Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kaktusik007
27. jan 2011

@barborkach jo, viacere mame z ebay plienocky... akurat ze ja som to objednavala cez jednu holku, v nakupovani cez ebay som totiz nejako este nezmaturovala 😀 😀 😀 😀
@norikk ako pisu dievcata - potreby sa menia.... ak mas stvorce, tak ak mozem poradit, dokupit k nim bambusove vkladacky baby lucy 40*40cm - mam ich doma cca 15, a na doma fakt nie je nic lepsie ako stvorce na novosklad s touto vkladackou zlozenou na 1/3 😉 ale je pravda, ze toto som zacala praktizovat tak az od 6-7 mesiaca, dovtedy som si nadavala, ze naco som tie 3ks tych vkladaciek kupovala..... a potom som im uz prisla na chut a dokupila podstatne viacej 😀 - velmi rychlo to schne - ideal na zimu ked mas susiak v byte, a aj ta vkladacka, tym, ze sa da rozlozit na stvorec, je na to, ze je to bambus, uschnuta fakt velmi rychlo..... a tie 2 hodiny takto ta vyskladana plienka fakt vydrzi.... takze na doma - u nas jednoznacne stvorce s tymito vkladkami 😉

barborkach
27. jan 2011

@kaktusik007 vsak ja to xcem tiez prvykrat, preto sa pytam, ci nahodou niekto nevie poradit nejakeho predajcu... 😉 s kvalitou si spokojna???

kaktusik007
27. jan 2011

@barborkach bolo nutne dosit extra vkladacky na zvysenie savosti, ale co sa ceny tyka, tak aj s tymi fakt savymi vkladackami to vyslo do 9€ - takze pohoda na AIO, sedia celkom pekne 😉 a ano, tu na MK sa daju kupit v bazari, niektore ich predavaju, za cca 9-10€ a bez tej vkladacky, co je fakt je brutalne predrazene 😠 ale tak - niekto chce zarobit na vsetkom, ze ano 😒

zojec
27. jan 2011

@barborkach ja osobne by som do cinskych plienok nesla... nema to certifikovany material, preto je ta cena taka .. nevies co davas na ritku dietatu.. ale su baby co ich pouzivaju a su spokojne.. tie znackove plienky, su drahe v celom svete, nielen tu.. lebo certifikacie nieco stoja... 😉

xlea
27. jan 2011

@kaktusik007 mozem vediet, kde si objednavala baby lucy vkladky? 🙂 tiez som zacala s latkovanim asi pred mesiacom, nechala som si tu od bab poradit - velmi prinosne rady ma
@zojec - takze vacsinu vybavicky co mame doma aktivne takmer celu pouzivam a postupne kazdy mesiac co-to dokupim 🙂

etuska
27. jan 2011

@barborkach -v tomto suhlasim so
@zojec
myslim ze ti to napise kazda "latkarka"
tie plienocky su priamo v kontakte s pokozkou
ja som napriklad dost plienok kupila uz pouzivanych no boli takmer bez znamok nosenia a za rozumnu cenu

zojec
27. jan 2011
xlea
27. jan 2011

@zojec dakujem 🙂 posledne som si zobrala tieto stvorceky http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa... a ako dosli v pondelok domov, tak ich furt tocim, celkom sikovne su, bo sa mi zda, ze ked dam klasicky stvorec narovno do flipky a na to stay dry tak mame velku ritulu... s tymto stvorcom je to v poho 🙂 tak dokupim este tieto male

kaktusik007
27. jan 2011

@zojec tieto - http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-stvor... to co si dala link je rozemr 30x30 .--- teda maly 😉 ale mam ich odtialto: http://www.plienka.sk/product_info.php?products... su tam o 10 centov lacnejsie 😉 😀
@xlea
@barborkach
@etuska este k tym cinskym - prave preto som sila tie vkladacky -- na zadocek ide certifikovany bambusovy aksamit 😉

zojec
27. jan 2011

@kaktusik007 hm.. lenze potom uz velmi neplnia funkciu sty dry.. ked ich nevkladas do kapsy.. to je potom rozumnejsie pouzivat pulky, nie?

barborkach
27. jan 2011

@kaktusik007 myslis nove ze kupim tu za tolko? tak neviem ci neviem hladat ale nove, inak presne tie iste, som v roznych internetovych obchodikoch na latkove plienky videla za 2x tolko 😖 ja som pozerala kapsovky.
@zojec budem to objednavat cez UK ebay, nie z ciny...ktovie mozno to nakoniec aj oni maju z ciny. ale myslim ze rovnako ako hocktory iny obchodik co ponuka rovnake plienky za 3x taku cenu a hra sa na bio super ekologicke materialy. ked tie plienky vezmem do ruky a su uplne rovnake, tak to, ze maju certifikat ma nepotesi... a to ze su rovnake... nakonies zistime ze aj tak su vsetky z ciny 😀

bihan
27. jan 2011

@barborkach však sa stačí pozrieť, odkiaľ tá plienka je.. je to jedno, či na americkom alebo britskom ebay 😀 ak to pochádza z Hong Kongu, tak to asi britské nebude 😅
Ja som zvažovala tie lacnejšie z ebaya, lebo však už som do plienok dosť investovala 😅 (a Michaela mi poradila super stránku), ale nakoniec som vzala Tots Bots.. predsalen... nikdy neviem, či ich nevyrábajú nejaké 10ročné deti, či sú tie materiály nezávadné.. a nedala som sa na látkovanie len kvôli peniazom.

