Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lindauciatko
6. okt 2010

baby a este myslite ze farby butternut a bubble z BG 4ky su dobry vyber pre chlapca? modre a zelene mame flipky...
ci mam cakat na tie nove vzory co spominali baby?

a tiez som zvedava ci niektora nemate tie nove vkladacky gro via do gro baby - ci su fakt lepsie a ako schnu, lebo mne ta gro baby schne 3 dni...
inac co ste tu spominali LL bambo sucha za 2 dni - tak moja je sucha za 3,5 dna, mne aj stay dry do flipiek schne minimalne 1,5 dna...

divoska
6. okt 2010

@och tak to teda ste kukam 🙂 a to som na tom asi este dobre, maly ma k zaspavaniu nepotrebuje, staci ho bachnut hocikde. ale zase jedine za predpokladu ze je total prezraty a uz nema co. kazdopadne pri kojeni mi zaspava len velmi zriedkavo, respektive ked vidim ze uz zachrnieva tak sa odtiahnem a holt ma smolu, chvilu cuca este naprazdno ale to uz asi len zo spanku a sme hotovo. akurat ze to sa fakt stava len po celom dni co je tiez na mne prilepeny. ja sa ale aspon mozem od neho pohnut na tu dobu co ma plny zaludok. jediny problem je ze sa mu extremne rychlo vyprazdnuje 🙂 takze sme behom par minut tam kde sme boli predtym 😀 @izabelkak tiez to mate vesele kukam 🙂 no ale moze nam lichotit ze nas tie deti proste miluju /aj ked si niekedy pripadam skor jak automat na mlieko nez ako milovana mama 😅 /

miruss
6. okt 2010

@lindauciatko: Zajtra Ti pošlem rozmery. A tie sty dry sú jemnejšie a tenšie ako flísové.

och
6. okt 2010

@izabelkak no mne sa to ako tak podarilo, len ma v noci zacala okopavat ako zahradku 😝

@divoska aj u nas to tak vyzeralo prve mesiace a dokonca zacala uz zaspavat sama v postielke 😲 to bolo dva krat a potom sa to uz len zhorsovalo 😀 😀 😀 tiez mam nervy niekedy na vlastne prsa, ze ich miluje viac ako mna 😵 a to nehovorim ako sa zacne tesit ked vidi holu bradavku, normalne ziarovky miesto oci a zacne trepat rukami a nohami ako ked robite anjelika v snehu a smeje sa od stastia 😀 😀 😀

och
6. okt 2010

@lindauciatko mam tie nove vkladky do GB via su lepsie take vacsie a z lepsieho materialu aj ta vkladka co sa nepripina je z jednej strany prijemna na kozu a zdruhej drsnejsia, inak nemam pocit zeby schli rychlejsie, ale ja nemam balkon a susim v kuchyni tak asi nie som dobra vzorka 😉

lindauciatko
6. okt 2010

@och 🙂 🙂 🙂 pekne napisane
tak diky za info, ta extra vkladka je a stay dry?

och
6. okt 2010

@lindauciatko ano je zo stay dry a celkovo ako by som to povedala, taka placatejsia, ze nie je toho tolko medzi nozkami 😅

sulky
6. okt 2010

@lindauciatko , tie TB sty dry su take dierkovane. Podobny material z akeho je spravena TBflexitot.
miruss, oprav ak sa mylim 🙂

och
6. okt 2010

@sulky ach jaj 😵 ved len dnes som si bola pre balicek 😀 inak dakujem 😉

sulky
6. okt 2010

@etuska, dnes ked som prebalovala maleho tak som si na teba spomenula. 😎 Pytala si sa na vacsiu bambusovu plienku.Tak dnes som davala malemu Bambinex,a bola velkaa velkaa, omnoho vacsia ako LL 2, aleboBL. Do 2 - 2,5 roka nam urcite vydrzi. My budeme plienkovat asi cely zivot 😒

zojec
7. okt 2010

dievcata dakujem za pozitivne hodnotenia mojho clanku aj albumu... ale este nie je dokonceny.. :( ked tu uz spominate to zaspavanie na prsku.... tak vcera som tu mala rosambo.. uz od piatku ju ukladam do postielky po najedeni, ziadne prsko, doteraz sme sa uspavali asi pol hodku, vcera dve hodiny, a nakoniec ostala aj tak so mnou v posteli, celu noc na koze.. 😠
@lindauciatko ja mam tie wonder wrapsy vanilkove.. 🙂 co??? tak dlho schne pradlo? a nesmrdi ti? mne najdlshie schnu LL to max 2 dni, ked nekurime v krbe... ake mas otacky na pracke? mne sty dry od flipiek uschnu od rana do vecera...

