Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
13. dec 2010

@limoni @ivanajelinek Tie vlniaky na noc zalezi ake mas. Na longies-ky by som uz nic nedavala, na shorties v lete tiez nic, v zime asi pyzamove gate alebo navleky, ja mam vlniaky strihane podobne ako pulky (akurat maju vysoky pas na krize), takze davam normalne pyzamo.

mamusia
13. dec 2010

Caute baby.

Tak mne mamina ustrikovala vlniaky,aj som ich nalanolinovala,no neviem,ci ich malo nestahovala,alebo co,dala som malej len tak plienku medzi ne a komplet to pretieklo na zem,ako keby ani stvorec nemala v nich....ja viem,ze ich davate na gatky este,no som myslela,ze aj tak zaberu,ked tam bude plienka na jeden cvrk - no ako vidim,nie,bud su zle ustrikovane,alebo to nefunguje 😖

lindauciatko
13. dec 2010

baby,
prosim vas mate niektora tu hemp hour zavazovaciu co je teraz v akcii?
chcem objednat limitky a zaroven chcem doriesit nocne plienky.
nemohla by byt hemp hour dovypchata bambusovymi vkladackami dobra na noc? samozrejme, na to vlniaky. uz som sa raz pytala, nikto neodpovedal
vdaka

izabelkak
13. dec 2010

@lindauciatko ja Ti neviem či by to tesnilo okolo nožičiek najmä keď by malá spala na boku.... 😒

ivanajelinek
13. dec 2010

@labutka Mam vlniaky Disany.

labutka
13. dec 2010

@mamusia mozno blba otazka, ale mas ich z cistej ovcej vlny? A jak bol dtvorec zloZeny? Ked hovoris ze ti to pretieklo az na zem, nemohla si ho mat malo utiahnuty?
@ivanajelinek daj fotku alebo link, disany su tusim take kratke, uplne bez nohavic ze? Na to by som normalne dala pyzamo a zakryla alebo dala do spacieho vaku. Myslim ze 2 mesacnemu babu navleky teraz v zime nestacia...

divoska
13. dec 2010

@lindauciatko ja ich mam no nepouzivam bo boli obrovske, a neviem ti poradit kedze mame este maleho cvrcka oproti vam netusim co vase decka stvaraju v posteli v noci. nas len lezi na chrbte zatial 🙂 vypchat sa to da myslim

ivanajelinek
13. dec 2010

@labutka Toto su disany.

mamusia
13. dec 2010

@labutka hej,z merino vlny. Bol tam len vlozeny,poskladany na maly obdlznik

lindauciatko
13. dec 2010

@izabelkak
@divoska vdaka baby, ked v tom popise pis ze to ma pruzne lemy. A mohlo by sa to dat lepsie vychat ako nohavickove, nie? aspon ja mam problem vopachat do nohavickovych extra vkladacku...
Ci radsej dokupim este jednu tots stretch? ta je najlepsie z nocnych co mam, aj ked podla mna tiez nie je 100%na...

labutka
13. dec 2010

@ivanajelinek no mala som ich na mysli, jak pisem vyssie. teraz v zime by som nedavala len navleky. podla mna je to malo.

@mamusia co ja viem, ja do natahovacich (kupenych aj strikovanych) nedavam poskladany stvorec na obdlznik. bud som tam pchala novosklad a zachytila snapkou, alebo nohavcikova.kupene natahovacky mam Lko, brala som ich na nocne plienky.
obldzniky na rovno alebo viacvrstvovky davam do swb vlniakov, tie sa zapinaju patentkami na bokoch, ako PULky.
skus s inou plienkou alebo iny sklad. vlniaky nemozu nefungovat, ak ich pokvapkas vodou a mas dobre nalanolinovane, ta voda sa nevsiakne.

izabelkak
13. dec 2010

@mamusia naťahovacie vlniaky ti štorec na rovno neudržia cestuje to tam, museli by byť extrémne úzke... jediné naťahovačky čo ja viem čo udržia štvorec na rovno sú bundles of joy, ale majú strih nohavičiek nie kvázy trénírok ako bývajú spravidla tie naťahovacie..

