Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hhenike
27. jan 2011

@alusha , @divoska, @bihan dakujem za rady, tak som teda objednala. No som ja ale zvedava, ako to dopadne, dufam, ze sa nevratim k jednorazovkam. odhodlanie je velke,aj ked manzel pozerá divne na mna... tak uvidime 🙂

divoska
27. jan 2011

@hhenike vsetci pozerali... 😀 teraz sa tym chvalia 😉

barborkach
27. jan 2011

@bihan este som tu nenasla jedinu maminu, ktorej by plienky ako ty vravis "z ciny" robili jej babu problem. ako vravim i tie znackove su z ciny. napokon, osobne si myslim, ze cinania to vsetko siju a potom to ide do jednotlivych firiem, kde si na to nasivaju svoje etikety.

@etuska este mi jedna mamicka vravela ze niekde v uk platia aj pranie plienociek, to uz je aky luxus?? 😀
@divoska sama som mala internetovy obchod, takze trochu viem o com hovorim, je to tu s cenami latkoviek podla mna predrazene, postovne ti aj tak nik nehradi, to si hradis sama a zas uz pri tej cene vybavy sa tych par eur strati. ja si skor myslim ze u nas neni velka osveta latkoviek a ked aj niekto o nich pocul a kukol na to, videl kolko da za vybavu, tak si povedal ze je to moc. a je pravda ze ked to clovek nerobi z inych pohnutok, tak to asi robit nebude, lebo zajednak je to drahsie a zadruhak je s tym viac starosti. mozno keby boli ceny latkoviek porovnatelne s jednorazkami, bola by celkova situacia uplne ina, a viac mamiciek by sa na to dalo. pri dnesnych vyskach materskej a rodicovskeho, co maminy dostavaju, si vacsina dvakrat rozmysli kam kazde euro da, lebo na rozhadzovanie velmi nie je.

ja sa tu s nikym hadat nechcem, len som sa pytala ci ma niekto skusenost s kupovanim latkoviek na ebay, vidim ze ano a kazdy len pozitivnu, to som xcela pocut 😀 aj ked verim ze usiam mamiciek, ktore su tu a maju svoje eshopy s laktovkami tato alternativa sa urcite dobre nepocuva 😉

etuska
27. jan 2011

@divoska
@hhenike
presne 😀 aj moj MM mi to schvaluje 😀

labutka
27. jan 2011

Mozno by bolo ktejto debate o cenach dobre prizvat @ivuska.h a ta nam ozrejmi, na kolko eur (alebo czk?) ju realne vyjde jedna plienka.
takisto neverim, ze na tomto sa da zbohatnut a aj ked som nakupovala z UK, da sa tam nieco usetrit, ale bavime sa o 1-2 eurach, co sa mi nezda az tak vela - samozrejme pokial si odtual nekupujete na supu cdlu vybavu, co ale asi niktora z nas neurobila.

barborkach
27. jan 2011

@zojec pozri sa kde su vyrabane tie tvoje plienky 😉 zeby v cine?
prisla som do tejto diskusie pre nieco ine, nie preto, aby sa do mna niekto obuval ako sa mi priroda raz podakuje. pytala som sa ci ma niekto skusenost s ebayackymi plienkami, ty nemas ale i tak ich odsudzujes. nemas aj ty svoj eshop??? verm ze vela majitelkam svojich obchodikov sa zle pocuva ze niekde maju plienky za tretinove ceny v obdobnej kvalite. zaujimalo by ma, ked uz tieto cinske maju byt take zle, ci tak dbas aj na ine EKO veci, okrem plienok, ci aj oblecenie vyhladavas vylucne bio kvality, vsetky deky, fusaky, dupacky, veci pre seba... a aj vsetko doma ci tak mas. lebo to nie je len o eko plienke...neviem preco len ta by mala byt na piedestale 😉 nic v zlom, ale o toto natahovanie mi to neslo

tea333
27. jan 2011

Ahojte, mam taku otazocku,
ideme s malym v marci na mesiac k moru koly atopickemu ekzemu. Jasne ze beriem celu svoju latkovu vybavu (20ks kapsovych plienok 😅, stvorce a 6 vrchnych gatusi a veela vkladiek ) a mydlove orechy.
kym bol maly zdravy, pouzivali sme este aj hnusky, kedze kakal stale..
potom sme presli na vylucne latkovanie, a nastastie mu vsetky nase plienocky sedia, aj ked nemozme pouzivat napr separacky.
moja otazka znie- nebude sa mi v niektorych latkovkach parit v teple? nebude horuco, asi 25 stupnov, max 27 na obed,len sa pytam ci nemate tip,ako sa vyhnut zapareniu, napriklad pouzivanim stvorcov na rovno do vrchnych gatusi od flipiek? bojim sa hlavne objemnejsich plienok, napr. chlpatych blueberry minky.
dalsia otazka je na plavky..som si takmer ista ze s plavkovymi plienkami bude problem koly ekzemu..su vacsinou z neoprenu (happy nappies a pod) a to by som malemu davat nechcela, pokial bude alternativa.
mate skusenosti s nejakou inou plavkovou alternativou? rozmyslala som o flip gatiach, ale keby som mu tam dala vkladku, tak by namokla a bola tazka..
pri mori maleho necham s holou ritou v bazeniku, ked bude teplo, ale keby sme chceli ist do slaneho bazena, uz musi mat plavky..aj ked maly sa mi pri kupani nikdy nepokakal 🙂
fuh, to je dlhy prispevok 😀

labutka
27. jan 2011

@barborkach nechapem v com su latkovky pracnejsie ako jednorazovky, prosim mozes mi to vysvetlit?