alusha
7. okt 2010

@zojec asi si zaobstaram tie weehuggers, mozno buduci mesiac uvidime 😀 a je k nej aj nejaka vkladacka alebo su to len pulky? jaaaaj baby uz sa tesim na ten tyzden latkovych plienok, na zlavy 😀 ale to je este daleko 😀

lindauciatko
7. okt 2010

@zojec o ja neviem, asi je to vysokou vlhkostou vzduchu v byte, cez leto aj mne stay dry uschla do rana, ale teraz jej to trva.... ono tie plienky mi nesmrdia, ja mam vonavy bytik 🙂 🙂 a otacok mam 1000, mozno je to tym, ze ja neviem rozoznat kedy je ten bambus uz suchy...
@sulky dierkovane vkladacky? tomu nerozumiem, ako je to potom sty dry, k comu sa to da prirovnat? ty ich mas tiez v ochodiku?
@miruss mozes napisat viac? a pls, mozes dat foto napr. ta vkladacka vlozena do rozlozenej plienky anavy? vdaka
@och takze je to tiez len taky dlhy pas ako normalna gro baby alebo je taka sikovnejsia?
@sulky o tom bambixe si mohla dat skor vediet, ked som sa ta spytovala na rozdiel medzi LL a Bambinex pred objednavkou, vtedy si napsiala len ze Bambinex su uzsie medzi nozickami tak som ich nebrala.....

lindauciatko
7. okt 2010

@alusha to nehovor ze mame cakat do aprila, hadam nam baby pripravia nejaku akciu aj na Mikulasa a na Vianoce, nie? 😀

apple7
7. okt 2010

Ahojte, mozem sa k vam pridat? cakam dvojicky a chcela by som pouzivat latkove plienky, len nemam skusenosti a velmi sa v tom nevyznam. Bola som v jednom obchode, tam mi predavacka poradila, aby som si na noc kupila bambusove plienky a cez den aby som pouzivala nejake presivane stvorce 30x40, ze lepsie saju ako stvorce 80x80, viete mi prosim poradit? zaujimalo by ma ako sa stara o take plienky, s cim sa peru a ako ich pocikane skladujete pokym ich operiete. Dakujem🙂

apple7
7. okt 2010

A este som sa chcela spytat, ci sa to da stihat , prat aj zehlit plienky.....dakujem

alusha
7. okt 2010

@apple7 plienky skladujeme vo vedre s vrchnakom, pranie v pohode raz za tri dni, tieto plienky sa nezehlia...

apple7
7. okt 2010

@alusha a co su to za plienky? to nie su asi tie stvorce 30x40 , vsak? a kolko ich potrebujes?

alusha
7. okt 2010

@apple7 plienky su rozne, tie stvorce co hovoris, to su asi viacvrstvove plienky, skus popozerat internetove obchody, je na tebe ake si vyberies... www.ekoplienky.sk, www.klingacik.sk, www.latkovky.sk, www.latkoveplienky.sk, www.plienka.sk, www.plienocky.sk

plienky su stvorcove, viacvrstvove, nohavickove, na tie potrebujes este vrchne nohavicky, aby ti nepremokli a potom su plienky AIO all in one, na tie uz nepotrebujes nic...

apple7
7. okt 2010

@alusha ake pouzivas ty? a kolko ich potrebujes pre jedno dieta?

