Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marika1977
11. okt 2010

@alusha tak to je sveta pravda...po obchodoch asi chodit nebudem,mam tych plieno az az len som veeelmi rada ze este stale je pre mnoho zien normalne to dietatko zabalit do latky 😀

marika1977
11. okt 2010

@divoska oki idem na to. 🙂

labutka
11. okt 2010

a labutka bude aj robit prezntacie, v stredu o 10.00 v materskom centre rybka v BA a buduci pondelok o 16.30 v mayerskom centre tiktak v ivanke pri dunaji. Takze sup sup baby, roztrubte to kde sa da, nech nas latkarok je viac. 🙂

aknavij
11. okt 2010

@izabelkak A ked sa tak scvrkavaju, nemam si radsej kupit pre druhe babo velkost 8Ox80? Aj tie su kiko bambusove, nie?

zojec
11. okt 2010

jaaaaaj, kebyze je bratislava tu hned za rohom.... ☹

avila
11. okt 2010

Baby, asi ziadna novota, ale ja az teraz som zistila. Gro bay gatuse su super na scvrknute kikko stvorce. Jeeej.

divoska
11. okt 2010

@avila podla mna su dobre na vsetko 😀
a zase mam otazku, ako skladate twofold? nejak to neviem vyhutat aby to bolo co najefektivnejsie na vysku sa mi to zda uzke na sirku eh
@labutka ty budes vediet, tie gate co ma olga v obchode uz mozem dat aj na nasho krpca? ci prakticke vyuzitie najdu az neskor? by ma zaujimalo ze od kedy do kedy sa daju vyuzit cca, respektive cm, bo nad nimi rozmyslam

vanesska
11. okt 2010

ahojte...
potrebujem sa s vami poradit lebo uz fakt neviem ale nam pretecie kazda plienka ☹
najma AIO plienky nam pretekaju okolo noziciek to mala vzdy precika a nechapem preco ked tu plienku aj dovypcham niecim savym aj sa to snazim dobre utiahnut az tak ze ked jej ju dam dole ma otlacene okolo noziciek a aj napriek tomu precika poradte mi prosim vas co robim zle alebo ako sa da tomu preteceniu predist.
pripadne poradte nejake aio plienocky ktore fakt sedia ze nepretecu ani pri poriadnom cikoskovi ako je ta nasa...
dakujem!

zojec
11. okt 2010

@vanesska a ake AIO plienky pouzivas? a ako casto prebalujes? lebo sa mi nechce verit, ze by 2 mesacne babatko tak cikalo... mne este moja okrem IB neprecikala ani jednu plienku... mozno AIO nie je ta spravna volba..

zfidorka
11. okt 2010

@divoska a kam chces ten twofold dat? ja do nohavickovej skladam na 1/3 po dlzke (kolmo ako je to presite)... vznikne taka kratsia vkladacka...

vanesska
11. okt 2010

@zojec ... no mam TB tie hviezdickove a bodkovane, IB, BG 3.0, wonderoos, pop in.
tie TB precika zakazdym 😒 pritom su to moje oblubene lebo rychlo schnu a su hrozne prijemne na dotyk, IB precika vacsinou tiez, BG niekedy precika niekedy nie no najmenej casto precikala tu pop in plienku.
no a prebalujem tak kazde 2 - 3 hodky ale myslim si ze to nie je tak dlho ze by to mala uplne precikat no neviem pritom vacsinou este do plienky pridam aj nejaku bambusovu vkladku navyse a aj tak to nepomoze.
najcastejsie sa to stava po kojeni na tej strane kde lezala tak ta je precikana mi to sice pride logicke ale nechapem ako je to mozne ked je plienka aj vypchata aj dost silno utiahnuta zasa nechcem aby mala uplne ryhy na nozickach od tej plienky tak preto uz fakt neviem co mam robit... 😔

zojec
11. okt 2010

@vanesska hm... tak to nechapem ani ja.. IB su uzke medzi nozickami, tie pretekali aj mne, ale TB? a mas tie bambusove? BG 3, tu pouzivaju baby , ktorych deti uz piju aj vodicku, nielen mliecko... a su najlepsie sajuce... a ti ostanu mokre gate? skusila si napr. stvorec a na to pulky? myslim si vsak, ze treba prebalovat castejsie.. ja prebalujem ked sme doma kazdu hodinu, resp, vzdy ked ma cvrknute... a tie vkladacky su uplne mokre?? mne to dajak nejde do hlavy...

divoska
11. okt 2010

@vanesska ja keby som prebalovala kazde 2-3 hodiny tak to je v tom az po kolena. obavam sa ze hadam len castejsie prebalovat 😉 @zfidorka rozmyslala som ze do zavazovacich hemp hour, a do bg kapsy aby som ju hned neodpisala. a este ma napadlo ze na jeden stvorec, do puliek, ze by tak v tom vydrzal dlhsie ako len chvilu 😀

dugyna
11. okt 2010

@izabelkak ked pojdes daj vediet mohli by sme zbehnut spolu🙂 tiez vyskusam..mozno na to biele pradlo bude lespi..

