Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
10. dec 2010

@petrinka je to žial tak za "normálne" sú dnes považované jednorázovky, a toto povie moja mama čo ma odlátkovala 😒 ale sama by si always vložku nedala ani za nič na svete....

lulukn79
10. dec 2010

@sulky @petrinka gratulko k 2v1

lulukn79
10. dec 2010

@zojec my sa kojime tiez poleziacky a bud sa prehodim alebo sa len naklonim ako pise @emjee akoby do stabilizovanej polohy aby mala dociahla na vrchne prso
http://www.kojeni.net/vleze.php poloha4

lulukn79
10. dec 2010

@sulky popravde ma ani nenapadlo dovypchat tu easyfitku, ale uz budem 😉

lulukn79
10. dec 2010

@zojec mm skostatoval, ze kym budu dotacie na latkove plienky aj u nas tak bude Zuzka uz po prechode 😀

zojec
10. dec 2010

@izabelkak @petrinka.. ved to, ze je to normalne.. strasne sme spohodlneli... ☹ minule som robila prezentaciu a vsetci sa ma pytali ci ma neobtazuje to neustale pranie.. ja to fakt nechapem.. sa ma pytali ako keby som rajbala vo vani uprostred kuchyni a vyvarala a chodila plakat na potok.. takto pravala plienky otcova mama z dediny.. a nikdy sa nestazovala a to musela opatrit aj statok, aj navarit, aj upratat, okopat rolu, v lete susit seno aj mala dve male deti a vsetko v pohode stihala.. nechapem aky je problem hodit do pracky a zapnut.. za tie dve tri hodky si urobis kopu dalsich inych veci.. a ani s tym novorodeniatkom nie je tolko roboty.. ja som mala prave vtedy ovela viac casu ako teraz, ked cez den spi cca 2x 30 minut...
@lulukn79 no... uz som skusala to naklonenei, je to v pohode, len nemozem pri tom spat.. 😀 😀 lebo ja vacsinou spim ked dojcim.. 😀

miruss
10. dec 2010

@zojec: Si to vystihla. Aj mňa sa často pýtajú či ma nezdržuje to pranie. nechápam ao má to ma zdržovať, keď perie práčka. 😕

zojec
10. dec 2010

@lulukn79 😀 no mozno nase vnucata to uz caka.. 🙂 v UK to normalne funguje.. kupis plienky za 300libier a 50 ti stat preplati.. 😉

petrinka
10. dec 2010

@miruss dakujem🙂

miruss
10. dec 2010

@zojec : V UK sú aj látkové plienky oslobodené od DPH. V Čecách je na plie nky DPH 10% a u nás od 1.1. bude 20%. 🙄

petrinka
10. dec 2010

@lulukn79 dakujem.-)

petrinka
10. dec 2010

@sulky blahozelam aj ja k tehu, pozeram, ze sme na tom skoro rovnako🙂

petrinka
10. dec 2010

@zojec ja som krpca kojila tak, ze lezal v strede postele a ja som sa naklanala... a potom zacal preliezat. takze ked vipil jedno, tak si na mna vyliezol a nasiel si druhe🙂
inak odkedy som tehotna, tak ho kojim len rano. v noci cicat sa oducil dost rychlo, na moje pocudovanie... predtym som ho kojila tak 2x za noc... no a teraz, ked uz v noci nepije, tak sa konecne vyspim a aj on prespi celu noc🙂

sulky
10. dec 2010

baby, dakujem vsetkym 😉
@zojec, super ze si hodila ten link na kojenie. Myslela som si ze to nie je oficialna poloha. Tak som happy ze je 😅

zojec
10. dec 2010

@petrinka no na to preliezanie sa uz tesim.. 🙂 a maly spava stale s vami? u nas dieta funguje aj ako antikoncepcia.. sa az cudujem ze cakas babatko 😀 😀 ako si ho oducila od vecerneho kojenia? a nocneho? ci si nedala? a hotovka?
@sulky link hodila @lulukn79 😉 a vsetky polohy co nam vyhovuju su oficialne.. 😉

@miruss , tie detske veci by fakt mohli oslobodit od dane.. hned by mozno aj viac bab zacalo latkovat.. 😉

miruss
10. dec 2010

@zojec: Ja som za. 🙂

avila
10. dec 2010

@sulky @petrinka gratulujem 🙂 a prajem bezproblemove tehulkovanie 🙂

Slovensko... My sme ako 100 rokov za opicami, co na to povedat...

