Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuba
26. okt 2010

@zuzubabo No ono aj záleží koľko drobec čúra, či už chodí na nočník alebo nie. Môj drobec má tiež 14 mesiacov a včera pocikal len 2 plienočky. Niekdy žiadnu niekedy aj 5-6. V noci niekedy neciká niekedy aj 2 krát prebalím.
Ale pri tak veľkom bábu by som už väčšiu časť výbavy skaldala z vrchných nohavičiek a vkaldačiek a potom pár kapsoviek alebo niečoho iného čo ťa zaujme.

michaela80
26. okt 2010

co to su za plienocky? itty bitty je aj jednovelkostna? tato baba to ma v albume..petka55555

labutka
26. okt 2010

@michaela80 ano je aj jednovelkostna ib, mam este jednu ciernu na predaj, v bazari.

michaela80
26. okt 2010

@labutka skoda ze cierna...kde sa daju kupit?a asi nie su az take dobre ako kapsovky, co?

limoni
26. okt 2010

ahoj dievcata, tak mame dva tyzdne a zaciname latkovat, som sa konecne skonsolidovala 😀
maly vela cura, co je samozrejme u novoska a snazim sa menit mu plienky kazde max dve hodky, ale ked spi, tak ho necham aj dlhsie, no trpnem ci sa nezapari, balim ho do stvorcov - bambusiek, tak dufam ze vydrzi,
Budili ste dietatko na prebalovanie ci ho nechali vyspinkat? Inak co potom robite zo zapareninkou, mam fajn kremik welede proti zapareninam, no ak uz zapareninka je neviem ci pomoze?
Davate separacku po celej dlzke plienky, ci len v oblasti zadocka? som rozmyslala ze ich nastriham na polovice a budem davat len na zadocek
Davate do kazdeho prania nieco na dezinfekciu?
som si myslela ze som teoreticky pripravena, no cloveka stale nieco prekvapi 😀
dakujem

zfidorka
26. okt 2010

@limoni n. sa nebudila ked som ju prebalovala v spanku... pokozku by nemalo podrazdit ani tak mokro, ako kaka a kakoprdy... ja ti odporucam preventivne kremikovat...
ak je uz zaparenina, kazdemu babo sedi iny krem, treba skusat... najlepsie je vetranie...
ja som separacky davala najprv cele, potom som ich prestala davat...
ad dezinfekcia - zalezi na tom, v com peries... ak v komercnom pracku na 60 stupnov podla mna dezinfekciu netreba...

sulky
26. okt 2010

@limoni , dezinfekciu staci raz za cas.
separacky najprv po celej dlzke, neskor len na zadocek.
Kremikovanie preventivne - mala som mast na zapareniny lalium, cisto prirodny produkt, takze som mohla veselo kremovat pri kazdom prebaleni. 😉

divoska
26. okt 2010

@limoni mne sa na prebalovanie budi sam. fajnoffffka 😀 ale tiez som ho uz skusala aj v spanku prebalovat par krat a zadarilo sa mi ze ledva o tom vedel. ale to len raritne.
co sa tyka separaciek presne ako zfidorka, najprv som davala, potom som prestala davat /mali sme naozaj enormnu spotrebu/ davam len do najfanovejsich.
dezinfekciu som osobne zatial nepouzila, stvorce obcas vypalim na 90, ale na dezinfekciu som sa chystala, aj ked poslednu dobu rozmyslam ze pri mojom prani asi ani netreba

cinocka
26. okt 2010

ahojte...tak dnes testujeme vlniaky 🙂 som zvedava...a @zfidorka - dakujem za vysvetlenie 😉

zuzubabo
26. okt 2010

neviem či je to celkom k téme, ale aká kozmetika aj na prebaľovanie aj na kúpanie je dobrá? Chcela by som nejakú prírodnú.

petrinka
26. okt 2010

@zuzubabo ja pouzivam po kupani toto levandulove telove mlieko http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/tel... je celkom fajn a z tej rady maju rozne druhy...

zojec
26. okt 2010

@limoni ja pouzivam weleda kremik na ritku preventivne a odkedy je taka suchsia, tak aj 3x denne namazem.. ked je uz ritka zaparena, tak nepomaha.. aspon malej nie.. vtedy davam sudokrem, ale casto to nebyva.. chvalabohu
@zuzubabo ak este len cakas babatko, tak by som do kozmetiky neinvestovala peniaze predcasne a ak tak len do malych testovacich , dietatko moze mat alergiu.. :(

zuzubabo
26. okt 2010

@zojec - my čakáme narodenia bábätka zo srdiečka - beriem si chlapčeka (14mes.) z domova 😉

petrinka
26. okt 2010

@zuzubabo to je krasne!!!! fakt!!!