zojec
7. okt 2010

@apple7 mame tu popisane clanky vo fotoblogoch, aj fotky.. pozri moj, labutka, emjee, zfidorka, petrinka.. precitaj si, mozno budes mudrejsia.. 🙂

apple7
7. okt 2010

@alusha a ako casto sa prebaluje babatko? dakujem za radu

zojec
7. okt 2010

@alusha neviem ci ma tannak do toho aj vkladacky.. spytaj sa.. 🙂 ja mam original vkladacku do toho, ale bola dost draha.. len som chcela vediet aka je.. su to 3 vrstvy bambusoveho veluru velkost cca 12x60.. ale ja ich mam donesene z UK, www.babykind.co.uk

alusha
7. okt 2010

@apple7 doma pouziam stvorce vacsinou, prebalujem casto, ked si cikne, aj kazdu hodinu, hodinu a pol, na cesty pouzivam AIO plienky, tie vydrzia dlhsie, na noc bambusove nohavickove a na to vlnene nohavicky... pozri si albumy, co ti napisala zojec a budes vediet viac 🙂

zojec
7. okt 2010

@apple7 ak mozem aj ja ti odpoviem.. novorodeniatko velmi casto.. ale to by si musleaj aj v jednorazovkach, lebo velmi vela kakaju..

apple7
7. okt 2010

@alusha mne predavacka radila aby som cez noc pouzivala little lamb bambusove a cez den viacvrstvove stvorce 30x40 , len neviem kolko toho budem potrebovat....

izabelkak
7. okt 2010

@apple7 na začiatok toho asi veľa nekupuje, uvidíš ako budeš stíhať, ale myslím min. tá finančná úspora stojí za to, brat má dvojičky a tipujem že za jednorázovky utratili tak 45 tis. určite.... na začiatok si podľa mňa kúp kvalitné štvorcové plienky, tým nič nepokazíš dajú sa prípadne využiť aj na iné, kvalitné PUL nohavičky na deň, na noc ak Ti nejaká babka štrikuje kúp len šumavskú ovčiu vlnu uštrikuje Ti naťahovacie vrchné gaťky, pod to by som kúpila asi pár zavazovacích plienok a do nich dáš buď dva štvorce - podĺa toho ako často budeš prebaĺovať, alebo kúp ešte kvalitné bambus.vkladačky najlepšie z bambus.fleesu/flaušu... tu v inzercii je aj odkaz na e-shop kde predávajú kvalitné látky na plienky, tam by si si si mohla takú látku objednať a vkladačky pošiť malo by to myslím vísť lacnejšie...
pre úplne malé mimi sa dá použiť na dovypchatie aj taký ikea uteráčik, sú veľmi lacné, zase neskor možeš využiť na iné veci....
separačky odporúčam celulozové, a hodia sa aj fleesové na noc alebo keď dlhšie neprebaluješ - napr. mimi spí aby nebolo dlho v mokrom, na to tiež stačí deka z ikea volá sa irma a stojí do 50 korún z toho ich nastriháš haba kuk....
no a keď sa rozbehneš a pôjde vám to a budeš mať peniaze kúpiš aj iné plienky.....

viacvrstvené o kt. si Ty písala sú fajn, aj keď zvyknú tvrdnúť, za uváženie by možno stála sada od bum genius econub, ale popravde nemám to prepočítané ako tam vychádza jedna tá plienka, tie PUL-ky za tie peniažky vyzerajú fajn, rozmer viacvrstvenej taktiež neviem, lebo napr. od popoliny sú dve veĺkosti čo zase znamená dvojo nákladov, resp. neskor by si tie menšie musela dovypchávať, preto som skor písala o univerzálnejších štvorcových plienkach...

nemá niekto u vás v rodine ešte zásoby socíkovských štvorcových plienok? tie sú výborné ....

alusha
7. okt 2010

@apple7 little lamb tu baby chvalia, ja ju osobne nemam... ak mozem poradit, kup si po par kusov z roznych druhov a sama uvidis co vam bude vyhovovat... velmi dobra je plienka bum genius flip, su to nohavicky do ktorych len vymienas vkladacky, pasuju tam aj stvorcove plienky, skus pozriet na nete

lindauciatko
7. okt 2010

baby uz som sa raz pytala: myslite ze farby butternut a bubble z BG 4ky su dobry vyber pre chlapca? modre a zelene mame flipky.. pls, napr. @alusha ty mas ktoru farbu?

avila
7. okt 2010

@divoska to mas dobre, ze ti malinky sam zaspi, moj len vynimocne. Cez den uspim v satke, vecer a v noci zaspi pri kojeni.