Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anlu
7. nov 2010

@avila ja som si radsej kocik len pozicala a aj ked ma Oliv uz rok a pol este stale ju rada nosim a comu sa velmi tesim, je ze konecne sa na to odhodlal aj moj manzel 😀 taky su pekni spolu, dala som aj fotku do albumu... satka je uzasne vec 😵

petal
8. nov 2010

marianas, BL najlepsie vyuzitie u mna maju stvorce 40*40, tak som rozmyslala, ze z celej mojej plienkovej vybavy, a to mam dost siroky zaber su najvariabilnejsiou a najviac vyuzivanou vkladackou. Pouzivam ich asi 15 mesiacov, trochu stvrdli, ale nie velmi. Este mam BL bambusovu plienkovu ale tu nevyuzivam, stvrdla a tie gumicky su fakt tvrde.

izabelkak
8. nov 2010

z lanolínom presne ako píše @zojec isto aj v roztoku museli byť žlté mastné oká to znamená že nie je dobre roztopený, treba dať toľko šampónu aby vznikla tekutina mliečnej farby.... ja som len prvý krát zle roztopila, ale lanolínovala som orandžové vlniaky tak tam tie fľaky zmizli, snáď zmiznú aj z prírodných...
ale teplotný šok, rýchlie vliatie studenej vody ... ale skôr by som tipovala málo šampónu, netreba sa riadiť návodom, koľko lyžičiek toho ale ako roztok vyzerá, lebo nie každý šampón roztopí rovnako, záleží koľko mydla obsahuje... ja osobne som to raz skúšala prírodným šampónom od nobilisu a nerozpustil sa vôbec - neobsahuje mydlo.... takže to robím neprírodnou biodermou abc či ako sa tá detská rada volá - no aspoň to má využitie za toľké prachy 😀

a mne osobne to tiež nesrmdí..

alenk
8. nov 2010

@marianas ja som tiez velmi spokojna s BL, ale zalezi aj ktore BL. Classic nevydrzia skoro nic (my ich precurame na jeden krat), Bambusky nasaju paraaadne, ale aj paradne dlho schnu. U nas su najlepsie Organic, nasaju slusne a schnu rychlo. A su neskutocne prijemne na pokozku. A organic color maju aj krasne farby 🙂

baby, poradite mi prosim s vlnenymi vrchnymi nohavickami? mame novucke disany, musim ich pred prvym pouzitim impregnovat?alebo maju od nova lanolin v sebe?

taanak
8. nov 2010

@alenk classic su flanelove a to je podla mna na plienky nanic material, Babylucy je uz hadam posledna firma, ktora ich este sije 😒 . Kedysi som ich mala aj ja, ale za vela nestali.
Ja som novym Disanam kuru urobila, aj tak som ich pred pouzitim oprala, tak aby som ich pripadne nemusela prat znova, dost dlho schnu 😉

milvasik
8. nov 2010

@izabelkak Dakujem, tak asi bolo malo samponu. A mozem pouzit aj dospelacny napr. od Avonu, ci musi byt len detsky?

alenk
8. nov 2010

@taanak dik, tiez som ich oprala, aj tak ich vyskusam najprv cez den, tak pohoda ak by prepustili.

peach
8. nov 2010

Ahojte chcela by som poradit so separacnymi plienkami. Ako je mozne ze ked ich babo okaka tak sa daju splachnut do zachoda, ale ked su ocikane, tak sa v pracke hned nerozpadnu, az po hodinach prania? Nezacpu potom zachod? Dakujem

zfidorka
8. nov 2010

@peach ja ked som ich do wc hadzala niekolko denne som mala pocit akoby zacali potrubie zapchavat, preto som ich potom vyhadzovala do kosa... s tym splachovanim sa to mysli asi tak, ze su odburatelny odpad pri cisteni (aspon ja to tak chapem)...

