Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
8. okt 2010

@anlu presne tak 😀 😀 😀

dugyna
8. okt 2010

@sulky diky idem kuknut 😉

etuska
8. okt 2010

@izabelkak
no ja skusim tiez spravit kalkjuaciu-tak som zvedava 😀
ale ja mam dost plienociek aj z bazaru-tak hadam ta suma nebude zatial zavratna 😀

sulky
8. okt 2010

@jankasz , iba tam. Alebo potom v Amerike 🙂

zojec
8. okt 2010

@anlu
@zfidorka este chvilu mi hovorte.. ja som tu za blazna.. 😀 a este si dieta aj v satke nosim.. tak to uz je co.. 😀 ale najblizsi mi to celkom kvituju.. hlavne to latkovanie, ale mamine som radsej ani nepovedala, kolko som do toho dala penazi.. a moj muz tiez len tak matne tusi.. dufam ze nenajde v pc ten subor, kde si zapisujem co kde a kolko 😀 inak vcera nam zamontoval wifi.. do kelu.. som teraz za kompom viac ako je mile.. 😠

zuba
8. okt 2010

No tak nakoniec predsa kúpim len ďalšie Gro baby wonder wraps, lebo tie sú dosť veliké a sa bojím, že by mi BG Flip neboli dobré na tie BL a som si potom uvedomila, že na rovné plienky budem používať pop in, lebo tie tam majú tiež záklapky a vždy je mokrá len vkladačka.

ewulalia
8. okt 2010

tak som tu po par dnoch znova... fuuu tu to pribuda rychlostou svetla.. ledva stiham docitavat ;)
@zfidorka @divoska @izabelkak @dahlia23 dik za odpovede... tie thirsties duowrap nam teda isto budu mega velke ... my sme taki drobnejsi 😉 aj vlniaciky BBH L-kove su nam velike ... ale neprepustia nic 😀
asi skusime tie jednovelkostne od swaddlebees ... alebo zeby grobaby wonder wraps? ale tie su tiez asi mega velke ked su viacvelkostne 😒

@zuba aj ja riesim dalsie pulky... ake vkladacky, prosim ta, pouzivas do pop-in ked ti ta vnutorna vrstva ostane sucha? mne to vzdy akurat navlhne a mozem ten vrch tiez dat prat 😒

zuba
8. okt 2010

@ewulalia Tie originál vkladačky tam mám, my ich používame iba cez deň a mne teda nenavlhnú. Ale on už dosť ciká do nočníka, tak tam je len to čo pustí skôr ako stihneme ísť na nočník, tak toho zas až toľko nie je.

sulky
8. okt 2010

baby, co mate doma Bum Genius v 3.0 aj 4.0 ,aky je medzi nimi rozdiel?

labutka
8. okt 2010

@sulky ja som nejaky zavratny rozdiel nenasla, kamoska mala novu 4.0 , ja mam 3.0

labutka
8. okt 2010

nove latkarky, dufam ze ste u nas aj na facebooku 😉
http://www.facebook.com/event.php?eid=105660276...

taanak
8. okt 2010

@sulky podla mna ziadny - uz som to tu pisala, iba nove farby + zapinanie aj na patentky 😎

sulky
8. okt 2010

a nieje vacsia? Pisali ze ma sediet aj vacsim babatkam.

taanak
8. okt 2010

@labutka ja sa s tym Facebookom nejak neviem skamaratit, asi to uz bude vekom 😎

taanak
8. okt 2010

@sulky tak si pozri obrazky so zobrazeniami velkosti - presne to iste ako v.3. Trocha ma to sklamalo, velke halo a v skutocnosti nic nove 😒

divoska
8. okt 2010

zeny osviezte mi pamat pls neviem kde som dala tie papiere z obalu. babyidea prefold a twofold bambusovy sa ma prat tiez na 60? bo som ich este stale nepouzila a planujem, tak ze ci to mam potom svihnut k stvorcom /ktore tympadom stale neviem kedy konecne zas hodim na 90 - ked tam stale davam jedny nohavickove alebo vkladacky/

rosienka
8. okt 2010

baby viete mi poradit nejake dobre SIO alebo AIO dobreho strihu, ktore udrzuju zadocek naozaj v suchu? zatial je to len u BG a itty bitty d'lish tak a ostatne su vzdy premocene a Milenka ma z nich cerveny zadocek ☹ chcem teda dokupit nieco lepsie

alusha
8. okt 2010

@divoska ja periem prefoldy na 60

zfidorka
8. okt 2010

@divoska pozrela som na papier z obalu - BI prefold/twofold sa moze prat na 60 stupnov - ja ich tiez tak periem...

