Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

cinocka
22. okt 2010

@sulky - balicek dnes dorazil...dakujem 🙂 taakze idem ich najprv oprat a pak sa bude 1x lanolinovat 😀 😝

@katka888 - gratulky k babu 😉

divoska
22. okt 2010

@zojec sak to ze mala hodnotenia 4, a vo sne ma nenapadlo ze sa to takto zopsuje. stresovala ale od zaciatku, odpisala mne to co chcela odpisat niekomu inemu a tak. a ja som si jednu jej postu vobec nevsimla v polovici takze to potom este hodila na mna ze som sa nevyjadrila 😒 a pochopila to ze nechcem. a pritom veselo sme si pisali o bkm, a hned nazaciatku som povedala ze chcem a dala jej adresu a poslala prachy. no jo. vdakabohu prave mi nabehli peniaze naspat pozeram, tak aspon ze tak ale som si vcera normalne fnukla jak som nemala dobry den @michaela80 a vies co? chcem. osral pes celu ruzovu, sak sme moderni ;) a ked sa chces fakt zbavit obidvoch a potiahnes postovne tak ich vezmem obe 😀 ak je v podobnom stave, ty mas po starostiach a ja mam co som potrebovala. schne naozaj priserne dlho, ale stoji mi to za to mat vzdy do skoly nech tam nemusime prebalovat kazdu chvilu. ai ju budem susit aj cely tyzden dopredu 🙂 @katka888 gratulka aj od naaaas

zfidorka
22. okt 2010

@avila ja vlniaky operiem, len vyzmykam, dam do lanolinu, vyzmykam, necham vyschnut, a tak lanolinujem znovu...

ivuska.h
22. okt 2010

@sulky Dost záleží na výrobci, je totiž několik metod, jak "připevnit" tu polyuretanovou vrstvu na polyesterovou látku a ne všechny jsou stejně odolné, některé mají tendenci se odlaminovat snadno, jiné vydrží hodně. Dřív byla většina PULu na komerčně šitých plenkách vyráběná firmou Fabrite v USA, jenže ti mají teď omezený provoz, navíc zdražili, takže lidi hledali jiné výrobce. Možná jste si někdo všimli na některých plenkách, kde je vidět rubová strana, že dřív býval ten rub hladký a teď jsou tam takové jakoby tečky. Tak to s těma tečkama je jeden z nových výrobců a tento PUL je kvalitní, hodně firem si to teď nechává dělat i v Číně a tam netuším, jakou kvalitu kdo má.

Co se týká té sušičky, tak původní Fabrite PUL byl dělaný tak, aby vydržel i v autoklávu (sterilizační zařízení pro nemocnice atd.), takže sušička bez problémů. PUL od nového amerického výrobce to snáší v pohodě, já hážu do sušičky všechno, co ušiju a taky např. BBH Magic nebo Fuzzi Bunz kapsovku a nic se mi nezničilo.

zuba
22. okt 2010

No aj by som tie BoJ -ka brala už aj ako tréningovky. NOa neobávam sa toho na rovno, lebo kakáme od pol roka do nočníka 🙂 . A dúfam, že sa mi podarí ako segre malého odnaučiť skoro od plienok. Im sa to podarilo v 1 a 9 mesiacoch a to aj na noc. Tak ešte máme 7 mesiacov aby sme to stihli ako Samko. 😉

ivanajelinek
22. okt 2010

Kocky idem k vam na radu zasa...tak sme zacali latkovat, problem je v tom, ze maly cez den spava aj 3-4 hod. v kuse. A ked dam nejaku latkovku, tak ma potom vzdy zaparenu ritku. Mate nejake tipy? Robim nieco zle?

zfidorka
22. okt 2010

@ivanajelinek ake plienky mu davas na ten denny spanok? budi sa pokakany?

michaela80
22. okt 2010

@divoska tak ti mozem poslat tu zinniu, ruzovu si necham este pre manzela na rychle prebalenie.. 😀 😀 lebo stale ma mis - mas v tych plienkach...kapsovky ked nie su prichystane alebo itty bitty ppripnute tak supne hnusku, kedze moji sikovny rodicia po tom co som povedala ze pampersy nekupkujeme vobec ,lebo stoja vela a potom len hadzem peniaze do kosa mi kupili v Polsku "za lacnejsie" balik hnusiek 72 kusov 2 -5 kil

sulky
22. okt 2010

@ivuska.h, diik za vycerpavajucu odpoved, je vidiet ze si z fachu 😀

divoska
22. okt 2010

@michaela80 ok ;) zvysok dohodneme mailom nech tu nespamujeme ;) mozes mi rovno poslat cislo uctu mailom 🙂 balik hnusiek som musela kupit inak aj ja /40/ bo pojdeme na par dni prec a nebude moznost prat. okrem toho mam kopec gati co som podostavala a nikde ho nenarvem s plienkou takze asi raz za uhorsky rok budu mat vyuzitie ja sa toho zase nestitim, aj ked to nevyhladavam. a manzel nech sa snazi. moj od zaciatku fici veselo na stvorcoch s novoskladom, teraz sme presli na obdlzniky, a najnovsie uz aj vkladacky a viacvrstvove, a minimum aio a sio.

napisala som hodnotenie tej predavajucej /dlhsie sa mi nevoslo/: bohuzial smutok asklamanie. povodne boli 2 nove plienky, potom z nich boli pouzite, a nakoniec ziadne aj napriek prevodu penazi v prvy den komunikacie.

