Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vanesska
1. dec 2010

dik kocky za odpovede... @zojec , @janefonda no prave my pouzivame aj imazol aj bepanthen obidva kremiky nam pomozu ale potom ked to zmizne a uz kremik nedam tak sa to hned znova objavi... 😠
tak teraz neviem ci mam imazol alebo bepanthen pouzivat dlhsie obdobie a pri kazdom prebaleni alebo je lepsie to vyliecit tymito kremikmi a potom davat sudocreme alebo rybku este nejake obdobie pri kazdom prebaleni lebo ako som pisala zjavne nam nestaci ze to za den dva zmizne a potom ked nedam kremik tak sa to vrati...
inak tie viskozove separacky to su tie imse vimse? preco su lepsie ako obyc. celulozove su nejake jemnejsie alebo ?? my mame celulozove popoliny tak ked pises zojec skusim kupit tie viskozove...

@zabka4 pokial ja viem tak sa separacky kupuju na e-shopoch je ich kopa a myslim ze v kazdom maju rozne druhy... v drogerii som to ja osobne nevidela akurat babylove v DM ma nieco take podobne take jednorazove utierky ale tie sa asi nedaju prat ako separacky co kupis v e-shopoch.

limoni
1. dec 2010

@zabka4 ja som ich v drogerkach nevidela, asi len v eshopoch s latkovkami

@emjee aky kremik davate? ja mam od weledy, mala som aj rybaciu mast, no nechcela som davat lekarenske maste, kym nie je zapareny, neviem ci na take nieco ja rezistencia, viete ako ked beriete casto atb ked len zakaslaete a potom vam nezaberaju pri naozajstnej chorobe, no neviem?

@zojec @michaela80 a ostatne nosicky 🙂 mimo temu, ale ako dlho sa cez den nosite? a robite aj nejake domace prace? mna ukrutne boli chrbat po dvoch dnoch - kazdy den asi 3 hodky nosenia v nosici, maly ma 6 kil a dva mesiace, neviem ako dlho ho budem moct nosit 😒 pomahaju masaze?

janefonda
1. dec 2010

@vanesska ja som krémovala dlhšie aj po zlepšení, presne ako píšeš aby sa to nevrátilo. Sem tam sa ešte dačo objaví, ale rýchlo nakrémikujem a zlepší sa to.

zojec
1. dec 2010

@vanesska imazol netreba davat kazdy den, len preliecit a dalej pokracovat v rybacej masti, alebo welede, alebo sudokreme..ja som tiez nenatierala kym bola malicka, ale teraz vidim, ze je to nevyhnutne.. cize natieram min. 5x denne.. striedam vsetky tieto kremy.. ja mam uz mam taku kremovu vybavu , ze by som odkremovala aj 5 deti 😀 na noc davam obzvlast hrubu vrstvu a osvedcilo sa 😉
k tym separackam.. celulozove ostavaju na moj vkus velmi mokre na ritke.. viskozove su na omak ovela suchsie.. ja som separacky nepouzivala, moja nekakala casto a teraz kakame do misky.. aspon sa snazime.. ale pri preliecovani mi tie viskozove pomohli.. mam tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/separacne-plie..., vyhodou je, ze sa daju prat

@limoni kym bola moja taka malicka veru som ju nosila aj 4 hodky denne, nikde inde nechcela byt a ani spat.. ale teraz uz ju zaujimaju aj ine veci, takze sa nosime len vonku na prechadzke 😉 max 2 hodky denne.. a u nas nosi aj ocino, takze ked je doma nosi on.. a ona ma teraz cca 7kg.. mna chrbat nebolel.. ale ja som mocna a velka zena 🙂

divoska
1. dec 2010

@emjee kreativne 😀 @zojec boze v dobrom zavidim, mne v manduce vydrzi max 15-20 minut a uz aj to povazujem za uspech

limoni
1. dec 2010

@zojec tak to respect styri hodky denne 🙂 tak ja som zase mini ziena, ale budem trenovat, nas ocino je hardworker a ked vecer dojde, tak uz sa kupeme, tak je to na mne
tie separacky pouzivas cele, som rozmyslala, ze budem ich strihat, moj maly je kakac a kak dost casto, ale to by sa malo upravit, teda mal by kakat menej, vsak?

zojec
1. dec 2010

@limoni ja ich nestriham.. pekne ich tam poskladam 😉 no a s tym kakanim.. niektorym sa upravi, inym nie 🙂 my sme boli ti stastnejsi 😀

emjee
1. dec 2010

@limoni mame aktualne nivea sos - je super na vsetko 😀 aj na ritku, mam este aj rybaciu mast, asi ju darujem, lebo mi tu zosmradne, odkedy latkujeme tak som krem pouzila mozno 3x (ked mal prilis agresivnu stolicu)

ad nosenie - ja som do jedneho roka nosila denne 3-4-5 hodin; z toho 2-3 hodiny v kuse prechadzka, zvysok poponasanie doma, ked napr. nechcel spat a pod. v roku mal necelych 10 kil, nosila som na bruchu; odkedy chodi (ca. 15m) nosim uz len ked nevladze / nechce sa mu a nosim na chrbte

ad separacky - my stale ficime na celulozovych, viskozove na moj vkus vela prepustaju na plienku 😀 (stale dojcim, krpec papa vela ovocia a zeleniny, takze ma skor redsiu ako tuhsiu stolicu)
v dm kupujem einmal-waschlappen a pouzivam ho s medvidkom na utieranie zadocka, neskusala som ako separacku, ale myslim, ze by to mohlo vydrzat (aj pranie)

michaela80
1. dec 2010

@limoni My sa nosime ako kedy niektore dni vobec a niekedy aj 4-5 hodin ..ale striedam liliputi ergo nosic a satkiu...v satke ma boli menej chrbat no zacala mi hlavu vyracat dozadu cize jej ju pridrzujem a tak nic neurobim.. 😝

lulukn79
1. dec 2010

@divoska mne mala v manduce vydrzi tiez max pol hodku a aj to len vonku. doma ani 5 minut. ale na rukach by sa nosila potvorka mala, co je dost tazke kedze ma uz 7kg

lu
1. dec 2010

@emjee ahoj ktore su celulozove separacky?

henushka
1. dec 2010

@lu napriklad Popli v rolke od popolini.

