Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

michaela80
7. nov 2010

@dugyna ja to nechavam kolko krat az zmykat a zatial su v pohode...ja davam prat ked ideme vonku vacsinou tak sa mi striehnut nechce...a zase dat to bez zmykanoia apotom to dat dozmykat sa mi nechce tiez...

limoni
7. nov 2010

@divoska tak ja som ani neplanovala zehlit cele plienkovanie, to by ma latkovky aj prestali bavit 😀 som len zvazovala to sestonedelie, ale pravda je, ze aj moj maly pocas dna napr. kym ho prebalujem a ked je hladny cmula x inych veci, a to nepranych, ako plysoveho maca v dojme, ze z neho nieco potecie 🙂 takze nezehlim

@avila dakujem ja mam popoliny natahovacky, ale tie obyc, uz mi ich aj okakal, dokedy trvaju tie prazenicky? asi az do prikrmov, vsak? a este mame anavy vlniaciky, ale oboje tvoje pruzkovane su ozaj milene, asi zakupim. Este sa tak spytam out of topic, vsimla som si v tvojom albume, ze sa nosite v satke, pouzivate aj kocik? teda ci maly je ochotny lezat v kociku

tak ja este riesim jednu vec, ked malo vase babatko ten balik medzi nozickami a nemoze ich v podstate nadvihnut, nemalo problem sa vyprdkat a tak?

milvasik
7. nov 2010

Ahojte, no prvykrat som lanolinovala disany, jeeeezisi, to je riadna gebuzina🙂))). Prosim vas, zle som ich nalanolinovala, ked mi na nich zostali take male zlte mapy lanolinu, ci je to v pohode? Lepkave su riadne teda, inac sa mi dobre rozpustil aj vsetko, ale je to flakate. mam tie prirodne, takze je to tam riadne vidno.

limoni
7. nov 2010

@milvasik ja som tiez lanolinovala tie prirodne, boli lepkave, ale flaky som tam nemala, nedala si tam nahodou vela lanolinu? prala si disany pred lanolinovanim?

zojec
7. nov 2010

@milvasik neboj, tie flaky sa oteru.. aj ta masnota sa pominie po prvom - druhom obleceni 😉 mozno si dala viac lanolinu, alebo sa dobre nerozpustil.. pridala si aj trosku samponu, alebo tekuteho mydla?
@limoni inak neboj sa toho ze sa babo nevyprdka.. 🙂 moja s tym teda vobec nema problem.. ja ju ale veeelmi casto nechavam a aj som nechavala ked bola mala s holou dupkou na podlozke.. najnovsie si sice ocikava body a nie podlozku, ale ma stale choru ritku.. tak nech sa vetra.. 😉

dugyna
7. nov 2010

@anlu mozno by islo teda urcite reklamovat ..len sa mi nechce..uvidim.. 😒

no my asi flipky nebudeme moct pouzivat ani econabum ☹ este raz vyskusam a uvidim..mala sa vy ☹ hadzala v nich 😒

dugyna
7. nov 2010

@michaela80 a ako dlho ju pouzivas?

sulky
7. nov 2010

@aknavij ,@zojec ,@dugyna , gulicky netreba vyberat pred plakanim. Musia vydrzat.Mne sa nic podobne este nestalo.
Treba si dat pozor co kupujes z ebay, aj vyrobcovia pracich guliciek varuju pred roznymi nepravymi napodobeninami. Treba kupovat overene veci, od znamych spolocnosti 😉

sulky
7. nov 2010

@dugyna , michaela ma ocoballs od ecozone, cize overena kvalita 🙂 V Anglicku sa pouzivaju uz 10 rokov

michaela80
7. nov 2010

@dugyna mesiac mozno dlhsie...
a @sulky vam aj odpovedala preco mi stale drzia "pokope" aj cez zmykanie na plne obratky...

sulky
7. nov 2010

baby a s cim lanolinujete ked ich mate lepkave? Ja ivh nemam. Myslite ze je to ok? Nemam lanolin z lekarne, ale hotovu lanolinovu kuru.
A ani mi to nesmrdi.

zojec
7. nov 2010

@sulky ja som skusala aj kuru Ulrich aj lanolin.. lanolin sa mi zda kvalitnejsi, flaky mi neostali, len ostali trosku mastne, ale po dvoch nociach boli v pohode.. 🙂 po kure neboli mastne.. . mne lanolin nesmrdi, a ani nejak nepride ako gebuzina.. myslim si, ze flaky ostanu, ked sa lanolin zle roztopi, alebo sa vyleje do velmi studenej vody a tam sa zrazi, alebo je ho strasne vela v malo vody.. inak si to vysvetlit neviem..

