Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

limoni
7. dec 2010

@ivanajelinek ach mozog moj prekojeny, az teraz som si vsimla, ze sa pytas na flisoe separacky 😎 a ja ze celulozove

limoni
7. dec 2010

dievcata mam navleky design socks a malemu su na stehienkach dost obtiahnute, a to ma len dva mesiace, ked mu ich dam dole tak tam ma dost otlacene 😒 ostatne navleky su aj viacvelkostne alebo pripadne nie tak obtiahnute? 😒

@zojec tie tots bots flisove separacky su take tenucke, myslim tensie ako tie flisove deky? ja som kupila WeeHugger stay-dry kapsa a za take peniazky je to vlastne len jedna separacka, hm mohla som radsej tie tots bots

zojec
7. dec 2010

@limoni jasne, tie TB su tenke... moj mm povedal, ze su ako z futbaloveho dresu... 🙂 mozno malinko hrubsie.. po tej sry dry weehuggers som aj ja kukala... ale to uz je naozaj drahy spas... 😀 maju dobru velkost sedia dobre do kazdej plienky 😉 moja tiez designy nosi ako nadkolienky... mam napr. aj sponks, a tie su fajne, vobec neotlacaju, ale su trosku kratsie.. su aj viacvelkostne napr. toodlebugz 😉 inak balicek este nedorazil?

sulky
7. dec 2010

@limoni , design socks su najmensie podkolienky na trhu, velmi uzke. Vacsie su napriklad toodlebugz alebo bum genius baby legs.

limoni
7. dec 2010

@zojec nie este nie, hned dam vediet ked pride 😉

limoni
7. dec 2010

@sulky 😉 dakujem

emjee
7. dec 2010

mam dilemu 😀 aku farbu itti bitti tutto zobrat? vyhrala som na brane 🙂

divoska
7. dec 2010

@emjee tu peknu modru or tu tm modru. inak do prdky ze som predtym o nich nevedela

zojec
7. dec 2010

@emjee ja by som brala cervenu 😀 😀 😀

lulukn79
7. dec 2010

@izabelkak @emjee oni su cele take mierne vlhke a pyzamko je take akoby len studene. tak ich operiem a supnem lanolinovat 2x.
inak mm dnes skonstatoval ze vyzeraju retro 😀

lulukn79
7. dec 2010

@sulky super takze uz mozme objednavat 😉

izabelkak
7. dec 2010

@lulukn79 a aké to máš tie vlniaky??? ak viac prevlhajú treba nalanolínovať, ale tak či tak po celej noci môže byť cítiť mierne vlhko, keďže to dýcha... cez PUL vlhko necítiš, zato ten smrádek je teda fasa....
my žial nemôžeme na noc vlniakovať, lebo žiadna nohavičková kapsa nespĺňa naše nároky... dnes som váhala nad bum hugerom ale čo ak nebude fungovať zase kopec prachov v kely.... tak som zas prikúpila osvedčené BG kapsy 😵

tie jednoveľkostné IB vyzerajú super, ale ja by som asi v našom prípade šla už do L-ka, ale ani nám netreba, M-ko nám začalo zase fungovať úplne perfiš, dávam s miniboobsterom a paráda....

lulukn79
7. dec 2010

@izabelkak BoJ hnede s bielim pasikom. prebalujem aj v noci bo mala dost cura, tak aby nebola v takom mokrom celu noc a su len mierne vlhke, ale aj tak ich nalanolinujem 2x. a aj ten smradek poznam ked druhu polovicu noci mame PUL 😉

avila
7. dec 2010

Baby nekakajte ma, prave som si objednala design socks. A moj maly ma stehienka slusne...

zitaje
7. dec 2010

@avila design socks sa daju vyuzit aj na ruky 😉 Na ruky ich natiahne aj moja velka. Urcite vyuzijes. A stehienka nebudu tucniet donekonecna, casom sa natiahnu 😀

emjee
8. dec 2010

@lulukn79 BoJ nie su moc vhodne vlniaky na noc 😉 na noc disany, popoliny, bbh

@zojec @divoska zoberiem zltu, lebo modre mame flipky, zelene lvb vlniaky, fialovu a tyrkysovu bbh magic, a prirodne vsetky ostatne, uz ostava len zlta na vyber (cervenu nemaju) 😀

halintoa
8. dec 2010

Ahoj kočky, zasa som Vás prišla požiadať o radu. Akú plienku na noc? Jediná čo mám, ktorá vydrží tých cca 10,5h je Anavy 1+ IV Organic PUL-ky, len tú Anavy mám len jednu. Hamburger pretiekol... 😒

kaktusik007
8. dec 2010

@halintoa ja davam aio pop in - mam aj tie nocne vkladacky, takze pekne vsetky tri spolu, ale na to este pulky, lebo sa hodne mrvi a aio by pretiekli samotne.... alebo davam BL organic - bez vkladacky, pretoze skladam mnou situ z bambusovo konopneho flisu (4vrstvy) a bambusoveho pevneho frote (dalsie 3 vrstvy) , ma to naskladane na 1/3.... alebo davam mnou situ plienku z frote, a tiez tu moju extra super savu vkladacku 😀 😀 😀
vsetko ostatne my totiz taktiez zvladame precurat.... 😝

emjee
8. dec 2010

@halintoa a cim si vypchala hamburger? samotny hamburger pretecie, ja davam twofold poskladany po sirke na tretiny, niektore baby davaj prefold od BI

zuzkaro
8. dec 2010

teda baby kupila som vcera papmersky do porodnice a jednu som dnes skusila. Fuj ale je to riadna umelina, ked to porovnam s latkovkami (zatial mam len LL bambo ale tie su take jenmucke a prijemne 🙂 ), som presvedcena, ze latkovanie bude na 100 % lepsie ako tie umeliny
uz sa tesim na maleho a ked budeme moct vsetko vyskusat 🙂

zfidorka
8. dec 2010

@avila DS aj n. zo zaciatku tlacili, teraz ked ma sirsie stehienka akoby trochu povolili gumicky, aj ked oproti ToodleBugz su DS fakt malickeeee... ale davam jej ich na doma kazdy den...

