Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
27. jan 2011

@izabelkak jedine nasit na tu suchaciu latku dalsi suchac...ale to strati ta plienka svoje caro...

taanak
27. jan 2011

ak by sa niekomu zdalo, ze mu suchace uz dosluhuju, moze sa na mna obratit (sadu mam skladom 😉 ):
http://goodbyedisposablehellocloth.blogspot.com...

taanak
27. jan 2011

@izabelkak tiez si myslim, ze je to skor problem latky ... Ked som ich mala prvykrat v ruke, tak sa mi ich system zapinania velmi pacil, ale s vydrzou je to uz horsie 😒

divoska
27. jan 2011

@taanak jaka parada!

taanak
27. jan 2011

Pripravovane vzory Grovia ste uz videli?

divoska
27. jan 2011

@taanak na pohlad krasne

zojec
27. jan 2011

@taanak mne sa tie gro via zdaju male.. nemam ich, len som ich raz drzala v ruke.. do kedy vydrzia?

taanak
27. jan 2011

@zojec tiez si nie som ista, ci vydrzia do odplienkovania, maly ma zatial iba 9,5 mesiaca a zatial su OK. Mozno ma niekto skusenosti so starsim dietatkom...

miruss
27. jan 2011

@zojec: Moja malá používa gro baby ( mám staršiu verziu, nie gro via) ako poistku na spanie aj teraz. A to má 26 mes. a 13,5 kg. Sú menšia ako Flipky, ale mojej malej sú ešte dobré.

labutka
27. jan 2011

@divoska sak uz som to sem raz pisala, ked sa chystas vnoci prebalovat. vecer zapinam do patentkovej - tu vnoci bezhlucne otvorim a supnem krpca do suchozipsovej (je nachystana rozopnuta), ktoru zapnem aj po slepiacky. na to natahovacie vlniaky a hotovo. 😉

labutka
27. jan 2011

a este @ivuska.h dakujem za ozrejmenie ako to je s certifikaciou latok a vyslednej ceny plienky.
mne je to jasne uz davno, dufam ze ostatnym to pomohlo. 🙂

zfidorka
27. jan 2011

@divoska ja v noci odopinam suche zipsy tak, ze ich prekryjem paplonom 😉

taanak
27. jan 2011

@labutka ty to mas normalne premakane 🙂

tea333
28. jan 2011

@taanak
@zojec ja mam gro baby shell set, a su podla mna male..u nas urcite nevydrzia.maly ma 7,5 kila a 69cm a zdaju sa mi, ze ho obtlacaju okolo noziciek, lebo ked mu ich dam dole, ostanu mu tam kruhy este hodinu 😀
ale inak su to fajn plienky, ja nie som velky fanusik tohto materialu, ale zapinaju sa super a nepretecu ani raz,vkladacky mi pridu divne a po praniach tvrde, ale ja tam davam BL bambus stvorec, poskladany na tretinu..

tea333
28. jan 2011

@zfidorka @labutka tak mojmu asi suchace nevadia 😕 😅 v noci sa mrvi, a ked mu davam dole plienku, uz spi..
on hlavne spi pri divnych veciach..napriklad, ma stale studene labky, a stale zaliate v studenom pote (to ma po muzovi) a tak mu fenujeme nozicky a rucicky, a on to ma velmi rad.V noci pri prebalovani zapnem fen, a kludne ho fenujem a on si slastne zaspinka 😀

zojec
28. jan 2011

@tea333 😀 😀 😀 to som este nepocula 😀

tea333
28. jan 2011

@zojec kazde dieta ma specificke potreby 😀 😎

divoska
28. jan 2011

@labutka som tu asi este nebola bo si take nepamatam, ale tiez dobyr postup @labutka takisto vyskusam @tea333 s tymi nohami mame to iste. paradoxne sa mi zas niekedy behom chvile co si ho prilozim tak prehreje a spoti ze nechapem. fen zatial len na hlavu, kedze ma tolko vlasov, tiez ma take zvuky rad, ale on je strasne zvedavy takze by asi cumakoval. ale zo srandy niekedy vyskusam asi 🙂

michaela80
28. jan 2011

@zojec ja mam GB rozopnute uz uplne...a to moja je drobcek 6 kilovy

lulukn79
28. jan 2011

@labutka ja v noci tiez tak prebalujem 😉 po kupani patentky a v strede noci suchac

alusha
28. jan 2011

my v noci neprebalujeme, mame nove vlniaky a konecne som spokojna hura hura hura 😀 a este som chcela k tomu smradu plienok, my sme mali obdobie, ked rano strasne smrdela plienka, tiez som to tu riesila, ze je to neunosne a ono to prestalo z nicoho nic a uz nesmrdia alebo ze by som si zvykla??? ale bolo to v obdobi, ked sme zacali s prikrmami...

lulukn79
28. jan 2011

pridam sa k diskusii ohladom made in china a made in ine. kedze niektory zakaznici na to velmi pozeraju a pre vyrobcov je asi aj lukrativnejsie nemat na vyrobku made in china ta to robia tak, ze (dam priklad na pliene) 90% plienky daju vyrobit v cine, vietname...potom ju dovezu do europy tu sa dosiju napr. suchace, namontuju papentky a prisije sa uz etiketa made in UK, EU 😒

limoni
28. jan 2011

@alusha a ake vlniaciky mate?

nase popoliny natahovacie uz parkrast v noci prepustili 😒

alusha
28. jan 2011

@limoni praveze som kupila popolini a zatial neprepustili... predtym som pouzivala take natahovacky z merino upletu, sila mi tu jedna kocka, su sice velmi fajne, ale noc nevydrzali, stale mal rano mokre pyzamko... no a ja nemozem v noci prebalovat, lebo keby sa prebral, tak by potom plakal aj hodinu, kym by zaspal... ale s tymito som zatial spokojna 🙂

limoni
28. jan 2011

@alusha predtym boli uplne super, ale ked som ich naposledy lanolinovala, tak asi som niekde urobila chybu - pred lanolinovanim som ich neprala, malo lanolinu, no neviem, lebo od vtedy su take, ze niekedy je aj pyzamko troska vlhke

a natahovacie loviku su z upletu?

alusha
28. jan 2011

@limoni ja som ich zatial len raz lanolinovala, ale dala som fakt vela lanolinu, boli celkom lepkave, tak drzia dobre

snikol
28. jan 2011

aky je rozdiel medzi BG 3.0 a BG 4.0??

taanak
28. jan 2011

ja davam na noc vlniaky shorties od babyidea. mala som predtym disany, ale zacali by nizke v pase a presiakali tade. Babyidea su krasne vysoke a super drzia. Ako plienku pouzivam najcastejsie TB stretch + BI prefold 😉

algon
28. jan 2011

Ahojte, ste niekto z okolia Ziliny? V ktorej lekarni ste kupovali lanolin? Vdaka

limoni
28. jan 2011

@snikol http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones... tu je to pekne rozpisane 😉

ktory navleky na nohy su vhodne aj pre buclatejsie nozky, mame designsocks ale su nam velmi obtiahnute okolo stehienka

@taanak davas ich aj cez leto ked su tak vysoke? ja si chcem nejake kupit akurat na leto, zvazujem tie loviky, hm?