dufam ze vystihujem podstatu, a dufam ze mi nenapise negativne ze si za to mozem sama /ze som sa s nou zakecala a dva dni som si v nasich mailoch a tych co mali ist inym zaujemcom nevsimla jednu odpoved kde pisala o tom ze nakoniec nebudu nove ale da mi ich za menej a rozdiel vrati/. na druhu stranu trvam na tom ze chybu som nespravila aj ked som prvy krat v zivote explicitne neposlala mail ze peniaze prevedene. pretoze po formulacii plienky poslem hned ako mi nabehnu peniaze clovek prepoklada ze si to checkuje a nie ze sa ozve za 5 dni a aj to som sa ozvala ja ked balik nechodil, uz len s tym ze ich predala inemu. celu dobu ten inzerat totiz bol otvoreny nezarezervovany.

ivanajelinek
22. okt 2010

@zfidorka Skusam menit. Bud len stvorce alebo nohavickove...Pokakany ani nie, len kakoprdy 😉

zfidorka
22. okt 2010

@ivanajelinek tak to budu pravdepodobne tie kakoprdy... skus preventivne kremikovat pri kazdom rozbaleni - tenku vrstvu, co sa hned vstrebe do pokozky, aby bola pokozka odolnejsia a davaj bambusove plienky... ak sa ti nezobudi, skus ho prebalit aj v spanku (moja sa nebudila)...

luciferova
22. okt 2010

Ahojte

@divoska ak som spravne pochopila chces flipky? Zvazujem jedny predat, bo chcem tie limited edition. Chces aj vnutra?

luciferova
22. okt 2010

Mam farbu sweet, kupovala som od mirus nejak v polke septembra🙂

divoska
22. okt 2010

@luciferova dik moc luci, flipky mam dvoje takze nepotrebujem, cele bg organic aio som chcela dalsie.

cinocka
22. okt 2010

@zfidorka - preco lanolinujes 2x?? nestaci raz?? 😅

zfidorka
22. okt 2010

@cinocka nove 2x 😉 pouzivane zvycajne len 1x, aj ked anavy vlniaky jednovelkostne by som dala radsej 2x

@luciferova kde si videla flipky vzor limited edition_ 😕

luciferova
22. okt 2010

Aj u miruss aj latkoveplienky.sk ako predpredaj

zfidorka
22. okt 2010

@luciferova to su len organic aio, alebo kapsovky 4.0
pokial viem, flipky sa limitovane nerobia... teda nie v tejto edicii...

katka888
22. okt 2010

@cinocka
@divoska
dakujem slniecka 🙂

katka888
22. okt 2010

@ivanajelinek
skusala si dat nejaku vkladacku s flisom, ak sa popiska, tak nech nie je v mokrom.... aspon tak... ja davam malej na noc bambusky tie jej krans ehoja cervene ak ma napr z kaki podrazdeny zadocek, ale moja celu noc skoro vobec nepiska, hodi len taku riadnu davku nadranom, takze nie je v mokrom

luciferova
22. okt 2010

@zfidorka fakt? Tak dik za info, bola by som skodna 😅

Kocky ake plienky su este dobre? Dake sio. Mame flip, gro baby aj ib

miruss
22. okt 2010

@katka888: Gratulujem k //.

zojec
22. okt 2010

@katka888 jeeeeeeej.. gratulujem aj ja.. 🙂

ivanajelinek
22. okt 2010

Dakujem. Tak skusim davat nejake bambusky. A teda stvorce nemam davat zatial? Alebo aku vkladacku mam dat do stvorca?

izabelkak
22. okt 2010

@ivanajelinek môžeš použiť aj štvorec no dovypchaj ho nejakou savou vkladačkou, najlepšie bambusovou, keď Ti malý toľko spí ak prebaluješ pred kojením, pred uložením dieťaťa na spánok skontroluj či nie je mokré... prípadne použi stay dry vkladačky ak nevadí umelinka - fleesové.... resp. viskozové separačky, tie sú síce mierne vlhké ale oveľa suchšie ako plienka samotná...
ak Ti spravidla plienky udržia stolicu, ideálne by bolo dať navrch vlniačiky aby to vetralo, prípadne fleesačiky tie sa ľahšie udržiavajú.....

izabelkak
22. okt 2010

@katka888 ešte tu odpoveď ohľadom fleesačikov od @katka.carska
" flisaky by mohli byt fajn pre vacsie dietko, co neposedi - kedze ten material trochu pruzi, mali by udrzat i plienky narovno - operu sa v pohode, vyschnu sup-sup"

a za mňa ak Ťa lákajú kľudne do nich choď, držia dosť spolahlivo, len do autosedačky, kočíka či nosítka by som ich nedávala ale inak by to malo byť v poho, ja som mala sprvu TB ale poslala som ich ďalej, nevyhovovali mi tie široké sucháče čo oni dávajú aj na plenky...

emjee
22. okt 2010

@ivuska.h faakt bbh magic do susicky? no tak ti verim a pojdu do susicky najblizsie aj tie nase bbh 😀

@katka888 gratulujem

emjee
22. okt 2010

@izabelkak u nas sa zasadne kaka do najkrajsej a najlepsej plienky 😀 vedu flipky, za nimi v tesnom zavese bambusove anavy v kombinacii s vlniakmi (akymikolvek)

sulky
22. okt 2010

@emjee , ty mas anavy aj na snappi sponku aj na patentky? s ktorymi si viac spokojna?