Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
4. jan 2011

@henushka ten material je presne taky isty.. aj na flipkovej sty dry aj na bg kapsovke.. ono to nie je flis ale sudecloth.. mozno ma mala nejaku alergiu prave na tento matros.. BG kapsovka asi nie pre teba 😉 tak isto v IB je sudecloth, pokial mi pamat sluzi.. 😀 @limoni akskamit nie je sty dry.. je to len pre pocit jemnosti, nie sucha.. 😉
@alusha ja ti tiez odporucam wonderwrapsy.. my ked sme ficali na stvorcoch, tiez som ich casto pouzivala.. super je, ze su dostatocne velke a pevne.. a na suchac.. prebalovanie je rychle 😉 a sedia aj na nohavckovu plienku..
@tinax vybrala si si dobru sadu.. pre male babo ti bude stacit aj ta sty dry vkladacka, ale ked uz zacne viacej cikat, velmi dlho neydrzi.. potom je dobre dat pod nu stvorec.. 🙂 ale sty dry robi uzasne a ja som spokojna 😉 mam aj organic vkladacky, na noc sa daju aplikovat spolu 😀 na noc odporucam bambusovu anavy plienocku, alebo bum hugger, len k nemu si budes musiet dokupit savu vkladacku, najlepsie bambusovy prefold od baby idea

alusha
4. jan 2011

baby na jednej stranke su uvedene tie pulky ako gro baby a na druhej gro via, je medzi nimi rozdiel??

henushka
4. jan 2011

@zojec Fiha, no tak dik za objasnenie. Som si to teda vygooglila, ten sudecloth a fakt aj itty bitty su z toho materialu, takze to bude asi nejaka alergia alebo podobna reakcia 😠 Aj som nasla dake diskusie, kde to maminy preberali. Tak teda do BG kapsy nepojdeme ☹ , ale konecne mam v tom jasno, preco len na tieto plienky mala reagovala zacervenanim.

henushka
4. jan 2011

spravne sa to tusim vola "suedecloth", aj ja som sa preklepla 😅
Len pre poriadok, ak by niekto mal podobne skusenosti.

zojec
4. jan 2011

@alusha su to tieto: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc..., ja mam bezvzorove.. tie gro via a gro baby by mali byt SIO plienky uz s vkladackami..
mam konkretne tieto vanilkove: http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/20-1-NO...

alusha
4. jan 2011

@zojec tie som myslela, ale to co si dala ty su uvedene ako grobaby wonder wraps a na latkove plienky.sk su ako grovia wonder wraps
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/gro...
tak ci je to to iste, alebo su nejake vylepsene ako u plienok...

zojec
4. jan 2011

@alusha myslim ze nie 😉

divoska
4. jan 2011

@alusha oni tusim zmenili nazov alebo co tu baby davnejsie spominali, zda sa mi ze sa to tykalo tych gro shellov, ale aso teda celkovo. jo ja mam presne hentie fialove, zelene aj zlte, a kukam ze @zojec ma tie vanilkove, to su presne oni co si hodila ten link

mirca
4. jan 2011

dievčatá poprosím vás o radu. preteká nám Flipka, úplne prevlhne 😒 ...dá sa s tým dačo robiť?

janefonda
4. jan 2011

@mirca akože úplne prevlhne? Mne vlhla kapsa BG , ale len pri nôžkach z čoho bola ale pri riadnej cike mokrá značná časť plienky. Vyriešila som to impragnáciou od ulricha na plienočky a zatiaľ je to fajn. Naniesla som to na švi, nechala pôsobiť 24 hodiek a zapracovala som to fénom. 😉 len neviem či ti to pomôže...

mirca
4. jan 2011

@janefonda už som skúšala aj impregnovať švy, ale nepomohlo. Prepúšťa hlavne kapsa na brušku a niekedy aj okolo nožičiek (až cca 3cm pás). Akoby bola poškodená pull vrstva a hneď to pustí ďalej. Pritom ich periem šetrne, skôr ich len vysprchujem.

henushka
4. jan 2011

@mirca Flipka ci kapsa? Ak Flipka, s ktorou vkladackou? Nestava sa ti to pri spanku? Lebo nam sa stalo, ze nam organic flipka pretiekla, ked si mala lahla nabok a vypustila celu nadrz 😅 Inak su na pretecenie nachylnejsie stay dry, nasaju vela, ale ked sa to prezenie, pri tlaku (sedenie) sa "vyzmykaju" 😝

mirca
4. jan 2011

@henushka tou kapsou som myslela zahnutie na vkladačku... používame stay dry, ale nie až do extremu 😀 ... ono, aj ked len prázdnu flipku namočím do vody, vidno kde nasaje. Nalanolinovanie ako pri vlniakoch by nepomohlo?

zojec
4. jan 2011

@mirca lanolin urcite nie.. asi mas fakt poskodenu tu pul vrstvu ☹ .. a skusila si uz ten vosk?

henushka
4. jan 2011

@mirca Aha, tak to je fakt divne, okolo noziciek by som to este pochopila, ze ked je velmi mokra vkladacka, ale na brusku... to sa mi fakt nikdy nestalo a pouzivam hlavne flipky. Mozno by sa to dalo aj reklamovat?

divoska
4. jan 2011

mne sa inak tiez zda ze flipky vlhu v podstate okamzite oproti vsetkym ostatnym pulkam ale zas aj najrychlejsie schnu. a pokial je vnutri plienka len vlhka tak sa da, horsie je ked plienka nezvlada to predpokladam nezvladaju ani flipky. bg organic to same myslim

emjee
4. jan 2011

ja mam najvacsi problem s flipkami, ze hned pri prvom pouziti su obkadene 😝 takze tych x vkladaciek do nich mi je dost na houby, kedze hned pri prvej vkladacke to schytaju aj vrchnaky 😝 😀 je to najoblubenejsia plienka na kadenie u nas 😀 😝 😀

etuska
4. jan 2011

@emjee
u nas tiez-celkovo Šimi miluje na tuto prilezitost BG 😀

etuska
4. jan 2011

inac uz mame konecne doma BL bamboo aj organic a som nadsena strihom aj savostou zatial 😵 tie Classic davam len ked ine nemam suche,ale Organic su fajnucke 🙂

erika12345
5. jan 2011

Ahojte, este len cakam babo a chcem latkovat, ked vam tu dam nejake linky, vyjadrili by ste sa mi, prosim vas, ak s tymi konkret. plienkami mate skusenosti? Lebo uz chcem pomaly zacat nakupovat. 😉

erika12345
5. jan 2011

Tak napr. tato sada sa mi velmi paci, chcem to hlavne, ked babo bude malinke, lebo sa daju brat aj na 95- tke. A jasne, ze to budem vyuzivat i neskor. http://www.obchod-latkovepleny.cz/sada-onesize-...
no a chcela by som to kombinovat v tom zaciatku este s nejakymi viacvrstvovymi plienkami, mozno Popoliny, (tie vraj tiez v 6-nedeli mozem prat na 60-tke)mate ich tiez niektora? Bude sa mi to hodit i pre male babo? Potom chcem este dokupit ine.

zojec
5. jan 2011

@erika12345 pre male babatko v pobdobi sestonedelia ti najlepsie posluzia klasicke stvorce na novosklad a na to pul nohoavicky.. tie plienky co si hodila link, su taktziez len z bavlny, ak dietatko podrastie, budu malo save... ja som pliienky nevyvarala ani raz.. nie je to potrebne. ak stvorec vyperies na 60tke a potom vyzehlis pocas toho sestonedelia, tak to uplne postaci. vsetky plienky sa mozu prat na 60tke a tak sa to aj odporuca. vv plienky pri novorodeniatku velmi nevyuzijes.. aspon ja som nie.. ale potom sa mozu zist.. aj ked lepsie je pozerat nieco bambusove.. bambus saje 3x viac ako bavlna

erika12345
5. jan 2011

@zojec dakujem, vidis, to ma nenapadlo, ze bambus je lepsi. A tie stvorcove su ktore napr. dobre? Myslis aj klasicke plienky, co sme mali kedysi my? Pozeram, ze ty mas stvorce aj z Ikey. Nie su to nahodou uteraciky? Su v pohode? Ako dlho v tych stvorcovych babatko priblizne vydrzi? Ja som myslela, ze tie stvorcove mi babatko rychlo precika, preto som uvazovala o tych viacvrstvovych.

erika12345
5. jan 2011

@zojec a este, co je prosim ta ten novosklad, nemas nejaky link, ako sa to sklada? Je rozdiel pri dievcatku a pri chlapcekovi?

alusha
5. jan 2011

@erika12345 ak mas klasicke stvorce, este z nasich cias, tak tie su super, tie terajsie su ovela horsie...

zojec
5. jan 2011

@erika12345 novosklad mam nafoteny v albume plienocky. plienky su dobre Kikko, aj bavlnene aj bambusove... ale aj stare komunisticke stvorce su super.. 🙂 stacit ti ich bude na zaciatok tak cca 40.. vv plienky su fajn.. pozri tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac..., vsimi si aj dole ako sa da aplikovat na ritku. 😉 je paradne sava a neskor sa da pouzit aj ako vkladacka do nejakej kapsovky

janefonda
5. jan 2011

@erika12345 mne sa veľmi na novoška páčili aj BL bamboo veľkosť xs-s. na to ešte vrchňáčiky a fungovali sme. 🙂 http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-bambo...

zfidorka
5. jan 2011

@erika12345 novosklad je tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
sklada sa rovnako pre obe pohlavia...
do novoskladu sa vacsinou dava este vkladacka - bud dalsi stvorec poskladany na mensie, alebo napr. uteracik 30x30 cm, napr. aj z Ikey - su to klasicke male frote uteraciky...
@zojec ma z Ikey normalne stvorcove plienky, mne su dost nesympaticke, oproti ostatnym su dost tvrde... ale zalezi asi od vyrobnej serie... inak, najlepsie su stvorce stare socikovske este po nas, tie su makkucke a vysokogramazne... 🙂
male babo zvycajne casto kaka, takze aspon ja som prebalovala na zaciatku velmi casto, kvoli kakoprdom... to by vydrzal aj novosklad som o sebe, bez vkladacky... mne sa novosklad nechcelo skladat, mala kakala mensie naloze ktore nepretiekli, tak som skladala stvorce takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
viacvrstvove mam popoliny, dost ich vyuzivam, teraz ked ma n. 6 mesiacov, su dost kratke, ja som som zobrala zopar tych novych anavy, vies ich poskladat na nohavickovy sklad co som dala link vyssie, a kedze su z bambusu, su paradne save, oproti tym popoliny, ktore su bavlnene...

erika12345
5. jan 2011

@alusha tie klasicke z nasich cias nemam, budem vsetko kupovat.
@zojec super navodik, si sikulka. 😉 A aj ta bambusova vyzera super.

zojec
5. jan 2011

@erika12345 dakujem.. k tym ikea plienkam.. ja mam more a cervene.. modre boli o dost makksie ako cervene a cervene este aj farbu pustili.. tie farebne som pouzivala najma do kocika pod hlavku, alebo v lete na zakrytie 🙂 na ritku som davala len tu bielu co bola vo vnutri.. ale neboli moje oblubene.. sali celkom dobre, ale ako pisala @zfidorka neboli extra makkucke