Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chavele
1. feb 2011

@alusha dakujem 🙂
@limoni dakujem za tip, kiko lux eko vymenim za kikko bambus + Mam stvorce 🙂

sima.p
1. feb 2011

Baby, inak ako sme začali látkovať, tak oveľa lepšie sa nám darí na nočník. Nevravím, že sa ešte nepociká, ale už máva aj suchú plienku a naznačuje na nočník.

zojec
1. feb 2011

@chavele novosklad nemusis skladat ak ti nevyhovuje :D, on len lepsie drzi hovienko v plienke.. nie je to o velkosti babatka.. niektre babatka uz od narodenia nekakaju aj par dni.. v pohode mozes davat plienky na rovno od zaciatku😉

zojec
1. feb 2011

@chavele inak napr mne kiko lux vyhovovali super.. paradne pasovali do flipiek, je pravda ze bmb kikko nasaje viac a je maksi, ale aj 3x drahsi.. a po case sa fakt jeho velkost dost zmeni.

izabelkak
1. feb 2011

@chavele a keď Ti aj teraz bude mimi kakať do každej plienky praženicu, hrozí že sa Ti každé pulky ušpinia stolicou, to by si ich musela mať hafo, preto sa vlastne viaže novosklad aby kaku ostalo tam kde má.....

a tie kikko bambus sa fakt zmrsknú, mne však viac vadí že sa tie okraje tak stočia a robí to pri poskladaní nepekné hrboly, moc ich nekupuj... ak chceš bambusové rovné plienky tak radšej tie prefoldy od anavy napr.,

izabelkak
1. feb 2011

@zojec moje kikko bambus sú tvrdšie ako MaM... takže záleží asi aj od vody... mám 6 ks, a nepoužívam ich veľmi rada odkedy sa tie okraje tak pokrútili, stále si hovorím že to skúsim ožehliť ale nie je kedy 😀

izabelkak
1. feb 2011

@chavele resp. ak chceš lacnejšiu verziu rovnej plienky, tak potom viacvrstvené popoliny, je fakt že tvrdnú ale sú veľmi paktické na rovno poskladané raz dva, ja mám 6 ks väčšiu veľkosť a miniem ich z rovných plienok ako prvé....

zojec
1. feb 2011

@izabelkak MaM nepoznam.. chcela som ich zakupit, ale uz je zbytocne teraz.. :D ak by som robila este raz vybavu znovu sla do kikko bavlnenych a do doma usitiych prefoldov.. 🙂 ale mam aj komunisticke stvorce 😉 ja mam bmb len 3 ks, skor ich pouzivam na utieranie ked umyvame ritku :D a kvoli 3ks sa mi neoplati vytahovat zehlicku.. :D

chavele
1. feb 2011

@zojec vsak prave kakanie, ja som kojila a maly mal take tekute kako, co mu bezne vytieklo az na chrbatik 😠, tak som okrem jednorazovej plienky, jednej latkovej a ortop. nohaviciek menila aj bodo a overal 🙂 Klasika. A kadil takto no prve 4 mesiace urcite a potom zredlo tak na 2x denne. Takze ak tomu spravne rozumiem a predpokladam, ze 2. mimco bude rovnake ako prve, tak mam na vyber na zaciatku 2 moznosti:
- skladat na novosklad stvorce, aby to hovienko nevytekalo kade tade a nemala ich na kazdych pulkach
- skladat narovno plienky do puliek a kupit si tych puliek tak zo 10 🙂
@izabelkak vcelku dobre neviem, ako mam vyriesit to prve obdobie, ked mimco kadi do kazdej plienky - novosklad so stvorcami - to by som ja nejako zvladla ale manzel ten je mimo hru 😢 v tomto pripade, a kedze presne neviem, ako to este bude fungovat, tak by som si chcela tie stvorce kupit tak, aby som ich vyuzila aj v pripade, ze nebudem novosklad pouzivat. T.j. kupim 10 ks Kikko lux Eko, 3 Kikko bambus, 10 Mam stvorce, Anava bambus prefold, BI prefold a sa uvidi a eventualne dokupim, co sa osvedci 🙂
Este otazka: keby som sa uplne vykaslala na novosklad a kupila by som si tie nohavickove plienky + pulky, kolko by som ich potrebovala ? (odhladnuc od financnej nevyhodnosti)

