Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
17. nov 2010

baby, kde sa najlepsie oplati kupit ta ittibiti jednovelkostna a tiez Gro via, ked uz tak pokusate🙂?

labutka
17. nov 2010

@milvasik Pokial viem tak jednovelkostnu ib maju na sr len latkovky. Gro via tusim zozenies vsade.

anlu
17. nov 2010

tak uz mam aj ja svoju prvu usitu plienocku 😀 pouzivame ju na noc

a neodpovedal mi nikto ci mate niekto Bambinex Bamboo... nikto ich nemal?

divoska
17. nov 2010

@anlu krasna. seriozne. co to je za matros?

anlu
17. nov 2010

@divoska dakujem 😀 obycajny flis

izabelkak
17. nov 2010

@labutka vyzerá to super, celkom rada by som videla tú plienočku naživo pokope 😉

labutka
17. nov 2010

@izabelkak nieco som teraz dala do clanku - par fotiek, a nazivo si chod ochytat do latkoviek, snad tam este nejake zostali. 😀 ja mam cervenuuu. 😵

labutka
17. nov 2010

este som chcela doplnit k tym guliam - mne sa napriklad trochu nepaci argument co tam uvadzaju, ze veci ktore perete na 90 stupnov mozete dat na 60. Realne som prala na 90 stupnov za poslednych 8 rokov asi dokopy 3 krat. a to neprehanam.
Oblecenie davam na 40, plienky na 60. Ak je oblecko moc spinave, tak dam na 60.
Ak by som o nich uvazovala druhy krat, asi by som si uz len preratala, ci ma vyjdu lacnejsie gule alebo prasok na pranie.
A mozno by stalo za to, oprat raz veci v cistej vode, mozno by to tiez bolo vyprate tak, ako s gulami. Ale ja uz to skusat nebudem.
Len pre info, mala som ecozone ecobals 150.

sulky
17. nov 2010

@anlu , jasne že ju mám ja 😉 ako inak. Je tenká medzi nožičkami a pomerne veľká. Teda ak myslíš veľkosť 2. Vzdrží dosť dlho. A veľmi mäkká a jemná aj po viacerých praniach.

avila
17. nov 2010

@labutka na 90 som este neprala 😝 Inak na nete kolovalo aj o orechoch, ze ked operies v cistej vode, je to to iste. Ja ich mam ale rada 🙂

Som objednala (teda dala som si 😉 ) plienocky z mamaja.cz, rozmyslam, ako poviem muzovi 😅

zfidorka
17. nov 2010

@avila ze uz mas pre maleho vianocny darcek (a aj pre seba) 😉

avila
17. nov 2010

@zfidorka jeeej, tak to by ma nenapadlo 🙂

labutka
17. nov 2010

@avila orechy mi prisli, ze oprali ako eko prasok. prala som s nimi raz plienky a raz detske veci. ale gule mi oprali horsie.
takze zatial ostavam pri slize (ten ma bavi aj vyrabat) na plienky a prasok na oblecko . mozno ked dojde prasok, tak budem prat uz len v slize, uvidim. este mam nejake 2-3 mesiace cas na rozmyslanie.

zojec
17. nov 2010

dievcata dnes som prisla k zisteniu, ze mala reaguje zle na bambusove kikko stvorce ☹ uz som myslela ze je to prasok, ale vsetky plienky som este raz preplachala v cistej vode , cely den v pohode, mala aj TB bambusove a v pohode, az vecer som dala kikko stvorec do weehuggers a ritka uplne cervena.. :( tak uz neviem

sulky
17. nov 2010

baby, a mate niektora mommys touch AIO ?
http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/mommy-s-t...

sulky
17. nov 2010
sulky
17. nov 2010

@zojec , a nebol ten stvorec prilis premoceny? chcelo by to este jeden overovaci test. Skus znova o 2 dni ho dat.

zojec
18. nov 2010

@sulky praveze nebol premoceny... jasne ze este skusim, ale fakt ma to prekvapilo, kebyze je to umelina tak ma to tak nesokne.. 😖 tie BI plienky vraj pretekaju, ale viac som citala o tej hnedej, ako o tejto zelenej.. 😉 MMT aio vyskusam ked pride a dam vediet.. ale vraj celkom malo saje.. vcera sme sa o tom tu bavili , ci predvcerom? 😉

anlu
18. nov 2010

@sulky a su dobre aj pre malinke novorodeniatko, podarilo sa mi totiz ukecat dalsiu kamosku na latkovky, ona byva v Brne a nasla sadu tych plienok za celkom dobru cenu, len ja som ich nemala tak som jej nevedela povedat ake su, cize ich odporucas? mozem jej povedat ze ich moze kupit?

anlu
18. nov 2010

@labutka ja som stale prala v slize ale po case som mala pocit ze to uz nie je tak dobre vyprane ako pred tym... neviem ci to bol len moj pocit alebo naozaj... mam pocit ze operie dobre len cistu bavlnu

sulky
18. nov 2010

@anlu , ano, cislo 1 je mensie ale neviem ci pre novorodeniatko nebudu este velke. Ak byva v Brne, nech kupi novorodenecke Anavy. Tie bambinex cislo 1 tak od 2 mesiacov. Alebo ked dobre vypcha, tak aj skor.Ale odporucam, su stale makke.Stylovo podobne tots bots na suchac, len su viac vykrojene.

snikol
18. nov 2010

ahoj babenky moje.chcem sa opytat ci periete aj pul nohavicky BG,IB na 60-ke??

anlu
18. nov 2010

@sulky dakujem 😉 poviem jej, aj anavy nasla ze si ich moze osobne kupit v Brne, tiez som jej ich odporucala, ona bude mat pravdepodobne malinke babo tak preto sa pytam aby nemala nejake mega plienky 😀

sulky
18. nov 2010

@snikol , ano, vsetko periem na 60

milvasik
18. nov 2010

Ahojte, prosim vas dnes mi prisiel ten vzorkovnik bambusovych latok na vkladacky.Chcela by som co najlacnejsie, Daju sa usit vkladacky cisto len z toho bieleho aksamitu ? Alebo co by ste odporucili-ake su najlepsie ktore ste z tych latok sili? Dakujem🙂

labutka
18. nov 2010

@snikol jasne, vsetko na 60. 🙂
@anlu ved ju posli do brna do brany, tam moze vsetko okukat a ochytat. 😉

zojec
18. nov 2010

@milvasik urcie sa nedaju sit len z akskamitu... je nahmenej savy, odporucam skombinovat s french terry, alebo bambusovo konopnym flisom, 🙂 akskamit navrch pre jemny pocit 😉

anlu
18. nov 2010

@milvasik tak ako pise @zojec super kombinacia je dve vrstvy french terry a na vrch aksamit, taketo som aj ja teraz sila a su uzasne save az sa nestiham cudovat 😀
@labutka dakjem poviem jej 😀 vies aj adresu? sice to si najde aj na nete, ze?

anlu
18. nov 2010

@milvasik ale aj konopne latky budu super, lebo tie tiez dobre saju

labutka
18. nov 2010

@anlu branakdetem maju v brne kamenny obchod. Rychlo kukni, kym to @emjee nezmaze. 😉