@emjee Je pravda, ze viskozove separacky viac prepustaju na plienku, kedze su tensie, ale zase plnia obdobnu funkciu ako flisove, ze zabranuju pocitu vlhkosti, narozdiel od celulozovych, kedze nenasaju.

divoska
1. dec 2010

@lulukn79 no sak prave. sme na tom velmi podobne, akurat ze von som ho v satke brala len raz a ledva som dobehla co po 20 minutach spustil hukot 🙂

zojec
1. dec 2010

@divoska u nas tak funguje kocik 😉

divoska
1. dec 2010

@zojec u nas tak praveze funguje vsetko ☹ . uz som asi spominala. asi ho budem nosit na hlave 😀

lulukn79
1. dec 2010

@divoska @zojec to sme na tom naozaj podobne 😉 , lebo kocik radsej ani nespominam 😒 ten sme pouzili naposledy asi pred dvoma mesiacmi, lebo mala v nom vydrzala jedine tak, ze som ju tam nalozila spiacu a curbes bol hned ako sa v nom zobudila. odkedy je zima a neda sa spiaca len tak ulozit a prikryt tak je kocik uz len dekorativnym zberacom prachu

anlu
1. dec 2010

tak uz mam aj ja gule na pranie, zajtra idem otestovat na plienkach 😀

emjee
2. dec 2010

aj ja uz mam guleee 😀 na pranie 😀

alusha
2. dec 2010

ahojte kocky a nejake mikulasske zlavy v eshopoch nebudu 😀 😀 😀 ?

mamusia
2. dec 2010

Caute baby,

poradite mi ako je najlepsie nalanolinovat vlniaky? Dat na noc do lanolinu a rano len vyzmykat a zavesit,alebo aj plachat?
Dakujem moc 😉

katka888
2. dec 2010

@mamusia
ja som pouzila lanolin od disany, nenechala som ale v tom roztoku vlnikay len par minut podla navodu, ale asi tak 4-5 hod / medzi spaniami malej / , preplachala od toho roztoku a fungovali v pohode. prvykrat, ked som dala podla navodu len par min tak to bolo malo

zfidorka
2. dec 2010

@mamusia ja mam lanolin imse vimse, nechavam tam vlniaky celu noc, resp. tych cca 10 hodin, potom ich vyzmykam v rukach a podla navodu este necham 10 min. vo vode s octom (1 PL)... potom ich vyzmykam v pracke na 400 obratok (to su najnizsie co mam na pracke) a necham volne rozprestrete susit...

@alusha ved e-shopy uz mikulaske a vianocne zlavy maju 😉

alusha
2. dec 2010

@zfidorka to fakt? ja ich pre istotu nenavstevujem, no ale v tom pripade idem pozriet 🙂

alusha
2. dec 2010

no na stastie som neobjavila v akcii nic, co by sa nam hodilo 🙂

zfidorka
2. dec 2010

@alusha ja tiez niekedy neviem ci mam vacsiu radost z toho ze su akcie, alebo z toho ze nastastie tam nie je nic co "musim" kupit 😀

mamusia
2. dec 2010

Dakujem baby 😉

divoska
2. dec 2010

kedy to moje dieta prestane pravidelne presierat vsetko az po pulky.... 😀 uz som pulky zacala prat v rukach co mi z nich zacina odchadzat farba.... 😀 inak mali ste samozrejme pravdu zeny, odkedy zapieram mydlom na pranie tak to je fakt neflakate. to zlcove z dmky som mala kupene zle, tekute s takym stetcekom, asi nemali take klasicke v kocke ako predpokladam mate vy. ale aj s hentym lanzovym to ide, hlavne ze sa to zaperie

mamusia
2. dec 2010

@divoska cize namydlis ked ju pokaka a hodis k ostatnym,ci normalne zaperies? Bo ja mam tiez flaky a kupila som si teraz pracie eko gulicky a tie tu kaku tak moc nevyperu,ale zas cikanice perfektne 🙂

zojec
2. dec 2010

@divoska ja mam zlcove mydlo to co ty z DM, ale ta lanza mydlo na pranie je super.. 😉 a ten zlcak vyuzijes pri prikrmoch.. pekne vyperie mrkvu.. ale treba hned 🙂 moju inak z mrkvy tak zapieklo ze az oci pulila ked kakala.. ale aspon sme stihli nocnik 😀 neboj s prikrmami sa to upravi.. 😉 ale aj ked bola len kojena tak od 4mesiaca mala hovienko huste ako maslo .. raz za tyzden

zfidorka
2. dec 2010

@divoska ja uz budem trapna, ze vam tu stale odporucam misku/nocnicek, no u nas to funguje super... stale rano po zobudenie a po kazdom dojceni ju podrzim a pekne sa vykaka... 2 mesiace som zapierala 5-6 x denne, teraz vsetko pekne vychytam 😵

otazka do plena: mozem susit na radiatori nohavickove plienky?