vanesska
11. okt 2010

@zojec ... TB mam tu fluffle nie bambusovu preto som ju dovypchavala bambus stvorcom BL ale ona ju precika niekedy aj do pol hodky proste mam pocit akoby som to zle utiahla ale pritom ma otlacene tie gumicky na stehnach tak preto neviem co robim zle. gate myslis tie plienkove vrchne tak tie som mala mokre asi len raz ale to som dlhsie neprebalila lebo som bola vonku a nebolo kde... a stvorec s pulkami davam to je jedna z mala kombinacii ktora nam nepretecie...
@divoska ... no neviem myslela som ze ked tie plienky dobre vypacham a maju niekolko sacich vrstiev tak ze to aspon tie 2 hodky vydrzi... stvorce jasne prebalujem castejsie to by sa precikala hned... aj ked tvoj rekord urcite netromfnem 😀
inak ktora plienka potom vydrzi fakt dost dlho mate nieco odskusane?

avila
11. okt 2010

@vanesska ahojky to tiez nechapem, bo mame skoro rovnakych krpcov a nam nic nepretecie. AIO pouzivam len na von a OK. Zo zac IB pretieklo, ale to mu boli velke, mame M. TB mam tie s bambus. fleesom a OK su.

avila
11. okt 2010

Inak, tiez odporucam castejsie prebalovat cez den, ja tak po hodine a pol ked nespi.

lulukn79
11. okt 2010

@vanesska mozno divna otazka, ale ma to ozaj precikane, lebo mne sa stalo nieco podobne a najskor som si tiez myslela, ze mala plienku precikala, ale ono sa len pri tom intenzivnom papani na tej jednej strane spotila, lebo bodicko mala mokre, ale vrchnaky neboli 😨

sulky
11. okt 2010

@vanesska , ktore mas tots bots? AIO alebo fluffle. Spominala si obe. Ktore ti pretekaju?

sulky
11. okt 2010

@vanesska , vacsinou pretekaju plienky, ktore maju na zadocku polyester, alebo flis. Tieto dva materialy pomalsie nasavaju tekutinu, takze niekedy nestihnu zachytit a vytecie von cez nozicky. BG kapsa sama o sebe je velmi sava, pretoze ma save vkladacky vo vnutri kapsy. Ale niekedy tekutina nestihne presiaknut su vkladackam, a stane sa "nehoda". Najrychlejsie saju tie AIO, ktore maju prirodny material na zadocku. Napriklad bambus,bavlna,...
BG ORGANIC napriklad, Pop in, NOva Tots Bots Easyfit,(odporucam ju dovypchat).

No a taktiez odporucam ovela skor prebalit. Mas este male babo. 😉

zuba
11. okt 2010

Idem nás pochváliť - 24 hodín suché plienky 🙂 - cikali a kakali sme len do nočníka. Sa teškám hoci viem, že zajtra to tak nebude. Už mal také, že počúral 1-2 plienky, ale teraz prvý krát nepočúral ani jednu. Dokonca ani v noci.
INak je zaujímavé ako sa mu striedajú dni kedy chodí pekne na nočník a kedy tam nejde ani za svet.

sulky
11. okt 2010

@zuba , presne tak. ALe teš sa tak o pol roka. Nebude chcieť sadnúť na nočník ani za svet 🙂

zuba
11. okt 2010

@sulky No dúfam, že sa tomu vyhneme, že ho to čím skôr prejde a budú len také dni ako dnes.

sulky
11. okt 2010

@zuba , ja som už hotová z neho. Kedy si sme každé ráno kakávali do nočníka. Teraz kaká a ciká tak, že ani o tom nevie.

zfidorka
11. okt 2010

@divoska do tej zavazovacky a na stvorec je BI twofold ok, podobne davam aj ja... 🙂 saje ako divy 😉
do bg kapsy som neskusala, chces ho dat pod original vkladacku?

divoska
11. okt 2010

@zfidorka skor som chcela nad tu organicku napriklad. na stay dry nema vyznam asi

zfidorka
11. okt 2010

@divoska myslim ze @izabelkak spominala ze dava pod stay dry original vkladku a pod to nejaku savu vkladku (neviem ci presne BI twofold alebo prefold), kvoli tomu, ze ta mikrovlaknova original vkladacka rychlo nasaje a ta vkladka pod tym potom mokro nepusti spat...
mala si s bg kapsou nejaky problem? ja davam obe original vkladky, lebo mala dost cika...

izabelkak
11. okt 2010

kočky nestíham čítať aká je otázka? skúsim teda do luftu:

ja dávam na noc BG kapsu, vtedy dávam do kapsy bližšie k zadku mikrovlákno aby rýchlo salo a pod to od BI bambusový prefold alebo twofold...

no a na deň ak si chcem byť flipkou istá - vydrží aj 4 hod. prechádzku z dedtkom dávam origoš stay dry a pod ňu od BI bamboo hour vkladačku....

dnes som dala napr. do nosítka tú stay dry vkladku z flipky do vlniakov BoJ a pod ňu tú menšiu vkladačku z anavy plienok... aby mi to mikrovlákno pod tlakom v nosítku náhodou neprepustilo, ale nálož bola relatívne pidi tak pohoda....

ale ak by som dávala na deň BG kapsy tak asi len s tými origoš vkladkami obama, iba raz sa mi stalo že to malá prečúrala, ale to bola hladná a vypila veľa čaju kým s dedom prišli z tour de petržalka🙂))

emjee
12. okt 2010

@vanesska podla mna je fuffle dost malo sava, ja ju vypchavam konopnou plienkou a menim po 1,5-2 hod.

@divoska ja tiez skladam twofold po sirke na tretiny (nie tam kde je presitie, ale kolmo nato)

avila
12. okt 2010

@zuba gratulujem, dufam, ze aj u nas tak bude alebo aspon podobne 😉