Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kpn
2. nov 2010

@etuska jeej tak to sa tesim , ze si spokojna, bo aj tie sa uz susia a tiez ma napadlo to zlozenie aby toho viacej zniesla. Pak som vzala IB, BL a este nieco ale nepamatam nazov
😅

zojec
2. nov 2010

@mamusia a aku mas tu AIO plienku? lebo sa mi zda, ze pises o nejakych Pul nohavickach.. AIO plienocku musis vymenit celu po kazdom ciknuti.. mojej malej vydrzi ta vkladacka cca 3hodky.. ale je to este babatko... nie je az tak ucurana.. no tie dve hodky vydrzi urcite aj ucikanejsim detom 😉

mamusia
2. nov 2010

@zojec tuto mame http://eskrina.sk/1972-plienka-the-pop-in-biela... A ta bumgenius flip je jednovelkostna?

zojec
2. nov 2010

@mamusia ano je jednovelkostna 😉

mamusia
2. nov 2010

@zojec tak ju asi skusim kupit,no sa bojim,ze ta vkladka jej nebude stacit,ked budeme vonku a celu ju precika pod tou vkladackou.........

mamusia
2. nov 2010

@zojec lebo rozmyslam,ci nezobrat len tu vkladacku na skusku jednu a ked bude ok,tak aj s tymi gatkami by som to vzala.....

sulky
2. nov 2010

@mamusia , uzky strih medzi nozickami a vhodne pre chodiace deti su plienky bambinex alebo itti bitti.

izabelkak
2. nov 2010

@mamusia nám BG flip stay dry vydrží tak 2 hodiny, keď chodí malá von s dedom tak na 3,5-4 hodiny, tak pod ňu dávam bamboo hour, to je tvarovaná vkladačka z materiálu ako máš twofold - má 3 vrstvy ....
a ten twofold musí byť viackrát opratý aby poriadne nasal, a s čím si ho dávala keď sa Ti zdal moc mokrý?

mne na noc @katka.carska ušila nohavičkovú plienku podľa kapsovej AIO plienky BG, vnútri flees pre pocit sucha, vonkajšia vrstva je z obojastranného bambus.froté a na vrchu vzorovaný bavlnený úplet, plienka je rovnako ako orignál jednoveľkostná, na suchý zips takže sa dá super na noc napasovať ako potrebujem.... dnu do kapsy vkladám twofold od BI a bamboo hour vkladačku, twofold skladám na tretiny t.j. malá má medzi nožkami 9 vrstiev bambusového flaušu + 1 vrstva bambus.froté a 1 vrstva bavlnený úplet, malá v noci tiež dosť ciká ale táto plienka býva zvonka len vlhká, na vrch dávam vlniaky...

plienka pop - in, samotná bez pridania nejakej extra vkladačky má veľmi málo sacích vrstiev, možno ak sa tam vloží tá originál nočná plienka, neviem koľko vrstiev toho bambus.froté tam je, každopádne aj to dosiahne max. savosť až tak po 6 opratiach... Ty si ju použila na noc?

chvíľu trvá kým si človek zvykne na dieťa v látkovke najmä ak dával jendorázovky dlhšiu dobu, mne zase teraz príde malá divná v jednorázovkách🙂)) čo sa tohto týka väčina má tendenciu sa tváriť že jednorázovky sú to odjakživa a všetko ostatné je divné... neviem no, ja som radšej ak má malá plienku bez karcinogénnov, a že ich má o niečo viac od seba, čert to ber.... šikovná je dosť, teda až moc, vylezie kam si zmyslí, uteká jak šinter ...

