Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
11. dec 2010

@xlea vitaj v klube 🙂 Nadherne, ako sa rozrastame 🙂

xlea
11. dec 2010

@avila dakujem... ja rada vyskusam nieco pre mna nove, myslim ze s tymito plienockami to bude lepsie ako s jednorazovkami....

avila
11. dec 2010

@xlea jasnacka, neda sa porovnat. Do igelitu deti nebalime 😉

luciferova
12. dec 2010

Ahojte, chcem reagovat na ten clanok o pamperskach, nechcem rypat ani nic (ved sama latkujem), len mi vysvetlite, ze ked aj latkove su z pul vrstvy a sty dry vrstvy, to tiez nie je prirodna latka, cize aky tam je rozdiel? Vraj ta pul je priedusna, ale to pri pamperskach deklaruju tiez 😕

diocka
12. dec 2010

@luciferova ja by som sa na to pozrela takto: PUL vrstva je podla mna ina ako igelit v papierovych - mne PULky prevrhnu ak je naklad v plienke velmi velky. papierove podla mna neprevlhnu nikdy - takze o ich priedysnosti pochybujem. Keby boli priedysne, tak asi by v nich nebola vyssia teplota ako v papierovych.
Gulicky v papierovych plienkach sa pri styku s mocom menia na gel - prebieha tam chemicka reakcia a podla mna nie je doteraz vseobecne zname ake "vedlajsie" produkty su pri tejto chemickej reakcii..
Sty dry vrstva je umela latka cez ktoru prejde tekutina dalej dovnutra plienky ale nedojde tam k nejakej chemickej reakcii.
ale my osobne nepouzivame ani sty dry - najradsej mame bambus a bavlnku 😉 a idealne na to vlniaky 🙂

labutka
12. dec 2010

@diocka predpokladam ze tam malo byt - Keby boli priedysne, tak asi by v nich nebola vyssia teplota ako v LATKOVYCH.

a doplnam , ved aj na vlozkach je popisane, ze su "priedysne" a na obrazkoch su take sipky, ako cez ne "prudi" vzduch.

sulky
12. dec 2010

@cinocka , ano, kludne ich mozes susit na radiatore. AJ bambusove aj bavlnene. Nieje dokazane ze by to skodilo bambusovemu vlaknu. Mozu sa dokonca aj zehlit a prat v octe 🙂 Len pozor na patentky a gumicky.
Jedine negativum je v tom, ze su potom tvrdsie. Ale ak ich posuchas, tak opat zmaknu.
Najnovsie som zacala susit BG Organic, a tym sa stala nasou najoblubenejsou plienkou.

zojec
12. dec 2010

my sme uz s prirodou na ritke asi nadobro skoncili.. ☹ 😔 ☹ 😒 len v BG kapsovke, flipkovych sty dry, wonderoo kapse mala nema cervenu ritku.. ☹ dnes som v rychlosti zalozila bambusovy stvorec, vravim si, len na pol hodku kym nepojdeme spat.. a ritku mala ako semafor.. jedna mala cika... ☹ 😠

petrinka
12. dec 2010

@labutka oducanie od nocneho kojenia praveze trvalo velmi kratko, par dni...🙂 som bola fakt prekvapena... postielku mame v spalni, kusok od nasej postele. a ty uz maleho oducas od nocneho kojenia? fakt vyhoda je, ze sa konecne vyspime🙂 teda nie nadlho, za par mesiacov sa ten kolotoc pre nas zacne znova...🙂

petrinka
12. dec 2010

@zojec neboj, podla mna je malinkej citlivost len prechodna a prejde jej to!🙂 netrapia vas nahodou uz zubky?

avila
12. dec 2010

@zojec to je fakt v zadku... A ako ti inak reaguje na BMK?

luciferova
12. dec 2010

Vdaka za vysvetlenie. Len som teda moc nepochopila tie vlozky 😅

@petrinka tiez chcem maleho oducit od nocneho kojenia, mas nieco overene?

emjee
13. dec 2010

@luciferova tie vlozky (oolvejsky a im podobne) @labutka myslela asi tak, ze tiez su akoze priedusne a v skutocnosti sa v nich zaparis, ze dovidenia 😝 neviem co pouzivas, ale teda je rozdiel papierova vlozka so superabsorbentom / porodnicka vlozka len z buniciny / latkova vlozka

luciferova
13. dec 2010

Aha chapem, pouzivam naturella ale to je asi na jedno kopyto...😅

zojec
13. dec 2010

@petrinka zubky este nejdu.. podla mna za to trosku moze ockovanie, do vtedy som jej na ritku mohla zalozit cokolvek.. tak verim, ze to prejde..
@avila BKM robime vacsinou len na kakanie.. kaka len raz za den, vacisnou po prikrme, takze krasne.. vcera sme neboli doma, nemali nocnicek, tak ani nekakakala.. rano som nasla v plienke.. na cikanie ju davam vzdy ked ju nahodou odbalim a ma suchu plienku.. ale to sa stane malokedy, lebo fakt pije casto a veeela.. nikdy som nemala tolko mlieka ako teraz

divoska
13. dec 2010

@luciferova mna islo porazit z kazdych 🙂

zojec
13. dec 2010

@divoska aj mna , a pouzivas latkove, ci poharik? ja rozmyslam ze co, ked to pride..

