Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
18. jan 2009

bambino mio si baby chvalia tie nohavicky. kili vie povedat blizsie. viacvrstve plienky vezmi radsej popolini, su lacnejsie a rovnako dobre. arizona potom ked sa rozhodnes co by si chcela kupit hod sem zoznam a my ti ho okomentujeme, ale nikdy nezabudni na to, ze 100 ludi 100 chuti - cize su veci co mozu tebe vyhovovat a inym nie a opacne. v mothercare su zbytocne predrazeni.

taanak
18. jan 2009

bambino mio nohavicky mi nesedeli na nohavickove plienky - oni su site na viacvrstvove plienky. Otvor na nozicky bol na bokoch dost vysoky a nohavickova plienka mi z nich trcala (ak teda z opisu chapete ako to myslim) 😲

kili
18. jan 2009

bambino mio mali v dračiku v auparku, asi nejaký pokus predajcu o alternatívú, ale moc sa neujala a tie plienky tam boli rok a postupne ich zlacňovali a napokon som ja kúpila dve testovacie sady (nohavičky, plienka, separačka) zlacnené z 600 na 200, pričom tuším len tie nohavičky stoja cez 400,- 🙂
plienka je porovnateľná z vv od popoliny, ale ako píše oli, tak sú ževraj o dosť drahšie, ale také jemnejšie, ale nestojí to za to. A vrchňáky si ja teda pochvalujem, dávam ich malím najradšej, sucháč perfektne drží. Oproti IV mi prídu také gumenejšie, ale tak hádam sú vzdušné 😕 malí sa v nich nezaparujú. Na nohavičkové síce nesedia, ale len v zadu a keďže malí čúrajú dopredu, tak to nevadí ani keď majú na noc bambusku. Ale ináč ten tvar je super, sú také štíhle.

labutka
18. jan 2009

nerozumiem aky je rozdiel medzi tymito separackami:
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/11-Dopl...
a
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/11-Dopl...
...teda okrem toho, ze prvych je 200 ks a druhych 100. ale to asi nebude ten zasadny rozdiel, ze? 🙂)

kili
18. jan 2009

labutka, predpokladám, že tie baby sú na riedku stolicu, čiže pre plnokojené dieťatko, ktoré kaká praženicu, separačka ju vsiakne. druhé sú na tuhú stolicu, už keď sú príkrmy a ešte aj odvádzajú vlhkosť od zadočku, čiže plienka pôsobí sucho.

labutka
18. jan 2009

diky, to ma mohlo napadnut... 🙂
a myslis ze na zaciatok staci trojo vrchnych nohaviciek?

labutka
18. jan 2009

ja som zatial vybrala takuto zostavu:

Baby Lucy
1 x Color XS-S (tych chcem viac - asi 10)
1 x Nohavičky FIX S (vrchne nohavky)
1 x Organic XS-S (asi 6 - na noc, dufam ze to staci na 3 noci?)
1 x Bamboo azúrová (3)
1 x Classic XS-S(3)

a potom Swaddlebees
1 x Pul nohavicky

a este
1 x Tots wrap vrchne nohavky

a este
1 x POPO WRAP polyesterky, levandula (to su vrchne nohavky Popoliny)

a k tomu tych 200 separaciek Imse wimse.

myslite ze to na take mensie (asi nedonosene) babatko bude stacit?
jaj a este k tomu 2 male vrecka na spinave plienky. a k tym sa chcem spytat, ked ich davam do pracky, tak vyspyem z nich tie plienky a operiem aj tie vrecka spolu s plienkami?
Dakujeeeeeeem.

marcelka11
18. jan 2009

Ahojte latkarky!
Labutka, nechcem Ta prehovatat, ale ja by som vsetky plienky jedneho strihu a znacky nebrala. Mozno ti budu vyhovovat na 100%, ale moze sa stat, ze nie. Skus aspon 1-2 kusy aj viacvrstvove, tavrovane ci zavazovacie, potom uvidis s cim sa Ti lepsie robi, dokupis to co si oblubis. Vyber je velky.
A vrecka peries s plienkami 😉

marcelka11
18. jan 2009

teda tvarovane 😀

labutka
18. jan 2009

ja si necham poradit, kludne mi celu tu vybavu pomente. 🙂
viacvrstvove ako poznam? a tvarovane su ake? tie co som si vybrala su strihane ako plienky, nie ako stvorce... to su tvarovane, ci sa mylim?
a zavazovacie su normalne na snurku? to sa mi asi nebude chciet... a nebude sa to rozvazovat?

olinka6226
18. jan 2009

marcelka neber z tych color tolko. radsej len par na skusku. oni toho vela nenasaju, a celkovo su take chladne. a radsej pockaj ci bude babo nedonosene a ak nahodou nie, tak radsej kup tie 3v1 aj organic aj classic.

labutka
18. jan 2009

oli na 90 % bohuzial do marca krpec vo mne nevydrzi... aj ked by som bola radsej, keby som sa mylila. 😔
ked mne sa pacia tie color prave preto, ze su take farebne... hrozne mi padli do oka, asi neodolam... 🙂

a 3v1 znamena co? to som na plienka.sk nenasla... tam uz netreba vrchne nohavky ani separacku?

marcelka11
18. jan 2009

labutka, pozri Babyidea, Disana, haipa Daipa
viacvrstvove su usite z niekolkych tenkych vrstiev, v strednej casti ich je najviac, daju sa rozne skladat, podla mna dobre saju a ja ich pouzivam najradsej

olinka6226
18. jan 2009

marcelka to treba aj vrchne aj separacku, ale mas ich od 3kg do 15kg cize su jednovelkostne. to su classic (flanel prirodny) v tej color verzii bohuzial tie jednovelkostne nie su.