mamusia
2. nov 2010

@izabelkak hej,na noc davam tu pop in AIO,davam nocnu vkladacku,ta ma 3 vrstvy ked sa posklada + sacia vrstva+ taka mala vkladacka co k tomu bola a este twofold som davala a cele mokre od hora az dole bolo,potom som davala 2x cc a navrch tu deka Ikea,tiez mokre az dole,tie cc su fest mokre,no ta deka drzala malu v suchu,takze s nou som velmi spokojna a ked sme boli vonku,tak sme mali 2x twofold n sebe, cize 4 vrstvy a cc pod tym a tiez bolo mokre,no zdalo sa mi ze uz menej,bud to bolo tym druhym twofold,alebo ze uz boli 2x oprane a lepsie sali.......
Ja pouzivam latkovky od 3 mesiacov,no iba na den pulky s cc,teraz som presla na 100% iba na latkovky,bo chcem oducit malu od plienok do narodenia druheho babatka(uvidim ako sa mi bude darit),no manzelovi sa nepaci,ze je taka velka ta plienka a nevie v tom ani dobre chodit,ze jej zavadzia,tak preto von som chcela nieco lepsie,ale ked Ty mas taku velku dievcinku a mate to odskusane,tak hadamaj ja skusim tie BG flip so stay dry vkladackou 🙂 Kazdopadne dakujem za kazdu radu,pomaha mi to 😉

cinocka
2. nov 2010

@miruss - som sa zabudla podakovat za tip na plavky 😉

izabelkak
2. nov 2010

@mamusia uff tak to má tvoj manžel ale pravdu, to je celkom slušný balík 2 x twofold a pod to ešte plienka na rovno 😀
inak skús neviem ako Ti to bude vyhovovať, ale poskladaj ten twofold po šírke, on bude síce kratší ale získaš tak 6 vrstiev z jedného twofoldu...

inak na noc si mala tých vrstiev potom v celku dosť ale tu by som tiež poradila poskladaj twofold na tretiny po šírke, a na to daj tiež tú separačku z deky irma a budeš mať sucho aj tam... prípadne nemáš nejakú inú nohavičkovú plienku? žeby si si tú pop - in nechala na von, dovpchať by si zrejme ale musela tým twofoldom, v pop - in je strašne málo toho, teda myslím bez tej nočnej plienky, lenže to zas musí byť na deň objemné.... ja mám TB easyfix tá má podľa mňa všitého asi toľko bambus.froté čo tá pop-in plienka, tam vkladám tiež tú bamboo hour vkladačku - 3 vrstvy bambus.flauš, a vydrží to tak ca. 2,5 hodiny.....

na noc Ti stačí kvázy hocaká nohavičková plienka, ideálne však bambusová, ktorá vám dobre sadne strihom a má priestor na dovpychatie, dáš tam napr. ten twofold na to separačku z deky irma... a vrchné gate... ja teda fandím vlne, ale to už podľa toho čo Ti vyhovuje....

a malá sa Ti ešte kojí? resp. vypije cez deň veľa tekutín z flaše? lebo neviem moja zas nie je nejako extrémne učúraná asi, mala obdobie kedy cikala enormne, teraz sa to ustálilo...

ale teda tá flip stay dry natiahne fakt dosť veľa na to aká je štíhla, sprvu mi aj tá vydržala aj 4 hodiny vonku, kupovala som ju keď mala malá 12 mes., no potom mi to raz- dvakrát pretieklo, tak to istím tou bamboo hour vkldačkou, je štíhla ale dosť savá....

mamusia
2. nov 2010

@izabelkak nie nekoji sa uz. Ona celu noc vydrzi sucha a len rano vsetko vycika naraz.Ked este spinkavala s nami,tak som ju stihla dat na nocnik a mali sme suche noci,no teraz je dost daleko v izbe a kym ja tam pridem,tak uz je vsetko vycikane v plienke,no a samozrejme,ze je to pekna naloz 😀
Tak mozno,ze by som skusila iba kupit tie vkladacky stay dry a pouzit ich do tej pop in na von napr.
Ja som spokojna s pullkami,mozno,ze len tie budem davat na noc,ja si teraz kupujem nove nohavicky uz len take,ktore vyuzijem aj pri druhom babatku,bo tam chcem latkovat od zaciatku,teda uvidim ako o bude v noci najprv,no moc sa mi ta prazenica nechce zapierat,ale mam aj separacky,tak uvidime 😉
A tu twofold som skladala po sirke iba na polku,bosa mi zda zatenka potom,no skusim tak na tretiny,ked to zvladne Tvoja s vacsou ritkou,tak hadam aj moja 🙂