peach
8. nov 2010

@zfidorka aha dakujem, aj ja budem radsej vyhadzovat. davas tu okakanu separacnu plienku do sacku najprv? nech to v kosi nesmrdi? dufam ze sa clovek cely nezaspini od kaki

zojec
8. nov 2010

@peach no vsetko okakane co chces skladovat , treba preprat.. lebo by sa ti tym mohlo zapatlat aj to neokakane v kosi, a ten smradok tiez nemusi byt lakavy v kupelni po par dnoch 😀

zfidorka
8. nov 2010

@peach separacky som balila do letakov... nasli vyuzitie 😉 uz separacky nedavam, pripadnu kaku na plienke osprchujem...

peach
8. nov 2010

jasne a tu okakanu separacku vyhodim do kosa normalneho, musim ju do nejakej igelitky zabalit aby v kosi nesmrdela. to asi nie je moc ekologicke

peach
8. nov 2010

@zfidorka dobry napad na zaciatok, ked babo kaka furt

zojec
8. nov 2010

@peach daj si nejaku skatulu na balkon a davaj ich tam.. ale zas detska kaka zas az tak nesmrdi, kym sa nezacne s prikrmami.. 😉

peach
8. nov 2010

@zojec aha, dobre napady, dakujem pomohli ste mi

michaela80
8. nov 2010

@peach ja som davala separacky iba prvy mesiac, lebo tie separacky co mi vyhovovali na novoska som uz u nas v eshopoch nepozhanala....teraz davam sem tam flisovu separacku ktoru preplachnem a vyperiem..ale vacinou sme bez...nevidim v tom az taky problem zaprat ju rychlo mydlom a smarit do vreca k ostatnym...

miruss
8. nov 2010

Baby ako dlho schne Anavy bambusová vnútri na sušiaku?

zfidorka
8. nov 2010

@miruss mne cca 30 hodin, podobne ako bbh bambus...

brisilda
8. nov 2010

@miruss noo kocky ja som to sice nesledovala na hodiny presne ale take 2 dni schne naisto :( preto potrebujem este nocne plienky no financie nepustia 😀

zojec
9. nov 2010

@miruss mne schne pred krbom cca 20 hodin.. alee zavisi aj od toho ako je susiak daleko od krbu 😉 niekedy aj z vecera do rana

emjee
9. nov 2010

@peach ja stale davam separacky a hadzem ich normalne do wecka 😉

petal
9. nov 2010

luciferova IP.

peach
9. nov 2010

@emjee a aku znacku mas? ked sa to tu moze pisat.

emjee
9. nov 2010

@peach teraz mam disany celulozove, ale su hrozne velke (na polovicku male), predtym som mala popoliny celulozove
viskozove mojmu krpcovi nesedia, stale dojcim a stolica vyzera adekvatne tomu 😀

labutka
9. nov 2010

@peach na novoska odporucam Disany separacky.

peach
9. nov 2010

@emjee no zo zaciatku to asi skusim s tym splachovanim, a ked to nebude ucpavat tak by to bolo najednoduchsie . to sa asi v tej vode v potrubi rozpusti asi za par dni. tak keby sa to zacpalo, tak tam nalejem nejaku kyselinu a to sa rozpadne
ja som pozrela ake to mam doma a to su popoliny- rolka, niektora tieto splachujete?

miruss
9. nov 2010

@peach: Mne sa na novoška najviac osvedčili Popolini v rolke.

@zfidorka
@brisilda
@zojec : Ďakujem za odpoveď.

zuba
9. nov 2010

Mám otázočku, pri vlniakoch Disana je veľkosť ako pri normálnom oblečení - potrebovala by som vedieť ktoré sú asi tak na 11 kg 74/80 alebo 86/90, lebo jedna veľkosť je nám tak tak akurát a druhá moc veľká - napríklad pri pančuchách.

zojec
9. nov 2010

@peach no ta kyselina, teda velmi eko nie je.. to radsej zaliat velkym prudom vody.. a inak budme radi, ze nezijeme v BG, tam aj toaletny papier davaju do kosa vedla toalety , take maju uzke trubky 😉 takze detska okakana separacka sa tam urcite bude dat vydrzat..