Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
22. sep 2010

@majkafer bambino mio su obycajne viacvrstvove plienky, ktorymi nic nepokazis, ale existuju uz aj ovela prepracovanejsie plienky. 😉

miruss
22. sep 2010

@majkafer: Pre malé bábo sú to fajn plienky. Ale pre väčšie už savosťou na noc určite nestačia a na deň sú aj štíhljšie plienky pre väčšie detičky, aby mali štíhlejší zadoček a nie veľký balík medzi nožičkami. Ono je vždy lepšie kupovať viac druhov plienok od rôznych výrobcov. Lebo počas plienkového obdobia sa menia nároky na plienky. Ak chceš pošli mi do IP Tvoj mail a ja Ti pošlem rady k plienkovej výbave, ktoré rozdávam na prezentáciách plienok.

zojec
22. sep 2010

@miruss
@taanak to je aky vyrobca? cesky ci talianksy? myslim plienky bambino mio

taanak
22. sep 2010

@zojec italia

anlu
22. sep 2010

ja som si teraz velmi oblubila Swaddlebees, su fakt super aspon zatial 🙂 a ja davam len ocot, som nevedela ze treba aj nieco na dezinfekciu, som myslela ze ocot staci, ci?

zojec
22. sep 2010

@anlu ak ti plienky nesmrdia, tak staci 😉 mne smrdia.. tak som skusial toto a je to lepsie.. ale davam len tak raz do tyzdna namocim na 2-3hodky, potom preplacham a tak dam prat

elixia
22. sep 2010

@zojec vdaka, poskumam ci to maju aj tu

zojec
22. sep 2010

pozeram ze si z UK.. maju tu: http://www.babykind.co.uk/nappyessentials.htm 😉 musis ist az dole na stranku..

izabelkak
22. sep 2010

no kočky ja myslím že tie bambino mio balíčky sú aj cenovo dosť nevýhodné, viacvrstvené popoliny vychádzajú lacnejšie a PUL-ky sa dajú kúpiť od výmyslu sveta... ja by som to nekupovala, človek si myslí že to tak má lahšie kúpi dva balíčky vel.1 a vel.2 no pritom to preplatí akokeby si poskladal také čosi sám, resp. ako píšu baby sú aj iné druhy a štýly plienok... aj keď myslím že na doma plienka na rovno do vrchnákov je fajn voľba...
e-shopov je na slovensku dosť treba len pokukať, zostaviť si výbavu a hodiť ju prípadne sem a baby okomentujú, veď je tu teraz kopec kočiek čo látkujú od novoška... a zase dosť takých čo máme vačšie deti a tie nároky sa fakt dosť menia...
keby mne niekto pred pár mesiacmi povedal že moje dieťa bude spávať v kapsovkách asi by som si poťukala po čele, no ale inak to v našom prípade nejde, včera mi malá zaspala v anavy (čakala som kakoša tak som sa bála dať poslednú kapsovku čo som mala opratú) no kakoš nebol, prebalila som nadránom, plienka mokrá ale tak normoš no, v nej stay dry IV vkladka, ale samozrejme jeden okraj bol o niečo viac mokrý tam asi stay dry vkladka nedočiahla a zapareninka na svete... tak dokelu neviem či ešte kúpiť do zálohy jednu BG kapsu 😝

elixia
22. sep 2010

@zojec este mam otazku,ako dlho asi vydrzi to polkilove balenie? Len preto,.ze ci sa oplati kupit naraz viac baleni..

izabelkak
22. sep 2010

@elixia obal mám len z mio fresh-u to je to isté ako nappy fresh len iný výrobca, je to 750 gramové balenie a píšu že na 50 praní, pri namáčaní píšu že 15 ml prípravku na 5 litrov vody ak teda uvažuješ že by si v tom pleny máčala a nedával do prania.... myslím že nappy fresh má rovnaké dávkovanie...

elixia
22. sep 2010

@izabelkak nasla som aj mio fresh, skusim pozriet normalne v obchode zajtra,ked nenajdem, objednam...len som chcela taku prakticku info, ze vydrzi napr. mesiac (menej?viac?), ked uz zaplatim postovne,ze by som hned viac baleni vzala

anlu
23. sep 2010

@zojec aha tak super, mne nesmrdia len ked som ich castejsie prala na 40tke tak som trosku citila ale zase ich davam na 60tku a uz nic necitit.