petrinka
13. dec 2010

@luciferova na oducenie od nocneho kojenia nemam specialny recept... volakedy, ked som ho v noci este kojila, tak vzdy, ked sa prebudil a zamrncal, tak som ho zobrala z postielky a dala mu cucnut v nasej posteli. potom som sa snazila tak, ze som mu v noci dala cucnut len raz. ked sa zobudil viackrat, tak som ho len tisila, ale zostal v postielke. nakoniec som vypustila aj to posledne kojenie. ked sa zobudi, tak len poviem dada adam, apod a do minutky spi znova. ved skus ako to pojde vam, ked mu nedas cucnut, ci spusti randal, alebo sa hodi o matrac ako nas a spi dalej🙂
u velkych deticiek to nie je o hlade, takze ked mu len das najavo, ze si tam a vsetko je ok, tak to staci. teda u nas🙂

zuzkaro
13. dec 2010

@petrinka
@sulky baby gratulujem k tehu, nech sa vam krasne ttehulkuje a mate zdrave deticky 🙂

zuzkaro
13. dec 2010

baby mam na vas otazocku, rozhodujem sa ci kupit gro via set alebo radsej 3x BG flip, co mi odporucate? a este jedna vec je velky rozdiel medzi kapsovkou Wonderoo V2 a Wonderoo V2 minky, ktoru radsej zobrat? diky za rady

divoska
13. dec 2010

@zojec mam kupene latkove, zatial nevyskusane. ale tesim sa na ne, lebo tampony sa nedali nonstop a tie vsetky prast-jak-uhod znackove bakelity mi liezli na nervy 😀

zojec
13. dec 2010

@zuzkaro medzi tymi wonderkami je rozdiel len v povrchovej uprave .. minky su take chlpatucke ako IB alebo BBH magic , vnutro by mali mat rovnake

zuzkaro
13. dec 2010

@zojec dakujem, tak rozmyslam, ze si asi kupim tu minky 🙂 nech na maly peknu malu chlpanu na ritku :D

divoska
13. dec 2010

tak ja som dosla na to preco nam stvorce furt pretekaju do puliek. sak to moje dite ...e zltu vodu 😀 ale jaaa sa nedaaaaaam! 🙂 teraz mi sundal dvoje pulky za sebou. a to som ho este nechavala odbaleneho ze keby este pustil. tak ne, to on zasadne az ked je zabaleny, cize knihu bkm ani uz nejdem obedjavat asi 😀 kazdopadne kedysi som v tejto teme zazrela ze oskrabavat kaku nozom. kedysi mi to pripadalo nechutne 😀 , odkedy mam dite jak dobry napad, ale bolo to pracne dlhe na tie nase mnozstva a nicilo to tkaninu stvorcov ked som to skrabala tak statocne. LYZICA je to spravne riesenie!!! 😀 😅

limoni
13. dec 2010

@divoska 😀

dievcata, mam taku dilemu, MM mi nasadil chrobaka do hlavy, na noc som malemu dala hamburger vypchaty prefoldom a na to popoliny vlniaky, na to pyzamko a este som ho zabalila do zavinovacky, lebo sa ese budi rucickami a MM na to, ze ci sa mu v tolkych vrstvach neprehreju gulky 😒 viem ze vsetky tie vrstvy dychaju, ale ked ich je tolko vela nemyslite, ze mu moze byt aj horuco? co davate okrem vlniakov na hamburgera?

zojec
13. dec 2010

@divoska 😀 😀 😀 tak toto ja nepoznam.. a hlavne v tomto veku uz moja kakala len raz za tyzden.. nezavidim ti v kazdej plienke hovienko.. to musi byt inak na nervy.. 😠 ty by si mala BKM potom cely den.. ja som raz chcela odchytiti kazdu ciku.. ale to by som s malou sedela cely den za pc a odchytavala.. 😀

zojec
13. dec 2010

@limoni ja som na vlniaky nedavala uz nic.. a este ked balis do perinky tak podla mna nie je treba .. moja doteraz nema rada nic na nozkach.. stale sa spoti... cize mame pyzamko bez noziciek .. a na to len spaci vak.. a neboj sa gulky sa mu neprehreju 😉 to skor v jednorazovkach je o 2 stupne teplejsie ako v latke

divoska
13. dec 2010

@zojec sak to rozhodla som sa ze nejdem sa uz ani snazit, bo ho aj tak teraz na striedacku snazim tyrat na bruchu, do manducy, potom cvicime, a zas dokola, nehrozi este odchytavat sak uz teraz to je o hubu. casto lietame po tyx doktoroch a rehabkach, rozmyslam este skusit tu bobathovu pohybovy kurz a raz hadam aj plavanie, takze aj tak by sme boli kazdu chvilu vyhodeni z rytmu pri tolkych aktivitach, takze plienky to u nas istia evidentne.

ivanajelinek
13. dec 2010

@divoska Moj maly tiez vzdy pre...e aj pulky. Cez vikend som nic nerobila len prala pulky. Tiez nam vyhovuje najviac na doma stvorce s flipkami... A momentalne kakame skoro do kazdej plienky. 🤐
A ked davate na noc vlaniaky, davate uz naspodok len nejake tie navleky na nohy?

julia30
13. dec 2010

ako vas tak citam, uz dlhsie, tak kamoska co uz dlho dlho sa nevedeli odnaucit kojkat sa ;) tak pouzila cerstvy zazvor ALE pozor, nestacilo vecer natriet len vzdy ked isla kojit jemne bradavku potrela zazvorom, potom si to treba ocistit aby vas to nedrazdilo 🙂 ale do 24 hod mala co do vtedy klacala na kolenach a modlikala pjosim pjosim mecko 🙂 tak od vtedy ee pokazene ;)))