A napr. Itti Bitti sa netaja tým, že si nechávajú vyrábať plienky v Číne, ale pod dohľadom a určite nevyužívajú na prácu deti.

Plienky šijú aj niektoré šikovné maminy na Slovensku.. možno by si sa mohla skúsiť pozrieť aj na túto alternatívu ;)

kaktusik007
27. jan 2011

@zojec lenze ak porovnas cenu PUL - aj co sa sitia tyka, tak tieto cinske proste vyjdu lacnejsie - resp. za tu cenu sa mi neoplati sit AIO plienka 😉 a trapit sa s tym.... a PULky??? no - ked ideme k doktorke, napr, tak lepsie vyzera AIO ako ina nohavickova a na tom pulky 😉
a ta sty dry vrstva - to neriesim, pocikany bambus je uplne v pohode, rovnako aj aksamit --- a nech si maly zvyka ze ked sa pocika bude mat mokro, aspon bude mat skor potrebu sa pytat na nocnik 😀 😀 😀 😀 si fandim, ze??? 😉
jedine sty dry plienky co mame tak to su tie co som sila - nocne.... predsa len, tu ma na sebe dlho.... inak mu ziadny sty dry proste nedavam 😉
@barborkach mne sa osvedcilo kupovat na babykind.uk , potom tu na ekoplienky.sk - ale to len preto ze to mam tu za rohom vo vedlajsej dedine a viem si to odtial osobne zobrat, no a potom plienka.sk --- tam sa da dohodnut taktiez osobny odber, no a chodime tym smerom.... 😉 -- budes sice kupovat tie plienky cez uk ebay, ale ony su to cinske plienky - z hong kongu 😀
k tym necertifikovanym plienkam - ono je to o tom, ze atest pre cokolvek, aby bolo vhodne pre deti do 3 rokov stoji dost penazi... preto aj kopec hraciek - hrkaliek - ma etiketu - nevhodne pre deti do 3 rokov 😠 😠 😠 co je len a len o tom, ze vyrobca (dovozca) nema peniaze na to, aby dal ten atest urobit --- no a ja nemam zaujem takehoto vyrobcu/dovozcu podporovat.... uz vela hraciek som tak drzala v rukach, aj v znackovych obchodoch, ktore som vratila naspat do regalu, ze eee, tohto vyrobcu ja teda podporovat nemienim..... takze ono je to dolezite.... len tie plienky z ciny su tiez aj o tom, ze mensou upravou (dositim ) si tam ten certifikovany material vies lahko dodat... a to, ze pul nema certifikat, to mozem kaslat, sak ani pul predavany na sijemdetem.cz ma certifikat ziskany az teraz, a to len a len preto, ze ivuska zacala predavat AIO a bez toho by to proste neslo 😉 inak by to ani myslim nikoho netrapilo... 😉

zojec
27. jan 2011

@kaktusik007 k tomu sty dry.. nie kazde dietatko moze mat bambus alebo stovrec na ritke.. :( ani moja mala nie.. hned ma hnusnu dermatitidu a mykozu k tomu.. :( tkaze preto ja vyhladavam sty dry vrstvy a radsej si priplatim za kvalitu.. ale samozrejme chapem baby, co nemaju koruny a latkovat chcu hlavne kvoli vacsiemu setreniu..
@barborkach hrat sa na bio, sa proste neda.. 😉 ked chces byt bio, musis platit, a aj ten co si chce bio kupit, musi priplatit.. vsetko je na zvazeni.. ide predsa o zdravie a o nase deti.. .. mamicky si v pohode kupia kocik za nehorazne peniaze, ale v pohode dava dietatu thajske nadopovane kura, leo bio je pre ne drahe... ale to uz je do inej temy..

