Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
15. okt 2010

@alusha davam tie Anavy.. ine zapinacie nemam.. alebo potom natahovacie z merina od Katky, ale to musim davat na novosklad, lebo sa mi to tazko narovno aplikuje... 😉

alusha
15. okt 2010

@zojec lebo aj ja mam anavy, ale nejako mu nedrzia dobre ten stvorec, tak radsej davam flipky 🙂 na noc natahovacie, tie su super a este BBH tie su tiez dobre

alusha
15. okt 2010

jaaaj a este som sa chcela spytat, ako sme zacali s prikrmami, tak malemu rano tak smrdi ta plienka, ze konec 🙂 to aj vasim babatkam? a je jedno, ci ma na sebe cisto novu alebo staru... som myslela, ze ci sa nejako dobre nevyperu alebo co, ale ked som mu dala cisto novu plienku, tiez rano hrozne smrdela 😒

zojec
15. okt 2010

@alusha my este neprikrmujeme, ale aj mne rano plienky smrdia.. bambusove a konopne.. a este ked su na tom vlniaky.. .. ale smrdkaju tak za cpavkom.. nie za hovienkom.. pripisujem to tomu prirodnemu materialu, ze takto reaguje s mocom, ale stvorce cez den mi tak nesmrdia.. mozno preto, ze moc sa nestiha rozkladat, ja stale vravim, ze tie anavy -vlniaky maju strasne nestastny strih.. :( .. no a od zajtra zaciname s miskou!! zas sa tak zakadila.. na nove teplaky, aj sedacku.. ze az!! :(

emjee
15. okt 2010

@etuska ja davam normalne pancusky (z CundA), ved prebalujem aj tak len vnutri, takze stiahnut pancusky nie je problem
minulu zimu som rada davala na prechadzky vlniaky namiesto puliek, lebo som mala pocit, ze hrube vlniaky mu udrzia aj dobru klimu na ritke 🙂
cize plienka + vlniaky + pancusky + teplacky + merino topanocky a sup do satky / mdc a do kapsy resp. mojej bundy

alusha
15. okt 2010

@zojec cez den plienky nesmrdia ani nam, lebo casto prebalujeme, ale po tej noci teda dost 🙂 ale nie je to asi vlniakmi, lebo teraz som mu vsetky prala a susia sa, tak som dala na noc pulky a tiez rano smrad 🙂 ale on strasne vela nacika cez noc, tak je to asi normalne... tie anavy mozno preto tak dobre nedrzia, lebo sa velmi natiahnu, preto ze su take tenucke... asi by to chcelo nejaky pevnejsi material... no co asi zostaneme na den pri flipkach...

divoska
15. okt 2010

@zojec hej videla si ich tu, tiez som ich tiez chela z bazaru /hentam to drazenie neovladam/ a @brisilda nam ich vyfukla ;) uz ich ma aj v albume ak sa dobre pamatam 😀

izabelkak
15. okt 2010

kočky ja anavy nemám, tak neviem posúdiť, ale podľa toho čo píšete sú skôr asi na nohavičkové anavy strihom? neviem no každopádne na deň isto radšej tenšie vlniaky....
ja celkom vážne uvažujem že pošlem ďalej BBH vlniaky nemáte niekto záujem? vel. M je to tá zelená, podĺa brány tyrkysová🙂)) sú to veľmi spoľahlivé vlniaky vhodné najmä na noc....

anlu
15. okt 2010

@zojec tie leginy vam viem zohnat za lecnejsie 😉 len mi dajte vediet kto ktore chce dam aj link
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

alusha
15. okt 2010

@izabelkak anavy su uplne tenulinke a ktore vlniaky drzia pevne stvorcovu plienku?

zojec
15. okt 2010

@izabelkak ja mam v albume fotku rozlozenych vlniakov anavy a bambusovej plienocky robenej podla anavy.... mozes kuknut https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zojec/album/...

izabelkak
15. okt 2010

@alusha no jednoznačne neviem povedať, ako mám LVB crepe, držia ju dobre ale okraje sa tak akoby vtočia dnu či čo a keď sa mimčo pokadí tak bývajú veľmi často od stolice, ako stáva sami to aj pri BBH ale mám pocit že o dosť menej...
za účelom dávania jednej štvorcovky som si kúpila BoJ vlniaky, na odporúčanie S-ko, dá sa inak použiť aj na anavy nohavičkové v našom prípade, ako ten jeden štvorec držia dobre len asi musím ešte utiahnuť gumičku, pri chodiacom dieťaťi je ale fajn istiť ich bodynkom keďže sú to naťahovačky, ale aj u týchto hrozí ušpinenie stolicou, ale tak u každých vrchnákov v kt. je plienka narovno.... inak my sme začali mať tuhú stolicu, že ak je separačka nemusím spravidla ani zapierať až teraz v 14 mes., tak možno to už bude lepšie aj s tými LVB neviem posúdiť lebo asi mesiac som nebola schopná nalanolínovať ich🙂)) ale už sú pripravené na použitie...

izabelkak
15. okt 2010

@zojec tie vlniaky vyzerajú dobre, no ja tým že som kúpila BoJ zazdila som sa a už nemôžem do ďalších, chjo... jedine žeby som predala tie BBH...

