Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
5. nov 2010

nasla som tie plavky aj v bazariku, ale je to velkost M, to by nam uz asi dlho nevydrzali, ked ma maly 8,5kg, inak ich nikto nepredava ☹

ivuska.h
5. nov 2010

@emjee Zkus dát slabou lanolínovou kůru. Vlna někdy začne trochu kousat, když je to vlákno moc vysušené.

avila
5. nov 2010

Ahojky, sa bavite o nocnom prebalovani, ja asi tak 4 dni uz neprebalujem, je v jednej plienke od 20.00-cca6:00. Pouzivam BBH a BH, do BBH este supnem nejaku vkladacku. Neosvecili sa mi velmi LL ani BL bamboo, su uplne premocene rano. Vrchne mam popolini vlniaciky (tie pasikave nove 😵 ) a tiez neprepustia.

avila
5. nov 2010

@zuba ty si nasla na tej stranke BoJ cennik do SR? Ja nie. Mne sa tak paci toto http://www.bundles.cz/zbozi/1-merino/115-snapi-....

jaroe
5. nov 2010

ahojte, mam otazocku, mozem prat latkove plienky a vsetko co s tym suvisi, tj. PUL nohavicky, separacne vlozky,..v slize? Dakujem

labutka
5. nov 2010

@jaroe jasne vsetko per dokopy v slize. okrem vlniakov, na tie prasok alebo prostriedok na vlnu. 😉

zuba
6. nov 2010

@avila Nie ani som nehľadala, ale pýtala som sa Sulky, že či ich náhodou nebude mať. Lebo ona od nich bráva veci.

zuba
6. nov 2010

@avila no a ja bývam blízko pri hraniciach z čr, tak ak je vysoké poštovné, tak si to nechám poslať na hranice a hotovo 🙂

limoni
6. nov 2010

@avila ktore bbh pouzivas na noc, magic?
dievcata ako dlho ste zehlili stvorce, staci v sestonedeli?

avila
6. nov 2010

@zuba tak to mas maxi vyhodu, ja som vzdy zavidela pohraniciarom 😉 Aj kvoli moznostiam ist nakupit k susedom, co je vyhodnejsie, aj kvoli moznosti prace, ak sa tam vyplati a tak...

@limoni ee, bambus. A zehlit som zacala asi pred 2 tyzdfnami len z jednej strany. Ale poznam baby, ktore nezehlia vobec. Ked mne sa aj s estet. stranky zdaju krajsie ozehlene 🙂

limoni
6. nov 2010

@avila a vrcniaciky, ake davas? ja zehlim z oboch stran a uz sa mi teda niekedy aj nechce, no zatial sa prekonavam, mas pravdu vyzehlene su krajsie, ach ta lenivost 😀

petal
6. nov 2010

Ahojte. Mate niektora skusenost s jednorazovymi ekovkladackami Flip. Ako dlho vydrzia? Ako jednorazovka? Nejako som to z popisu nepochopila.

zojec
6. nov 2010

@petal ja ich idem bud. vikend vyskusat.. ale skusala ich @izabelkak... vraj vydrzia tak cca 2 hodky u vacsieho ucuranca. 😉 potom podam info.. inak rozmerovo su presne take iste ako sty dry vkladacky.. 😉

divoska
6. nov 2010

@limoni stvorce som zehlila len vramci pripravy na dieta 😉 odvtedy nie, a to ficime prevazne na stvorcoch a zijeme.
unika mi totiz zmysel sterilizovania vsetkeho aj zehlenia a vyvarania. ved ked maleho vezmem niekde v sedacke do auta a obleciem ho, aj tak sa nanho nalepia kadejake vlakna z oblecenia, alebo ako si obcas ocumle ruku, a chyta plienku, deku, sedacku, tak pod nechtami a medzi prstami mu furt zostanu kadejake "spinky" takze absolutne sterilne nebudeme mat nikdy nic, a preto to netreba prehanat. ani s tou prevarenou vodou, sterilnymi flasami a cumlami a uz vobec nie plienkami ktore prekadia a precuraju behom par minut. ved ani moje prsia nie su sterilne ako si stale clovek chyta tampon do podprsenky a kadekde musi vyhrnut triko a nastavit didi 🙂 ale to len moj skromny nazor 😀 beriem, ze mozno trochu extremny. ja skor budem na nervy ked maly bude ohryzat sedacky v cakarni napriklad alebo lozit po zemi a vsetko cpat do ust. to ma vtedy vystrie. ale teraz mu "maximalne" prejdem ruky, a medzi prstami vodovo-liehovou vatickou, a vysparkavam mu tie somariny zpod nechtov. kazdopadne... by ma slahlo zehlit kazdy den 50-60 stvorcov... 😅 kasli na to ;)

petal
6. nov 2010

no sak prave, ja mam total ucuranca, bum hunger precurany za 1 a pol hodky a to dovypchaty vkladackou navyse.

