Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
14. nov 2010

@divoska tak ja som to dnes poriadnejšie obkukávala lebo už obschli a ani žiadnu pidi dierku som nenašla.... ale tak ja ich už mám používané, ktovie možno sa tam ta vlna trogu zrazí keď sa tá gumička zaťahuje a používa, obtiera o telíčko, že sa tá pidi dierka akoby vstrebá, neviem, nič som si keď boli nové nevšimla, šak keby sa Ti chcelo ofoť to lebo by ma to fakt zaujímalo....

ivkab
14. nov 2010

Ahojte kocky, potrebovala by som sa poradit. My latkujeme ked sa da sme na stvorovych plus mame plienocku Gro Via ma neohurila a BG flip ta je perfektna mame stay dry vkladacku ale tie vrchne pul gatuse su uplne super. Potom mame este BL bambusova je ok len hrozne dlho schne. A IB ale to vacsiu velkost po synovi tu nenosime. Pri prvom som nelatkovala lebo som mala v tom chaos a teraz sa snazim aby som nemala velku investiciu tak sme prevazne na stvorcoch a nejakych vkladackach. No ale cez den latkujeme a na noc pouzivame jednorazovky. Chcela by som to zmenit. Rada by som dokupila Anavy bambusovu plienocku a Bum genius kapsu v 4. Myslite ze by mohli byt na noc? Pokial som dobre pochopila tak ta bum genius je kapsa a na tom pul nohavicky? Su tieto pul nohavicky rovnakeho strihu ako pri BG flip? Pulky Flip sedia na anavy? Dakujem zienky

izabelkak
14. nov 2010

@ivkab tá BG kapsa je v podstate AIO, je to zošitá dokopy vrstva PULu a mikroflísu medzi to sa dávajú vkladačky, tie originál sú dostatočne savé, ja ak ich používam na noc u väčšieho dieťaťa vkladám dovnútra bambusový prefold od BI a k tomu ešte bambusovú vkladačku od tej istej značky bamboo hour, a vydrží nám to celú noc.....
a na bambusové anavy sa Ti isto budú flipky dobre hodiť, ja osobne mám aj tie anavy čo sú na snapku a zistila som že sa so snapkou netreba babrať, vrchné gate tie nohavičkové plienky v poho udržia, dávala som na ne aj flipku a úplne supriš, tie snapkové majú rovnaký strih ako bambusové... takže sa naozaj nemusíš báť žeby na ne flipky nesedeli.....

zojec
14. nov 2010

ahojte dievcata.. ste cez vikend popisali 😀 citam, ze ritka mojej malej bola v kurze, takze po tyzdni alanovania, sa ritka upravila tak, ze dnes som zalozila latku... vecer bola ritka trosku cervena, takze som to neriskla a este dala pre istotu imazol a alany.. verim, vsak ze sa to rychlo da do poriadku.. @marecka na koznom som nebola, myslim, ze malej vadi vlhko.. ☹ ale ak sa to bude casto opakovat, tak na to kozne pojdem.. len sa mi nezdalo, ze s kazdou zapareninou treba hned bezat na kozne.. skusila som liecbu, a pomohla.. a fakt straaaaasne verim, ze sa to nevrati
inak mam pocit, ze mala sa poriadne rozcikala... hlavne v noci.. tie alany mali rano o 4tej snad 100kg, tak dufam,ze ked zalozim nocnu bambusku, tak to prezije 😀
inak BG 4.00 krasne zvladla 3,5 hodiny v sedacke.. a este by mozno boli chvilku potiahla 😀

luciferova
14. nov 2010
luciferova
14. nov 2010

@ivkab za seba - my pouzivame tie bum genius 4.0 na noc, davam tam este poskladany prefold od Babyidea a drzi to celu noc jak pribite 😉

