Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
27. sep 2010

@elixia
joj, drzime palceky, vlniaciky budu v pohode, ty si len vyloz nozicky a oddychuj 😉

taanak
27. sep 2010

Weehuggers uspesne testujeme aj my, teda na dnes sme dotestovali, maly mi ich okakal ☹ . Najskor ma na nich prekvapil material vonkajsej vrstvy - obycajna bavlnena latka, taku som na plienkach este nevidela. Ale paci sa mi. Ako vkladacky do nich pouzivam vkladacky z flipiek (kedze originalne vkladacky boli vypredane). Do velkosti 2 perfektne sadnu, vel. 1 som neskusala, ale mozem. 😉

Tie gulicky vyzeraju skutocne lakavo, uz som na ne davnejsie pozerala, ale neodhodlala som sa na ne. Ale ak budu dobre referencie aj na pranie plienok, tak urcite vyskusam.

@divoska vidis, a mne polovica rolky trci doma. Separacky sme pouzivala asi 2 mesiace, maly malo kakal, tak som ich prala a novych som vela neminula.

elixia
27. sep 2010

@katka888 dakujem 🙂

taanak
27. sep 2010

Ja oprate vlniaky jemne vyzmykam a potom ich zabalim do uteraka, aby z nich vysal co najviac vlhkosti. Takto uschnu rychlejsie.

zfidorka
27. sep 2010

ja vlniaky zmykam v pracke na najnizsie otacky 😅 schnu cca 1.5 dna
stalo sa vam uz, aby dietatko precikalo pul cez vrchny okraj? malej sa to dnes podarilo 2x 😅, najprv weehuggers - ale to som dala asi blbu vkladacku, alebo som nezapla dostatocne tesne, a potom bg 3.0 😕

taanak
27. sep 2010

@zfidorka stalo, ale to som dobre nezalozila plienku pod vrchne nohavicky (resp. nohavicky uz zacinali byt male a plienka trocha vycnievala) 😉 A navyse chlapec cika veeeelmi dopredu, plienka je vacsinou mokra z 1/3, ale zato uplne vpredu.

sulky
27. sep 2010

@labutka , nie,nerozpúšťajú sa.
Pracie guličky je v podstate plastová loptička s malými otvormi, cez ktoré môže prechádzať voda.V pracej guličke sú guľaté pracie granule, ktoré sa v priebehu desiatok a desiatok praní postupne zmenšujú. Viď obrázok dolu.
Je možné ich opäť dopĺňať.
Balenie ktoré sa predáva, obsahuje ešte navyše náhradné granule, takže keď budeš vidieř že sa zmenšujú a blednú. tak iba doplníš.

sulky
27. sep 2010

@divoska ,tam sa iba dopĺňajú granule, pretože sa guličky postupne zmenšujú.Tie balenia vydržia 1000alebo150praní,potom sa dopĺňajú.

sulky
27. sep 2010

@zojec ,to druhe, to su magneticke gulicky na tvrdu vodu. Nesluzia na pranie. Davaju sa do pracky alebo do umyvacky, proti vodnemu kamenu. Ano, mame aj to mensie.

etuska
27. sep 2010

@elixia
jej tak ty to mas uz dievca na male ako pozeram 🙂 drzkaj sa-hladky a bezproblemovy porod.myslim na teba 😵

anlu
27. sep 2010

@sulky ja som dokonca nasla aj ako to funguje ze to tak vyperie 😀
http://www.praciegulicky.sk/o-produktoch/ako-to...
Mne sa neda nastavit pracka tak aby mi iba pralo bez plakania, ale tak stale som doma ked periem tak to mozem vypnut 😀

anlu
27. sep 2010

@sulky len teraz rozmyslam ze pri ECOBALLS 150 sa davaju dve gulicky do pracky (lebo su dve v baleni) a pri ECOBALLS 1000 sa davaju tri... nevyperie to horsie ked su iba dve alebo, nie su zbytocne tri ked stacia dve? chapes co myslim...

sulky
27. sep 2010

@anlu ,tie dve sa rychlejsie opotrebuju a tym padom skor musis doplnat granule. 1000ka je ekonomickejsia varianta. Ze usetris viac nakladov. Pri 1000 usetris 80%, pri150ke usetris cca 60%.
Ale ja som si zobrala tiez 150, lebo som sa bala ze nebudem spokojna.Ale musim povedat ze som spokojna 🙂 Prekvapilo ma to.

