Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
15. sep 2010

@divoska ja som davala na den len 2 plienky (ved boli taaaake horucavy).. nie 3 jednu ako novosklad a do toho este jednu.. no pred tym som mala vsetky len stvorce.. cca 40ks, prala som kazdy druhy den 😉 neskor som robila aj tak, ze na LL som dala este jeden stvorec odgumenene postolky a na to vlniaky.. no mala vtedy aj dost casto kakala len v noci, takze som z toho upusitla, kedze som muslea prebalovat v noci tak ci tak.. ja na stvorce nedam dopustit, hlavne pri tak malom babatku, lebo kakoprd je v kazdej plienke.. a az tak strasne necika.. nema sancu precikat dve plienky.. su vlhke ale nie mokre. no oprat ich treba, to je pravda.. ten system co ma ta baba na ceskom MK, je podla mna super na vacsie deti, ktore cikaju vacsie davky, a treba im lepsie plienky ako stvorce.. a hlavne do kazdej nekakaju.. ja verim, ze my mame nozicky v poriadku, teraz niekedy sa mam objdenat na klbiky..lebo na siroko uz teda nebalim.
ja inak vobec nepouzivam dupacky , len take teplaky, alebo len do pasa.. nemam potom problem.. ale pri letnych detoch je to asi ine.. mne sa v dupackach potila ako kon na chrbatiku.. ten extendor musim aj ja spravit, ale urobim to zo stareho body.. len musim zistit ten system 😉

katka888
15. sep 2010

@divoska
v IP som nevedela dat prilohu tak to posielam tu. ospravedlnujem sa adminovia ... 😒

zojec
15. sep 2010
katka888
15. sep 2010

@emjee
ano, ovali ako budzogáň, ale iba pri prenose do pracky. 😵 inac nie

fibi
15. sep 2010

@divoska môžeš skúsiť široké balenie ešte tak, že dáš tri štvorcovky, ale medzi ne vložíš nalanolínovaný vlnený obdĺžnik, takže budeš meniť len jednu mokrú plienku a tie zvyšné dve "za obdĺžnikom" budú suché a môžeš ich znovu použiť.. či píšem ako tatár? 😕

divoska
15. sep 2010

@zojec dik este raz @fibi take ti ma nenapadlo, to je super napad. pises zrozumitelne polopatisticky /tak na mna obcas treba 😀 / uz lne vymysliet ze co idem najst a nalanolinovat 😀 sakra baby vy ste jake kreativne, nechcete zalozit nejaku firmu, dielnu alebo co? 🙂

katka888
15. sep 2010

@divoska
joj a ja som ich nakupila v sekaci a kamoska teraz naposledy v tescu, ked boli tie velke vypredaje. takze v tescu by to mali mat

zojec
15. sep 2010

@divoska
@katka888 ano sekac a tesco to isti 😀 inak uz mame aj tie spominane drziaky na ponozky... super vec.. ponozky uz nepadaju 😀
@fibi tak toto je tiez super napad.. inak divoska, skus sekac na ten vlneny kusok... mozno tam najdes nejaky sveter z vlny

divoska
15. sep 2010

@katka888 ja mile rada, tiez uz som sa kamosky pytala ze nech nejaky odporuci, len ma poslite do nejakeho konkretneho a skusim sa tam niekedy utrhnut. po bratislave teraz nemam sancu lietat a zhanat, ledva to tesco stiham ked viem ze tam som za 5 minut a ked dieta hlasno pyta jest tak letim hned naspat 😀 jo a v tom nasom tescu tych detskych vypredajovych veci maju zufalo malo. sak uz som tu na to pindala, jaj to bolo v inej teme. proste velke veci, jak pre chobotnicu, newborn ani nahodou, poriadne ani male 56tky s normalnymi kratkymi nohami neboli,len take nejake predlzene alebo co /ale uz som poucena uz nepozream len 0-0 a 0-3 ale aj vzadu dlzku... 😀 a o vypredajoch vo velkom ani nehovorim. maximalne na letaku 🙂 a po gatoch alebo teplakovom spodku ani naznak praveze. muz to prebehal, ja som to potom par dni po nom a aj minule preletela asi 2x vsetky regale a stale nikde nic. inak ja tu zrovna x vlnenych svetrov mam, ale radsej to darujem jak by som to strihala. ale ok, idem kuknut ktoreho mi je najmenej luto, mozno najdem nieco s hustymi ockami.