alusha
15. okt 2010

@izabelkak nas maly ma tuhu stolicu, takze u nas by to nevadilo, len aby mu ta plienka nepadala a nespravila sa mu mezdi nozkami z plienky len hrca ako v anavach... no vravim, asi ostaneme pri flipkach 🙂

alusha
15. okt 2010

@izabelkak keby sme uz nemali BBH tak ich s tebou vymenim za anavy🙂) ale uz ich mame 🙂

michaela80
15. okt 2010

@anlu mozem sa aj ja pridat na tie leginy? chcela by som tiev prvom rade prve a tretie... - ruzove

izabelkak
15. okt 2010

@alusha no škoda, menila by som hneď....

a to máš tie anavy zmenšené a aj tak to robia?

katka.carska
15. okt 2010

@alusha nie je v Anavach problem v tych patentkach ? Ze sa to neda dotiahnut natesno ? Mne to sportove merino v dvoch vrstvach plienky narovno udrzi, ale mame suchac. odskusane mam loviky, tie drzia plienku narovno naozaj dobre, Jersey, Crepe aj Interlocky. Aj BabyIdea ju udrzali - dracikove, motylikove, ci ake to byvali, len tie uz maju slavne casy za sebou .

@anlu vcera maminka odnaproti prala novorodenecku vybavicku - a vyseli jej tam aj dvoje "ortopedicke nohavky" - tiez to boli BL - tuto v okolo je to celkom rozsirene - keby mi v lekarni ponukli igelitove postolky alebo bavlnene BL, tiez by som siahla po BL-kach.

alusha
15. okt 2010

@izabelkak ano mame ich zmensene, podla mna su BBH lepsie ako anavy, ovela pevnejsi material 🙂

alusha
15. okt 2010

@katka.carska neviem cim to je, no dam im este sancu a uvidime potom co s nimi 🙂

zojec
15. okt 2010

@katka.carska podla mna je tojedno z druhym... material je velmi jemny na to aby to bolo jednovelkostne... clovek sa boji utiahnut aby sa nepotrhali... ale mozno na vacsom dietatku sedia super 🙂 ja davam na najmensiu velkost a nesedia dobre ☹

alusha
15. okt 2010

@zojec tie anavy aj ked sa zmensia tak v miestach tych patentiek sa to tak natahuje, ako keby sa to uz islo roztrhat...

divoska
15. okt 2010

@anlu tiez som ich chcela objednavat abo dat kupit kamoskam v uk, tak ked sa ti chce tak by som brala J+L /modre so sobikom, sede s medvedikom/ dakovala

petrinka
15. okt 2010

baby pozeram, ze ste sa bavili o pancuskach na plienky. ja mam uuuuplne najradsej tie slovenskej vyroby- vyraba tatrasvit (tie su cista bavlna) a este firma v hlohovci (neviem nazov), cena je okolo 3E, takze super a kvalitou su super, take cvernove, bez zmolkov po oprani... a maju vysoky sed, takze ja som ich v pohode natahovala, aj ked som prdika balila do obyc. bavlnenych stvorcov a zadok mal ako vagon🙂

alusha
15. okt 2010

@petrinka to su dobre puncochy, tie obycajne starodavne, co sme aj my nosili, najlepsie sa obliekaju 🙂

petrinka
15. okt 2010

@alusha presne tak a mne sa velmi paci aj kvalita. ja nemam rada tie vseliake umelinkove...brrr zle sa mi to aj do ruky chyta... ja som v tomto vadna🙂 ja mam najradsej vsetko len bavlnene alebo co sa tak aspon tvari🙂

zfidorka
15. okt 2010

v com su lepsie tie leginky oproti pancuskam?

ad anavy vlniaky na patentky - to zmensovanie je fakt chulostive, ja to robim tak ze latku okolo patentiek natiahnem pri zapinani (aby sa nenatiahla latka priamo pri patentkach) a snazim sa to zakrym zapinanim na brusku... potom tie zmensovacie patentky nie su take napnute...
tie moje musim este lepsie nalanolinovat, lebo nejako prevlhaju...

zojec
15. okt 2010

@zfidorka leginky asi v tom, ze ked dietatko rychlo rastie tak su stale dobre 😀 ale ja tiez mam rada bavlnku.. 🙂 ja mam vela takych bavlnych akoze elastakov nakupenych.. mozno budeme pouzivat aj to..
@petrinka a kde si take pancuchy zakupila? lebo ja som zhanala a zasobili ma len takymi poslkymi natahovacimi.. som kupila len jedny, nutne sme na krst biele potrebovali..

alusha
15. okt 2010

@zfidorka aj mne prevlhaju... @zojec tie pancusky kupis v hocijakej galanterke...

petrinka
15. okt 2010

@zojec no ja ich kupujem v detskom obchode. ale rozmyslam, ze myslim, ze tie z Hlohovca mali aj stranku, tak pozriem... mne sa inak viac pacia pancusky ako elastaky, lebo na elastaciky potrebujes aj natiahnut ponozky na nozicky a tie u nas nikdy nemali dlhe trvanie...prdik si ich vzdy da dole. inak a tie pancusky kupujem tak, ze na zaciatku su mu trochu vacsie a potom ich ma este dlho... teraz mu oblekam este tie, co nosil na jar...