• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

16. novembra 2016 
@sulky ja zhanam vkladacky take nejake sikovne do stvorcov, ale aj nejake savejsie...
17. sep 2010 o 10:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sulky tie kikko bamusove biele aj farebne. Zvlastne ze tie biele sa zrazaju viac. A na 12-iny to je ako?
@alusha na 12-niny to je ako? Pozdlz skladas? A na to Flipky alebo cosi? Mne este celkom dobre saju viacvrstvove popky.
17. sep 2010 o 10:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha a nevytecie kaka z tak naskladanych plenuch?
17. sep 2010 o 10:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila ano do flipiek alebo vlniakov na taky obdlznik, nas drobec kaka malo, tak raz za styri dni, ale poriadnu naloz, tak sa stane ze vytecie:slight_smile:)
17. sep 2010 o 10:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale len na vrchnaky, tak tie sa vyperu:slight_smile:)
17. sep 2010 o 10:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha aha :slight_smile: Nas kaka tak 4-5 krat do dna :grinning: Ale vsak vrchnakov mam kopec, tak neva. Vyskusam tak, dakujem za tip.
17. sep 2010 o 10:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
docerta aj so sirokym balenim, osrate mame cele nohy, skoro kazde pulky aj vsetky bodynka a setko naokolo. vr :grinning:
17. sep 2010 o 10:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila nie je za co vyskusaj, mne sa to tak najviac pozdava, aj nas tak kakal to len asi posledny mesiac alebo dva sa to takto ustalilo... teraz zaciname s prikrmami, tak to kakanie bude zase castejsie :slight_smile: len zhanam tie vkladacky, lebo tie stvorce hned precika, ale ked sme doma tak prebalime, nevadi :slight_smile:
17. sep 2010 o 10:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha no a prefoldy? Tie su super, len trosku drahe na pokrytie celeho dna. Alebo si kupit bambus. latku co tu predava jedna babenka a usit si vkladacky, tak by sa dalo, nie?
17. sep 2010 o 10:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@divoska a neskusala si nazor nejakeho ineho ortopeda, co on by na to povedal? Skus viac privezovat ku nozickam plienocku. Z novoskladu vytecie malokedy, aj nas kadi o 106 a stalo sa mi asi 3-4 krat, ze vytieklo. Skor z disaniek, kym som sa ich naucila viazat :wink:
17. sep 2010 o 11:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila ja pouzivam stvorce velmi casto, hlavne v takomto pocasi... :slight_smile: myslim, ze ich budem pouzivat dost casto este velmi dlho.. ale uz cika viac na jednu naloz, cize davam jeden stvorec a na to vkladacku doma usitu :wink: alebo ked ide spat cez den, tak do neho zabalim maly tesco uteracik... a k tym bambusovym.. odloz si, budes pouzivat neskor ako vkladacky do kapsovych plienok, ked nebude kakat o 106.. moja teraz nekakala od nedele.. uz sa tesim na tu naloz :grinning: a doma usite prefoldy su super.. mam 7ks, a pokryjem tym jeden cely den :wink: perfektne do flipiek
@divoska musis ten novosklad poriadne zatiahnut okolo noziciek.. nemala by to pretiect.. a pouzivas aj snapi sponku na uchytenie koncov?
17. sep 2010 o 11:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zojec a usila si ich z coho? Z tej bambus latky?
17. sep 2010 o 11:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila no ja na bambusove kikko nedam dopustit... teraz ked su z nich obdlzniky ich viem poskladat podla potreby narovno na uzsie a dlhsie alebo sirsie a kratsie... novosklad neviazem, ani som neviazala casto od zaciatku, ale ked treba, uviazem ho aj z obdlznika :grinning:
tiez ako @zojec, cez den tocim hlavne stvorce, casto prebalujem a v takomto pocasi by som musela mat mnozstvo nohavickovych, aby mi stihli schnut...

@divoska ked mas dobre zlozeny novosklad, nemal by pretiect... :sweat_smile: skus okolo noziek latku pozahynat, aby to fakt tesnilo...