zojec
1. feb 2011

@chavele 🙂 nohavickovych celkom dost.. ja som prve tri mesiace prebalovala aj 15x denne, tak si to porataj :D cca 30 kusov minimalne?? ved muzovi mozes novosklad pripravit, a aj tak budes s babatkm prve tri styri mesiace prevaznu cast dna ty.. ja by som nad nohavickovymi ani neuvazovala.. dlho schnu, na uplne male babatko su skoro vsetky velke, otlacaju gumicky.. stovrec, je proste stvorec 😉 a na novosklad som ich mala naskladane dopredu. a mas este aj nejake ine stvorce okrem tych co planujes kupit? lebo to ti bude malo podla mna.. inak z puliek vacsinou to kako nevytecie vrchom, lebo je tam gumicka.. na jednorazovke nie je a hovienko skoro vzdy putuje na chrbatik..

chavele
1. feb 2011

@zojec mam este 20 kikko stvorcov po synovi, takych tych gazovitych, pouzivala som ich ako podbradnik pri prvych prikrmoch a na siroke balenie a tak. Ok, takze nohavickove su mimo hru, kolko a akych stvorcov si mam potom kupit, aby ich bolo dost ?
Noc - syn mi precikaval jenorazovky jedna balada az na madrac, vyskusala som rozne druhy, nic nepomahalo, tak dufam, ze tymito latkovymi sa vyriesi aj tento problem 🙂

zojec
1. feb 2011

@chavele ja som tocila cca 50 stvorcov dookola, mam okolo 30 komunistickych, 10 kiko lux, a mam aj ikea muselinove, ale tie som velmi nepouzivala, su trosku tvrde, no ked bola nudza boli aj obrazky na zadocku. mam aj 10 gazovitych stvorcov, tiez ked bola nudza isli na ritku :D ja som musela balit nasiroko, cize som davala stvorce dva.. novosklad a do toho este jeden stvorec, alebo neskor uteracik z tesca 😉 ... nohavickove treba kupit dobre na noc, teda je to hlavne o vladacke.. moja zatial neprecura bum hugger vypchaty BI prefoldom , ale ci jej to vydrzi neviem.. savejsiu kombinaciu na noc nepoznam, este nohavickove anavy by noc mohli zvladnut. na den nohavickovu pouzivam malo, vela zapinania...radsej uz potom investuj do AIO pliebok.. tie skor vyuzijes neskor

chavele
1. feb 2011

@zojec ok, tak si nakombinujem tak do cca 50 stvorcov, napr. 20 ks Kikko Lux eko, 20 ks Mam stvorce, 3 Kikko bambus + 1 Anavy viacvrst. bambus + BI prefold

Nohavickove a AIO, co by som chcela som pisala par stran dozadu, zhrniem:
Nohavičkové
Baby BeeHinds Bamboo - 1x
Anavy bambusová - 1x
Tots Bots Bamboozle Stretch - 1x
BUM HUGER - 1x

Kapsové a AIO
Bum Genius 4.0 - 1x
Wonderoo V2 - 1x
TOTS EASY FIT V2 2010 - 1x

PUL
Bum Genius Flip Stay dry - 2x
Gro Baby wonder wraps - 1x
Balenie na siroko: ked dam len novosklad + pulku na to, to sa nerata za balenie na siroko ? Musia byt dva stvorce ?

zojec
1. feb 2011

@chavele dobra zostava.. 🙂 to by ti mohlo stacit, a urcite vyuzijes aj tie gazovite od starsieho.. 🙂 mozno ti tych MaM stvorcov bude stacit 10ks, ak ti bude chybat tak si dokupis, aby si zas neminula majland na stvorce, ak ich uz neskor nebudes pouzivat, ako ja, lebo nemozme kvoli citlivej pokozke :( tie flipky beries tu sadu so 6timi vkladackami vsak? 🙂to mas dalsich 6ks plienociek :D ja by som inak miesto TB stretch nohavickovej zobrala radsej 2x Bum Hugger.. a chybaju mi tam nejake vlniaky na noc :D
co sa tyka balenia nasiroko.. jeden stvorec a pulky to bude dost malo :( hlavne ked budete mat nejaky problem.. AIO plienky su siroke balenie, aspon tak mi povedlaa ortopedicka, ale co ortoped to iny nazor.. ale ked das len 1 stvorec do puliek, tak je to dost uzke medzi nozkami, a hlavne novosklad... ale riesit budes potom, ked zistie nejaky problem.. nezatazuj sa dopredu 🙂 @divoska napr. balila normalne pulky a 1 stvorec a 2 stvorce davala az na oblecenie , zapinala ich na boku snapi sponkou :D