izabelkak
8. okt 2010

@rosienka a aké iné AIO máš z kt. má malá červenú pokožku?

ja osobne nedám dopustiť na flip stay dry, máme to vlastne ako AIO, keď dám malej pod to bamboo hour vkladačku s prehľadom to vydrží 4 hodiny ročnému dieťaťu a je to rovnako suché ako tie ich kapsovky.... Ty ani nebudeš musieť dosť dlho dovypchávať.... z mojej výbavy ma ani nič "suchšie" nenapadá čo mám oskúšané...

labutka
8. okt 2010

@rosienka ja mam este mommys touch, to je kapsovka, ale uz teraz vypchavam bambusovou vkladackou, original mikrovlaknova toho tolko nenasaje

anlu
8. okt 2010

@zojec no vidis este na satku som zabudla 😀 😀 😀 ked som zo zaciatku Oli nosila vo vaku tak vela ludi sa ma pytalo ci sa nezadusi chudinka 😀

rosienka
8. okt 2010

@izabelkak z AIO nema cervenu, preto ich chcem dokupit, ale co som jej davala stvorce a rôzne nohavickove na ktore treba PUL-ky, tak to je totalne mokre. flip-ku nemam, ale to ju uplna umelina a to zase tiez moc nechcem...ono je to dilema - bud sucha umelina, alebo mokra biobavlnka... 😒
@labutka a ten bambus nezostane na dotyk mokry?

zojec
8. okt 2010

@rosienka a ake mas este AIO plienky? ci len BG a IB? a tu BG mas AIO bavlnenu, ci kapsovu? lebo podobna kapsovej je Happy Heinyes.. ale pre tvoje babatko by ti bola viacvelkostna asi este velka.. ale tiez je to len umelinka.. no myslim si, ze ked ma babo na ritke umelinku, tak to co je pod tym uz je jedno.. mozno este podobna BG AIO bavlnenej moze byt na povrchu SWB econapi.. ale taku nemam, len hadam z precitaneho.. baby co ju mate.. aka je?

izabelkak
8. okt 2010

@rosienka hmm tak som nepochopila tvoj príspevok - Ty máš akú BG kt. je suchá? tá biobavlna ? lebo ak kapsovku tak to je rovnaký polyester ako ten čo je flipka stay dry, rovnako aj IB je umelina? takže celkom nerozumiem...

ak malej vadí mokro v plienkach, dávaj aj do tých bavlnených či bambusových fleesovú separačnú plienku, ja dávam cez deň na doma kedy často prebalujem len viskozovú separačku tá tiež pekne izoluje pokožku od mokra....

bez umelinky sucho v plienke mať nebudeš... ešte bambusový flees ako tak navodzuje pocit sucha....

izabelkak
8. okt 2010

@rosienka jo a medzi AIO a nahovačkovými či štvorcami na kt. dáš PUL-ky čo sa priedušnosti týka rozdiel nie je... rozdiel je len v tom že v IB máš tú umelinku - stay dry vrstvu ktorá udržuje zadoček v suchu a vo štvorcoch a nohavičkových nie, čo sa dá ako som písala riešiť fleesovými separačkami, no a výhodou štvorcov a nohavičkových je že na ne možeš dať vlnené vrchné nohavičky ktoré sú priedušné naproti PUL.... my sme doma skoro stále len vo vlne.....
a to čo písala @labutka je kapsový plienka, t.j. v kontakte s pokožkou je flees do kapsy akurát vkladá tú bambus.vkladačku....
a AIO máš tiež mokré len to vlastne tak nevnímaš lebo tam je ten pul z vonku....

a tie štvorce a nohavičkové aj niečim dovypchávaš? ako často prebaluješ? štvorce by som istotne dovypchávala najlepšie bambus.vkladačkami a nahovičkové závisí aké a ako často prebaluješ...

andrejkaz
8. okt 2010

@alusha
@zojec baby ak sa smiem spytat ktora katka predava plienocky?predpokladam,ze to su doma robene....a budu asi aj lacnejsie ako v e-shopoch 🙂 mozno by som aj ja nejake kupila... 😉

izabelkak
8. okt 2010

@andrejkaz kuk tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katkacarska/...

lacnejšie by to malo byť, ale treba počítať že tie kvalitné materiály s certifikátom pre deti do 3 r. niečo stoja...

divoska
8. okt 2010

dakovala. inak zajtra asi ideme do osterreichu, keby niekto chcel oleovit namiesto vigantolu planujem sa zastavit, kricte kto chcete /a ak tolko budu mat 🙂/

zojec
8. okt 2010

@divoska ja sa hlaaaaaasim.. 🙂 jeden kus poprosim.. 😉