sulky
27. sep 2010

hlavne som sa bala toho, ze mi budu smrdiet plienky. Lebo som ich tam dnes davala po 3 dnoch. Alepo vyprani bol zapach uplne prec, krasne bielucke vyprane. To je vlastne tym, ze gulicky nicia bakterie.
Citujem:
Pracie granule ECOBALLS 1000 menia molekuly vody pre zmäkčenie prádla a zvyšujú PH vody (baktérie sa nemnožia pri PH viac ako 8, pracie guličky ECOBALLS 1000 zvýšia PH vody až na stupeň 10).
Preto sa zbavíte zápachu aj patogénnych zárodkov baktérií už pri nízkej teplote.
To znamená, že prádlo, ktoré ste dosiaľ prali na 90°C kvôli zničeniu baktérií, stačí prať na teplote 60°C.
Huraa 🙂

dugyna
27. sep 2010

@anlu
@sulky ja by som tiez najskor asi brala tie 150 😉

sulky a tie magneticke co mas na stranke za 21...to su ine ako tieto?

anlu
27. sep 2010

@sulky uz mi je to jasne 🙂 a tym co to prestalo fungovat, mozno zabudli doplnit tie granulky 😀 😀 😀 ale aj keby to vyslo tak isto ako prasok, ved to je ake eko... ziadny odpad, usetrena elektrina... mne sa to velmi paci a myslim ze to kupim tiez

anlu
27. sep 2010

@sulky a ty si prala na 60? a oblecko ako? tiez pekne vypralo? tak ked uz si ty otestovala tak ja kupim 1000 😀

sulky
27. sep 2010

@dugyna , ano, to su ine. Su to magneticke gulicky na zmakcenie vody. Pridavaju sa do prania alebo do umyvacky riadu proti vodnemu kamenu.

sulky
27. sep 2010

@anlu ,nevypralo mi to tazku skvrnu od cucoriedok. ALe tu skvrnu mi nevypralo nic 🙂

dugyna
27. sep 2010

@anlu podla mna to vide isto lacnjsie, sak ked zoberies persil 1,5l je len na 20 prani, cize potrebujes 7,5 balenia aby to bolo 150 prani, a jedna flasa stoji cca 14,5 eura...a jedny gulicky na 150 prani ta vyjdu 16eur

sulky
27. sep 2010

@dugyna , presne 🙂

dugyna
27. sep 2010

@sulky jaj aha asi som zase nieco nepracitala poriadne 😉 sorry
a na tu skvrnu skus puer. inak dakujem za ten tip s octom velmi dobra rada 😉

dugyna
27. sep 2010

@sulky cize jedny gulicky sa rovna jedna flaska persilu

sulky
27. sep 2010

@dugyna ale zasa persil je agresivny prasok, chemia. To skvrny podla mna vyperie. Neviem, neskusala som tie cucoiedky 😀

sulky
27. sep 2010

@dugyna , ja kupelnu umyvam iba s octom 🙂

sulky
27. sep 2010

baby, idem spat 😀

dugyna
27. sep 2010

@sulky tak persil ked sme este neprali v orechoch som kupovala len v rakusku lepsia cena a kvalita, ten slovensky nikdy neopral tak dobre ako ten z rakuska.
ten puer skus na tie cucoriedky ten by mohol pustit..
odvtedy co si mi to poradila aj ja kupelku octom a sklo na sprchovom kute odvarom z orechov 😉

dugyna
27. sep 2010

@sulky dobru 🙂 a este AIO anavy ked budu?

anlu
27. sep 2010

@dugyna ano urcite je to lacnejsie, ja len tak rozmyslam ze aj keby boli drahsie, cize by stali tak isto ako tolko persilu kolko potrebujes na tolko prania, tak by aj tak boli ovela lepsie hlavne z toho ekologickeho hladiska... ale to ja stale musim nad niecim rozmyslat a spekulovat, tak to si velmi nevsimajte 😀 😀 😀 😀 a este to je super ze sa nemusis strachovat ci to dobre vyplachlo, aby v pradle neostali zvysky pracieho prostriedku

dugyna
27. sep 2010

@anlu v pohode tak ano..obcas sa mi stalo ked som nepouzivala orechy ze este bol prasok v pradle...