Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
25. okt 2010

@miruss a to je bambusova alebo konopna? pozerala som na tvojej stranke, ale neviem, ktory druh presne myslis...

petrinka
25. okt 2010

@zfidorka som si myslela, ze to bude objemne... nuz musim nieco vyspekulovat...

sulky
25. okt 2010

@petrinka , mne sa celkom pacia aj BL stvorce. Ale este som ich nemala moznost porovnat s BI

miruss
25. okt 2010

@petrinka: Poslala som Ti IP.

petrinka
25. okt 2010

@sulky mam jeden stvorec- bambus, ale ten sa mi zda obycajny...myslim to tak v porovnani s inymi vkladackami, ktore mam.

petrinka
25. okt 2010

@miruss dakujem, prestudujem, ozvem sa!

katka.carska
25. okt 2010

@petrinka pamatam si tvoje krasne farebne plienocky 🙂 na vkladacky sa mi osvedcil bambus. flis
v troch vrstvach 60x10 ci v dvoch vrstvach 30x40 aj na noc.

katka.carska
25. okt 2010

Rozmer prefoldu vyjde na dva eurace, savost porovnatelna.

petrinka
25. okt 2010

@katka.carska dakujem🙂 farebne su este stale, aj ked trochu uz vrchna bavlna vybledla pranim☹
smola je, ze uz nemam uz ziadny bambus... z posledneho kusku som posila vkladacky 30x40cm, neviem presne aky typ to bol, nieco ako bambus frote. no a tiez ziadna slava...aj ked teraz premyslam, ze bol vypraty len 2x, takze mozno sa to este zlepsi, ked sa viac krat operie...

zuzkaro
25. okt 2010

Aojte, chcela by som sa poradit, po dlhsom studovani som sa rozhodla pre latkovanie a rozhodla som sa pre takuto vybavu: 60KS KLASICKE STVORCE (tie mam doma uz pripravene); 3KS LL BAMBOO + 2KS LL VRCHNE GATE, 3KS TOTS BOTS BAMBOOZLE STRETCH + VLNIAKY DISANA NA NOC; K TOMU , 1XFLIPKY STAY DRY, BLUEBERRY MINKY ONE SIZE(KAPSOVA), FUZI BUNZ ONE SIZE ALEBO WONDEROO V2; AIO: MOMMY'S TOUCH, 1XBUM GENIUS VS4.0 asi tak 6ks bambusovych vkladaciek, este neviem ake a mam uz aj dake separacky. Tak Vas kocky prosim o zhodnotenie alebo aj doplnenie. Dakujem

zuba
25. okt 2010

@sulky No určite oveľa lepšie saje tá BI - mám aj to aj to a teda s prefoldom som spokojnejšia.

mamusia
25. okt 2010

Baby a odkial je najlepsie kupit tie perfold plienky?Mate skusenost s nejakym dobrym internetovym obchodom,alebo normalnym obchodom?

mamusia
25. okt 2010

A este,cize twofold a perfold su asi tak rovnako save?

zuba
25. okt 2010

@mamusia To sú rovnaké vkaldačky, len každá má inú veľkosti a tou pri poskladaní ovplyvníš ako budú savé.
http://www.ekoplienky.sk/uvod/vkladacie-plienky/
http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo...
http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-l...

avila
25. okt 2010

Baby, ako saju MaM Squares? Su porovnatelne s Kikko bambus? Neviem, ktore si mam dokupit.

avila
25. okt 2010

Baby a este, kde kupujete bambus latku na vkladacky? Tu ich ponukala jedna zienka, ale uz nevidim...

miruss
25. okt 2010

@avila: MaM squares sú veľmi dobré štvorce.

zuba
25. okt 2010

@avila www.detivbavlnke.sk to si myslela?

zuzubabo
25. okt 2010

Oplatí sa podľa vás začať s látkovými plienkami pri 14mesačnom dieťatku?
Aký je rozdiel medzi látkovými plienkami so všeliakými vložkami a medzi klasickými bavlnenými plienkami s poštulkami?