To pranie... Mna skor obtazuje vesanie bodyniek, ako plienok. Nic nenahradi ten pocit, ze pre moje dieta a prirodu rbim to najlepsie. Ak ste citali decemb. dieta, nefrologicka sa tam vyjadrovala, ze najlepsia prevencia proti zapalu moc. ciest, je aspon cez den pouzivat bavln. plienky alebo dieta nechat na volno. Lebo v jednorazovkach je vyssia teplota. Toto by mali matkam v porodnici hovorit.

sulky
10. dec 2010

k tomu vesaniu plienok...
od vcera ich susim na radiatore, a je to neopisatelny rozdiel v dlzke susenia. A konecne mam pocit ze ich mame dost. 😉 Lebo teraz v zime, ked sa niektore susili aj 2-3 dni, sme museli kombinovat s jednorazovkami alebo ekovkladackami.

mirukacka
10. dec 2010
emjee
11. dec 2010

este sa vratim k tomu dojceniu, aj ked je to mimo temy - ja som tak - z vrchneho prsa - dojcila ked sme boli v nemocnici na koznom (maly mal 12 dni), sestricky si klepkali, ze to musi byt nepohodlne a bla bla, no mne sa vtedy zo spodneho jednoducho nedalo, nevedela som aj pridrziavat krpca aj dojcit zo spodneho (a to mal este za sebou naskladany vankus na dojcenie, ten mi tiez chodili obzerat sestricky)

zlta ib tutto je uz na ceste za mnou 🙂 juhuu; akurat som nikde do nej nevidela nahradne vkladacky ak sa mi zapaci 😝 😀

zojec
11. dec 2010

@emjee a to si este nelatkovala predpokladam 😀 to by len ocili 😀
@sulky ja susim pred krbom, stvorce suche za hodku, bambusove z rana do vecera.. akurat si treba zvyknut na susiak skoro stale pred krbom .. ale vacsinou sme tu same, takze mi to nevadi.. 😉

cinocka
11. dec 2010

@sulky, @petrinka - tedaa, gratulky k babatkam 😵 😵

cinocka
11. dec 2010

@sulky - citam, ze susis na radiatore..mozu sa ?? tiez by mi to vyhovovalo viac 😉

petrinka
11. dec 2010

@zojec no oducila som ho tak od nocneho kojenia, ze ked sa zobudil, tak som ho zacala tisit, ked mrncal, nechala som ho v postielke a ked pochopil, ze nic nebude, tak lahol a spal. fakt to nebolo zlozite, az som sa cudovala. inak nespaval s nami v posteli. myslim, ze to nie je dobry zvyk🙂 teda, ked som ho este kojila, tak sa mi stavalo, ze som zaspala aj ja aj on a rano sme sa zobudili s prdikom v posteli, ale snazila som sa ho prekladat v noci naspat do postele.

@cinocka @avila dakujem!

labutka
11. dec 2010

@emjee vkladky do ib tutto su na latkovkach, ale mne osobne sa pacia viac tie "stare".

labutka
11. dec 2010

@petrinka a jak dlho trvalo to oducanie? A bol aj poriadny rev? A postielku mate v spalni ci ma svoju izbu?

miruss
11. dec 2010

Do IB Tutto pasujú aj náhradné sety M a L z viacveľkostných IB SIO.

xlea
11. dec 2010

@zojec dakujem krasne dievcence, uz to tu okukujem a citam 🙂

jonki
11. dec 2010

@xlea jeej ahoj medzi latkarkami 😵 takze o jednu viac medzi novembrovkami co planuje latkovat 😵

xlea
11. dec 2010

@jonki nooo uz nad tym dlho uvazujem aa furt som v tom mala hokej tak som tu napisala sikovnejsim maminam nech poradia 🙂 aby mal jezisko co doniest malej pod stromcek 🙂