xlea
27. jan 2011

@zojec s tym bio a nebio si to vystihla... palec hore 😉

barborkach
27. jan 2011

@zojec tak na temu bio v dnesnej dobe by sme sa tu veru mohli rozpravat do rana.. 😉 myslim ze co je dnes bio a kto na tom zaraba by sa dala viest siahodlha diskusia, ktora by viedla len k hadkam. ja si len myslim, ze to na com je nalepka bio, este nemusi znamenat ze to aj skutocne bio je, za to ze je tam ta nalepka a stoji to tazke prachy. aj ked mnoho ludi, ktori sa o nieco snazia, si mysli, ze to bio fakt je a radi si za to zaplatia s dobrym umyslom. ci je tam aj zelany efekt je myslim mnohokrat na zamyslenie... no ale nechajme to tak
v kazdom pripade aj znacky ako nike a pod sa siju v cine, takze myslim ze to nie je o tom, ci tam je napisane made in china, lebo to je dnes napisane este aj na rozkoch 😀

michaela80
27. jan 2011

@barborkach napr. ja som vcera zarazene pozerala na plienku GRObaby , ze Made in China... a su cerifikovane a stoja tiez nieco... 😉

xlea
27. jan 2011

@barborkach
@zojec inak som kukala na BG vkladkach aj flipkach - made in china.. dnes sa proste svetova ekonomika bez ciny nepohne... robia tam vsetko....

barborkach
27. jan 2011

@xlea tak este pis nieco o palci hore 😉
vsak a co sme cakali ze tam bude napisane???? made in ekoplienka.sk???? je to cele smiesne

zojec
27. jan 2011

no bohuzial je to tak, v cine sa vyraba vela veci.. BG si nar. dava sit vkladacky do egypta.. vsimli ste si? 🙂 ale ako uz @bihan spominala, vyroba sa kona pod dohladom, cize nevyuziva sa praca deti :D

erika12345
27. jan 2011

@anitab dakujem, aj ja som to nasla, pisala som to vyssie. 😉
Mate niektora skusenosti s dezinf. prostriedkom na plienky Bambino Mio? Ak ano, dezinfikujete ich vzdy ci len raz za cas?

alusha
27. jan 2011

ahojte, fiha aka diskusia 🙂 fakt je, ze vsetko je vyrobene v cine, ale tie znacky by mali byt akoze vyrobene za urcitych podmienok z kvalitnych materialov atd, ale kto vie, ako to je, nevideli sme, nevieme... ale zase u tych plienok cinskych by som sa nebala nicoho, lebo ked je ta plienka vyprata 50x krat na 60 stupnov, je biela, nie je farbena, tak nema co sposobit dietatu, vyzera po tych xy praniach presne tak isto ako ta draha... ja ich mam zopar, tak to viem posudit, aj ked mi stoja vsetky v skrini, drahe aj lacne, lebo pouzivame vylucne stvorce hihi

bihan
27. jan 2011

Tak isto frugi oblečenie z biobavlny je vyrábané v Indii (kde je priamo produkovaná bavlna), ale je rozdiel Made in China a Made in China 😝
A keď si kúpim certifikované kura z voľného chovu, tak aspoň viem, že nestrávilo celý život zavreté v klietke pod umelým svetlom...
Presne ako písala Zojec, niekto dá kopec prachov za kočík, postieľku, mantinel, vaničku, fľaše, ohrievače, lehátka... a niekto tie peniaze investuje do výrobkov z materiálov, ktoré zaručene neobsahujú bisfenoly, agresívne chemické bielidlá a farbivá.

Každopádne, nech kúpiš plienky kdekoľvek, je to o ďalšiu tonu hnusiek menej, čo je veľké pozitívum 🙂 ale nie je fér písať, že v slov. shopoch nevedia, čo by za plienky pýtali.. skús pozrieť napr. francúzske shopy, tam sú plienky (tých istých značiek) ešte drahšie.

xlea
27. jan 2011

v kazdom pripade... hadky su tu uplne zbytocne, kazdy ma svoju pravdu a je na kazdom z nas, aku cestu si vyberie 🙂 iba tolko som k tomu chcela.... bio a nebio veci riesit je zbytocne rovnako aj znackove a neznackove plienky Made in China...

divoska
27. jan 2011

ked uz sme inak takto mierne offtopic, kde mam kupit puzzle na podlahu aby som ich nenasla na stranke soi? 🙂 mam pocit ze su tam vsetky... 😀 decka nam zachvilu nebude stacit, nech ma dobry podklad na lozenie a ostatne, a hadam mi tu cela rodina potom prestane pindat ze mu musi byt zima na zemi /cize hracej deke s dekou pod nou/... aj ked tych neuspokoji nic evidentne... 😀

bihan
27. jan 2011

@divoska kúp korkové podlahové štvorce ako my a máš pokoj 😝

alusha
27. jan 2011

@divoska kup takuto podlozku a mas pokoj, rozlozis ked potrebujes a ked nie rychlo poskladas... odporucam, maju hrubu aj tensiu

prsky
27. jan 2011

no a ja akurat kukam, ze by som dokupila nejake plienocky a vrchne flisky pre maleho a ziram, ako isli ceny hore 😲 uz vidim, ze bude lozit v Lkovych ruzovych a cyklamenovych IB na paradu 😀

prsky
27. jan 2011

@divoska mne sa tie penove puzzle nepacili, ale tak my mame aj zverinec, takze chlpy sa z toho davali velmi zle dole .. a mala ich rozoberala a zasadne sa odplazila mimo puzzlovy stvorec