zojec
14. nov 2010

@luciferova povedlaa by som ze su to tie lacne cinske z ebay.. 😉

luciferova
14. nov 2010

@zojec myslis? ale tie nezvyknu mat znacku a tieto maju 😕

julia30
14. nov 2010

@zojec neviem z coho si to mala ... lebo my sme mali tento isty problem plienkova dermatitida a nakoniec dedukciou som prisla na to, ze to bolo z impregnacneho lanolinu IV lebo doteraz som pouzivala len z lekarne a doma zarobeni, no a nikdy nebol problem, a ked sme sa stahovali tak toto som puzila, lebo som nevedela najst ten z lekarne, takze nam asi nieco nezapasovalo. No tiez sme boli u lekarky a dostali sme maste mazane 🙂 troska sme si pojednorazkovali alebo pulky tie este zvladla ako tak, ale uz je dobre zasa, ale uz nemozem pouzivat flisove vkladacky :( nakolko sa po nich okamzite zapari ;( takze sa latkujeme uz len doma :( alebo ked niesme dlho vonku, nakolko v tychto vetroch co tu duju ju vonku prebalovat nebudem :(

na zapareninky nam velmi velmi pomahala harmancekova voda od nobilis a doteraz to riesime, ale na koznom nam velmi pomohli dokonca bola dr. prekvapena ze teda latkujeme a ze je to super atd. proste zasa raz dobra pohodova reakcia ;) no a ten krem co nam predpisala, tak je super, lebo sa nam zasa za uskami zacali robit take akokeby plesne alebo co a tymto jej to zatierame a slnecnicovy olej PI a uz to ustupuje, takze to je taka vseobecna mast asi lebo ze to je len na premastovanie ;)

takze urcite ak sa ti to bude castejsie opakovat tak chod k DR mozno ti pomoze a budes mat klud ;)

zfidorka
14. nov 2010

@luciferova k tym plienkam: @zojec mala pravdu
http://www.alibaba.com/product-gs/256317192/bab...
dole mas Quick Detail: Place of Origin: Jiangsu China (Mainland)

luciferova
14. nov 2010

@zfidorka fiha, parada, jak si to nasla 🙂 ok, cize ked su cinske, tak su zle? a kolko tam vychadza ten pack pripadne jedna pienka?

zfidorka
14. nov 2010

@luciferova ja nie to google nasiel 😀 cenu som tam nevidela. hladala som iba kde ich vyrabaju...
ja cinskym nejako neverim (vacsina nema atest)

luciferova
14. nov 2010

Ved to, ze aj ja sa ciny bojim... Hladam nieco v bazariku, na nove teraz moc nemam a to co mam, nam nestaci. Nebude teraz niekto predavat cosi nocne alebo denne kapsove?

luciferova
14. nov 2010

A este sa chcem spytat, nieco fajne save a prirodne mi co odporucite?

zojec
14. nov 2010

@luciferova bambusove anavy su fajne save 😉 inak kebyze si tie cinske objdendas priamo z ebay, tak ta jedna vyjde max. 5libier.. 😉 ale ja im tiez neverim... ale su tu baby a su s nimi spokojne..

zfidorka
14. nov 2010

@luciferova fajne save a prirodne: http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/babyidea-...
http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/bamboo-tw...
ak mas niekoho v cr, maju tam teraz super zlavy...
maju tam aj kapsovky BI a MMT, ale na tie referencie nemam...

marecka
15. nov 2010

@luciferova ja tiez uz druhu noc BG 3.0 ale dovnutra dávam kikko blb plus home made flanelovu vkladacku malu a super 😵

ivkab
15. nov 2010

@izabelkak Dakujem za vysvetlenie 😉

ivkab
15. nov 2010

@luciferova dakujem objednam ju len ma mrzi ze to nieje kapsova plienka a na nu nejdu gatuse asi to dlhsie schne ked je to zosite vsak

alusha
15. nov 2010

@ivkab ta BG 4.0 je kapsova plienka, na kapsovky uz nepotrebujes vrchne nohavicky, len do tej kapsy vlozis vkladacky a schne to velmi velmi rychlo 🙂

emjee
15. nov 2010

baby, ja vam nechcem do toho nejako kecat a v podstate na kazdom eshope som sa stretla s kapsovkami, ktore su aio, ja len ze kapsa nemusi byt automaticky aio 😉 aspon podla mna, ja mam zopar takych doma, kapsa je preto kapsa, lebo ma tvar kapsy a da sa do nej v pohode vopchat skladacka - aj bum hugger je podla mna kapsa 😉 a urcite nie je aio