izabelkak
13. dec 2010

@limoni vo vlne sa Ti dieťa fakt neprehreje, šak nech skúsi muž žiahnuť do plienky či je zadoček horúci, my mávame taký ako celé telíčko...
ja som veru zavinovačkám neprišla nachuť tak neporadím... ale v podstate do spacieho vaku by mohli stačiť disany a ponožky, záleží aký ten spací vak je, ja vlno-úchyl by som to videla na vlnený 😀

moja malá neznáša byť zakrytá odjakživa sa odkopáva, ak máme nohavičkovú plienku tak dávam výlučne vlnené nohavičky, buď shorties od BI alebo zapínacie od BBH a na to vlnené lacláče od disany.... máme to namiesto spacieho vaku http://www.branakdetem.cz/kalhoty-s-laclem-disa... a ešte som malej napchala do postielky na spodok zatkávané rúno čo som kúpila na detivbavlnke 😀

izabelkak
13. dec 2010

@lindauciatko a aké dávaš na noc plienky keď máš problém dovypchať???

ja mám fakt obavu žeby Ti mohli tie zaväzovačky pretekať, oni tým že sú z konope sú asi také hutnejšie ako bavlnené disany, ako nemám ich síce doma ale vzhľadom k tomu materiálu mi to tak príde .... ale možno má niekto inú skúsenosť....

ideálne na vypchávanie mi prídu práve kapsy, znižuje sa tam riziko pretekania plienok popri nožičkách, ak moc vycpeš klasickú nohavičkovú plienku nemusia tak priliehať gumičky.... ja mám nohavičkovú kapsu ušitá podľa BG kapsy... a striedam to na noc.... dávam tam twofold alebo prefold k tomu bamboo hour a ešte malú vkladačku anavy, celkom 13 vrstiev bambusu, v prípade nohavičkovej 14 vrstiev bambusu + 1 vrstva bavlny....

@zojec určite sa to spraví, uvidíš chce to len čas, tiež som však vo vašom veku neverila že sa z toho vyhrabeme 😝 a teraz ritka ako obrázok.... minule som si však zabudla viskozovú separačku, dala malej BG organic a šušku mala ľahko červenú.... vám tie viskozové separačky zatiaľ na prírodné matroše nestačia???

zojec
13. dec 2010

@izabelkak bohuzial nestacia.. uz mam aj TB sty dry.. davam ich na TB bambusove a anavy, lebo sodoma gomora bez nich.. no ritku ma trosku cervenu aj v sty dry, ale nie je to katastrofa.. uvidim zajtra po 24hodinach v latke.. aj si chodila na kozne?

avila
13. dec 2010

@ivanajelinek ja nedavam na nzky uz nic. Nase dite je u nas v posteli, prikryty nasim paplonom. Je dost potivy a ponozky vzdy sundal.

avila
13. dec 2010

K zavazovacim plienkam: kym bol M. malinky, bosi super (ked som sa ich naucila viazat), kaka ozaj nepretiekla a ked som dala vlniaciky, tak sa mi pacilo, ze priedusne to je.A aj nasiroko balenie to splnalo. Ale teraz mi to pride nepraktocke pri BMK. Kym ho rozviazem a potom znova zaviazat...

emjee
14. dec 2010

my davame na spanie vlniaky (bud natahovacie disany alebo nohavickove little beatle), na to pyzamko (mame aj klasicke pyzamko, aj jeden overal pyzamkovy aj s nozickami), na vrch spaci vak, cez krize mu prehadzujem este malu tenku deku
cez den spi len v bodynku zakryty svojim paplonikom (zaujimave, ze cez denny spanok sa neodkope)

mam dilemu - kupit dalsiu plienku alebo nekupit? 😀

zojec
14. dec 2010

@emjee 😀 jednoznacne kupit 🙂 uz prisla nova IB?

sulky
14. dec 2010

@ivanajelinek , na noc nedavaj urcite navleky, stahuju nozicky, nie je to vhodne. My sme asi do 3 meiacov spali v perinke a pod tym pyzamko.