petrinka
26. okt 2010

@zojec a nemoze mat malicka suchu ritku z toho kremiku? lebo kremiky na ritku maju tendenciu vysusovat☹

zojec
26. okt 2010

@petrinka ona je vysusena cela.. :( ma suchu pokozku.. dnes mi na to dokina dala take mlieko, tak dufam, ze pomoze.. budem nim mazat aj dupku...
@zuzubabo 😉 tak drzim palceky.. mam kamaratku co ma dcerku adoptovanu, akurat tu boli na vikend.. nech mu plienocky pekne sluzia.. 😉

petrinka
26. okt 2010

@zojec dala ti excipial? ten mam aj ja ako atopicka ekzematicka. je dost mastny a trochu tazsie sa vstrebava, ale inak fajn...
to mlieko, co som posielala link nie je podla mna pre suchu pokozku, je velmi "lahke" na poriadne premastenie... ale na nie suchu pokozku je fajn.

zojec
26. okt 2010

@petrinka jo presne ten 😉

petrinka
26. okt 2010

@zojec som dobra co?! 😉 daj vediet, ci pomohol.

etuska
26. okt 2010

@sulky
@katka888
@miruss

dik baby 😉

snikol
27. okt 2010

@zuzubabo my mate tiez zo srdiecka narodene obe deticky.a teraz pri malej N. tiez latkujem pri M. som o latkovkach este nevedela.latkovky su super,ale niekedy si myslim,ze som maniacka na latkovky 😀

izabelkak
27. okt 2010

@petrinka a to EFB telové mlieko je ako mastné? také ľahšie telové mlieko?
ja som totiž doteraz používala weledu, chcela som niečo iné tak som kúpila ten EFB masážny olej a príde mi taký málo mastný, pritom sa tam píše že môže byť aj na ošetrenie pokožky po kúpeli, tak som ho zmiešala s tým weleďáckym olejom, ten je vynikajúci, mám zatial ten baby bez esencion.olejov...
weleda je inak výborná... pri oleji či mlieku mi cena nevadí, ale tá emulcia do kúpela, to je už trochu horšie celkom rýchlo sa to míňa...
som inak dlho používala skôr telové mlieko ale potom keď som prestala dávať olej na ritku, bolo to dajaké kontraproduktívne, tak že načo ten olej miniem, ak idem mazať na telo, a zdá sa mi to lepšie príde mi že s tým malú rýchlejšie natriem... ona už sa nechce vôbec prebalovať ani krémikovať po kúpaní, je to fakt hrúza nič iné nerobím len ju stále dávam znovu a znovu naspäť na prebalováku na chrbátik 😝

ja som nedávno objavila v podchode na hodžovom námestí prírodnú kozmetiku botanicus, nemajú čisto kozmetiku pre deti, skúsila som však zobrať upokojujúci levandulový olej do kúpeľa, a máme pocit že fakt funguje, pár dní sme ho nedávali a malá horšie spala aj zaspávala, keď sme teraz dva dni zase dali, bolo to lepšie ako predošlé dni, by som to ani nepovedala teda....

izabelkak
27. okt 2010

@zuzubabo tak vám želám nech už je maličký čo najskôr s vami a pekný spoločný život....

@snikol to musíte mať doma veľmi veľa lásky, keď tam máte tolko srdiečok, tiež želám všetko dobré 😉

petrinka
27. okt 2010

@izabelkak to telove mlieko je malo mastne 😒 adamovi to momentalne staci, ale myslela som, ze ho budem pouzivat aj ja, ale pre mna je suchy... teda natries, rychlo vsiakne, ale ja potrebujem mat pocit, ze som sa nakremovala a mam pokozku maksiu a vlacnu...
inak ma napadlo, ze uplne super je telovy krem detsky od body shop-u. je sice drahsi, ale fakt super. nie je konzistenciou privelmi mastny, ale zaroven pokozku krasne premasti. inak obchod maju pod michalskou alebo v eurovea, mimo ba netusim. a samozrejme je to prirodna kozmetika, netestovana na zvieratach 😉

snikol
27. okt 2010

@izabelkak ano mame doma velmi vela lasky. 🙂 a hlavne sme stastna rodinka. 🙂 😉

izabelkak
27. okt 2010

@petrinka presne taký je aj ten olej, som netušila že olej sa môže tak rýchlo vstrebať a byť kvázy nemastný, či akoby som to povedala....

zojec
27. okt 2010

@izabelkak
@petrinka ja som malu natirala weleda olejom a tiez jej na tie nozky nestacil.. tento excipal, som natrela 2x a supinky zmizli 😉 ale na dlhodobe pouzivanie asi nie je :( body shop je super, som ani nevedela ze maju aj detske veci.. si dam doniest z UK.. dik za tip

petrinka
27. okt 2010

@zojec fakt je ta kozmetika super a ta detska rada je pomerne nova... ten excipial mozes pouzivat dlhodobo. on je na premastenie, neobsahuje nic nezvycajne. ved pre istotu to prekonzultuj s doktorkou... ale ak si to davas predpisat, tak ta vyjde za super cenu, takze kludne zostan pri nom🙂

zojec
27. okt 2010

@petrinka ano na predpis za cca 0,40 centov..za 200ml... no nekup 😀

petrinka
27. okt 2010

@zojec tak to mate este lacnejsie ako ja, ja ho mam za cca 90centov... presne, no nekup to🙂