Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
15. dec 2010

@avila ecover je dobry, ale perie porovnatelne so slizom a ta cena je desna.. ☹ tak pouzivam len avivaz, a sliz.. to sa celkom da.. na nase veci.. ecover je lepsi ako ulrich

avila
15. dec 2010

@zojec no ved ta cena. Ako dlho ti to vydrzi? Bo toto je vyhoda orechov, ze stoja sice viac ale vydrziaaaa. Jajajaj 😵

zojec
15. dec 2010

@avila prala som v nom len malej veci, a zo zaciatku plienky, ale to bol prepych.. 🙂 vydrzal cca 6tyzdnov, pri prani cca 3- 4 pracky tyzdenne..

zojec
15. dec 2010

baby idem sa spytat, kto ma este plienku happy heinys, aj vam tak rychlo pretecie? a mokro sa vracia spat k ritke? cize ziadne sty dry?? len teraz som ju zacala pouzivat castejsie, ale sklamala ma na plnej ciare ☹

uankab
15. dec 2010

@zojec
@sulky dakujem pekne, skusim ich namocit cez noc a tak ich dat oprat... 😉

uankab
15. dec 2010

@izabelkak , jej to moze byt problem aj u nas.. lebo skusala som pridavat dezinfekcny do prania a nepomohlo to... tak vyskusam aj tak... vdaka !!!!

zojec
15. dec 2010

@uankab do prania nepomoze, musi byt v tom namocene oradki aspon 3 hodky a potom vyplakatm vyzmykat a az tak normalne oprat 😉

ivanajelinek
15. dec 2010

@zojec ja ma happy heinys. Vcera som mu dala do nej obe vkladacky, a aj tak bol cely precikany. Musim nabuduce sledovat, ze kade mu to pretieklo. A ci maju sucho, no to musim tiez pozret. Mali sme ju zatial len 2krat na sebe.

alusha
15. dec 2010

@zojec äj my mame HH... ale uz straaasne dlho ju nemal na sebe, naposledy v lete 😀 teraz ficime na stvorcoch vacsinou a ostatne sa setria v skrini 🙂 snad ich este vyuzijeme 🙂

limoni
15. dec 2010

@avila podla mna je cana za ecover privysoka, lebo nie je o moc lepsi ako napr. frosch aloe vera praci gel - ten mam velmi rada

@zojec som na noc dala bbh bambusovu a vkladacky som vlozila do weehugger stay dry kapsy a je to supe nic sa neposunulo, tak mozno by si mohla skusit zosit tie dve stay dry vjkadky po dvoch stranach spolu, aby sa ti po plienocke nepohybovali a mala bude stale v suchu

@izabelkak dakujem za obhajobu vlnenych nohaviciek 😉 si ma upokojila a hned idem aj kupit tie longies, aby som nemusela davat nohavicky, asi su u nas na trhu len BI?
a tie BOJ su ake su okolo noziciek? maly ma take hodnejsie stehienka

jonki
15. dec 2010

ked riesite sliz chcem sa opytat...periete v nom AIO plienky...kedysi sa tu riesilo ze skodi bambusu....ale skodi aj PULvrstve napr. na BG? lebo ja mavam plnu pracku stvorcov a k tomu 1-2 AIO a neviem ci mam prat praskom alebo mozem aj slizom 😕

@zojec vdaka za odpoved...dnes predostriem navrh na zakupenie tych bambusovych chranicov na matrac....lebo riesit dalsie kakoprdy na plachte a popripade na matraci sa mi fakt nechce 🙂

@zfidorka minule co si mi posielala link na to vylepsienie novoskladu....vyzera to super....akurat ze nasa E hned prvym takto vylepsenym novoskladom...vylepsila moju matrac 😀

egyptanka
15. dec 2010

nic nechcem, nic nepotrebujem ... len mam potrebu napisat , ze je skvele pouzivat latkovky. ..... no teda viem co chcem ... nech Jezisko donesie pod stromcek nejaku latkovku 😀

zojec
15. dec 2010

@egyptanka 😀
@jonki ja som teraz v slize zacala prat vsetko... vraj mydlo skodi fleesu, nie pulu... ale ja som nepobadala zatial.. tie HH som v slize neoprala ani raz a aj tak ten fleece prepusta.. 😠 skusim tam dat bambusove vkladacky, lebo tie dve su naozaj velmi malo.. ☹
@alusha uz som ti raz tie stvorce zavidela, co? 😀 skus tu HH prosim a daj mi vediet.. u nas max dve hodky na sebe.. a to uz citim mokro okolo noziciek.. TB bamboo vydrzi teda omnoho viac.. a to aj bez extra vkladacky..
@limoni no napad je to dobry.. 🙂 len problem je, ze zvykne navlhnut aj plienka a potom ma cervene okolo noziciek, vsade tam kde je plienocka.. cize nohavickove anavy a usite pouzivam teraz len na doma so sty dry vkladackou, tak na hodku dve max.. kym nenasiaknu vkladacky..

zfidorka
15. dec 2010

@jonki no tak ti ostava uz len "naucit" dieta kakat do nocnicka/misky 😝

jonki
15. dec 2010

@zfidorka to uz obcas praktizujeme 🙂 ...a schytat tu strelu by nebola ziadna sranda 😀 😝

@zojec tak to idem skusit s tym slizom aj ja...koli jednej plienke prat celu pracku praskom sa mi fakt nechce.............orechy mam tiez ale nejako som sa na ne este neodhodlala

zfidorka
15. dec 2010

@jonki uz si zazila ked si rozbalene dieta kychne a zaroven vystreli kaka? 😉

jonki
15. dec 2010

@zfidorka 😀 toto este nie...ale tak mame tri tyzdne aj s cestou...tak si na mna nejake kusky este urcite setri 😀 😵

sulky
15. dec 2010

@zojec , co stoji ecover?

