Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
9. okt 2010

@divoska , zo stvorcov to ide tazko dolu, ale z tej umelinky na BG kapse velmi lahko, je to klzavy matros. 😎

divoska
9. okt 2010

@sulky o tesime

dugyna
9. okt 2010

@zojec praveze plienky v pohode tam to nejak nebadat. ale oblecenie tricka biele...a puer je aktviny az na 50 stupnch,
aj ked ja som to riskla a skusila som to namocit v horucej vode a potom aj oprat na 50..ale nejak to moc nepovolilo.. ☹
@labutka myslim priamo do bubna? lebo ja davam puer do misky na prasok....
@sulky ja tiez cakam na ohlasi s gulickami
@labutka a biele mas pekne biele a oparie ti sliz aj ja neveim vino alebo kecup?a aky davas pomer?
bo ja som naposledy robila sliz z lanzy, jadroveho, a dm zlcoveho a este praciu sodu ale stratila som ten papier s pomerom... 😒

sulky
9. okt 2010

@dugyna , myslim ze odtialto si gulicky zatial nitko neobjednal, takze ohlasy neviem od koho 😒 zatial len odomna 😀

labutka
9. okt 2010

@dugyna ja perem v slize len plienky a utierky, obcas prihodim manzelove biele ponozky. tmave veci tam nechcem davat - 1. mame ich dost na samostatne opranie a 2. bojim sa nech mi tam nieco nepusti farbu.
krpcove veci perem v arieli na 40 a flaky od kupovanych prikrmoch alebo od caju ostavaju.
mydla do slizu davam vsetky rovnako, a na 10 l slizu davam 1 kg sody. http://www.altermater.eu/post/2009/03/29/sliz-n...

avila
10. okt 2010

@lulukn79 nas krpec kaka pribl. v tu istu dobu. Ja ho chvilu podrzim na nocnikom a uz vidim, ze ci bude nieco, ci mu skvrka v utrobach, ci nie. Skor s cikanim je to take tipos bingo.

avila
10. okt 2010

@rosienka par krat tie bambus. Kikko vyper a uvidis, maju zazracnu scvrkavajucu tendenciu. Ale zato pekne saju a dobre schnu.

avila
10. okt 2010

Baby, ja pouzivam len orechy na vsetko. Do bieleho davam puer do pracky. Nemam pocit, zeby veci boli zadubene. Moj brat pouziva len orechy detto a dokonca nepouzivaju Puer a v poho.

izabelkak
10. okt 2010

@dugyna jediné čo ma napadá - ale asi je to debilina - či Ti tie veci nešednú kôli tomu že používaš farebnú aviváž??? ako nič iné ma nanapadá, keď máš pocit že napr. moje prádlo také šedé nie je... ja používam len eko aviváže a tie sú vždy bielej farby? nič iné ma nenapadá...
kočky vy čo periete oblečko v orechoch dávate aviváž? akú?
jo a ja na bežné oblečenie nepridávam PUER práve koli tomu že je aktívny až od 50st. ale sol z DM... takže ešte to by mohlo byť aj tým, a tá belosť prádla sa Ti musí vráriť po viacerých opraniach spolu s nekým aktívym bielidlom..

nepoužíva náhodou niekto sol ulrich? či náhodou nie je aktívna už od 40 st.?

ja som sa rozhodla prejsť z froshu na ulrich, na vysokej v ekopredajni ho čapujú do vlastních flaší 500 ml za 2.22 EUR t.j. cena ako frosh, obrovský rozdiel však vdávkovaní ulrich 30 ml na 4,5 kg, frosh od 70 do 180 ml dľa tvrdosti vody a ušpinenia prádla... sakra rozdiel.....

avila
10. okt 2010

@izabelkak ja nepouzivam avivaz. Niekde som zahliadla silice do prania? Neviete kde?

zojec
10. okt 2010

@izabelkak minule som niekde citala, ze aj z toho odporucaneho davkovania treba vzdy aspon 1/3ubrat... a neskusali ste ten puer rozpustit najskor v horucej vode a potom pridat do pracky v tekutom stave a prat na klasickych 40... to je len taka akoze uvaha.. 🙂 fuha a to davkovanie ulrichu... tak to je fakt poriadny rozdiel.. to by som uz asi tu 1/3 neuberala 😉 baby aky mi odporucate sampon na vlnu? stale zabudnem kupit v drogerke ked idem.. asi si objednam z netu, lebo to uz nie je mozne.. :(

miruss
10. okt 2010

@avila: Ja mám silice do prania.