smejkoh
1. feb 2011

@labutka Skoda, ze mam do BA daleko, som z Puchova. Velmi ma tesi, ze sa mnohe maminy venujete rozsirovaniu informacii o nohavickovych latkovkach. Ja som pred par mesiacmi ani nevedela, ze nieco take existuje, inak by sme latkovali od narodenia. Zatial mam len 5 ks BL, ale drobec nema z nich taku cervenu ritulu ako z jednorazoviek. Takze ideme latkovat. Uz nech mi pride latka, aby som mohla sit 🙂

zuba
1. feb 2011

@lulukn79
@emjee to ja ich idem používať na deň - v podstate ako tréningovky.

izabelkak
1. feb 2011

@chavele do tých 50 ks podľa mňa môžeš započítaj aj tie tenšie štvorce po synovi... mne tam vlastne u Teba chýbajú vkladačky, keď budeš potrebovať zvýšiť savosť plienky...

žial ja s novoškom neporadím začali sme až v 4 mesiacoch, tak vlastne neviem koľko také malé mimi ciká, ale tak nejako počítam že druhému budem dávať do novoskladu bambusovú vkladačku najmä na spánok a pod., + teda separačky, šla by som aj do stay dry na spanie ....

ja mám veľmi obľúbené vkladačky kikko bambus froté 30x30 to mi príde ideálna veľkosť na dovypchávanie a rýchlo sa to suší keďže sa to dá rozložiť....

ak máš v okolí niekoho so strojom alebo Ty sama také vkladky by si si mohla pošiť, na detivbavlnke sa predávajú látky na plienky a vkladačky.... odporúčala by som asi najlepšie obojstranné bambusové froté....

smejkoh
1. feb 2011

@majus246 Tych druhov a vyrobcov je naozaj vela. Co som pozerala, tak najlacnejsie a kvalitne (mam ich doma) su od slovenskeho vyrobcu Baby Lucy. Kukni na www.plienka.sk Na zadocku dietatka su dost velke, ale dobre saju, dlho sa susia.
Cesky vyrobca je Haipa Daipa http://haipa-daipa.com/ Tie su ciastocne skladacie, pripinaju sa snappi sponkou. Vraj su na zadocku mensie, ale kolko cikaniciek nasaju neviem. Lahko schnu. Tie si chcem usit, maju pomerne jednoduchy strih. Ak mas doma sijaci stroj, tak pozri na http://strihplinky.xf.cz/strihy.html
Rakusky vyrobca je Popoliny, www.prebalovanie.sk
A este vela vela inych vyrobcov, skus kuknut aj stranku www.nosime.sk alebo www.plienocky.sk - to je asi najlacnejsia stranka aku som nasla.
Vsetky su dost drahe, ale aj tak vyjdu lacnejsie ako jednorazovky a hlavne su pre dietatko zdravsie a uz ani nehovorim o ekologii a odpade z jednorazoviek.
Zaklad je mat plienku, a na tom vrchne nepremokave nohavicky. Do plienky este moze ist vlozka na zvysenie savosti a este pod zadocek separacna plienka (tenucka) na zachytenie stolice. Co tu pisu maminy vraj z tych separaciek sa detickam zaparuje zadocek, a to som si ich chcela objednat 😖
Co sa tyka poctu, ja by som ich potebovala asi 15 - 20 aby mi to vydalo aj so susenim. Ale vy ste uz sikovnejsi s nocnikom, tak ty ich budes potrebovat urcite menej.
Neviem co by som ti este poradila, ja patrim skor k tym zaciatocnikom, ine maminy maju urcite aj prakticke skusenosti s viacerymi druhmi.
Ak chces este dalsie babatko, tak urcite nevahaj a pouzivaj latkove, vela usetris.

