Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
6. dec 2010

@emjee a dierka ze sa pustilo ocko? alebo vyzrata dierka?? moze to byt mozno tym nelanolinovanim, moc je agresivny a vlnu uz asi nemalo co chranit...
baby mozno trosku odveci otazka, ale tie co kojite, ako ste obmedzovali kojenie v noci? moja bola do rana 7x hore!! tuto noc som to pocitala.. do 3x mi to nevadi, ale 7x je vela.. a ked ju odignorujem, jeduje sa a reve.. plienku ma rano 150kilovu, tuto noc som ju o 4tej prebalila.. tak mala dve 150kilove plienky..

labutka
6. dec 2010

@zojec zeby rastovy spurt v 6.mesiaci..? 😕

emjee
6. dec 2010

@zojec vyzrata 😝 😝 😝 takze ako casto mam lanolinovat aj ked su vlniaky vyvetrane a neprepustaju?
dojcenie neobmedzujem nijako, nie zeby snaha nebola, ale minula sa ucinkom, mame noci, ked si cucne 2x, a mame noci (ako vcera napr.) ked potrebuje cucat permanentne 😝 spi medzi nami a mam vypozorovane, ze najviac mu treba cuckat ked ma nejaky problem - zuby, sopliky, po zlom dni, ...

zojec
6. dec 2010

@emjee ja lanolinujem asi raz za dva mesiace (cize vseho vsudy som lanolinovala 3x ) .. co je asi malo.. ale tiez nepretekaju ani jedny vlniaky co mam.. ale moc doteraz asi nebol tak agresivny, teraz zaciname s prikrmami, tak to mozno bude horsie.. asi by som skusila cca kazde 3tyzdne
@labutka no moze byt, ze rastovy spurt, rastie ako z vody.. niektore plienky uz ani nezmensujem 🙂
@emjee och... to sa este rok a pol poriadne nevyspim??? 😕 😕 no, ale zas pre malu vsetko.. 🙂

emjee
6. dec 2010

@zojec nechcem ti brat iluzie, ale nie som si ista ci len rok a pol 😀

divoska
6. dec 2010

@alusha mam dvoje disany /aj v bazare/ a mam aj merino natahovacie mka s ktorymi este neviem ako nalozim 🙂

alusha
6. dec 2010

@divoska ja som asi slepa, ale nevidim ich medzi tvojimi inzeratmi 🙂 aku mas velkost tych disan, lebo my potrebujeme asi L, ked ma 9kg 🙂

divoska
6. dec 2010

@alusha jaj disany vlniaky ja ze zavazovacie koza, sorry 😀 tie merino mam bundles of joy Mkove v petrlolejovej s bielymi pruzkami, tie su udajne tak velke ze sa to rovna Lku, pytala sa na to aj izabelkak speci kvoli nam na slepicarni, par stran dozadu sa to riesilo tusim. a mam aj sampon. ja asi vlniakom moc nefandim. ale nikdy som ani z pocutia 😀 @zojec jo vydrz, abo sa opytaj v dojciacej teme. ale mozno to je chvilkove, vydrz

zojec
6. dec 2010

@divoska joj no vydrzim, co uz s nou ked je taka cickana 😀 len sa uz neviem dockat kedy prespim aspon 6hodin v kuse.. 😉

divoska
6. dec 2010

@zojec to ja sa neviem dockat kedy pojdem na masaz a napravia mi chrbat 😀 dalej kedy vydrzi v kociku dlhsie ako pol hodinu-hodinu a budeme mat do toho kocika vobec cas ist hoci aj na tolko, a kedy v satke a nosici vydrzi dlhsie ako 15 minut... ale spi sa mi dobre no 😀

zojec
6. dec 2010

@divoska 😀 😀 😀 aspon ze v noci sa kojime po leziacky.. ale uz zacinam citit krize, ako stale dviham tricko a ked zaspim, zabudnem stiahnut... no mame to tazke maminy 😀 ja snivam o kozmetike...

divoska
6. dec 2010

@zojec ja som zistila ze mi netreba tampony ani podprsenku takze najnovsie uz hocikedy som len tak bez 😀 neviem ci je to tym ze ma tak dieta vycucava ale nestazujem sa, lepsie nez mat premocene tricko. no nic najedla som sa pri vas ideme zas cvicit.