izabelkak
2. nov 2010

@mamusia aha no možno Ti potom ciká viac keď sa nekojí, že vypije viac z flaše, moja v 10 mes. z flaše cucla tak 20-30 ml🙂
neviem čím to je ale mne tiež malá do istej doby cikala len nad ránom, a potom sa to nejako prelomilo a evidentne sa musí vycikať v noci asi 2 x alebo 1 x veľa a ďalšiu nálož ráno budď odchytím do nočníka alebo sa k nemu domotám už neskoro🙂

jasne Ty si skladala podľa toho švu, ktorý tam je uprostred toho twofoldu aby sa to tam lepšie ohlo, tak keď budeš skúšať skladať na tretiny, tak kolmo na ten šev, potom to nebude úzke medzi nohami, ale kratšie na výšku sedu, ale mne to tak príde na vycpávanie super lebo nemá zbytočne veľa látky v páse, šak načo aj tak tam to nepotrebuje, má to hlavne medzi nožkami tam kde je to treba....

no a ktovie, možno majú aj ritky rovnakú, Izabela má tak 9 kg myslím, viac isto nie🙂))

mamusia
2. nov 2010

@izabelkak a myslis tuto pod stay dry vkladacku? http://eskrina.sk/1884-bamboo-hour-basic-4-kusy...

mamusia
2. nov 2010

@izabelkak tak to asi hej,bo moja ma tiez 9kg 😀
Ja som skladala kolmo na ten sev,ale iba 1x som to prelozila,cize len 2 vrstvy,skusim este jednu naviac teda 🙂 a myslis,ze mozem aj do tych pop in dattie stay dry vkladacky?

izabelkak
2. nov 2010

@mamusia áno to je tá bamboo hour vkladačka čo si dala link....

myslíš tu stay dry od BG čo sa dáva do flipiek? alebo tú z deky irma?

lebo tá z flipiek neviem či Ti tam vojde najmä čo sa týka šírky medzi nohami, mne celkovo tá pop-in plienka prišla strihovo taká menšia, skús odmerať tá vkladačka do flipiek má 40x14 cm, na výšku sedu sa dá vpredu ohnúť, ale na šírku medzi nožkami uvidíš.... BG má medzi nožkami trochu širší strih, no tá vkladačka je mäkučká takže to nevadí že je širšia aspoň nepretečie a tým že je mäkká ľahko sa prispôsobí dieťaťu medzi nožkami....

a Tebe už malá chodí? to je šikula....

izabelkak
2. nov 2010

@mamusia ale inak do PULiek by Ti v poho tá stay dray vošla si myslím, tie flipky sú vlastne vrchné pul gate, striho na tie vkladky najideálnejšie ale tú vkladku dáš v poho aj do iných vrchných gatí... a vlastne z tých pop-in sa dá ten bambus odopnúť však? tak to by Ti tam tá vkladka aj mala v poho vojsť, a možno aj s bambusom čo k tomu patrí, fakt neviem lebo tú pop-in som len chvílu držala v obchode v ruke.... no na pohlad mi prišla taká skôr menšia...

brisilda
2. nov 2010

@izabelkak aj mne pride maly ako keby vychudnuty ked mu dam jednorazovku proste chyba mi v nej riculka 😀 pampersky som mala pokupene v predstihu este ked sme neplanovali latkovat a teraz mi doma stoja uz 3 mesiac 😀 tak sa ich idem pozbavovat lebo uz ani prilezitostne nebudem davat pampersku odkedy sme sa v nich zaparili 😠 sice len trosilinku lebo som to hned podchytila ale ritka bola cervena ☹ takze uz si na cesty budem balit tasku navyse 😀

zojec
2. nov 2010

@izabelkak
@brisilda ja som mojej dala pampersku pred par dnami, lebo mala strasne zaparenu ritku na noc.. a rano mala dolne pyzamove nohavice vyzlecene v spacom vaku 😀
@mamusia inak tie flipky vyuzijes pri druhom babatku v pohode od narodenia 😉

