bledych vlniakoch? pachnut to nepachne, no je to neesteticke 😀 😝 akoze na nocnych disanach mi to neva, ale na dennych lvb ma to se.ie

izabelkak
13. sep 2010

@katka888 inak aj technické tričká sa robia z vlny, a tie z umelých vlákien boli vyrobené na základe vlasností vlny.... na spanie sa ovčie rúno tiež predáva na celoročné použitie...
my sme vlniaky v lete používali, teda najma vlniaky, akurát keď boli najvačšie horúčavy nedávala som vobec vrchné gate... resp. ak som dala do vlniakov štvorec na rovno tak sa mi to zdalo rovnako vzdušné ako nohavičková bez vrchných ak nie vzdušnejšie.....

@katka888 a Ty dávaš plienky na rovno aj do vlniakov? a ešte neschytali 😕 tak to závidím...

@emjee tak to neporadím, ja biele vlniaky nemám a z tohto dovodu by som asi ani nechcela...LVB mám žlté... na BBH je biely len bavlnený lem, BI vínové a disany som mala orandžové.,.. jo a BoJ hnedo-orandžové, ale tie pekne spinkajú v skrinke, za 1. nemá kto zapošiť a skrátiť gumičku vpáse 😀 a za 2. každý druhý raz schytali nálož kakosa 😖 takže odkladám a budú slúžiť ako tréningovky snáď sa slečna čoskoro naučí kakať do nočníka...

@katka888 Ivuška z anavy písala že skúsila rozstrihnúť pampersku a tiež v nej bol igelit ale až pod tou papierovou vrstvou....

každopádne tá polyetylenova folia je o dosť pružnejšia a asi tenšia ako tá z kukurič.škrobu čo mám teraz na tých eko jednorázovkách, ale tak šuštia len chvíločku po oblečení, inak sú výborne, spoľahlivé, strih dobrý nemám výhrady..... dnes som navážila ráno 200 g že mala hnuska... a to večer ešte pred spaním slečna prečúrla 10 vrstiev bambusu v anavy a okadila mi BBH magic, tak som nemala čo dať na noc, normálne ani BG kapsa po pol dni nebola úplne suchá 😕 celkom blbé obdobie na sušenie, ale tak inak v poho mám čo dávať 30 rovných plienok to istí bez problémov a tých XY vkladačiek čo som myslela že som nakúpila zbytočne do foroty 😀

jejda @brisilda, ja som asi totál mimi vykojený mozog ale nerozumiem ako sa Ti tie vlniaky zrazili na malom? ono používaním sa to vlákno postupne "zbije" dokopy, splstnanie z vnútra, ja som mala disany dosť podobné popolinam a po pár použitiach boli dosť zažmolené, úplne iné ako novučké, ale zato vynikajúco funkčné ....

nezažmolia sa a stále výborne vyzerajú napr. BI shorties, lenže to je úplne iná úprava vlny, tie nie sú ani tak spoľahlivé, netržia tak na sebe lanolín aj keď sú baby čo ich používajú aj na noc.... tie štrikované vlniačiky ala popoliny či disany sa onosia ale poslúžia skvele....

brisilda
13. sep 2010

@izabelkak no mna to dost prekapilo vcera som ich studovala oni su len pri nozickach v zahybe take ako keby polepene stvrdnute ☹ myslela som ze sa to nema stat no ked pises ze ano co narobim ☹ ale inak su super maly mi precural plienku bum hugeer v ktorej bola este vkladacka s BG organic 😀 ja neviem skade tolko cura no bola tak mokra ze sa dala zmykat ale vlnaciky neprepustili ani kvapku 😉

izabelkak
13. sep 2010

@brisilda hej viem presne čo myslíš mala som to aj na disanách tak to splstnatelo a tie vlákna sa akoby polepili, žial je to používaním, tým že je to štrikované tak sa to ľahšie "ošumtie" ale na funkčnosť to nemá absolútne vplyv... ja som mala disany veľmi rada.... popoliny vám vydržia asi ešte dlhšie lebo veľkostne sú lepšie označené....