@alusha ja si planujem usit vkladacky z bambusovych latok, take dlhe uzke, budem ich davat do stvorcov narovno, aby som nemusela davat 2 stvorce ako doteraz, podla mna to bude relativne stihle a dostatocne save... teda sit bude mamka :grinning:
17. sep 2010 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@avila ano... french terry , konopny flis a akskamit.. mam taky mix :grinning: kuk sem.. tu sme o tom dost diskutovali :wink: http://www.modrykonik.sk/forum/tema/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-ob/?page=26&lastref=il&post=last
17. sep 2010 o 11:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha , tak take sikovne vkladacky su napriklad tieto, nie su tak velmi save ako bambusove, ale su zasa uzsie a sikovnejsie. Na dovypchatie ako stvorene.
17. sep 2010 o 11:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alusha,no a co sa tyka savych vkladaciek,mas uz Baby Beehinds bambusovu?
17. sep 2010 o 11:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jo snapkujeme, aj zahybam okolo noh dovnutra, ale mozno zle. zrovna vcera som volala draheho nech odbehne s fotakom ze ako rychlo a pekne viazem, tak mozno pekne ale neefektivne ;) kukam ze to tam ma trochen volne. a hlavne ked mu rotiahneme nohy tym sirokym a kadi jak besny tak casto nieco ujde aj bokom. @petrinka raz skonstatovala ze mam namiesto mlieka asi smotanu ked tak pribera a ja najnovsie konstatujem ze mam asi acidofilne ked tolko kaka :grinning: on mi behom hodiny- dvoch dokaze tolko pustit ze mozno je to len tym ze to presakuje uz aj po bokoch. foto dodam :slight_smile:
17. sep 2010 o 11:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ok uz to mam
17. sep 2010 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@divoska no tak to mas velmi navolno.. okolo noziciek to musis dat nafest.. lebo toto je fakt neeefektivne.. neviem kto ma v albume odfotene.. myslim ze labutka, alebo katusik 007, skus pozriet.. :wink:
17. sep 2010 o 12:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sranda ze doteraz to nevadilo, ok tak mu to budem utahovat viac
17. sep 2010 o 12:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata, som vcera zohnala lanolin sa tesim, len ma troska prekvapila jeho aroma :grinning: ze ako keby som vosla do ovcej mastale, tak som ozaj zvedava ako mi zavonia kupelna pri lanolinovani

inak ak niektora este potrebujete male uteraky na dovypchavanie, tak v tescu maju rozmer 33 x 33 cm v akcii za 0,25 eciek

este mi s tym novoskladom napadlo, ze ked tu niekto hadzal radu, ze dat ovciu vlnu medzi novosklad a daslie dva stvorce narovno, tak ci by som tam nemohla dat aj nejaky obdlznik napr. z ikea modrej deky, ako ochranu proti premoceniu tych dalsich dvoch plienociek?

@divoska na fotke mate uviazany novosklad a separacku v nom? ci mate dnu este stvorec?
17. sep 2010 o 12:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dievcata, uz som sa na to pytala, ale prisla realita. rpekakali sme na anavy vlniaciky a skusala som aj zlcove mydlo, aj prasok na vlnu a nejde to dole. ako ste vyprali kaki z vlniacikov vy?

dakujem za radu
17. sep 2010 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katka888 hm, tak to je blbe.. ja som svoje okakane hodila oprate na hodinku na slnko, ked svietilo.. teraz uz nesvieti a ktovie kedy zas bude..
17. sep 2010 o 14:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@divoska tak som odfotila dnes moj sposob viazania a balenia nasiroko: pod novoskladom je klasicka plienka na tretiny a na polovicu, zafixovana novoskladom, cez den som na to hodila pulky (wonder wraps) ked bola mensia boli este viac ku kolienkam... v noci som davala odgumenene postolky a na to vlniaky :wink: hm, len ktovie ci by sa to pacilo aj ortopedovi ...
17. sep 2010 o 15:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@limoni k tomu flisu medzi plienkami.. ak by bol dostatocne hruby, tak by to hadam mohlo pomoct a aj to este viac podrzi tie nozicky v tom tvare akom ma byt.. treba skusit :wink:
17. sep 2010 o 15:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, aj my látkujeme. Používam obyčajné štvorce, nohavičkové plienky organic a do nich vložky organic. Všimla som si na tých vložkách po vypratí čierne bodky - je to pleseň? Po pocikaní ich rovno vešiam na balkón a perien každý druhý deň v Lovele na 60°. Cez leto mi uschli za pol dňa, ale teraz to trvá aj dva dni, keďže stále prší. Ako by som sa mohla tých čiernych bodiek zbaviť? Ďakujem
17. sep 2010 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brezuliatko a to vesias pocikane aj ked je takto mokro vonku? radsej ich davaj do vedra.. ale aj tak pochybujem , ze by tomohla byt plesen.. ja periem kazdy 3ti den, mam aj organic vlozky a nic take som nezbadala ..
17. sep 2010 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@brezuliatko
ja periem organic vlozky kazdy treti den, drzim ich pocikane v kosi alebo vo vaku a susia sa mi v byte teraz aj dva dni a ziadne bodky tam nie su. neprala si ich s niecim, co mohlo bud akoby pustit farbu, alebo nejake chlpky, co by sa mohlo zachytit, alebo nieco podobne....
17. sep 2010 o 15:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@limoni hej novosklad so separackou, nic ine. @zojec pjekne, zeby som to aj ja zacala fakt robit jak ty? no uvidzime, skusim viac utahovat, lebo sak inak to zahybam dovnutra inuitivne od zaciatku a doteraz to bolo stale fajn len teraz nam preteka. inak ked si mi pisala prispevok predtym nechci vediet co som si precitala :grinning:
17. sep 2010 o 16:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok