Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
3. jan 2011

Iz, dojcim a prebalujem. Nie kvoli tomu ze by plienka nestacila, len mi to pride ble, ze v noci sa pocura a ma v tom byt do rana. Ked vnoci prebalim, do rana uz vydrzi sa nepocurat. 😵 Od vianoc mame znovu aj suche noci, ale od silvestra sme mimo domu a tu to moc nefunguje, takze dufam ze sa to doma zase opravi.

Ja v noci dojcim z oboch , takze dam z jedneho, prebalim a dam z druheho.
Predtym sme prebalovali s drahym spolu - ja som dojcila a dahy pritom prebalil. Na presnom postupe ste sa tu uz davnejsie rehlili, neviem ci si si ho aj ty citala.

sissik
3. jan 2011

ahojte
som tu nebola 100 rokov a idem po radu - potrebujem na noc plienku pre bambulu, ma 14,5 kg ale BL velkost M/L nestacia. zapinam na posledny cvok a su len-tak-tak. rozmyslam nad
http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/little-...
velkost 3.
mate niekto skusenost? je dost velka? odplienkovanie sa este tak skoro asi nechysta, tak by sa nieco zislo

limoni
4. jan 2011

ja som tu blueberry minky chcela hlavne kvoli parade, tu kravickovu, 😀 mojmu dietatu stacia aj cisto biele plienocky, ale babatka na fotkach v krasnych plienockach su chutnucke
ja mam aj doma site kapsy kde je stay dry vrstva aksamit a ten az taky pocit sucha nerobi, no malemu to zatial nevadi, musim zaklopat raz, dva, tri

dievcata ten vosk na netesniace svy sa musi davat po kazdom prani ? na pulkach imse vimse organic sa mi pri suchaci urobila mala dierocka a prevlhaju ☹

nadzieja
4. jan 2011

sissik...ahoj
ja mam doma valibuka...nema este 2roky a 16kil....kupujem plienky z lidlu, c. 5 modre...max. spokojnost

alusha
4. jan 2011

baby, ja chcem kupit jedny pulky, poradte mi nejake dobre, aby sme ich vyuzili aj na plienky stvorcove aj nohavickove... lakaju ma tie weehuggers, ale tie su len na stvorce dobre ze? my vlastne pouzivame len flipky, tak chcem nieco na suchy zips...

divoska
4. jan 2011

@alusha do gro wonder wrapsov zapnes uplne vsetko a superrychlo a su uni

petrinka
4. jan 2011

@sissik ahoj, ja mam little lamb velkost 3 a su dost velke. teda aspon nam🙂 prdoch ma teraz 10kg a myslim, ze rezerva je tam dost velka. ak mala ale vela cika, tak pocitaj s tym, ze budes potrebovat dovypchat.

sissik
4. jan 2011

@petrinka ak by si mala cas vies mi plienku premerat? alebo ak mas BL bamboo M/L prirovnat, ci je LL vacsia? nechcem kupit nieco, co bude male. vopred dakujem, ak sa ti podari 😉
PUL mam thirsties a s tymi som fakt spokojna

erika12345
4. jan 2011

Ahojte dievcata, zaujimalo by ma, ci ste tu niektora z Ostravy, prip. ci ju nepoznate a neviete, ci nahodou sa niekde i v obchodnych centrach v Ostrave nedaju zohnat latkove plienky.

zuzkaro
4. jan 2011

baby chystam sa lanolinovat vlniaky, tak sa chcem opytat na najlepsi postup, viem ze sa to tu uz asi milion krat rozoberalo ale neviem najst stranku kde je daky dobry postup. Mam kupeny lanolin z lekarne a viem, ze baby radili rozpustit s detskym samponom v horucej vode potom doliat studenou a nechat vlniaciky cez noc. Je to tak? a ake mnozstvo mi treba na jedny vlniaciky? Diky za rady 🙂

limoni
4. jan 2011

@zuzkaro tak ktovie ci ich este stihnes nalonolinovat pred porodom 😀 ako tak pozeram zajtra je termin, velmi drzim palceky
ja som pri lanolinovani postupovala podla tohto navodu http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli... a su tam aj dalsie fajn clanky

tinax
4. jan 2011

tak uz som skumala a citala az sa mi oci krizia. 😀 chcem Vas este poprosit o radu. Chcela by som si objednat tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad... Myslite ze to je dobra sada? A ktore si plienky si vybrat - organic alebo sty dry a preco?
stvorce nejake mam len to musim pretriedit a popocitat a potom dokupim.

alusha
4. jan 2011

@tinax lepsie si ani vybrat nemohla...

sissik
4. jan 2011

@zuzkaro ak este neboli lanolinovane tak lanolinuj 2x za sebou. ja zarobim plnu misu, do toho ich namocim, obcas ich postlacam rukami v kure, nech sa lanolin pekne dostane vsade. a skusala som zmykat aj v pracke na 400otackach - schne to potom trochu lepsie. ale 2 dni na schnutie pocitaj

tinax
4. jan 2011

@alusha dakujem za povzbudenie. Co by si radila sty dry alebo organic alebo najlepsie oboje?

alusha
4. jan 2011

@tinax my mame sty dry, rozdiel je ten, ze u sty dry je zadocek v suchu, ale nie je to uplne prirodny matros, organic je zase prirodny, ale ja som s nimi spokojna, hlavne tie gate su univerzalne, vyborne do nich pasuju stvorce, my vlastne fungujeme na tom nonstop, stvorec a na to gate z flipky, uz ani nepamatam, kedy mal na sebe nejaku aio plienku... este nieco dokup na noc, nejake dobre nohavickove plienky

tinax
4. jan 2011

@alusha, z tych nohavickovych plienok som este stale mimo a privitam kazdu radu kde zacat. Hlavne som sa rozhodla ze musim uz dnes nieco objednat aby som si to fakt nerozmyslela - to sa mi zvykne stavat ze nadsenie opadne. Takze idem hned objednat a uvidim ako budem postupovat ked to pride. Uz objednavam a teraz si neviem vybrat farbu. 😉 😀

alusha
4. jan 2011

@divoska tie wonder wrapsy su vhodne aj na stvorce narovno? dobre drzia? u nas letia len flipky, ale zapnut ho do nich je obcas nad moje sily, hrozna vrtula je z neho, strasne sa toci, tak potrebujem nieco, co rychlo zapnem a fajront...

alusha
4. jan 2011

@tinax zadrz objednaj rovno aj nohavickove, na noc sa bez nich nezaobides, je to plienka na ktoru este ti treba vrchne gate pul alebo vlniaky...

alusha
4. jan 2011

@tinax dam ti konkretne tipy, ktore su u nas naj: tots bots stretch, baby idea bamboo extra, bum hugger, anavy bambusova, little lamb, z tychto si vyber, ktore su ti sympaticke 🙂

alusha
4. jan 2011

a na to este nejake vrchne gate pul, mne tu radia, ze dobre su gro via, alebo vlniaky disany napriklad

tinax
4. jan 2011

a tieto flipky nemozu ist na noc? nevydrzia?

divoska
4. jan 2011

@alusha jo presne tak ich pouzivam a flipky pouzivam len ked mam vsetky troje wonderwrapsky mokre 🙂 lebo je to fakt u hubu stale cvockovat. hentie ti udrzia fakt vsetko mozne aj nemozne, plus sa prisposobia lebo nie su nijako specialne krojene takze mas behom par sekund prebalene. a nikdy mi nepretiekli tie jeho naklady von. vsetko zostava vnutri, sice kade tade ale vnutri 😀 jedine co ma mrzi ze ta farba trochu bledne ked sa peru casto, a trosku zmolkateju vnutri kde sa zapinaju tie suchace ked sa peru sa to asi vzdy chyti aj o tu latku, ale to k tomu evidentne patri. inak na ne nedam dopustit a som rada ze som vzala hned troje. a to som povodne chcela len kvoli tomu ze su uni ze nech su jake su budu na vsetky velkosti. praveze vsetko ostatne posuva dalej, z puliek pouzivame len gro a bg. flisaky, swdl, thirsties, vlniaky holt maju smolu 😀 strasna som, ale prakticke su mi prave kvoli tej bleskovej rychlosti, plus ked dam velku nohavickovu, flipku mozes roztahovat pomaly na max, zatial co tuto mam stale zapnutu na S

alusha
4. jan 2011

@tinax asi nie, na noc potrebujes taku dobre savu plienku, tieto by ti pretiekli... musela by si aj v noci prebalovat castejsie

divoska
4. jan 2011

@alusha oprava este flipky pouzivam do uzkych gati von. lebo zas ked do tych gro nacpem co chcem tak mam zas problem ho potom nacpat do nejakych gati 😀 to len aby si vedela ze su trochen objemnejsie, ale zas ty uz mas velkaca takze to je zas asi uz ine a mozno sa ti ani nebudu zdat

alusha
4. jan 2011

@divoska fajn, toto som potrebovala vediet 🙂 lebo ja vlniaky na den tiez nie, kedze sme na tych stvorcoch zavisli 🙂 preto aj anavy vlniaky predavam, nejako sme sa neskamosili 🙂 nechcete niekto??? 🙂

tinax
4. jan 2011

Dakujem vam zatial za rady, letim uz prec z roboty a zas sa tu niekedy objavim. Idem este vyberat. 🙂

zuzkaro
4. jan 2011

@limoni ale stihnem, babuskovi sa dako von nechce :D
@sissik baby dakujem za rady, tak to dnes skusim urobit aby som zajtra stihla vyzmykat a dat schunut 🙂

evulikm
4. jan 2011

@sissik ahoj, ja dávam na noc little lamb, a som spokojná. marek má cez 10kg, používame veľkosť 2. kupovala som v jednom kamennom obchode v BA za 10eur. ak si z BA, tak tam zbehni, ušetríš poštovné 😉 ja som s ňou spokojná, len schne dlhšie ☹ keď som ju dala marekovi prvýkrát, tak ráno bola úplne mokrá, ale teraz už býva len spolovice mokrá.

ozaj, chcem sa spýtať: je potrebné sa nejako špeciálne starať o PUL nohavičky? či stačí len potrieť vlhkou handričkou a raz za čas oprať?

henushka
4. jan 2011

@evulikm PULky su velmi prakticke, pretoze ziadnu speci udrzbu nepotrebuju. Ja PULky ani nevytieram, vzdy mam v obehu 2-3, takze pri vymene plienky dam suche a pouzite dam preschnut na vzduchu. Samozrejme, ak nahodou su okaknute, vtedy rucne preperiem aj s mydlom, inak periem tak asi 2-3x do mesiaca, ale skor sa riadim tym, ze ich zacne byt citit, tak mozno aj castejsie. Periem spolu s plienkami, mozu sa na 60ke a suche su za par hodin. Ak operies vecer, rano mozes isto pouzit 🙂

henushka
4. jan 2011

Baby chcem sa spytat, kedze mate lepsi prehlad v roznych druhoch stay dry vrstvy - v BG kapse je podobny matros ako Flip stay dry alebo iny? Ja to totizto nechapem, ale mala velmi dobre znasa klasicku tenku flisovu separacku, ked dam na bavlnu alebo bambus, dokonca sa jej pekne skludni pokozka, ak bola podrazdena, ale vzdy je zacervenana po pouziti Flip stay dry alebo tiez pri IB.

Myslite, ze ma zmysel v nasom pripade BG kapsu testovat? Nie ze by sme mali malo plienok, ale chapete... uz dlho som nic nove nekupovala 🙂