@izabelkak ja som preeeeesne to iste tvrdila, ze kapsovky nikdy nebudem pouzivat a teraz su nase najoblubenejsie 😀 😀 😀 nikdy nehovor nikdy... ze?
Ja tiez ked som sa chystala kupovat prve plienocky tak mi nukali v jednom obchode Bambino mio ale vobec sa mi nepacili... mozno niekomu vyhovuju... Ja som zacinala s Baby Lucy, najprv som mala organic, ale ked zacala Oli chodit tak jej vadili medzi nozkami lebo su dost siroke, tak sme ich vymenili za bamboo. Ja som s nimi velmi spokojna aj s vrchnymi gatami od BL.

emjee
23. sep 2010

@sulky BI bamboo extra nie su rovnake, minimalne je rozdiel medzi vkladackou do suchacovej (ta je komplet bambus-konope) a patentkovej (ta ma flisovu vrstvu)
osobne sa mi zle zapinala patentkova, pretoze tam zavadzala ta snurka na upravovanie velkosti
co som citala bazarove ponuky, tak vo vacsine pripadov sa urobili dierky na tych obsitiach lemov - mne sa to nestalo ani na patentkovej bielej so zelenopruzkovym lemovanim ani na suchacovej ruzovej

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
a to ti spinkala v akych anavach? my mame na noc anavy bambusky a praveze ma rano pekny zadocek po bambuske.
a aj ja som si myslela, ze kapsovky niem a teraz idem nastudovat ake dokupim, lebo som z nich unesena 🙂

alusha
23. sep 2010

@katka888 a ake mas kapsovky? ja ich tiez zboznujem, su lepsie ako AIO, tie mam len dve, ale kapsoviek mame vela, no setrim si ich 🙂

zojec
23. sep 2010

@elixia vydrzi to dost dlho, ak budes namacat raz do tyzdna, do prania sa pridava jedna lyzicka, na namacanie 1lyzicka na 5l vody.. ja ho uz mam asi 2 mesiace a este stale je ho tam bohate.. 😉
@izabelkak plne s tebou s tymi plienkami suhlasim... @majkafer a z mojej vlastnej skusenosti by som ani nerobila nejaku extra vybavu dopredu.. na zaciatok cca 2-3 mesiace stacia bohate stvorce cca 40-50ks, pri prani kazdy druhy den, 1 natahovacie vlniaky na noc, 2-3ks disany zavazovacie, 3pulky, alebo vlniaky aj na den, popripade flisace (tie ale nemam odskusane) dieta casto kaka.. to do kapsoviek je hriech 😀 v 10tyzdnoch ked prestala kakat v noci, som presla na nocne plienky.. tiez pre zaciatok tiez stacia 2-3ks... nevolila by som viacvelkostne (urcite nie BL, lebo robia velku nielen ritku) mne urobili dobru sluzbu LL c. 1 , no a pomalicky nakupovat kapsove alebo aio, nocne plienky atd atd. ... 😉 tie potreby babatka sa fakt dost rychlo menia.. a na doma nie je nic lepsie ako stvorce narovno vo flipkach, alebo vlniakoch 😉 no a po case sem treba prestat chodit, lebo plienok bude tolko, ze by sa mohla pomocovat rovno cela rodina 😀 😀 😀

katka888
23. sep 2010

@alusha

mam BG 3.0 , tu wonder nieco a od LL. a chcem dokupit, lebo sa mi ten system nakoniec velmi paci. a super je , ze rychlo vyschnu, takze kym doschne ta vkladacka do nich, tak mozem dat aj nieco ine ak surne potrebujem. mam jednu AIO od bambinex, ale ta nam nejak preteka.
p.s. to, ze aj ja si ich setrim, ked niekam cestujeme na vikend na cestu a tak, ale chcem ich pouzivat aj na von, doteraz som davala BG flip stay dry, ale na navstevy sa mi viac pacia kapsovky 😉

alusha
23. sep 2010

ja mam este oblubene fuzzi bunz a este mame jednu happy heinys, tie su dobre, mna ta wonderoos, ci ako sa to pise nejako neoslovila, asi ju predam, lebo mi len stoji v skrini

katka888
23. sep 2010

@alusha
tak sa o nu hlasim do radu 😉 kuknem co si spominala, lebo 3 ks je veeelmi malo

alusha
23. sep 2010

@katka888 ak ju chces tak ti ju predam, je pouzita asi 2x, ak ti nevadi, ze je nebickovej farby 😀

katka888
23. sep 2010

@alusha
poslala som IP 😉 a nebickova nevadi, lebo planujeme druhe, tak kupujem neutral resp aj modr,e kedze mala ma modre kukale 😉