marianas
7. nov 2010

Ahojte. odporúčate plienky BabyLucy? Ak áno, ktoré konkrétne? Cena je super, no neviem, či zodpovedá kvalite. Ďakujem za odpovede.

sulky
7. nov 2010

@marianas , cena zodpoveda kvalite 😉

zojec
7. nov 2010

@marianas no cena rovna sa kvalite..zavisi od toho naco a kedy ich chces pouzivat... ja som s nimi spokojna nebola.. ale na denny spanok by mohli byt ok... a myslim, ze baby boli vcelku spokojne s PUL nohavickami a bambusovymi plienockami.. no noc urcite nepotiahnu

milvasik
7. nov 2010

@zojec dala som ho Za malu lyzicku do 2l vody. Dala som aj sampon, ale taky, co moc nepeni, tak mozno sa predsa trochu zle rozpustil. Lebo ked som to miesala rukou, tak sa to prichytavalo na okraje vedra.Inac tie vlniaky su z bazaru a preddym ich majitelka oprala v sampone na vlnu, tak snad sa to osucha🙂.
A k tym guliam, mne zatial tiez drzia a zmykam na plne otacky. mam ich od Sulky.

sulky
7. nov 2010

@marianas , maju tuhe gumicky, velmi tvrdnu, celkovo ma neuchvatili, predala som ich 🙂

sulky
7. nov 2010

@marianas , ale bambusove stvorce na vypchatie maju fajn

sulky
7. nov 2010

@milvasik , ta tekutina na lanolinovanie musi byt uplne vodova rozpustena, taka mliecna.Najprv to rozried vo vrelej vode, tam sa dobre rozpusti. Potom dolej studenu aby si mala takych 25 -30 stupnov.

zojec
7. nov 2010

@milvasik malu lyzicku lanolinu treba rozpustit v cca 2dcl horucej vody a sampone, a pridat do cca 10l vody.. 😉 ale neboj to sa osucha urcite.. 😉

zojec
7. nov 2010

@sulky 😉 ano bambusove stvorce BL su fajn.. a este sa mi nepacili suche zipsy na BL, tvrde a tazko sa otvarali a to zmensovanie ma tiez neuchvatilo... inak ostatne - suhlas s tebou

milvasik
7. nov 2010

@zojec Rozpustila som to v horucej vode, ale doliala som len do 2l, tak som to niekde citala, takze vazne mozem aj do 10l? Ale ta voda teda mliecna nebola, no co, snad sa to casom naucim🙂). Teoreticky som nastudovana, ale este vas asi budem riadne otravovat, ked bude babo na svete🙂

taanak
7. nov 2010

k tym babylucy bambuskam - bola som velmi prekvapena, ale to tvrdnutie zavisi aj od farby, ja mam oranzove bambusky a su stale makke a to ich uz po dcere zdedil nas druhorodeny. Ale napr. jedna mamicka mi ukazovala modre a tie boli o dost hrubsie. Ale ako hovoria baby, za tu cenu sa na denne pouzitie daju... 😉

luciferova
7. nov 2010

Ahojte, ktore z vas pouzivaju tie gulicky? Ste spokojne, naozaj to vyperie vsetko? Dochadzaju mi pracie gely (ecover aj sliz), tak by som do toho sla😉 co to stoji a ako to funguje? A zivotnost?

luciferova
7. nov 2010

@dugyna pises, ze vam nevyho flipky, nebudes predavat?

dugyna
7. nov 2010

@luciferova gulicka funguje, len mne sa pokazila. ako ten plast praskol.
este neviem ci budem predavat, chcem este raz skusit malej dat ze ci to bola nejaka nahoda...alebo ci sa zase vyhadze
a podla toho uvidim..

dugyna
7. nov 2010

@taanak tanak to mas pravdu zavisi to od farby ja mam tie bele -ci bezove a mam ruzove, a tie biele su tusim kazdym pranim maksie 🙂

luciferova
7. nov 2010

A nemoze to byt aj pracim prostriedkom ci tvrdnu alebo nie ?

Dugyna kdyby neco, daj mi vediet, kazdy den kukam bazarik a same nic-moc pre nas veci ☹

avila
7. nov 2010

@limoni ano nosime sa v satke, mne je uz cudne dat ho do kocika. Z neho pouzivame zvacsa len autosedacku. Rada ho citim a Matusko sa moze pozerat, v kociku je taaaak daleko a taky sam. Na kieho frasa nam bol taky drahy 😠

anlu
7. nov 2010

@marianas ja som s nimi velmi spokojna, teraz mame bamboo a bambusove stvorce a v pohode vydrzia aj noc, ked tam dam jeden stvorec navyse... asi najlepsie bude vyskusat a potom uvidis 😉 kolko ludi tolko nazorov...