katka888
13. sep 2010

@izabelkak
tak neschytali..... anavy vlniaky mala len jeden den, vecer sice vynimocne nalozila kaki, ale to ostalo len na plienke.
radsej som sa opytala dopredu preventivne, aby som nieco netoto 😉

labutka
13. sep 2010

@katka888 vlozky tiez predavaju s tym, ze priedusne su.
Napriklad aj moj krpec dostal na narodky boty znacky Geox. Na krabici je nakreslene, jak su v podrazke az po ponozku dierky a jak krasne tam prudi vzduch. Koda ze asi po 15 minutach v nich ma spotene nohy a vlhke ponozky... 😖
Dalsi priklad - igelitove rukavice na naberanie chleba a peciva v obchode. Tiez maju na sebe dierky, a takisto sa v nich okamzite spotis.
Moj nazor je, ze mozno kym sa dieta nepocura, tak mozu byt ciastocne priedusne, ale fakt neverim tomu, ze ten gel prepusti vzduch.
Mozno baby co pouzivaju kombinaciu latka + jednorazovky budu vediet napisat viac.
A prave som si spomenula na story z pred roka z tohto fora, kde sluzobne starsia latkarka (meno si nespominam) hovorila, ze dala jednorazovku po ceste z plavania a maly bol v nej hned spoteny...

izabelkak
13. sep 2010

@labutka tak vidíš a na fore aké plienky https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/ake-plienky-pouzivate-ktore-sa-oplatia/ píše mamina že malá bola v pulkách ako v sklenníku, nechápem, si myslím že to bolo asi tým že plienka bola príliš mokrá dlhšiu dobu a PUL to nestíhal odparovať.... alebo bolo horúco vonku či bábo naobliekané ale za týchto podmienok sa musí spariť aj v jednorázovke tak fakt nechápem,...

a tá nepriepustná vrstva v jednorázovkach vždy musí byť, si myslím že ten polyetylen - igelit nastriekavajú priamo na ten papier, takže to neposobí tak igelitovo, pritom keby niekto chytil tie eko jednorázovky kt. majú nepriepust.vrstvu z z igelitu z kukurič.škrobu, povie že aké igeliťáky, pritom ide v princípe o prírod.materiál a nie chemikáliu... ktorá je priepustnejšia....

labutka
13. sep 2010

@egyptanka a vyrok o vzdusnom svetri a prsiplasti som odkukala od @potulka. 🙂

labutka
13. sep 2010

este chcem doplnit, ze sama citim rozdiel medzi tym, ked ma krpec PULky a vlniaky. A takisto aj rozne druh puliek rozne vetraju. ale to je asi vsetkm jasne.
No a to co si dala link, @izabelkak presne si to asi vystihla, sice som to precitala len povrchne, ale kombinacia mokra plienka a PULky nieje dobra nielen v lete... 🙂
Ja prebalim tiez vtedy, ked je krpec pocurany, neriesim ci je to po hodine a pol, troch, alebo po 10 minutach.

sulky
13. sep 2010

@izabelkak , my mame bundles Mka a pouzivame teraz ako teningovky. Ty ak mas Sko,potom vam mozu byt v roku a pol male🙂 Ja som gumicku nezasivala,iba zauzlovala.

zojec
13. sep 2010

@brisilda ja mam tiez vlniaky disany, a stalo sa presne to co pise izabelka.. ono sa to trosku splstnanie, a ako keby sa aj trosku zbili ... ale na funkcnosti to fakt neubera... 😉
k tym jednorazovkam... pouzivala som ich asi mesiac, potom sme presli na stvorce, kym som dokupila vsetko co som potrebovala.. som ich pouzivala stale cca 2 tyzdne... isli sme na svadbu a po 2 tyzdnoch som malej dala DMkovu babylove, po pol dni pouzivania mala uplne zaparenu ritku , liecila som 2-3 dni ☹ odvtedy som hnusku nepouzila a ani nepouzijem.. mam este nejake zasoby v skrini, dufam, ze ich vsetky coskoro popredam... lebo oni tam normalne tie otvorene smrdia ☹
k tym pulkam.. zda sa mi, ze najlepsie vetraju wonder wrapsy..