barborkach
27. jan 2011

@labutka ja sa tiez chystam na latkovky, nebudem ti nic vysvetlovat, dobre vies snad, co som tym myslela, ja nie som proti nim, ak si si to zle vysvetlila. myslim ze odpoved sama poznas a ked nie, tak sa chod opytat ktorejkolvek nelatkujucej mamicky

zojec
27. jan 2011

@barborkach ja sa nechcem s tebou dotahovat, mam pocit, ze uz som sa s tebou stretla aj vo vege dietati.... sme myslim na inych stranach a spolocnu rec nenajdeme , nic v zlom samozrejme

labutka
27. jan 2011

@tea333 imse vimse robi plienkove plavky, su to akoby pulky potiahnute latkou, takze na zadku nieje ta "umelina". Cikanicu ani kakanicu neprepustia.
pri mori kludne vynechaj PULky a daj len nohavickovu plienku alebo stvorec na draka zapnuty snapkou. - 1. Lepsie to vetra a kedze krpateho nebudes mat uz dalej obleceneho nema ti co navlhnut; 2. Ked sa pocura mozes hned prebalit.
a pokial budes prebalovat, myslim ze zaparenia sa neboj, my sme boli vo vacsich teplach a nic sa nestalo. 😉

barborkach
27. jan 2011

@zojec je to mozne, ze sme sa uz stretli 😉 nazory mame dost podobne, no i tak sa nezhodneme 😀

labutka
27. jan 2011

@barborkach viem ze chces latkovat, ale fakt ma zaujima co je podla teba na latkovani pracnejsie. Ja som totiz nic nenasla a preto ma to zaujima.

tea333
27. jan 2011

@barborkach ja by som veci pre mimi z ebayu z ciny neobjednavala. Jasne ze aj nase znackove plienky sa vyrabaju v cine, ale podliehaju europskej alebo americkej kontrole, co sa tyka kvality a bezpecnosti materialov.
Ked funguju na europskom trhu, nebojim sa ich malemu dat.
Cinske plienky "bez znacky" podliehaju len cinskemu vyrobcovi,ktory nedba usetrit 😒

co sa tyka pracnosti latkoviek a hnusiek, poznam obe strany, a v prvom momente ti to pride ako kravina, ked ti niekto povie tak priehladnu "loz", ze s latkovkami je menej roboty..
ale ked uz mam svoj system a latkujem dlhsie, naozaj s tym mam menej roboty..hnusky neobnasaju len dam a zahodim,ale idem do obchodu, vlacim baliky pienok, rozbalujem, davam, balim, odhadzujem, vkuse chodim vynasat kos lebo je staale plny, a potom mam plny smetiak 😠 okrem ineho stale natieram zadok ktoviecim, aby sa nezaparil..
co sa tyka latkoviek - kupim a mam pokoj..vkladku dam za sekundu, zapnem plienku, vsetko mam poruke, ide to ako s jednorazovkami, pouzite hodim do kosa pri pracke, potom to cele vysypem do pracky a odtial do susicky a zas len do obalu s cistymi plienkami..vsetko je od seba do 2 m v jednej kupelni..mame prazdny smetiak..nemusim malemu natierat ritku sudokremom..jedine co je navyse, je splachnutie kaky, aj to len preto, ze nemozme pouzivat separacky 😀

tea333
27. jan 2011

@labutka super, tie imse vimse som uz pozerala, len som myslela ze su cele take umele 🙂
ja sa bojim zaparenia, lebo maly je na to extremne citlivy, zaparuje sa aj v autosedacke 😖 a potom ten ekzem 🙄

labutka
27. jan 2011

@tea333 pri zadku ale samozrejme neni bavlnena latka, ale da sa to prirovnat k dospelackym plavkam, len teda su dvojite a je tam ten pul zater.
zaparenie v autosedacke... Fu, to mate tazke, a vlniaky...? To asi na ten ekzem neurobi dobre... 😖 Tak len vela prebalovat a kludne ked nebude mat gate, tak pulky by som nedavala. V lete mi krpec behal len v nohavickovej bez vrchnakov alebo naostro. Ale zase ten tvoj este asi behat nebude 😅