petrinka
25. okt 2010

@zuzubabo podla mna sa ti este oplati zacat latkovat. ved plienky budete pouzivat mozno este rok a ked si spocitas, kolko by si este dala do jednorazoviek... a zdravotne hladisko je bonus!
ved na zaciatku mozes vyskusat par kusov, radsej by som isla uz do niecoho savejsieho. pokukaj shopy, bazar- aj tam najdes plienky, ktore su cenovo prijatelne a malo pouzivane, skoro ako nove, len lacnejsie 🙂
co sa tyka bavlnenych plienok s postolkami, to je pre take velke babo uz malo save a bala by som sa toho, ze by to uz branilo v pohybe.my sme mali klasicke plienky len do tretieho mesiaca, potom uz savostou nestacili...

labutka
25. okt 2010

@zuzkaro chyba ti tam snappi sponka na tie stvorce, inak som spokojna. A nieco kde budes pouzite plienky skladovat.
@zuzubabo latkovanie starsieho dietata je jednoduchsie, uz nekaka tak vela, a ked sa pokaka vecsinou sa produkt da sklepat do wc, takze s plienkami nieje tolko prace. Chod do toho. Pokukaj nase albumy a clanky a cakame na tvoj vyber. 🙂

zuzkaro
25. okt 2010

jaj to som len zabudla napisat 2 snapky uz su doma a na skladovanie som zatial vymyslela vedro od primalexu :D sak sme malovali cely byt tak mame aj take vacsie 🙂

zfidorka
25. okt 2010

@avila MaM su jedny z najlepsich stvorcov, savostou sa podla mna na kikko bambus ale nechytaju, bambus je bambus 🙂 ale ja na kikko bambusove nedam dopustit 😉 😉 😉
naco chces pouzivat stvorce? na novosklad/draka, alebo narovno? ja davam stvorce narovno na doma, ked viem ze bude cikat, tak len stvorec, ak jej to mam vydrzat dlhsie, tak davam homemade bambusove vkladky do toho, aby mala na zadocku zamat (aksamit) 🙂

divoska
25. okt 2010

@petrinka takisto najnovsie pouzivam na noc stare stvorce a na to BI prefold/twofold alebo ked uz nic ine neni tak tu stihlu konopnu. or viacvrstvove.. sice aj to musime od nejakej 21:00 do 6:00 asi 3-4x prebalit ale tak co uz 😀
aj sa stale chystam na tu latku, uvidime kedy sa k tomu dokopem
@katka.carska rozmer prefoldu z latky od Moniky myslis? cooool.

petrinka
25. okt 2010

@divoska no ale vase cikanie a nase cikanie je rozdiel🙂 a teda mne sa tolko prebalovat v noci nechce☹ teda mne sa uz vobec nechce v noci prebalovat....
@zuzkaro primalex vedro je super riesenie🙂 my sme povodne skladovali vo vaku na plienky, ale potom som kupila vedro s poklopom, dala ho na terazu a mame od smradu pokoj🙂

divoska
25. okt 2010

@petrinka jj my sme celi divni 😀 inak heureka uz nemusim balit nasiroko mali sme b- na obidvoch, aspon ze tak. ALE zas sa nemozem tesit. kedze bol zas furt brutus nasiroko a prezraty, bol stale na chrbte, stihla sa mu zlezat hlava a este sme objednani aj na rehab vysetrenie ze ci nemame celkovo skrateny sval na krku. nasi sa rehotali ze jak keby to poculi 30 rokov dozadu, tiez so mnou vraj cvicit chodili. mama sice povedala 20.. 😀 kurnik sopa clovek nevie co skor s tym deckom. ze ci nasiroko, na brucho, na bok alebo rovno na usi 😀

petrinka
25. okt 2010

@divoska gratulujem k nozickam!
no vidiet, ze maly je kreativny a stale nieco ine pre teba vymysla, teraz budes riesit hlavicku...☹

milvasik
25. okt 2010

Ahojte, prosim vas, ked ste spominali, ze davate par kvapiek vonneho oleja na poklop vedra s plienkami, mali ste na mysli ten, co sa dava do aromalamp? Idem zajtra do mesta a nech nekupim hovadinu. Dakujem.-)

egyptanka
25. okt 2010

@milvasik nie, nie tie do aromalamp nie su dobre ... chod do lekarne a pytaj si silice
http://www.sypanecaje.sk/?Sk_liecive-silice-v-k...

@divoska no mas to moja vesele, asi najlepsie by bolo dieta niekde zavesit 😉

milvasik
25. okt 2010

@egyptanka jaj, tak dakujem, este ze som sa spytala, zas by som kupila hovadinu. Dufam ze tam na mna nebudu kukat jak ked som zhanala lanolin🙂