@emjee diky za tip na Nivea SOS krem, je fakt super, hlavne je oproti ostatnym mastnejsi, takze nevysusa 🙂 n. mala trochu podrazdenu ritku a zabral hned...
dnes som dala malej na noc BBH magic dovypchatu BI prefoldom, lebo som nemala suche nohavickove a vydrzala noc v pohode... ale asi nejako menej cikala, lebo prefold bol skoro suchy... len neviem ako to bude neskor s jej zapinanim, sa mi zda, ze ma malo patentiek, uz teraz ked som jej zapla 2 patentky na oboch stranach, tak to mala na poslednej... zapinate len na 1 patentku na kazdej strane,staci to?

@halintoa skus na noc plienky dovypchat BI prefoldom/twofoldom ako radi @emjee... ja davam na noc anavy ako ty a bbh bambus s original vkladackami... ale teraz najnovsie v noci prebalujem ked papa, plienky mava dost mokre, aj ked mozno by vydrzali do rana, ale radsej prebalim...

divoska
8. dec 2010

@zuzkaro a to este pockaj na ten smrad ked do toho nieco urobi 🙂 @halintoa ja stale v noci este aspon 1-2x prebalujem. stale stvorce s bambusovym prefoldom alebo twofoldom. vy mate skovy hamburger ci uz ste dorastli do Lkoveho? musim vyskusat pomaly zas asi aj ja

michaela80
8. dec 2010

dosli mi konecne dnes lie BG limitky a ta cervena sa mi velmi nelubi...nemala som ju brat.. ☹ ☹ ☹

ja som na noc vyskusala dat stvorec kiko ten velky z DM ky co su tie farebne do BG - poskladala som to na tretiny a potom este na strvrtiny takze ked dobre ratam tak to malo 12 vrstiev a k tomu som dala novorodenecku vkladacku BG a vydrzali sme cez 12 hodin, takze objednavam metraz na sitie a idu sa sit vkladacky...

emjee
8. dec 2010

@zfidorka ja mam bbh magic Lkove, aktualne v 11,5-12kg stale zapinam uplne do stredu, mam pocit, ze kym sa dostaneme na kraj, tak uz plienky potrebovat nebude 😀
inak ten nivea sos je dobry fakt uplne na vsetko, aj len tak na ksichtik 😀

a kto ste necitali moje odporucanie - anavy viacvrstvova je supeeeer 🙂 davam samostatne do BG flipky

zfidorka
8. dec 2010

@emjee k tej anavy vv - vdaka tebe uz 2 dni pobehujem s metrom a kalkulackou ze kolko latky mam objednat na usitie podobnych homemade 😀

michaela80
8. dec 2010

@emjee ktora to je? hodis mi link?

lindauciatko
8. dec 2010

ahojte zienky,
ja rozmyslam ze by som skusila na noc tu hemp hour strap co je teraz v akcii zavazovaciu, myslite ze by ta plienka vypchata bambusovymi vkladackami co som sila do flipky mohla vydrza na noc? na to samozrejme vlniaky.
Mne sa nejako tie nohavickove zdaju dost bedrove co mam na noc a to je pre chlapca nic moc. LL aj tots stretch su najviac mokre vzdy na tom suchaci - este ze vlniaciky maju vysoky lem okolo pasa. Tie hemp hour sa mi zdaju take s dost vysokym sedom a zrejme by sa mohli dat dost dobre vypchat aj tak navysoko, co myslite?
neskusala ste to niektora?
vdaka

sulky
8. dec 2010

@lulukn79 , sup sup, kym sa to zasa neminie 🙂

@michaela80 , z tych limitiek sa mi najviac paci zlta 🙂 V skutocnosti su to trochu ine farby ako na obrazku.

@emjee , o tych vv anavach mi vela mamiciek tvrdilo to iste, zevraj su lepsie ako original flipkove vkladacky 🙂

@zfidorka , a tie kremiky co mas odomna nezabrali?

zfidorka
8. dec 2010

@sulky ta lalium mast ma velmi nenadchla, na stehienkove zapareniny jej najlepsie zabera kalciova masticka, teraz aj ta nivea pekne zabrala a na ritku tiez nivea vyhrava.... atopik derm jej pomohol, detsky balzam jej davam na tvaricku 🙂

michaela80
9. dec 2010

@sulky ja som vzala ciernu, modru a cervenu..cervenu ani nevybalujem ..skusim ju predat lebo fakt sa mi vobec nepaci...nevioem na co som ju brala ked nemam cervenu rada..ta zlta by bolo mozno krajsia ako ta cervena... 😅 😅