Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tamka84
31. okt 2010

Ahojte maminky, no poriadne som tu 1,5 roka nebola, ale asi vás začnem viac sledovať, keďže si prerieďujem a chcem doplniť moju látkovú výbavu pre druhé mimi, a za ten rok sa riadne tie plienočky vynovili.
Ja som na noc najspokojnejšia s Babyidea Bamboo extra, používame ju už pomaly 2 roky na noc, je síce už troška zničená ale stále najsavejšia. Druhou najoblúbenejšou je http://www.branakdetem.cz/p-tit-basic-bio.htm, obe nočné plienočky ešte dovypchávam BL vkladačkou, pre mňa je bum hugger až na poslednom mieste.

Baby čo máte skúsenosti s pre mňa novinkami, ktorá plienočka je najlepšia s nasledovných?
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/blu...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/fuz...

Jednu alebo dve si z nich plánujem kúpiť, ale neviem ktorú...poraďte prosím 🙂

michaela80
31. okt 2010

@tamka84 ja by som ti odporucila bum genius 4.0 a blueberry minky, tie su take reprezentatibve......ale vsetky 4 su velmi dobre....

zojec
31. okt 2010

@tamka84 ako hovori michaela, vsetky su dobre plienocky.. urcite odporucam aj BG flip sty dry, ma dost velke vyuzitie, aj na nohavickove plienky, aj na stvorce narovno.. je to taka univerzalka 😉 na noc je este dobra plienocka ANAVY bambusova...

tamka84
31. okt 2010

@zojec mohla by si mi hodiť link na ANAVY babmusovú, lebo ju neviem nájsť...ak by sa ti teda chcelo 😵

zojec
31. okt 2010

@tamka84 IP 😉

spevacka
31. okt 2010

zojec, zatiaľ plánujem len cez deň.....potom uvidím, dík za tipy, idem popozerať tie vaše fotky

elixia
31. okt 2010

Ahojte, tak aj my uz uspesne latkujeme 🙂 Chcem sa len opytat, niektore plienocky su dost objemne, a ked ho 'nabalim', tak ma taku velku ritku,ze ked lezi, ma ju vlastne vyssie ako hlavicku a aj nozicky ma az kdesi vo vzduchu. Riesili ste to nejako? Podlozit nieco, vyvysit hlavicku alebo co s tym?

etuska
31. okt 2010

@elixia
ja som mala taky pocit pri TB Fluffle-ale asi je to o zvyku(tiez mal Simi nohy vo vzduchu a vyzeral ako cmeliak) 😅 -ale nejako som to neriesila

etuska
31. okt 2010

@tamka84
ja by som odporucila BG Flip stay dry 😉

luciferova
31. okt 2010

@zojec prosim ta mozes hodit link na tie tb bambusove a HH link do ip? Vdaka 🙂

tamka84
31. okt 2010

baby ďakujem vám za typy 😉

martina05
31. okt 2010

@elixia ja som to neriešila, postieľku sme mali vyvýšenú a aj kočík tak sa to vyrovnalo 🙂 🙂

martina05
31. okt 2010

@tamka84 ja hlasujem za Bum Genius...je super či už Flipka alebo kapsovka..ja mám3,0 a myslím že veľký rozdiel tam nie je..a súhlasím so @zojec Anavy sú super...už som si kúpila druhú...

etuska
31. okt 2010
martina05
31. okt 2010

@cinocka ten problém s pachom sme začali mať aj my 😔 😔 😔 😔

jaroe
31. okt 2010

Ahojte zienky, som tu nova, uvazujem o latkovkach, velmi ma vsak odradza cena. Pozerala som si tri slovenske stranky kde ich predavaju,....to sa vazne nedaju zohnat lacnejsie? Neviete mi povedat, kolko by ma cca stala cela vybava? Nakupujete aj v zahr. eshopoch? Dakujem pekne

sulky
31. okt 2010

@avila , tak tie HH by vas neotlacali vobec, su strasne makkuscke jemnucke, aj vkladacky a aj samotna plienka. Akurat neviem ci by vam neboli velke. Su totizto obrovske 😎

sulky
31. okt 2010

@spevacka , ak mas problem so zapareninami pri jednorazovkach, asi by som skusila prirodnu alternativu, cize bambusove plienky. Hladaj take ktore maju bambus alebo bavlnu na zadocku. Su to bud nohavickove kde potrebujes vrchnaky, alebo AIO, kde nepotrebujes nic.

sulky
31. okt 2010

@martina05 ,@cinocka, je to zvlastne, ale aj my sme zacali mat ten problem. Vzdy viem kedy sa pocika, lebo to dost smrdka hned ako si cikne.

zojec
31. okt 2010

@jaroe plienocky su skoro vsade podobne drahe.. mozno sa oplati vo velkom ich kupit v UK, nemaju totiz na detsky tovar dph... certifikovane latky nie su najlacnejsie.. :( ak chces nieco lacnejsie, dobra alternativa je bazar.. popozeraj aj tam.. 😉

divoska
31. okt 2010

@elixia riesili sme to nie prilis nacpatym vankusom pod chrbat a hlavu, cize je stale mierne vyssie ako prdel s plienkou teraz. ale nie je tam nejak natvrdo vyvyseny. tak tam nejak zapadne do toho. okrem toho je to jeho oblubena spacia poloha. najma v kojacom vankusi v strede, ked ma hlavu a chrbat hore a nohy mu necham zapadnut az na dno ze mu z tade trcia len vlasy 😀

elixia
31. okt 2010

Dakujem vam...zatial to asi necham tak,malemu to nevadi, nemame nastastie problem s grckanim,tak to snad bude ok.
Inak, moja skusenost - pouzivam aj separacky, ale dieta ju vzdy akosi sikovne obide a okaka rovno plienku..kde sa toto naucil... 😉

sulky
31. okt 2010

@elixia , na tento problem sluzia novorodenecke plienky, ale zasa nevydrzia dlho. Dieta ich vynosi cca 3 mesiace.

elixia
31. okt 2010

@sulky teraz ktory problem si myslela? S tou velkou ritkou? Je pravda,ze som viac investovala do jednovelkostnych...

sulky
31. okt 2010

@elixia , ano, ten 🙂

labutka
31. okt 2010

@jaroe , okolo 200 eur na zaciatok bude stacit, ak chces vsetky plienky len nove. Z bazaru nakupis lacnejsie. Ak plienkujes este s oboma detmi, urcite by som do toho isla. Mas vyhodu, si z BA, mozes si okukat plienky nazivo, robia sa aj prezentacie, tiez zadarmo.

luciferova
31. okt 2010

kocky a co s tou cikou? tiez ju hned citim... pomoze ocot? alebo nieco ine?

jaroe
31. okt 2010

@labutka kde sa robia prezentacie? Plienkujem sice este s dvomi ale snad uz nie dlho. Este sa chcem spytat na tie vlniaky - splnia rovnako dobre ucel aj doma robene? Aku vlnu je dobre pouzit?

labutka
31. okt 2010

@jaroe na vlniaky treba cistu ovciu vlnu, ak zvolis merino, ta vobec nekuse. Ak ich view ustrikovat , usetris dost vela. Mna strikovane vlniaky vysli asi 3 eura za ks, strikovala mi ich babka. Mam odfotene v albume.

jaroe
31. okt 2010

@labutka su nadherne, sikovnu babku mas. Dufam, ze aj ta moja bude 🙂