janefonda
6. dec 2010

@zojec ja som vstávala vyše dvoch mesiacov cca 10x za noc. Teraz má malá 6 mesiacov a týždeň a konečne sa mi budí len 5x za noc! už to je pre mňa super. Tak čakám kedy sa to ešte ukľudní. a tiež máva hrooozne ťažkú plienku. Je to také riadne čúradlo 😅
ja mám otázku na Vás baby, čo robiť ak plienka prevlhuje pri nôžkach????

ivanap6
6. dec 2010

Ahojte,
trošku som si naštudovala túto tému a rozhodla som sa, že budem používať latkove plienky. Ked vas tak čítam, tak už ste riadne odborníčky.
@zojec pozerala som si tvoj fotoalbum a normalne som nechapala ako može byť niekto taký šikovný a ručne si ušiť take krásne plienočky, no nadhera! Ja mam problém aj gombík zašiť 😀
No zatial som si kupila na skúšku tri nohavickové plienky (2 bambusove a 1 all in one) a balík bambusových vrstvených plienok + nohavičky, ked sa mala narodí, budeme skušať a podla toho dokupime výbavu. Už sa na to teším, len zatial je to pre mna španielska dedina..

Rada by som sa vas spýtala, či používate na utieranie riťky vlhčene utierky, lebo vraj aj v tých je vela chémie a potom sa z toho robia zapareniny. Ak áno, viete mi poradiť, ktore sú najlepšie? Dakujem

anaj_janka
6. dec 2010

@zojec a tvoja kolko búva? a ako v noci? no cez den potiahne aj 4 h, nemá problém, ale v noci maminku veru vyspat nenechá, to niekedy aj za 1,5h sa ozýva. Cez den ju zničí kočíkovanie 😀 😀 ... to spí a spí, niekedy kuknem, či vobec dýcha.
@izabelkak taká blbá otázka, kde ich kúpim? 😒 a čo vravíš na celulózové separačky?

zojec
6. dec 2010

@ivanap6 jaaaj to by som len chcela take krasne plienocky vediet sit.. som ich nesila ja.. :( no raz to mozno zmaknem.. 🙂 popravde som to skusala len raz.. a potom som si ich dala usit radsej 😀 ale uz sa stavam so strojom kamoska.. 😉 na utieranie ritky pouzivam cistu vodu a rozstirhanu a obsitu plienku.. ale predavaju sa aj take flanelove obrusky. baby pouzivaju aj Medvidek (to je taka emulzia olejova co sa riedi s vodou) .. ja mam jeden balicek 15 obruskov neparfemovanych z DM v kabelke ked niekam ideme.. a stale je ich tam viac ako polovica.. 😉
@anaj_janka no ked bola taka malicka tak spavala casto ale kratko.. teraz uz len kratko.. cca 2-3x do dna max 30-40 minut.. cize neurobim nic. .. :(

ivanap6
6. dec 2010

@zojec dakujem za odpoved, skusim si kupit aj nejake žinky a aj ta plienka je dobrý napad 🙂 A možno zoženiem aj toho medvidka, kuknem na nete

ivanap6
6. dec 2010

nasla som toho Medvidka na nete, ale iba na českých stánkach, viete mi niekto poradit, kde to možem kupiť? Podla popisu to vyzera naozaj fajn.
Baby a co používate na natieranie zadočka? Rybacia mast vraj nicí latkovky, sudokrem neviem... No na trhu je toho kopec, ak máte dobrý tip, budem rada ak poradite. Cakam prve babatko a žial nikto v mojom okolí ( a to mam okolo seba strašne vela mamičiek) nepoužíva latkovky ☹

izabelkak
6. dec 2010

@anaj_janka fleesové separačky sa dajú urobiť aj z deky, najčastejšie sa na to používa deka irma z ikea, stojí 30 korún a narobíš z nej separačiek až až... alebo potom na e-shopoch s plienkami majú fleesové separačky, celulózové Ti síce zachytia to najhoršie zo stolice ale dieťa je v mokrom, takže na dlhší spánok by som volila ten flees.... ja používam na noc a von kapsové plienky, ktorú sú vovnútri komplet potiahnuté fleesom, ak by som v noci nedala takúto plienku malú mám hneď ráno zaparenú.... cez deň keď je hore a môžem prebalovať po každom pocikaní dávam prírodné plienky a do nich viskozové separačky, tie robia v plienke suchšie ako celulozové....