S tou "pracnostou" si to presne trafila. Akurat ja susim na susiaku (teraz nam to aspon trochu zvlhci vzduch) alebo v lete vonku.

jana.oravcova
27. jan 2011

čAUTE BABY.ja som dnes objednala plienočky. už sa na ne teším. zatiaľ látkujem so štvorcami a na striedačku jednorázky, lebo musím domíňať a nemám dostatok látkových. keby mi bol niekto povedal, že budem látkovať, tak ho fakt vysmejem, ale už teraz mám z toho dobrý pocit. len sa musím zaučiť. tak ocením vaše rady. 😉

tea333
27. jan 2011

@labutka ja tiez niekedy susim,ale tiez len koly prijemnej voni a zvlhcenemu vzduchu 😀
vlnu nemozme..prebalujem staale, maleho nemozem nechat ani pocikaneho 😕
behat nebude, stvornozkovat po deke, snad 😀
rozmyslam zeby som do tych plaviek suchla nieco tenke, napriklad taku tu sty dry vrstvu co byva v bumgenious kapsach..alebo trochu bavlny..ale to zas bude mokree

labutka
27. jan 2011

@tea333 eee, do tych plaviek by som nic nedavala, ked sa ti tam krpec vycura, tak to tam ostane, nema sa to kam vsiaknut. Ked nad tym rozmyslam, mozno nieco fakt malinke ze by sa dalo...😕 ale ja by som skor mala mladeho mimo bazenu v plienke a do bazena v plavkach...
@jana.oravcova vitaj a kludne sa pytaj. Latkuj a zvysne jednorazovky predaj.😉

snikol
27. jan 2011

zdravim maminky latkarky.chcem sa opytat ci niektora z vas nema skusenosti s touto plienockou??ako vsakuje,ci je medzi nozicka mi uzka ako IB,alebo sirsia ako napr.BG??
https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/jrmh/la...

limoni
27. jan 2011

@labutka dakujem ti za ponuku, ale naslo som aj v shopoch este bez kridelok a za vypredajovu cenu, tak som rada

inak na imse vimse organic pulkach uz mam druhu dierku 😠 jedna pri suchaci a druha pri gumicke na pase, a to pouzivame len tri mesiace nie velmi intenzivne

@tea333 stay dry vrdtvy pouziva stale @zojec a myslim, ze si pochvaluje, vsak?

nezname plienky z ciny urcite nie presne pre to co pise @tea333, pouzivaju netestovane farby a material a preto je cena tak nizka

divoska
27. jan 2011

vrrrrr

tea333
27. jan 2011

@limoni ja pouzivam sty dry, take tie tunely do ktorych sa vklada vkladka, davam ich do vrchniakov, samozrejme nie do BG, tam uz ta vrstva je 😅 mna by zaujimalo, ci to v teple nebude vadit..snad nie 🙂

tea333
27. jan 2011

@labutka si tak predstavujem ako si plava vo vlastnom moci 😅 😀 😝

miruss
27. jan 2011

@barborkach: Podľa mňa sa nikto do Teba nechce navážať. Je to každého osobná vec kde si kúpi plienky a aké. Pýtala si sa na názor na plienky z ebay a baby Ti napísali čo si myslia. A čo sa týka slovenských obchodov. Ja som majiteľka sl. obchodu s plienkami a určite nepredávam plienky kupované na ebay. Predávam len certifikované plienky od oficiálnych dodávateľov. A určite nenakupujem plienky za polovičné ceny. Nehovorím, že som v strate, ale nabaliť sa na tom určite nedá. Neviem z čím si mala obchod, ale o cenách certifikovaných materiálov na výrobu plienok (materiály certifikované pre deti do 3 rokov) by Ti mohla svoje napísať aj baba z českého MK, ktorá šije látkové plienky ( značka Anavy).

fialllka
27. jan 2011

@miruss Mirka, taka mala otazocka, snapy sponka sa asi reklamovat neda, co? 😉 dnes rano mi odisla ... teda sa roztrhala dole ako ju natahujem na plienku 😒 ako pouzivat sa to da, len sa to tazsie natahuje, ked to nie je cele ... teda ta slucka, za ktoru to natahujes na plienku aby si bola v obraze ... neviem sa vykoktat 😀 😵

miruss
27. jan 2011

@fialllka: Dá sa. Napíš mi mail a dohodneme sa, pošlem Ti novú.

michaela80
27. jan 2011

@miruss tieto pulky http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-... to je nieco ako flipky?
aj tieto by som si asi vzala len neviem aku velkost...mala ma 6 kil 😅 http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/wee...

etuska
27. jan 2011

@tea333
presne ako pises
mne trvalo mozno tyzden kym som si nasla system a teraz nemam problem 😉

zojec
27. jan 2011

@jana.oravcova vitaj medzi nami 🙂
@michaela80 ja som kupovala weehugerku rovno 2jku, malej sadla okolo 6,5 kg... nie je dlhsia ako flipka, ale je trosku sirsia okolo bruska 😉