alusha
15. nov 2010

@emjee jasne su aj take kapsovky, ja len, aby @ivkab v tom nemala chaos, ze BG nejako pomaly schne, lebo je to rychlovka 🙂

izabelkak
15. nov 2010

@emjee veď práve to som sa tým AIO snažila vysvetliť že na to vrchné gate netreba, a kvázy kapsa ku ktorej Ti predajú príslušné vkladačky je podľa mňa AIO aj keď to nie je zožité dokopy, BG taká kapsa je že sú k nej dve vkladačky, ale predávajú sa aj kapsy s pulom ku ktorým vkladačky nie sú...
ja inak AIO kapsu mám BBH magic a nikdy som ju ako AIO nepoužila v tvojom ponímaní, vždy som použila aj vkladačku do kapsy, len raz som to skúsila a z pleny to tieklo jak najaté....

neviem no ja pouvažujem za AIO všetko čo má prišité PUL, práve preto že kapsy sú aj bez PUL, nohavičkové na ktoré vrchné gate treba..... ale tak každý to máme inak....

emjee
15. nov 2010

@izabelkak aj ja za aio povazujem vsetko, co ma PUL prisity k savej casti 😀

to s bbh magic som celkom nepochopila, ja ju pouzivam vzdy aj s tou vkladackou, no pre menej curave dieta si viem predstavit pouzit ju aj bez vkladacky

btw. krpcovi sa v sobotu podarilo precikat blueberry minky onesize 😀 ale je pravda, ze sme boli dve hodiny vonku a z toho asi hodinu bol v manduci, takze tak, ale bola som dost prekvapena, uz nemame tympadom ziadnu plienku, ktoru by sa mu nepodarilo aspon raz precikat 😝 😀

izabelkak
15. nov 2010

@emjee no keď som dala magic bez vkladačky, tak pretiekla jak fras takže ako AIO ju neviem použiť..... neviem či dajakému dieťaťu bez vkladky tak sadne najmä okolo nožičiek aby nepretiekla.... a čo ja viem aj s tou vkladačkou máme občas vlhké bodynko, BG mi príde rozhodne savejšia plienka hoc len s tými ich mikrovláknovými vkladkami, ale to je asi najmä tým strihom a zapínaním....

ja za AIO považujem všetko na čo netreba vrchné gate, či to už treba vycpať alebo nie... šak prakticky u väčšieho dieťaťa aj tak treba všetko dovypchávať....

lucinka83
15. nov 2010

baby, prosim Vas, aku susicku ste si kupili? chcem aj my a nevieme vybrat typ a znacku

emjee
15. nov 2010

@lucinka83 ja mam whirlpoolku

zojec
15. nov 2010

@emjee chcem sa spytat, za ako dlho ti vyschnu bambusky v susicke? to musi byt aspon 2-3 hodky nie? ja som susicku dost pouzivala v irsku, ale mne sa pradlo odtial vysusene nepacilo.. tricka sa dost roztahovali a ani vona sa mi nepozdavala, no ale kedze vonku viac prsalo ako svietilo slnko ina moznost nebola... inak mali sme tam zannussi, susila v pohode 😉

emjee
15. nov 2010

@zojec ca. za 2 hodiny, zalezi kolko tych plienok tam napcham, ci tesne po vyprani alebo po ciastocnom presuseni (ked napr. vecer o 23 vyberiem pracku uz nedavam susit, povesiam a rano nahadzem do susicky), aky program zvolim (este to nemam vychytane 😀 )
mne sa prave tricka a uteraky (a vlastne aj plienky) zo susicky velmi pozdavaju

ozaj susite tam niekto aj body s cvockami, rifle a pod.? na mojej je pisane, ze ziadne kovove castice tam nesmu, a bodynka mame len s takymito cvockami

zojec
15. nov 2010

@emjee ja som susila vsetko.. mm mal taky pracovny overal so spinkami a v pohode to prezila aj susicka aj overal.. len pozor, po vybrani je to dost horuce 😉 hej.. uteraky boli zo susicky super.. ale ostatne veci velmi nie.. aj rifle som susila.. fakt vsetko, ina moznost nebola.. ak bol velky zips tak to trosku buchalo.. ale nie viac ako v pracke...