zfidorka
15. sep 2010

@divoska daj si do googlu vyhladavanie obrazkov polodupacky, to asi myslela katka...
ja skladujem vo vedre co ma par otvorov po bokoch, smrad len ked davam kazdy 2.den do pracky, ale len okolo kosa, ked zavriem pracku, v kupelni smrad neostane...
pri tom sirokom baleni co som pisala precikala zvycajne 2 plienky, tak tie som vymenila tu vrchnu 3. len parkrat za den... a nedavala som len plienky, tie len na zadocek, ako dalsie vrstvy som davala ikea a tesco uteraciky...

zfidorka
15. sep 2010

kym so pridala odpoved, tak nabehla nova strana prispevkov 😀
@zojec neotlacaju tie drziaky na ponozky? nasej vkuse padaju ponozky, mam aj take co maju silnejsie gumicky, ale tie jej nedavam, lebo ju otlacaju... rozmyslala som nad tymi drziakmi, ale som citala ze vacsie deti otlacaju 😒

zojec
15. sep 2010

@zfidorka zatial neotlacaju. ale o mesiac isto budu... inak to sa da krasne usit z niecoho elasickeho... napr. zo starych elastakov, alebo nohaviciek elastickych 😉 vsetci sa inak pytaju, ci ma nieco s nozickami, ked nosi bandaz 😀

brisilda
15. sep 2010

@zfidorka nas BL leginky neotlacaku ale tie v eshope za 2,50 € ano ☹ ale iba na stehiankach no ponozticky drzia perfektne a je to super pri prebalovani 🙂 ja ich davam malemu namiesto pancusiek 😉 ozaj kocky ktore plienocky mi este odporucate doplnit do mojej zbierky? idem uhradit platbu u mirus tak som myslela ci tam hned este coto neprihodim 🙂 dik za rady

alusha
15. sep 2010

@brisilda a aku chces nohavickovu, kapsovu alebo AIO?

zfidorka
15. sep 2010

@brisilda ja mam design socks, obcas otlacia, obcas nie, ale ponozky si aj tak skope 😅 minule cez den lezala, pozeram ze ma ponozku uz skoro skopanu a zrazu vykop a ponozka skoncila na urovni ramienka 🙂

etuska
15. sep 2010

@zojec
ta plienocku co predavas v bazari-ako sa ti osvedcila?-lebo premyslam ze kupim vacsiu.Ja kupujem Šimimu normalne uz L-ka plienky,ma take stehienka,ze mu ani velke plienky nikdy nepretecu 😝

zojec
15. sep 2010

@zfidorka
@brisilda to ale nie su navleky.. my mame toto: http://www.branakdetem.cz/sock-ons-gratulace.htm
bris, zas chces nakupovat?? xi xi ty si ale riaden maniak!!! mirus ti za chvilu bude musiet davat s 50°% zlavou 😀 😀 😀

@etuska mne sa neosvedcila IB sio vobec.. ale mozno preto, ze nie je pre uplne male babatka s riedkou stolicou.. vsetko hovienko vzdy vytecie popri.. mala ju asi 4x na sebe.. ja by som si ju uz nekupila a asi ani ine maminy nechcu Sko, lebo ju mam na tom bazari uz viac ako mesiac 😠
a nieco som stlacila, na compe a zmenilo mi na stranke pismenka na take malicke, ze sa to neda ani citat 😒

katka888
15. sep 2010

@zojec
aj mne sa to stava, musis si najst niekde zvacsit obrazovku na 100% 😀
ja to mam uplne v pravo dole v rohu

emjee
15. sep 2010

mimo temu: sa mi este nepodarilo v nasom bazare nic predat 😔 kupit ano, dost vela 😝 😀

som sa rozhodla, ze budem davat M. stvorce uz len na 1/12, tak dufam, ze nebudeme mat velku spotrebu vrchnakov 😀

alusha
15. sep 2010

ja mam IB velkost L, ale tiez nam pretekaju, mali sme styri, ale dve som predala, lebo ich vobec nepouzivame, dve som si nechala, mozno ked bude vacsi tak sa osvedcia lepsie...