Baby, potrebujem na noc teply vak na spanie, maly sa odkopava. Neviete odporucit?

emjee
14. dec 2010

@zojec nechala som ju poslat brachovi do Ciech a ten pride az po vianociach 😝 😀

sulky
14. dec 2010

@emjee , vy mate aky spaci vak?

mamusia
14. dec 2010

@labutka @izabelkak dakujem baby,ja sombim bezplienkovu a tma potrebujem rychly pristup 😉 no skusim ich este raz nalanolinovat,bo tamten uz bol taky starsi,tak mozno rpeto to nefunguje.......ale chcem sa spytat,ked sa mi narodi nove mimi,tak co odporucujete,ako balit,stacil by novosklad a na to vlniaky vypchate stvorcom na tie 3 hodky priblizne,kym sa zobudi,alebo to je malo a precika?Bo nemam vobec predstavu,ze kolko take malinke cika,kedze s majou sme pouzivali papierovky a moc si to uz nepamatam ani 😅

zfidorka
14. dec 2010

@zuzkaro k tej tvojej dileme gro via set vs. bg flip - predpokladam ze myslim bg flip 1 vrchne gate a 3 vkladky... ja mam bg flip organic aj gro baby (via), flipky su univerzalne pul-ky, tie by som urcite brala... neviem ake vkladky chces zobrat ci organic alebo stay dry, ja mam organic, su dobre save, zatial ich velmi nepouzivam kedze necika az take velke davky a casto ju prebalujem... stay dry nemam, baby si ju chvalia, idealne na pouzitie mimo domu... mne na nej trochu vadi, ze ked sa zmeni, robi balik na brusku, ale pozeram ze cakas chlapceka, tak to by nemuselo vadit, kedze by ti to aspon dobre vychytalo naloze cikanicky 🙂

gro baby su relativne malo save, takze idealne na pouzitie nadoma, nanajvys na kratsi denny spanok... ja davam do nich este malu homemade bambusovu vkladacku, vtedy mi pride ta savost ok... su vhodne ked prebaluje niekto cudzi, napr. manzel, stari rodicia a pod. - vkladacky v nich pekne drzia, kedze su SIO... vrchne nohavicky maju uzsi strih ako flipky, na balenie na siroko som pouzivala flipky, prve mesiace som gro baby skoro vobec nepouzivala... na gro baby mi tiez vadi, ze ked su zmensene na najmensiu velkost, trci z nich ta vkladacka, resp. da sa prehnut, ale to sa mi nepaci ze vznikne guca na brusku... vrchne gatky z gro baby sa daju sice pouzit aj na nohavickou, resp. stvorcovu plienku, ale maju vo vnutri sietku, takze zvyknu navhnut, a musia sa castejsie prat...

zuzkaro
14. dec 2010

@zfidorka diky za odpoved, tk si mi pomohla rozlusknut dilemu :D asi zatial kupim len tie flipky (s tymi 3 vkladackami) a gro vie az v dalsom kole, ked budem kupovat vacsie plienocky sak, casu dost a ked sa sem clovek pozrie vzdy sa dake nove plienocky rozoberaju 🙂 a este raz diky

zfidorka
14. dec 2010

@zuzkaro presne tak by som kupila aj ja 🙂 mozno dovtedy zase vylepsie vkladacky do gro via - napr. bambusove by boli fajn 😉

mamusia
14. dec 2010

Baby,nemate na predaj snappy sponku?Bo chcem iba jednu na skusku,tak ci nemate niektora navyse 🙂

emjee
14. dec 2010

@sulky my mame rozne spacie vaky - jeden letny (uplne tenucky jedna vrstva bavlneneho upletu), dva hrubsie (medzi dvoma bavlnenymi upletmi este nieco je - jeden som kupovala z bazaru, druhy v tescu) a jeden mame este po mne samovyrobeny z dekoviny 😀

sulky
14. dec 2010

aha, tak skusim nieco vygooglit 🙂

uankab
14. dec 2010

ahojte baby, potrebovala by som vasu pomoc... mam nocne plienky Wonderoos a nejako mi zacali smrdiet - asi tak posledny mesiac, ked je rano plienka nacikana tak dost smrdi (taktiez potom v kybliku), doteraz mi to ale nerobilo, jasne ze ich bolo citit ale nie az tak velmi ako teraz... netusite co s tym, ako sa toho zbavit? uz som ich skusala prat aj na 90 a nezmizlo to... (inak ich vzdy periem na 60 a pouzivam non-biological prasky)... vopred vdaka!