kili
18. jan 2009

labutka, ja som na malích najradšej používala klasické štvorcové, naučíš sa novosklad, to je fakt chvíľka, a máš s toho akoby tvarovanú plienku 🙂 a je to teda najštíhlejšie balenie a kakanie nepretečie.
3 vrchné nohavičky ti v pohode budú stačiť

labutka
18. jan 2009

fuha tak ja uz teraz neviem.... som s toho nejaka popletena.... 😕

kili
18. jan 2009

labutka, štvorce využiješ aj tak, zober od každého niečo a nemôžeš nebyť spokojná 😉

labutka
18. jan 2009

stvorcove som vlastne objednala 80x80 cm, v baleni je ich 10. to je akurat alebo treba aj tie 70x70?

kili
18. jan 2009

labutka, ja som tuším na S. používala aj tie 80x80 a nevadilo to. teda jasné, že to trčalo zo všadial, ale také malé dieťa toho moc nenačúra, tak to nepresiaklo. Na A. som ich nedávala, ale tvoje malé už určite jeho váho, keď išiel domov 😉

bezaz
18. jan 2009

labutka ked ches, poslem ti do mailu moju "super" tabulku, ked som si vyberala zostavu ja 😉 posli mail do IP
baby este som sa zabudla pochvalit, ta zapareninka co mala krpata je uz papa, za necele dva dni bolo po nej, takze vlhke obrusky su uz minulostou, pouzivame zuzkinu lavorikovu metodu 😀

olinka6226
18. jan 2009

no super tak sa tesim za ta potvora zaparenina je uz prec 😵

jancia
18. jan 2009

caute baby mate niekto skusenosti s plavkovymi nohavickami od popolini alebo imse vimse? ako to funguje? staci to na zachytenie mocu alebo sa pod ne dava este nejaka plienka? chceme chodit s malym plavat a rada by som mu nejake zabezpecila, nechcem jednorazove.
vdaka 😉

taanak
18. jan 2009

jancia, moc ti vo vode nezachyti ziadna plienka, ani jednorazova - ta nasiakne vodou a na cikanicu uz potom nie je miesto 😀 . Plienkove plavky sluzia na zachytenie pripadnej stolice. Rozdiel medzi pop a IV je v materialy. pop su tensie a na zachytenie stolice maju vnutri taku sietku, IV su pevnejsie, maju aj nepriepusnu PUL membranu (ako vrchne nohavicky). Cenovo su podobne, pop ti ale vydrzia dlhsie, lebo sa daju zmensit/zvacsit patentkami po bokoch. Ja som spokojna s IV, mala uz tak rychlo nerastie, tak vydrzia tiez dlhsie, na 5 mes. babo by som asi brala radsej pop 😉

bezaz
18. jan 2009

oli diiik 😀
jani kam budete chodit plavat?

olinka6226
18. jan 2009

jani tiez som za popo plavky. viac sa mi pacia - nemaju sice pul vrstvu, ale rozopinaju sa na oboch stranach na rozdiel od iv cize sa lepsie obliekaju a vyzliekaju. a aj su na vacsie vahove rozpatie.

weronique1
18. jan 2009

Ahojte, stale sa snažím držať krok s diskusiou, keďže sme stále v štádiu výberu, a asi tak ako labutka v tom máme menší chaos, pomohlo by, keby ste napísali vaše konkrétne zostavy plienok spolu s ich značkami (výborný nápad bezaz a bola by veľká škoda ho nechať iba do súkromnej pošty 😉
Myslím, že by to pomohlo viacerým maminám, ktoré poväčšine v začiatkoch vôbec netušia čo sú to "viacvrstvové", "štvorce" alebo "kapsáče" o kusoch jednotlivých plienok nehovoriac 🙂

my máme zatial naisto objednané iba:
BL organic 3v1 5ks
vrchné Fix S 2ks
a na vyskúšanie jednu BL color XS-S od bezaz

určite to stačiť nebude a dúfam, že vaše tipy sa len tak pohrnú 😀

bihan
18. jan 2009

pridaj bambusky - štvorce alebo gaťky 😉 teda okrem iných značiek 😀

lilly
18. jan 2009

labutka, separacky by som ti odpoucala skor znacku Disana, su hrubsie, viac kakanice zachytia. Tie imse vimse su totalne priesvitne, dost cez nu pretecie do plienky 😉
http://nosime.sk/kategoria466-plienky-disana
a stvorcove plienky v dobrej kvalite su tieto MaM Happy squares, mam ich doma, nie su to ziadne sitka, makkucke, no o dost drahsie ako sitka z obchodu:
http://nosime.sk/tovar1127-stvorcove_plienky_ha...
viacvrstvovky mam Naturfolds http://nosime.sk/tovar1476-naturfolds_vel_1__6k...

weronique1
18. jan 2009

yo, a bolo by výborné, ak by to bol len samotný zoznam v štýle:
počet kusov názov/typ plienky (napr bambusový, viacvrstvové) veľkosť značka
aby sa v tom dalo jednoducho orientovať

príklad:
20 ks štvorcové 70x70 Haipa daipa froté

ďakujem

lilly
18. jan 2009

nasa sucasna zostava:
2 disany zavazovacie
2 zavazovacky hemp hour strap
1 BL organic
2 BL bamboo
2 Kissaluvs
1 Bum hugger
2 SWB velur
3 PUL imse vimse s obrazkami
2 vlniaky SWB a Loveybums
12 viacvrstvoviek Naturfolds
20 stvorcov happy squares 80x75

Este mam objednane 4 itti bitti 2 SWB all in one