mamusia
2. nov 2010

@izabelkak supis,zajtra to odmeram,uz som bola dat malu spinkat,tak ju ma na sebe uz 🙂
No ona chodi uz od 9 mesiacov sama,ona je vo vsetkom taka rychla,len co sa tyka zubov,tak mame iba jeden dole maly kusocek,ale inak tou rychlostou mi vynahradzujem prve 4 mesiace,co bola extremne zla a vobec nespavala cez den 😝

mamusia
2. nov 2010

Ja som zas do 3 mesiacov pouzivala iba papaierovky a do teraz vpodstate na von a na noc,no od kedy robim BKM,tak som nic nedavala na rotku,ziadny krem a nidky sa mi nezaparila.....ja si myslim,ze to zalezi aj od pokozky babatka a celkovo imunity.......

zojec
2. nov 2010

@mamusia moja tiez netrpi zapareninami, myslim, ze tato reakcia bola na ockovanie.. ☹ predsa len ta vsetka chemia musi z tela nejak von.. a ritka si to odniesla ☹

izabelkak
2. nov 2010

@brisilda presne malá mi prišla v jednorázovkách ako také chudiatko vychrdnuté🙂)) a gate jej samozrejme všetky padali dole...

miruss
2. nov 2010

@brisilda,
@izabelkak : Teraz keď je Zuzka cez deň bez plienok, tak mi tiež príde chudá. Chýba jej zadoček.

zuba
2. nov 2010

@mamusia Noo myslím, že Pop In nie ja až tak vhodná na noc. Myslím, že je fakt najlepšie mať na noc nejakú kapsovku kam si dáš dovnútra toľko koľko potrebuješ. NO a a ke´d si chcela s pocitom sucha,, tak Bum hugger má vo vnútri flis. No a na to vrchné nohavičky.
No a na deň napríklad - teda ak chceš pocit sucha, tak má tiež BG kapsovku 3.0 alebo 4.0 a ak ti preciká čo tam je originál, tak si tam pridáš vkaldačku navyše a zas až taký veľký zadok v tom mať nebude. A tieto plienočky využiješ určite aj pri druhom.

izabelkak
2. nov 2010

ja tiež hlasujem za BG či už flip alebo kapsa, sú to výborné plienky, u nás najmä na von a sú jednoveľkostné.... na doma mám najradšej rovnú plienku do vlniačikov.... rovná plienka u staršieho dieťa je ideálna tiež bambusová - ja mám BL štvorec 40x40 do neho dáma ešte kikko bambus 30x30 alebo menšiu vkladačku z anavy plienok, alebo potom kikko bambusové štvorce 70x70 ehm teda neviem aký majú momentálne rozmer, ale tak stále to ide akosi poskladať... z bavlnených sú na doma super viacvrstvené... ja napr. tie väčšie popoliny viacvrstvená skladám na dievčatko až na štyri časti, teda tá štvrtá je taká polovičná, je to užšie medzi nohami - asi tak ako vkladky IB a kopec savých vrstiev na doma fakt supriš....

julcek
2. nov 2010

ja mam doma dvojmesacne babo, a tiez cez den pouzivame len BG Flip, kapsova je tiez super hlavne teraz sme ju zacali viac pouzivat, ked maly uz mam kaki len raz za den, inac musela ist rovno do prania hned po prvom pouziti. Na noc jednoznacne bambus TB alebo ANAVy, ale zatial najlepsia Baby Behinds

miruss
3. nov 2010

@julcek: Ahoj. Som rada, že sa Ti látkovanie páči.

michaela80
3. nov 2010

idem sa vam vyzalovat..manzel mi vydrazil na ebay 16 novych plienok kapsovach s tym ze uz mam zakaz ine kupovat ze uz mala musi mat ich az az...aze nam to staci...a ja som rada tak si prechadzala espopy a hladala nieco co mi "padne" do oka a on toto.... ☹ ☹ ☹ co ja budem robit ked pride nieco ako napr teraz tie limitovane BG....plienky su zavislost...

dugyna
3. nov 2010

@michaela80 mozes skusit sit 🙂