brisilda
15. sep 2010

@zojec jaaj tak to su super navleky ja som myslela ze pisete o leginkach 😉
kocky ja som maniak ale zase vela veci nenakupujem to len po troske tu 50 € tu 30 € ale stale sa to nakopi ☹ ja rada nakupujem u mirus a sulky lebo su to rychle predavajuce 😀 v jednom eshope som si objednavala vlnu a este sa mi neozvali no chcela som to narychlo tak to asi preto 😠 ja nerada cakam 😒
@emjee mne sa tu na MK podarilo predat strasne vela veci 😉 zato kupit strasne malo 😒 a odkedy je vylepseny MK tak sa mi predava este lepsie 😉

brisilda
15. sep 2010

@alusha no ja neviem co mi este chyba pisete o nejakych stvorcov no ja narada skladam plienky mne sa osvadcili vkladacky zaberu malo miesta a su uzasne 😉 no mozete nieco odporucit 🙂

alusha
15. sep 2010

@brisilda ja sa drzim tento mesiac som este nic nekupila 😀 ja tiez uvazujem nad vkladackami, pouzivas tejake aj samostatne, napr. do flipky?

zfidorka
15. sep 2010

@zojec ja viem ze to nie su navleky 😉

zfidorka
15. sep 2010

@zojec CTRL a + alebo -, resp. CTRL a koliesko na mysi, ak mas...
ja ked som bola tehu a musela som lezat, som mala vsetky stranky veeeelke pismo, aby som dovidela z gauca 😉

divoska
15. sep 2010

@zfidorka ja ta milujem. toto mi nikto nevedel povedat uz predtym???? 😀 dakujem, tak polodupacky mam zhanat 😀
@emjee heh trefne. ja zas neviem predat svoje nepotrebne ovu a teho testy, to ste ma nastvali /teda jasne ze ne ty a ja viem ze nejake pravidla/ ale akoze tehotensky a ovulacny test nie je liecivo a nechapem preco by sa to nemohlo predat v bazari. to teraz mam pisat babam sukromne spravy? aj to som sice uz raz-dva krat skusila ale pripada mi to jak otravovanie. a na inom bazari sa to zas nezobrazuje ako ma. obcas su tu tie pravidla dost pritiahnute za vlasy alebo mozno ani nie pravidla ale ta exekutiva 😀 . este ze som sa vtedy pradavno nehrnula az tak extremne do toho adminovania, lebo by som asi furt orodovala za nejake novoty a benevolenciu. sorry tiez za off topic.
jo a nestvite ma s tymi IB sak sa kedysi tolko ospevovali 🙂 a ja ich mam na ceste 2 z kazdej velkosti 😀 ale ja nam proste oznamim ze nam budu dobre 🙂 a budu dobre 😀

katka888
15. sep 2010

@divoska
ved som ti tu dala foto 😀 😀 😀 😀 😀

divoska
15. sep 2010

@katka888 ja vieeeem, aj teba samozrejme 😀 mne vsak chybala ta najpodstatnejsia informacia ze sa tomu nadava polodupacky vis? 😀 😅 lebo ked som kazdemu hovorila ze potrebujem nejake gatky, nohavicky, teplacky, pancuchy tak nikto nic, a dokopy som nic ani nenasla /ale v tom tescu prisaham ze nic, sak tam podla nazvu nehladam 😀 /. takisto mi neslo do hlavy ako to ze existuju bodynka a dupacky ale na gate ziadna samostatna kategoria 😀 teraz uz ale aspon viem ze pod cim mam hladat na nete 😀

katka888
15. sep 2010

@divoska
jasne, s mojim vysvetlovanim daleko nezajdes 😀 😀 😀 / preto mam dnes foto den 😉 /

zojec
15. sep 2010

@zfidorka och dakujem za radu!!! si mi zachranila oci.. som vedela ze to bude nieco z CTRL, lebo som kopirovala nieco.. len som nevedela co este som stlacila 😀