@ivanap6 dá da kúpiť na klingacik.sk, kúp si aj tú riediacu flaštičku, nastriekaš na zadoček a očistíš, ja k tomu používam látkové obrúsky kt. periem spolu s plienkami, keď sme však mali redšiu kaku tak pokakaný zadoček šiel vždy pod umývadlo a čistila som medvídkom po cikaní, teraz čistím aj aj medvídkom....
mne osobne sa z krémov najviac osvedčil sudokrém, radšej by som prírodnejšiu variantu, ale nenašla som takú, teda je fakt že som skúšala len weledu, a potom som ustala radšej pri sudokréme, zdá sa mi výborný na jednej strane mastný ale aj suchý zároveň, rybylka nám nikdy moc nefungovala, je moc mastná....

zojec
6. dec 2010

@ivanap6 este ku kremikom .. ja som skusila weledu, rybiu mast, bepanthen, sudokrem.. najlepsie tiez obstal sudokrem.. a ak uz je velmi zle tak imazol a jednorazovka bohuzial.. ☹
@anaj_janka tak ako hovori @izabelkak viskozove su lepsie, ale v tvojom pripade by som tiez strihala deku.. 😉 ak nemas po ruke ikeu, dobra je aj deka z jysku, taka klasicka biela za 1,30 myslim urcite bude suchsia po ocikani ako separacka.. ja osobne teraz skusam a som veeelmi spokojna s Tots Boots sty dry vkladackami 😉
zas liecim ritku a kedze som nemala cestu do dm, tak som kupila narychlo pampersky.. ale strasne mi smrdia.. alany tak nesmrdia.. fuj.. no verim, ze este jeden den a nebudem ich musiet davat..

ivanap6
6. dec 2010

@izabelkak dakujem, idem to hned objednať 😉
pekný vecer

lulukn79
6. dec 2010

baby mne vzdy prevlhnu vlniaky (BoJ) 😒 ... je to normalne alebo ich mam lanolinovat 2x?

izabelkak
6. dec 2010

@lulukn79 a koľko krát si lanolínovala? a prevlhajú až von? nie je plienka pod nimi totál durch? lebo vlhko z vlniakov znamená práve to že dýchajú, že ho púšťajú von, PUL by ho zadržal lebo tak nedýcha... ale mokré by samozrejme byť nemali, len mierne vlhké...
tie BoJ alebo aj od BI shorties či longies treba nalanolínovať viac krát a potom džia dobre, napr. tie BI mi v noci dosť zvlnúť z vnútra ale von nepustia nič, resp. len to miernučké vlhko pri tom dýchaní ale nikdy nemám mokré veci či posteľ....

izabelkak
6. dec 2010

ako to tak po sebe čítam je to celkom nezrozumiteľné čo píšem... ale čím je plienka viac mokrá tým sú vlniaky vlhkejšie, odvetrávajú, v PULe by sa to kvázy zaparilo, orosilo....

emjee
7. dec 2010

@lulukn79 BoJ potrebuju viac lanolinovani a tym ze su take hladsie oproti inym vlniakom, tak potrebuju aj castejsie lanolinovat

sulky
7. dec 2010

babyyy, nappy fresh konecne dorazi. 10.12. ho budem mat doma

huraaaaa 😎

zojec
7. dec 2010

@sulky huraaaaa... chcem hned dva kusy 😀

ivanajelinek
7. dec 2010

Kocky tie flisove separacky sa robia na to, aby bol zadocek v suchu, ci ako? my uz tiez uspesne latkujeme, len este neviem aku plienku najlepsie na noc. Lebo niekedy maly prespi aj 5 hodin v kuse. Neviete poradit nejaku dobru savu nocnu plienocku? Inak nam zatial najviac vyhovuju kapsovky a do flipiek naskladany bud stvorec alebo viacvrstvova plienka. Ozaj a ako zistim, ze malemu je plienka uz mala?

emjee
7. dec 2010

@ivanajelinek to zistis, ked mu ju nebudes vediet zapnut 😀
na noc su dobre BBH bambusove jednovelkostne, bum hugger od EH (s twofoldom alebo prefoldom od BI), bambooextra od BI

limoni
7. dec 2010

@ivanajelinek separacky su na to, aby si mala jednoduchsie pranie, to znamena ze kaka ostane na separacke, ktoru odhodis do kosa, niekto hadze do wc, no ja radsej neriskujem, nemam pocit, ze by udrziavali sucho v plienocke, lebo su stale mokre, na pocit sucha skus flisove, ako radia dievcata vyssie
ja si separacky neviem vynachvalit, maly je kakos