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 mali sme tú klasickú bambusovú anavy na patentky, ale nám je jedno aká plienka to je akonáhle je kdesi viac premáčená - nevypchatelný okraj plienky alebo zapínanie na bedrách a nekrytý stay dry vkladkou tak sa nám za noc urobí zaparenina niekedy stačili aj 3 - 4 hod. v takto viac premáčanej plienke, dovypchatie by nič nerišilo lebo vždy je viac stečené na niektorej strane a tá ak s hoc gumičkou dotýka pokožky v tom mieste sa nám spravý červený fľak, no nie je vidno ráno po rozbalení ale nabieha tak do 3 hod. od prebudenia, veľmi dlho som nevedala z čoho to máme, takže my na noc jedine kapsovky tie sú po celom obvode stay dry aby v kontakte s pokožkou nebol ani kúsok zmáčanej plienky... cez deń používam normálne bambusové a bavlnené plienky len s viskozovou separačkou ale doma prebalujem spravidla po jednom ciku tak cez deň sa nám to nestáva.... inak ten červený fľak nám za deň zmizne je to rýchlo preč ale ten deň to vyzerá nepekne...

labutka
23. sep 2010

nechce niekto moje baby lucy? a hambace? Kuknite do bazaru...

prsky
23. sep 2010

baby, predavam balenie muselinovych obrazkovych IV - som objavila nerozbalene v skrini 😅 a uz ich nepotrebujem, tak ak ma niekto zaujem, v bazare mam viac info

katka888
23. sep 2010

@izabelkak
jasne, my zase bambusky davame na noc , no je pravda, ze sa nam uz stalo, ze rano bola sucha, ona skor tu davku poriadne napisa nadranom, takze dlho nieje v takej mokrej plienocke

zojec
23. sep 2010

@izabelkak a neskusala si na noc hamburgery? ten flis ostava pekne suchy celu noc.... ja som z wonderosky tiez nie velmi nadsena, ta vkladacka bambusova je neomozna.. ☹ neda sa dobre prisposobit velkostne.. ale zas zvonku je krasna.. kvetinkova 😀 tak pockam kym mala do nej dorastie ..
vcera mi prisli aj TB kaspovka stary tip s bambusom vo vnutri.. sa mi velmi paci.. dnes periem, tak uvidim ako sa bude pacit malej ritke..

izabelkak
23. sep 2010

@katka888 aj moja v takom veku ako tvoja takto cikala a preto sme nemali problém, ale teraz tak ca od 10 mes. ciká cez noc veľa, a prvú dávku vypustí dosť skoro....
dnes sa mi inak v noci zase stalo to že plene smrdela akoby sa malá pokakala, ale bola len počúraná, tak som prebalila do hnusky lebo som už kapsu nemala no a ráno bazén v posteli, hnuska nestíhala si myslím, ani nie objemovo ešte tam miesto bolo ale v rýchlosti sania takže ktovie keby sme hnuskovali tak sme pretečení v noci podstatne viac ako pri látkovkách....

šak to v tej @labutkynej reportáži bolo vidno čo urobí hnuska keď sa do nej vyleje pohár vody, ostalo to tam stáť ako v bázene kým to vsiaklo.... látkovka to nasala ovela skor....

mysinka2007
23. sep 2010

ahojte, snažila som sa prejsť túto tému, no 798 strán je dosť 😝 , snažíme sa látkovať, máme BL a Pop jednoveľkostné, froté plineky ale sú veľmi veľké, oblečko musíme mať o niekoľko čísel väčšie ☹ . Máte skúsenosti s niečim menším? Aký druh by bol najlepší?