divoska
10. okt 2010

@zojec ja som v 101 ani dm nevedela vyslovene sampon na vlnu ziadny najst. max nejake perwoly alebo nieco na ten styl. inak prave som dnes lanolinovala, tak dam vediet ako to dopadlo. prekvapilo ma ze to je podstatne jednoduchsie ako to vyzera podla predstav 🙂 akurat tie mastne ruky mi vadili 🙂

zojec
10. okt 2010

@divoska v dmku by mali mat ecover na vlnu, ale vzdy zabudnem kuknut.. ale nasla som ho na nete, tak objdenam odtial... a popri tom aj nejake muky, semena... uz uplne zlneiviem pri tomto nete... ☹

izabelkak
10. okt 2010

v DM-ke majú ecover na vlnu...

@zojec hej odporúča sa ubrať, ale práve minule mi plienky fest zasmradli keď som dala "len" 100 ml froshu... ale je fakt že predtým som prala v ulrichu čo som kúpila u Olinky, ale ten je špeci activefresh s deoúčinkom, tak neviem či to može s tým dajako súvisieť... začali smrieť až keď som ich opätovne oprala vo froshi....
ako v sobotu som dala do pračky 50 ml toho ulricha a penilo to fest, to som si teda ani pri 150 ml froshu nevšimla...
ulrich je koncentrovanejší a obsahuje aj zmäkčovadlo podľa toho čo píšu tak preto nie sú uvádzané rozdieli pri rôznej tvrdosti vody.... tak uvidím ako bude prať ten ulrich neutral... ja mám ten activefresh kt. som pôvodne kúpila na tie priateľové tričká čo neviem oprať len s orechmi, že teda pridám tak 5 - 10 ml k orechom keď v praní také budú....

teraz má novú várku plienok opratú v tom ulrichu tak som zvedavá či uvidím rozdiel... či budú tiež cítiť po kaku keď budú počúrané.... ale tak som uvažovala že mi možu skor smrdieť vlniaky ako to tu písala @zojec myslím.... lenže raz som si 100% istá že smrdela aj BG kapsa, ale ktovie či som na ňu nešvihla nezapratú rannú kako plienku - teda niežeby bola od kaku, tá bola všetka na celuloz. separačke, tak najnovšie prosto nezapieram 😝

vonné silice robí práve ulrich......

labutka
10. okt 2010

@avila silicu kupis normalne v lekarni. 10 ml flaska stoji od 1 do 2 eura, zalezi na tom aka.

izabelkak
10. okt 2010

@labutka ja som mala tiež silicu normoš z drogerky, ale tú do aromalampy, potom ma pochytilo že musím mať bio od nobilisu...
no ale keď kukám na ten ulrich 125 ml za 11,50 EUR vychádza to lacnejšie, a je to špeci do prania 😉 ale ako to funguje neviem, ja som pridala tú z DM či tú z nobilisu, furt som po opratí nič necítila... je fakt že vždy zabudnem že sa to pri praní v orechoch može nakvapkať na to vrecko...

labutka
10. okt 2010

@izabelkak treba davat ale pozor, aby to bola fakt silica a nie nieco ine, co sa len ako silica tvari. ja som sacok z orechami okvapkala a vytiahla som levandulove pradlo. 🙂

rosienka
10. okt 2010

@sulky nad ziadnu misku som ju este nedavala, este to nepoznam, ale moja sa v pohode vykaka aj v leze, ked dam nozicky hore a trocha si potlacime, pripadne pomasirujeme brusko, tak nestiham plienkou pod nou zachytavat 😅 A tou miskou je to tak, ako keby som ju drzala nad nocnikom a ona si cupla? neviem si to celkom predstavit, aby som ju nejako zle nemordovala...
@avila tie bambusove som uz velakrat prala, lebo to davam pod nu pri prebalovani, takze sa tam sem-tam vycvrka 😀 urcite ich budem pouzivat ako plienky, ked bude trosku väscia, lebo este stale su dost velke