avila
6. nov 2010

@limoni na noc Popoliny (tie nove pruzkave su chutne), na den Bundle of Joy.

dugyna
6. nov 2010

@jaroe ja vlniaciky periem v destkom samponiku a rucne.

kocky ak mate tu praciu gulicku davajte si pozor aby sa vam nepokazila ako mne..zabudla som ju vybrat ked zmykala pracka a praskla mi -teda tam ako sa vybera stuplik na doplnenie novych tak cele jedno to umenle kolecko sa odlomilo.. ☹

zojec
6. nov 2010

@dugyna to musis pred zmykanim vybrat? a nekazi sa tym pracka, ked v polovici vypinas program?

dugyna
6. nov 2010

@zojec myslim ze to tam aj bolo napisane v navode..alebo je aj v inych...no jedine to mi pride dovod preco sa gulicka pokazila..tych 1300 otacok je vela. nie sak vypnem ked dopere a potom uz dam len zmykanie,cize setrim nemusis plakat..

zojec
6. nov 2010

@dugyna hm.. to by som musela chodit kontrolovat kedy doperie, lebo ja tam mam programy uz uplne az po plakanie a zmykanie.. no a vlastne tvoja gula je uz teraz nefunkcna?

dugyna
6. nov 2010

@zojec to mam aj ja take program y ale pracky ma dipslay s obrazkami jednotlivych faz prania a viem ze 30min pre koncom prechadza na plakanie....no nefunkcna..kedze glicky vypadaju tak kvazi ano...ale mm ju skusi zalepit..takze uvidime. ked nie tak je nefunkcna

aknavij
6. nov 2010

@dugyna teeeeda, to fakt treba vybrat? A ktory typ gul mas? Ja mam tie na 1000 prani. Ale mne sa fakt nechce striehnut. A co ked niekam idem a pracka perie?

dugyna
6. nov 2010

@aknavij ja mam envirowash bal...ale jedine to mi pride dovod toho ze sa pokazila..je pravda ze aj predtym som ju par krat nechalal do konca prana..ked som niekam isla atd..ale teraz to "neprezila"

miruss
6. nov 2010

@dugyna: Tak je blbé s tou guľou. To by mi tiež nevyhovovalo striehnúť kedy doperie.

zojec
6. nov 2010

@aknavij no ved prave.. ze ja tiez predbezne viem kedy uz bude plakat, ale striehnut stale.. tiez chodim na prechadzky von vacsinou ked sa perie.. no som zvedava.. ja tiez cakam na vydrazenu gulu .. tak verim, ze sa to nerozpadlo zmykanim 🙂

aknavij
6. nov 2010

@dugyna A kde si to citala, ja som navod necitala, jedine na Kligaciku co je -ako sa pouzivaju, jednoducho ze po doprati sa vyberu a nechaju vysusit, ja ale po doprati chapem, ze po ukonceni programu, ked pracka vypne. tak teraz neviem☹((

dugyna
6. nov 2010

@miruss to je taka nevyhoda toho lebo s gulou ani avivaz nemozes da dnu....

ale dosla som aj na inu vec..ked periem v orechoch a nedam avivaz..radlo nezasedne tolko, a staci este troska pueru a hotovo... puer som davala aj predtym..ale pokila su v pracke orechy nesmie dnu avivaz...vtedy sedne pradlo viacej
@aknavij no napr. ze v navode je ze musis vybrat ak hces dat avivaz..aby sa nepokazila jej pracia schopnost. asi niekde na fore...alebo v navode mojom...uz neviem..navodo musim pohladt ale je mozne ze na fore...

som z toho ☹ ze sa mi pokazila.
@sulky na to dava vyrobca zaruku tiez ze ak by sa kockam co kupili u teba pokazila-teda ten obal ze ci vymenia...

mna by zaujimalo ci keby vysypem tie gulicky z gule do pracky ci to bude fungovat-...

zojec
6. nov 2010

@dugyna no mohlo by.. podla mna ich dat do nejakeho vrecka napriklad na pranie.. 😉

dugyna
6. nov 2010

@zojec to aj mna napadlo ze ich dam do nejakeho vrecka...no sak uvidim ..

anlu
7. nov 2010

@dugyna a reklamovat to nevies? a dufam ze ked mam mensie otacky tak sa mi nerozpadne 😕 este ju nemam ale uz sa chystam ju objednat...
ja si vas tu chodim len tak jenym ockom citat, lebo uz ma zase chyta mania kupovat plienky 😀 😀 😀 a uz som tiez konecne urobila hromadne foto nasich plienockiek, len dve mi tam chybaju