zfidorka
1. feb 2011

@chavele ja len doplnim co ti pisali baby...
kikko lux eko su podla mna uplne v pohode, je pravda ze MaM stvorce su luxusnejsie, ja by som zobrala tych MaM menej, ak sa ti zapacia, tak dokupis 🙂
ako vkladacky, ak ich nebudes davat na zadocek, ale zabalis do novoskladu su super Ikea uteraciky, myslim ze maju rozmer 30x40 cm, tiez mozes dat aj namiesto plienky na siroke balenie... mozes pouzit aj Tesco uteraciky 30x30 cm, tie su hrubsie, ale aj drahsie...
ak chces vkladacku davat priamo na zadocek, tak potom latky ako ti pisala izabelkak, velmi prijemny material okrem frote je aj bambusovy aksamit...
ja som na noc do 3 mesiacov malej davala zavazovacie plienky, mozes vyskusat kupit par kusov, mozno sa ti zapacia 🙂
zobrala by som este jedny flisove vrchne, chvalia si dost Anavy, su jednovelkostne, takze vydrzia aj na vacsie babo (leziacie, alebo chodiace, pod tlakom prepustaju vlhkost, napr, pri sedeni)...
ja mam dobru skusenost aj s natahovacimi vlniakmi na noc... 🙂
BI prefold som zacala davat malej ked viac cika, cca od 6 mesiacov...

sima.p
1. feb 2011

Ja tak banujem, že som s tým nezačala skôr. Aj som nad tým rozmýšľala, ale nejako som sa dala ovplyvniť, že nebudem mať čas ich prať a bla bla, no fakt banujem.

erika12345
1. feb 2011

@izabelkak ja som si tiez kupila kikko bambus frote na vkladacky, odkedy si ich asi pouzivala?

chavele
1. feb 2011

@zojec vdaka za rady, doplnila som ich do zostavy 🙂 Ked som to cele poratala, tak mi to vychadza na cca 270 Eur. Balenie na siroko: syn nemal problemy, ale pokial sme boli na sono na klbiky, tak som pre istotu balila na siroko. Ale nemame to v rodine, tak dufam, ze aj pri druhom bude vsetko ok 😀
@ izabelkak - par stran dozadu som pisala cely zoznam, z vkladaciek som chcela na zaciatok tieto:
Babyidea Bamboo Prefold - 2 ks
Babyidea Bamboo Twofold - 2 ks
Bambus viacvrst. Anavy M - 2 ks
Vsak ak by nieco chybalo tak dokupim, len som chcela odhadnut prvotnu investiciu.
Sitie: poprosim mamu, vsak zase usit stvorec 30x30 nemoze byt taky problem, mamina sije aj babiky, advent. kalendare a pod. len ma asi rocne dodacie doby 😀 To aby som jej povedala uz teraz 😀

chavele
1. feb 2011

@ zfidorka vdaka za rady, flisaciky doplnim do vybavy, s vlniakmi uvidim, u mna vsetky vlnene veci maju tendenciu byt jednorazove 😠 Vsak ja sa na stare kolena aj ich naucim prat 😀

henushka
1. feb 2011

@smejkoh Co sa tyka separaciek, mame odskusane celulozove - su pevnejsie, ale vlhkejsie a kym mala kakala prazenicku (takmer 8 mesiacov a takmer do kazdej dennej plienky 😅 ) pouzivala som viskozove Imse Vimse. Tie robili aj "efekt" sucheho zadocku. Nikdy sa mala nezaparila, takze je to dost individualne.

smejkoh
1. feb 2011

@henushka Dakujem za info, presne celulozove som si chcela objednat, asi ich teda predsa vyskusame. 😅

smejkoh
1. feb 2011

Mate niektora skusenost s vrchnymi vlnenymi nohavickami IMSE Wool alebo SCKOON so zapinanim na suchy zips + patentky? Velmi sa mi pozdavaju, len cena je vysoka, tak nechcem kupit nejaku blbost. Alebo radsej odporucate tie natahovacie?

amandamath
1. feb 2011

Prosim poradili by ste mi nocnu plienku? Cez den pouzivam latkove plienky, ale na noc jednorazovu. Dieta mi prespi celu noc, takze by som potrebovala taku co vydrzi cca 10 - 12 hodin.

zojec
1. feb 2011

@smejkoh ono zavisi aj naco ich chces pouzivat.. :D ci na noc, ci na den.. ci hrubsie ci tensie.. mne cez den vyhovuju zapinacie, a na noc natahovacie, ale mozno sa to zmeni casom.. 🙂
@amandamath uz som tu dnes spominala kombinaciu bum hugger s prefoldom od Baby idea.. alebo anavy nohavickove, ale tie som uz davno neskusala ...

zfidorka
1. feb 2011

@amandamath na 3 mesacne by ti mohla vydrzat aj bbh bambusova, anavy bambusova so vsetkymi vkladackami... ak by tieto kombinacie nevydrzali, skus dat namiesto 1 vkladacky BabyIdea prefold/twofold...

amandamath
1. feb 2011

@zojec @zfidorka Dakujem