sulky
15. dec 2010

@zojec , s tou HH som si vsimla aj ja, ze je menej sty dry ako napriklad BG. Tiez mi pripadali na povrchu mokre. ☹ Ak som plienku nechala na malom dlho. BG ma myslim polyester, a HH ma flis.

izabelkak
15. dec 2010

@sulky flees je tiež polyester len iná úprava... BG má suedecloth (dúfam že som to správne napísala) nie je taký chlpatý ako flees.... a ak ho chytíš z opačnej strany - z vnútronej je tam taký pevný... myslím že aj kôli tomu nevlhne tak ľahko naspäť k zadočku....

my dnes spíme vo fuzzi bunz kapse, uff som celkom zvedavá ako to dopadne... nič iné z kapsoviek som nemala suché 😝

izabelkak
15. dec 2010

@limoni ak používaš zatiaľ vlniaky len na noc nič nekupuj, teda premysli si kúpu.... ja si totiž myslím že ak dáš na naťahovacie vlniaky tenkú bavlnené pyžamové nohavice vôbec to nerobí nejakú extra vrstvu navyše...

a tvoje mimi je ako staré? že už teda potrebuje prefold do hambáča na noc, či už neprebaluješ? v tomto sa ja celkom plácam lebo do 4 mes. sme boli na hnuskách 😒 nemám vlastne predstavu koľko také 1 či 2 mesačné bábo ciká....

ale tá moja sa veru rozcikala tak že nechápem tomu, ako každú hoďku plienka mokrá jak fras.... začala som prať každý tretí deň-keď som teda zistila že ak vopred vyplácham je to dobre opraté a plenky nesmrdia - a normálne mám plnú práčku a to je na 8 kg prádla bubon.... 😨

zojec
15. dec 2010

@sulky ecover stoji cca 7,50 myslim za 1.5l, co je dost.. a nie je fleece ako fleece... vo wonderoskach je taky podobny, ale je sty dry.. aj v HH sa mi zdalo ze je, ale to bolo preto, ze mala tak necurala ako teraz.. konecne aj wonderosky u nas nasli uplatnenie..moja druha najoblubenejsia plienka po BG 😀 co by som pred mesiacom teda nebola povedala.. kebyze ta HH nie je taka pekna uz by sla z domu.. to uz LL kapsovka je lepsia, som dnes napalena nu nu.. 🤐
@izabelkak ono je to s detmi rozne ako pisaju... moja len tak cvrckala do cca 5 mesiaca.. potom zacala trosku viac a teraz je to brutal.. som proste neverila ze sa az tak da cikat.. 😕 😕 😕 sme uz na prikrmoch, ale nic ine okrem MM nepije..ja periem kazdy druhy den teraz.. a aj tak mam plnu pracku.. stvorce nepouzivam, a AIO plienok mam len 8ks.. :(

lulukn79
15. dec 2010

@zfidorka moja aj bez kychania dava riadne strely 😀 preto som sa neodvazila s nou skusat BKM do tej misky na slahanie

sulky
15. dec 2010

@limoni , BoJ su volnejsie medzi nozivkami, ale to vobec nevadi, este sme ich neprecikali.Pekne drzia.

behulka
16. dec 2010

@limoni longies-ky sa daju aj upliect, je to zlomok ceny - nasla som jednu foto, mam ju v albume. Pletene na dvoch ihliciach.
Tuto je i postup:http://zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navody_vypis&idf=pleteni_vlnacku
Boj-ky nie su na mali babatka, zle sa obliekaju (ako kazde natahovacky) a su uzke medzi nozkami. Myslim, ze aj nazov treningovky im patri opravnene - nie su to velmi drziaky, velmi nie su do satky, ci na spanie. Na den pre loziace ci chodiace babo som s nimi velmi spokojna - drzi v nich stvorec na rovno, prebalim aj postojacky.

fialllka
16. dec 2010

@sulky jeeeeeeeeeeeeeej Kati, ty máš odkedy zmenený status? obrovská gratulka 😉 😉 😉 😉

lulukn79
16. dec 2010

@sulky dorazil druhy nappy dakujem 🙂

sulky
16. dec 2010

@fialllka 😎

milvasik
16. dec 2010

Prosim vas, viem, je to trosku mimo temy, ale uz neviem co s tou mojou grcackou robit. Kedy ste prebalovali malinke babo, po jedeni, ci pred? Lebo asi logicky je lepsie po kojeni, ale co ked ona si aj odgrcne a potom uz ked ju vyzliekam, a to si davam sakramentsky pozor aby som jej nenadvihla ani nohy, a hnev sa povracia- ale taky gejzir, ze je toho aj deci a ide jej to aj cez nos. Je to tak raz za den. Uz som si aj myslela, ze ked ma riadny balik medzi nohami a vlastne aj na bruchu a ked jej tlaci na brusko, ci to nie je tym. Skusala som prebalit aj pred kojenim, lenze samozrejme sa hned potom pokadi a musim zas, takze to je jedno. Je pravda, ze strasne pazravo papa, a nerada by som behala po vysetreniach ci nema reflux ci co. Nestavalo sa to aj vam, ze babo takto grckalo? jeeej, kedy to uz prejde, teda snad to prejde.

avila
16. dec 2010

@milvasik moj si zvykne odgrcnut doteraz, ale nie je to nic strasne. Prebalovat v porodke mi hovorili, ze mam pred kojenim, ale pocas si znova prdkol, tak som opat prebalovala. Ak nema straty na vahe a prospieva, tak neries.