katka888
13. sep 2010

http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/5693/ako-sa-to-...
toto som nasla a tam sa pise o nepriepustnej textilii, a myslim, ze vsetky jednor sa vyrabaju na rovnakej baze.....

emjee
13. sep 2010

@izabelkak lvb mam zelene a sveti tam flak 😝

cinocka
13. sep 2010

a zahada potniciek vyriesena: mame prvy zubok 😀 😀 tak to bolo zrejme z toho 😅

zfidorka
13. sep 2010

@cinocka mozes vsetkym pochybovacom povedat ze latkovky v tom boli nevinne 😉

cinocka
13. sep 2010

@zfidorka - odkazem, odkazem 😉

brisilda
13. sep 2010

@cinocka jeeej gratulujeme aj my uz mame zubok teda riadny tesak 😀 inak na latkovky ma maloktore dieta alergiu kedze je to prirodny material 🙂 takze som rada ze zahada sa vyriesila 😉
@zojec cize mi chcete povedat ze moje krasne popoliny nebudu take krasne ako ked som ich kupila ? 😕 fuuha no co uz hlavne az plnia svoj ucel co mozem povedat ze teraz plnia na 100% 😉 a to aj napriek tomu ze som ich lanolinovala v tekutom prostriedku a nie tuhom 🙂 este som zvedava ake budu disany

zfidorka
13. sep 2010

@brisilda ale budu pekne... mne sa take schlpatene vlniaky pacia viac ako nove 😀

izabelkak
13. sep 2010

@sulky myslíš že nám budú malé? Iz mala pred 2 týždňami 8,2 kg a 74 cm, tak ja verím že snáď budú o.k., baby na diskusii na slepičarni odporúčajú S-ko ak ho niekto chce na jeden štvorec aj po 1 roku 😨 a aj keby nie, tak neva budú pre druhé mimi sú krásne a živo si ich viem predstaviť na malé mimino na štvorce či aj nohavičkové.....

@emjee aha som asi nejako blbo čítala som myslela že máš biele, tak to fakt netuším či to dajako ide dole ešte sa mi našťastie také nestalo... ale tak na žltom bude sotva vidieť žltý fľak 😀 a ostatné mám skor tmavé....

martina05
13. sep 2010

@cinocka gratulujeme k zúbkom!!!!!!!!!

cinocka
13. sep 2010

@brisilda, @martina05 - dakujeme 😉

katka.carska
13. sep 2010

@izabelkak ja som tiez za S-ko, mame Bundles M-ka, miminko ma 7,5, davam ich obcas na noc na velku plienku. Na den na plienku narovno to este dlho, dlho nebude - leda tak pre starsieho 😀 Ale nasi su chuducki.
@katka888 ja som nosila v lete vlnene tricko - dobrovolne - a nebolo mi teplejsie nez v bavlne - a teraz ide zima, takze cas hra s tebou 🙂

divoska
13. sep 2010

caute zeny, kto ma skusenost s latkovanim a balenim na siroko? jak to vyhutat. zrovna ideme od doktora ☹ som verila ze sa tomu vyhnem, tak nevyhnem kurna. jeden klbik ze mame nedovyvinuty este. ale nemienim kupovat hnusky a davat na to dve plienky a postolky. a 3 stvorce a postolky sa mi zdaju rovnako uchylne. vygooglila som nejake marwell ortopedicke http://www.abena.sk/marw.html /a este su nejake ine v cechach, teoreticky si viem predstavit pouzit to ako pulky na stvorec, ale evidentne su na predpis ani volnopredajnu cenu nevidim. a by som si to radsej dala schvalit ze ci to ma efekt, ale buhvi ci ma s tym doktor neposle dokelu ze nemam vymyslat. bolo tam napisane ze to moze predpisat OPR a ORT /OPR vieme kto je?/ any napady pls? 😒