ja inak periem v orechoch a pridavam sol na skvrny, ako ste tu inokedy radili a plienky mam krasne biele...ale je pravda, ze oni su skoro uplne biele, ked ich uz strkam do pracky, lebo ja som maniak v predpierani a kakanicu dobre vycistim zlcovym mydlom 😵

rosienka
10. okt 2010

@izabelkak
@labutka ja davam tiez levandulovu silicu obycajnu do aromalampy, ale nejako extra to pradlo nevonia

izabelkak
10. okt 2010

@rosienka a tie bambusové kikko sú aj 80x80? ja som myslela že len 70x70 a potom dajaké osušky s rozmerom 90x100... teda aspoň tak majú na bráne..
no a ja mám z tých 70x70 už tak o 40% menšiu plenku 😝 ale teda saje ako blázon to je fakt...

@labutka no tá do aromalampy aj bola silica ale dobrý pocit som z toho nemala a zase tú bio mi tam príde škoda dávať, to som skor kúpila do olejíčkov pre malú... tak možno zas probmnem ten ulrich.... kelu mne by mali zakázať vstup do bio shopov... šak to nie je normálne totok 😝

izabelkak
10. okt 2010

kočky tak som teraz zažila menší šok, dávala som plienky zo sušiča a zistila som že na SWB velour je v chrbtovej časti prasknutá gumička či čo, prosto to nepruží 😠 ako tú plienku som kupovala novú, používame ju sporadicky o cene radšej pomlčím ☹
som sa aj divila že sa malej zosunula zo zadočka pritom som ju zapínala tak ako vždy, ma teda nenapadlo že tam može byť gumička v kely... kolko je vlastne na plienky záruka? a je to reklamovateľné? ako ma to pekne štve, som aj uvažovala že ju predám lebo ju nepoužívame, tak možem teraz zabudnúť.... 😢

aknavij
10. okt 2010

@izabelkak ako sa prosim ta davkuje ten frosh? Som si ho kupila a som z toho magor. Na normalne naplnenu pracku kolko? Vodu mame tvrdsiu. Dakujem.

izabelkak
10. okt 2010

@aknavij uvádzajú podľa tvrdosti vody a znečitenia prádla... ja dávam na plienky tak ca. 100 - 150 ml + PUER + Miofresh/nappy fresh ale ja mám práčku na 8 kg, a vždy sa ju snažím naplniť, teda moc sa snažiť nemusím, prádla máme stále kopy, nechápem tomu celkom presne ale neva no....

aknavij
10. okt 2010

Dakujem, ja len ze ci dobre vidim, lebo to je dost velke davkovanie, cize to za chvilu asi miniem.

izabelkak
10. okt 2010

@aknavij presne, to dávkovanie je vysoké, ale tak baby asi dávajú tú najnižšiu dávku čo je pri mäkkej vode?....

avila
10. okt 2010

@izabelkak tie kikko plienky, po roku podla mna budu vo velkosti vreckovky 😉

izabelkak
10. okt 2010

@avila heh no to s tým kapesníkom je dobré 😀

ako tým že sa začali zrážať do obdĺžníka začala som vešať tak že to vysí kratšou časťou, no a začínam z nich mať zase štvorce, ale vtom zmenšenom prevedení takže už nám začínajú byť krátke 😖 tak zase budem vešať tou dlhšou časťou aby boli obdlžníky to sa veru skladá lepšie .... aj začínam ľutovať že som ich neprala na 40 tke, s ostatným prádlom...

rosienka
10. okt 2010

@izabelkak teraz som bola tie bambusove premerat a maju ca. 75x68, takze ani uz neviem, co bola pôvodna velkost a tie bavlnene 64x68, cize zrazaju sa vsetky 😖
ja mam tiez SWB velourku a zatial drzia vsetky gumicky. urcite sa na plienky vztahuje rovnaka zaruka ako na kazdy iny tovar, myslim ze je to asi vsade v ramci Europy aspon 12 mesiacov. Skus to reklamovat.

izabelkak
10. okt 2010

@rosienka veru skúsim, len blok už asi nemám, no ale šlo to cez internetovú objednávku, tak to snáď stačí.....